بررسی Working Memory پی ال سی

خیلی از مواقع اگه درست و بهینه برنامه‌نویسی انجام بدیم و همینطور خانه‌های حافظه رو اشغال نکنیم نیازی به خریداری PLC با ورک مموری بالاتر نیست.

اینم از گزارش گیری از پی ال سی در تیا پورتال.

پیشنهاد ویژه

به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC (جامع‌ترین آموزش PLC) دیدن نمایید.

آموزش صفر تا صد PLC

وقتی برنامه پی ال سی سری‌های ۳۰۰ و ۴۰۰ توسط کاربر نوشته می‌شود به همراه System Data (شامل HW Config می‌باشد) از طریق PC Adapter یا کابل شبکه، درون PLC دانلود می‌شود. این اطلاعات به ناحیه Load Memory فرستاده می‌شود، برنامه از Load Memory قابل اجرا نمی‌باشد. برنامه برای اجرا باید در قسمت Work Memory قرار گیرد. به عبارت دیگر برنامه بطور کامل به Work Memory  زیمنس ارسال نمی‌شود بلکه قسمتی از برنامه که برای اجرا لازم است به Work Memory انتقال می‌یابد. مواردی مانند جدول سمبل، توضیحات و جدول متغیر ها در PC یا PG باقی می‌مانند.

توجه : حافظه Load Memory  زیمنس را می‌توان توسط کارت افزایش داد ولی حافظه Work  Memory  زیمنس قابل افزایش نیست. کارت حافظه ای که برای توسعه Load Memory بکار می‌رود می‌تواند از نوع RAM یا زیمنس باشد و به نام MMC یا Micro Memory Card نیز معروف می‌باشند. واضح است که در نوع RAM در صورت Reset شدن CPU یا بیرون آوردن کارت، اطلاعات آن پاک میشود ولی در نوع EPROM تحت شرایط فوق نیز اطلاعات باقی می‌مانند.

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

منم یکی از اعضای این خانواده گرم و دوست داشتنی‌ام و همیشه تمام سعی‌ام رو کردم که بهترین‌ها رو به بهترین شکل ممکن براتون آماده کنم. به امید درخشش و خودکفایی اتوماسیون صنعتی در کشور عزیزمون.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید