کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

دانلود نرم افزار میکرووین MicroWIN Smart V2.8 و MicroWIN V4+SP9

نرم افزار میکرووین - MicroWIN

اگرچه تولید PLCهای سری S7-200 توسط شرکت زیمنس متوقف شده و این سری دیگر برای پروژه‌های جدید توصیه نمی‌شود، اما به دلیل طول عمر بالا و عملکرد قابل اعتمادشان، همچنان در بسیاری از صنایع از آنها استفاده می‌شود. به همین دلیل، آشنایی با نرم افزارهای برنامه نویسی این سری از PLCها برای مهندسین و تکنسین‌های اتوماسیون حائز اهمیت است، در این راستا به صورت رایگان آخرین نسخه‌های دو نرم افزار STEP7 MicroWIN و MicroWIN Smart را تقدیم شما می‌نماییم.

STEP7 MicroWIN چیست؟

STEP7 MicroWIN یک نرم افزار برنامه نویسی برای کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) سری S7-200 شرکت Siemens است. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا برنامه های PLC را به زبان STL (Statement List) یا LAD (Ladder Diagram) بنویسید، آنها را عیب یابی کنید و به صورت آنلاین با PLC ارتباط برقرار کنید.

قابلیت های STEP7 MicroWIN:

برنامه نویسی PLC: STEP7 MicroWIN به شما امکان می دهد تا برنامه های PLC را به زبان STL یا LAD بنویسید. این زبان ها به شما اجازه می دهند تا منطق کنترل برنامه خود را به طور واضح و مختصر تعریف کنید.

عیب یابی: STEP7 MicroWIN ابزارهای مختلفی برای عیب یابی برنامه های PLC شما ارائه می دهد. این ابزارها به شما کمک می کنند تا خطاها را در برنامه خود پیدا و اصلاح کنید.

ارتباط آنلاین: STEP7 MicroWIN به شما امکان می دهد تا به صورت آنلاین با PLC خود ارتباط برقرار کنید. این به شما امکان می دهد تا وضعیت PLC را در زمان واقعی مشاهده کنید و تغییرات را در برنامه خود به صورت آنلاین اعمال کنید.

STEP7 MicroWIN Smart چیست؟

STEP7 MicroWIN Smart نسخه ارتقا یافته ی نرم افزار STEP7 MicroWIN است که توسط شرکت Siemens برای برنامه نویسی کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) سری S7-200 SMART ارائه شده است. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا برنامه های PLC را به زبان های مختلف از جمله STL (Statement List)، LAD (Ladder Diagram)، FBD (Function Block Diagram) و CFC (Continuous Function Chart) بنویسید، آنها را عیب یابی کنید و به صورت آنلاین با PLC ارتباط برقرار کنید.

قابلیت های STEP7 MicroWIN Smart:

برنامه نویسی PLC: MicroWIN Smart به شما امکان می دهد تا برنامه های PLC را به زبان های مختلف از جمله STL، LAD، FBD و CFC بنویسید. این زبان ها به شما اجازه می دهند تا منطق کنترل برنامه خود را به طور واضح، مختصر و کارآمد تعریف کنید.

عیب یابی: MicroWIN Smart ابزارهای مختلفی برای عیب یابی برنامه های PLC شما ارائه می دهد. این ابزارها به شما کمک می کنند تا خطاها را در برنامه خود پیدا و اصلاح کنید.

ارتباط آنلاین: MicroWIN Smart به شما امکان می دهد تا به صورت آنلاین با PLC خود ارتباط برقرار کنید. این به شما امکان می دهد تا وضعیت PLC را در زمان واقعی مشاهده کنید، تغییرات را در برنامه خود به صورت آنلاین اعمال کنید و از PLC خود برای دانلود و آپلود برنامه استفاده کنید.

پشتیبانی از PLC های S7-200 SMART: MicroWIN Smart از تمام مدل های PLC های سری S7-200 SMART از جمله CPU ST20، CPU ST30، CPU ST40، CPU ST60، CPU SR20، CPU SR30، CPU SR40، CPU SR60، CPU CR40، CPU CR60، CPU CR20s، CPU CR30s، CPU CR40s و CPU CR60s پشتیبانی می کند.

تفاوت STEP7 MicroWIN Smart و STEP7 MicroWIN

تفاوت اصلی بین STEP7-Micro/WIN SMART و STEP7-Micro/WIN در قابلیت های آنها و نوع PLC هایی است که می توانند برای برنامه نویسی آنها استفاده شوند:

قابلیت‌ها:

STEP7-Micro/WIN SMART:

این نسخه محدودتر است و برای برنامه نویسی PLC های سری S7 200 Smart که سری خاصی از PLC های Siemens برای بازار چین هستند، طراحی شده است.

قابلیت های کمتری مانند فهرست کارکرد (SFC) ها، بلوک های داده (DB) ها، و ارتباطات صنعتی را ارائه می دهد.

معمولاً ارزان تر است.

STEP7-Micro/WIN:

این نسخه کامل تر است و برای برنامه نویسی تمام PLC های سری S7 200 (شامل S7 200 Smart) طراحی شده است.

قابلیت های بیشتری مانند فهرست کارکرد (SFC) ها، بلوک های داده (DB) ها، و ارتباطات صنعتی را ارائه می دهد.

معمولاً گران تر است.

نوع PLCها:

STEP7-Micro/WIN SMART:

فقط برای PLC های سری S7 200 Smart

STEP7-Micro/WIN:

برای تمام PLC های سری S7 200 (شامل S7 200 Smart)

لینک دانلود نرم افزار میکرووین اسمارت – MicroWIN Smart V2.8

پسورد : www.poweren.ir

لینک دانلود نرم افزار میکرووین – MicroWIN V4+SP9

پسورد : www.poweren.ir

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

5/5 (1 نظر)
نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

گرایش مورد علاقه‌ام ماشین‌های الکتریکیه، به‌شدت به PLC و اتوماسیون علاقه دارم و دوست دارم عمده تایمم رو برای برنامه‌نویسی صنعتی بذارم - هدفم انتقال تمام دانش تخصصی هست که در طی سال‌ها فعالیت به‌صورت پروژه محور (برای شرکت‌ها و افراد) کسب کردم و واقعاً خوشحال می‌شم بتونم کمکتون کنم. تموم موفقیت‌های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برق - قدرت (ماشین‌های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید