کتاب الکترومغناطیس مهندسی – مهدی مظهری

کتاب الکترومغناطیس مهندسی - مهدی مظهری

در کتاب “الکترومغناطیس مهندسی: تئوری، کاربردها و روش حل مسئله” شما به صورت جامع با مبانی الکترومغناطیس آشنا خواهید شد و در ادامه با حل سوالات طرح شده توانایی خود را در زمینه محاسبات علمی این واحد درسی ارتقا خواهید بخشید.

البته باید در نظر داشت که نویسنده این کتاب دید کنکوری نیز به مباحث داشته است و به همین دلیل در عنوان کتاب از حضور سوالات کنکور کارشناسی ارشد سال های 80 و 94 یاد کرده است.

در ادامه بخوانید  کتاب نظریه الکترومغناطیس میلفورد + حل المسائل

از ویژگی های خوب این کتاب می توان به یادگیری مباحث در زمان کوتاه اشاره نمود که مسلما این ویژگی مثبت از سبک نوشتاری کنکوری برآمده است. این کتاب حاوی 585 صفحه می باشد که سبب شده سرفصل های مصوب وزارت علوم را بخوبی پوشش دهد.

روند آموزش در کتاب به چه صورت می باشد؟

نگارنده با این هدف و به منظور رفع دغدغۀ دانشجویان اقدام به تالیف کتاب حاضر نموده است. و به منظور همراه ساختن خواننده با نگارنده، در این مجموعه از زبان اول شخص جمع با شما صحبت میشود.

در هر قسمت، ابتدا هدف از بیان آن بخش ذکر میگردد؛ سپس با تشریح ساده درس، مثالهایی هدفدار ارائه میشوند. در ضمنِ درس و به منظور رفع پرسشهایی که ممکن است براي خواننده پیش آید، مراحل کار به صورت سوال و جواب تشریح میشوند. پس از ذکر درسِ هر قسمت، مثالهاي مناسب با موضوع ارائه میگردند. معمولاً قبل از هر مثال، دلیل ذکر این مثال و نکتۀ انحرافی موجود در آن نیز بیان میشود. به منظور تکرار بیشتر، پس از هر مثال، تمرین مشابهی ذکر شده است. کلیۀ مثالها و تمرینها هدفمند بوده و از مراجع معتبر و سوالات آزمون کارشناسی ارشد رشته هاي برق، فیزیک و هستهاي انتخاب شده اند. به منظور حفظ امانتداري و ایجاد سهولت براي خواننده، جهت مراجعات احتمالی، مرجع مورد استفاده نیز ذکر شده است. در پایان هر فصل مسائل تکمیلی گنجانده شده اند. پاسخگویی به این مسائل نیازمند تسلط کامل بر مطالب و مثالهاي ذکر شده در ضمن هر فصل است.

با توجه به اینکه پدیده هاي الکترومغناطیسی، ساختاري فیزیکی دارند، لذا به منظور آشنایی بیشتر با مفهوم این کمیات در ضمن کتاب پرسشهایی نیز طرح شده اند. از طرفی براي نشان دادن کاربردهاي الکترومغناطیس در صنعت نیز مثالهایی آورده شده تا خواننده تلفیق مطالب تئوري و عملی را لمس کند. به همین دلیل نیز بخشی از عنوان کتاب را کاربردهاي الکترومغناطیس تشکیل داده است. اگر چه این بخش بسیار کمتر از حجم اولیه مطالب مد نظر نگارنده است ولی با توجه به مشکل حجم صفحات و چاپ، قابل قبول است.

نویسنده کتاب دکتر سید مهدی مظهری می باشد، ایشان مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه بیرجند دریافت نموده اند و در ادامه، مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران در سال 1391 به اتمام رسانده اند و پس از آن در دانشگاه امیرکبیر موفق به اخذ مدرک دکترا از این دانشگاه گردیده اند و در حال حاضر نیز تحقیقات خود را برای فوق دکتری در دانشگاه Saskatchewan کانادا در حال انجام می باشند.

رزومه دکتر مظهری به عنوان یک نویسنده به قدر کافی قابل توجه می باشد و این مورد می تواند باعث رضایت خاطر خواننده کتاب گردد.

 

 

     دانلود مستقیم کتاب الکترومغناطیس مهندسی – مهدی مظهری  | با حجم 16 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir
 

راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 


 

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

4
دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
2 نظرها
2 پاسخ ها
0 فالورها
 
پر امتیازترین
پر بحث ترین
3 نویسندگان نظرات
مهندس سیاه تیریفرزادارس جدیدترین نویسنده ها
  اطلاع رسانی با ایمیل  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
فرزاد
کاربر
فرزاد

من نمی دونستم این کتاب متنش تو اینترنت هست. هفته پیش 20 تومن پول دادم تو انقلاب خریدمش ):

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
مهندس سیاه تیری
مدیریت

این کتاب توسط شخص دکتر مظهری از خارج از کشور برای ما ایمیل شده و از بابت کپی رایت خیالتون راحت باشه

ارس
کاربر
ارس

سپاس
عالی بود عالی

مهندس سیاه تیری
مدیریت

سلام
موفق باشید

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر