جزوه کابل و تجهیزات آن

جزوه کابل و تجهیزات آن

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند حوزه تحقیق در ساختار کابل به انتهای کار رسیده است! و در حال حاضر خلاقیت در اختیار شرکت های سازنده کابل هست و دانشگاه از این حوزه به شدت فاصله گرفته است. قطعا این چنین نیست.

تلفات در کابل های انتقال یکی از چالش های بزرگ برای صنایع برق به شمار می آید که در کشورهای توسعه یافته نزدیک به 13% می باشد و در کشورهای جهان سومی این عدد نزدیک به 19% می باشد که هر دوی این اعداد به شدت تاثیر گذار می باشند.

در ادامه بخوانید  کتابچه راهنمای سرکابل حرارتی

شما با کاهش 2% از این عدد عملا باعث حذف یک نیروگاه می شوید، البته در حال حاضر تحقیقات در زمینه کابل و تجهیزات آن به تلفات محدود نمی شود بلکه به امکان توسعه کاربری در روستاها و مناطق صعب العبور نیز بر می گردد.

مبحث عایق همچنان در صدر موارد کاربردی می باشد، عایق ها از حجم بالایی برخوردار می باشند و این کابل ها در خودروهای برقی فضای زیادی را به خود اختصاص داده اند، که باب میل سازندگان شرکت های خودرو سازی نیست.

در جزوه کابل و تجهیزات آن نکات خوبی از جمله؛ معرفی اجزای کابل، ضریب فضا، پوشش الکترواستاتیکی هادی، عایق هادی، پوشش عایق، غلاف داخلی کابل، زره کابل (آرمور کابل)، روش ساخت کابل، پخت xlpe، تفاوت عایق ها، استانداردهای کابل، انواع تست کابل، شناسایی کابل، شیوه کابل کشی و … اشاره می شود.

 

 

 

     دانلود مستقیم جزوه کابل و تجهیزات آن  | با حجم 3 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

جزوه کابل و تجهیزات آن
5 (100%) 1 vote
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر