جزوه تعیین سطح مقطع سیم

جزوه تعیین سطح مقطع سیم

تعیین درست سطح مقطع سیم همواره یکی از مهمترین دغدغه های مهندسین عزیز بوده است و به کرات در مورد اینکه یک راهنمای مناسب اندازه گیری سطح مقطع سیم در PowerEn قرار دهید، درخواست شده است. خوشبختانه امروز در خدمت شما هستیم با یکی از بهترین جزوات تعیین سطح مقطع سیم به همراه مثال های کاملا کاربردی و عملی.

در ادامه بخوانید  نرم افزار محاسبه سیم پیچی

روش محاسبه سطح مقطع سیم

شاید برخی از دوستان متوجه نباشند ولی شما باید در ابتدا هدف و علت انتخاب سطح مقطع سیم موردنظرتان را مشخص نمایید.

ممکن است هدف شما از این کار تعیین سطح مقطع یک سیم برای سیستم تک فاز یا سه فاز باشد و یا علت انجام این کار رسیدن به سطح مجاز جریان عبوری (یا تاثیر دادن جریان هجومی) و یا جلوگیری از افت ولتاژ بیش از حد باشد.

سطح مقطع سیم در صنعت یا ساختمان

شاید در ظاهر روش محاسبه سطح مقطع یکی باشد ولی در شرایط صنعتی ملاحظات خاصی مانند؛ ایمنی، پشتیبانی، موارد اضطراری (تامین دو موتور از یک مکان) و … بیشتر اهمیت پیدا می کنند و ممکن است عدد نهایی برای سیم مدنظر تغییر نماید.

در جزوه تعیین سطح مقطع سیم شما در 43 صفحه با مثال های متفاوت در حوزه های کاری متفاوت به صورت عملی با تعیین سطح مقطع دقیق سیم آشنا خواهید شد.

 

دانلود با لینک مستقیم جزوه تعیین سطح مقطع سیم | با حجم 1 مگابایت

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
پیشنهاد ویژه PLC
امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments