۶ سال گذشت …

تولید ۶ سالگی PowerEn

همین ابتدا خدا رو شکر می‌کنیم که تونستیم یک سال دیگه با تمام فراز و نشیب هاش در خدمتتون باشیم، سالی که بخاطر ویروس کرونا (Covid-19) شاید هیچگاه از ذهن ما پاک نشه، متاسفانه تو این سال هموطنان زیادی رو از دست دادیم، کسایی که شاید اگر این ویروس نبود سال‌های سال در کنار ما زندگی می‌کردند، امیدوارم روزی رسیده باشه که شما وقتی این متن رو می‌خونید این بیماری کشنده از این کره خاکی به صورت کامل رفته باشه.

سال دورکاری …

اگر بخواهیم اسمی برای این سال در نظر بگیریم قطعاً “سال دورکاری” بهترین واژه برای اون خواهد بود، امسال تقریباً تمام کارهای ما به‌صورت دورکاری انجام شد و شاید به جز تعداد اندکی از دفعات هیچ‌گونه ملاقات حضوری هم نداشتیم.

این مسئله به‌قدری تاثیر گذار بود که تعداد کاربران ما در همان ماه‌های ابتدای همه‌گیری به شکلی باورنکردنی افزایش یافت، همین مسئله باعث شد تعداد زیادی از پروژه‌های شرکتی به سمت ما روانه شوند که تقریباً باعث عدم پذیرش پروژه‌های دانشجویی گردید. شاید مهم‌ترین انتقادی که در طول سال از ما شد در مورد انجام پروژه‌های دانشجویی بود، واقعیت این است که پیداکردن افرادی ماهر در زمینه نرم‌افزارهای تخصصی برای استخدام کاری دشوار هست بخصوص اینکه در شرایط کنونی کار به‌صورت دورکاری نیز باید انجام شود.

امیدوارم روزی فرارسد که ما بتوانیم به‌اندازه کافی نیروی ماهر داشته باشیم که پاسخگوی تمام نیازهای کاربرانمان باشیم. بااین‌حال بنده به‌شخصه پذیرش تعدادی اندکی از پروژه‌ها را به سود بیشتر تعداد زیادی از پروژه‌های ساده و دم‌دستی، ترجیح می‌دهم چرا که در وهله نخست هرچه پروژه دریافتی پیچیده‌تر باشد یادگیری و پیشرفت ما نیز بیشتر خواهد بود و در جایگاه دوم و برحسب تجربه انجام تعداد کمی از پروژه‌ها ولی ارائه یک کار با کیفیت در طول زمان چهره بسیار بهتری برای ما و زندگی آرام‌تری را در پی خواهد داشت.

پس اگر در هر زمانی یکی از پشتیبانان ما به‌خاطر مشکل زمان از پذیرش پروژه شما خودداری کردند به‌خاطر داشته باشید که تنها دلیل آن عدم امکان ارائه کار با کیفیت به دلیل مشکل زمان به شما بوده است و این‌جانب شخصاً و با تمام وجود از شما عذرخواهی می‌کنم.

بنده و تیم PowerEn در این دنیای بسیار بزرگ جز مسافری کوتاه‌مدت چیز دیگری نیستیم، پس مطمئن باشید تمام خواسته ما جز ارائه کار با کیفیت و صرفاً به‌جای ماندن یک نام نیک در ذهن شما چیزی بیشتری نخواهد بود.

امسال برخلاف ۲ سال پیش تعداد پروژه‌های انجام شده اندکی بیشتر شد (۱۵%) که بنده شخصا از این موضوع خوشحال نیستم چرا که این مسئله سبب کاهش تولید مطالب آموزشی (کاملا رایگان) در بخش خواندنی‌ها گردید.

برای اینکه گزارش امسال هم همانند سال قبل کمی جذاب شود اجازه بدهید نگاهی داشته باشیم به آمار PowerEn در سالی که گذشت:

درصد کاربران وب سایت بر اساس کشورها
درصد کاربران وب سایت بر اساس کشورها
رتبه بندی کاربران براساس استان سکونت
رتبه بندی کاربران براساس استان سکونت
رتبه بندی کاربران براساس شرکت تامین کننده اینترنت آنها
رتبه بندی کاربران براساس شرکت تامین کننده اینترنت آنها
سهم دستگاه‌های مختلف کاربران
سهم دستگاه‌های مختلف کاربران
رتبه‌بندی کاربران براساس شرکت‌های سازنده موبایل آنها
رتبه‌بندی کاربران براساس شرکت‌های سازنده موبایل آنها
ده دستگاه برتر از شرکت‌های برتر سازنده موبایل
ده دستگاه برتر از شرکت‌های برتر سازنده موبایل
رتبه بندی کاربران براساس مرورگر مورد استفاده آنها
رتبه بندی کاربران براساس مرورگر مورد استفاده آنها

شبکه های اجتماعی …

یکی از قول‌های سال گذشته حضور پررنگ‌تر در شبکه‌های اجتماعی به‌واسطه درخواست شما عزیزان بود، خوشبختانه این بخش به‌صورت کامل پیاده‌سازی شد، هم‌اکنون PowreEn در؛ آپارات، اینستاگرام،‌ یوتیوب، توییتر، کست‌باکس و طبق سال‌های گذشته در تلگرام فعالیت رسمی دارد.

مشخصاً باتوجه‌به تعداد کاربران فارسی‌زبان هر پلتفرم کیفیت کار متفاوت است، مثلاً مطالب ما در آپارات قطعاً بیشتر از یوتیوب می‌باشد بااین‌حال همواره سعی کرده‌ایم در یک خط زمانی مشخص در تمام شبکه‌ها فعالیت داشته باشیم.

هم‌اکنون پادکست‌های تولید PowerEn علاوه بر CastBox در ۴ پادکستر مطرح دنیا نیز بارگذاری می‌شوند.

دسترسی به محتوای تولید شده توسط تیم PowerEn امروزه از هر زمان دیگری ساده‌تر و در دسترس‌تر می‌باشد

البته برخی از انتقادات هم در مورد اینستاگرام مطرح هست که چرا اغلب پیام‌ها به‌صورت روزانه پاسخ داده می‌شوند، دقت داشته باشید که سؤالات مطرح شده در اینستاگرام عمدتاً تخصصی و بسیار زیاد می‌باشند و امکان اینکه یک اپراتور ثابت برای این مسئله در نظر بگیرم (که صلاحیت پاسخ‌دهی را داشته باشد) تقریباً کاری سخت است به همین دلیل جناب هنرور مسئولیت پاسخ به سؤالات شما عزیزان در اینستاگرام را برعهده دارند گاهی اوقات نیز که پاسخ به سؤالات، خارج از توان ایشان می‌باشد، سوال برای بنده ارسال شده و قطعاً در اولین فرصت، پاسخ مناسب داده خواهد شد.

نظرات وب سایت …

همچنان مستقیم‌ترین و در دسترس‌ترین راه برای بیان مشکلات و سؤالات شما بزرگواران بخش نظرات پست‌ها در وب‌سایت می‌باشد چرا که پیوسته و به‌صورت ساعتی بررسی می‌شوند.

خواندنی‌ها …

حقیقتاً روزی که ما PowerEn را استارت زدیم هدف اصلی‌مان ارائه دانش کاملاً قابل‌اتکا (با بیان منابع) و به‌صورت رایگان بود، روزهایی بود که بنده مقالات برخی از سایت‌ها در مورد تجهیزات، تعریف‌ها و به‌صورت کلی اصطلاحات مهندسی برق را می‌خواندم و از حجم اشتباه برخی از آنها تعجب می‌کردم که چرا یک مرجع خوب و قابل‌بررسی در دسترسی مهندسین فارسی‌زبان نیست، به‌خاطر همین مسئله در کنار تمام کارهایی که در طول سال انجام می‌دهیم همواره بخش خواندنی‌ها مهم‌ترین وظیفه ماست. ازآنجایی‌که مطالب این بخش برای سال‌ها و به‌صورت رایگان در دسترس کاربران خواهد بود به‌هیچ‌وجه اجازه نخواهیم داد که به‌خاطر کمیت، کیفیت آنها تحت شعاع قرار بگیرد، در حال حاضر هر پست از این بخش به‌صورت میانگین دونیم هفته زمان می‌برد.

بهبود سازی نوشته‌‌ها …

یکی از پروژه‌های که در حال حاضر نیز انجام می‌دهیم مرور کامل تمام محتوای تولید شده در PowerEn می‌باشد، هدف ما از این کار لذت‌بخش‌تر کردن تجربه کاربر و از طرفی افزایش خوانایی مقالات می‌باشد. در همین راستا از افزونه پاک‌نویس برای Microsoft office استفاده کرده‌ایم که خوشبختانه نیم‌فاصله‌ها نیز در آن به‌خوبی رعایت می‌شود.

این افزونه کاملاً رایگان (تا این لحظه) بوده و به همین دلیل از تیم سازنده آن سپاسگزاریم و امیدواریم در این مسیر همواره موفق باشند.

سرعت وب‌سایت …

سرعت وب‌سایت در طول سال‌های مختلف به شدت بهبود پیدا کرده و هم‌اکنون بی‌تردید سرعت بارگذاری وب‌سایت برای کاربران ایرانی به شدت رضایت‌بخش است، البته ما هیچ‌گاه از این اولویت دست نخواهیم کشید و امیدواریم شاهد روزی باشیم که سرعت بارگذاری وب‌سایت به زیر 1s برسد.

در این راستا جا دارد از دوست بسیار خوبم آقای مهندس رضا حسینی‌راد بابت تمام محبت‌هایی که به بنده داشتند تقدیر و تشکر کنم، چرا که کمک‌های سازنده ایشان و تیم بسیار خوب MihanWp باعث ایجاد و شکل‌گیری این رابطه کاربری خوب در وب‌سایت گردیده است.

آنچه که نتوانستیم …

در سال گذشته قول دادیم که در نمایشگاه‌های مؤثر در زمینه برق و تجهیزات آن شرکت کنیم، متاسفانه امسال به دلیل مهمان ناخوانده کرونا این امر فراهم نشد. امیدوارم در سال آینده بتوانیم میزبان شما در نمایشگاه‌های مطرح کشور باشیم.

آموزش‌های تخصصی …

در این سال نگاهی بسیار خاص به دورهای آموزشی خواهیم داشت و سعی خواهیم کرد در سبد آموزشی و در کنار آموزش‌های موجود برای شما عزیزان و باتوجه‌به درخواست‌های ارسال شده به آموزش‌های جدید نیز بپردازیم.

ویژهای سال آینده …

یکی از پروژه‌های که برای این سال در نظر گرفته‌ایم رونمایی از نسخه انگلیسی وب‌سایت می‌باشد، در این بخش، تنها پروژه‌های انجام شده قرار خواهد گرفت و در مرور زمان آن دسته از پروژه‌هایی که مسائل کپی‌رایت داخلی اجازه انتشار آنها را به ما نداده‌اند، با جلب نظر شرکت‌های طرف حساب منتشر خواهیم نمود.

مسئله دوم حضور پررنگ‌تر در شبکه‌های اجتماعی خواهد بود، در این راستا سعی خواهد شد تایمی مجزا در طول ماه برای پاسخ و برگزاری لایوهای آموزشی داشته باشیم.

در پایان از تمام کسانی که در طول این سال‌ها بدون وقفه در کنارمان بودند بخصوص مهندس مرتضی حسینی بی‌نهایت سپاسگزارم و برای شما همانند سال‌های گذشته سالی سرشار از سلامتی و موفقیت بی‌پایان آرزو می‌کنم.

سنگی كه طاقت ضربه‌های تيشه رو نداره تنديس زيبا نخواهد شد.

ناشناس

با احترام – محمد سیاه تیری – ۱۳۹۹/۰۸/۲۶

مدیر و عضوی از تیم PowerEn

هدیه اول: پکیج آموزشی رایگان – وب‌سایت

در بخش نظرات همین پست، کامنت (نظر) بگذارید و به‌قیدقرعه کشی یکی از پکیج‌های آموزشی زیر را (به انتخاب شما) برنده شوید، به ۳ عزیز این آموزش‌ها تقدیم می‌گردد.

اگر به کامنت دیگران نیز پاسخ دهید در قرعه‌کشی محسوب خواهد شد

هدیه دوم: پکیج آموزشی رایگان – اینستاگرام

در پیج اینستاگرام و زیر آخرین پست (پست تبریک تولد ۶ سالگی PowerEn) در بخش نظرات، نظر خود را به همراه یک قلب زرد (💛) ثبت کنید تا در انتهای روز و به قید قرعه به ۳ عزیز در اینستاگرام نیز پکیج‌های آموزشی بالا تقدیم گردد.

جهت افزایش احتمال برنده شدن، هم‌زمان می‌توانید هم در وب‌سایت و هم در پیج اینستاگرام نظر خود را درج نمایید.

لیست جوایز

 • آموزش PLC زیمنس (Siemens PLC)
 • آموزش نرم‌افزار مکسول (Ansys Maxwell)
 • آموزش سیمولینک متلب (MATLAB-Simulink)
 • آموزش نرم‌افزار دیگسایلنت
 • آموزش نقشه خوانی تابلوهای برق صنعتی LV و MV زیمنس
 • آموزش نقشه خوانی پست فشار قوی
 • آموزش رله و حفاظت (رله زیمنس)
 • آموزش تست تجهیزات پست
 • آموزش نرم‌افزار رله ومپ (VAMP)
 • آموزش نرم‌افزار رله زیمنس (دیگزی – DIGSI 4)
 • آموزش نرم‌افزارهای رله SEPAM
 • آموزش نرم‌افزار رله مایکوم
 • آموزش نقشه خوانی تابلو شارژر – UPS

ممنون که این ۶ سال رو با ما همراه بودید …

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

گرایش مورد علاقه‌ام ماشین‌های الکتریکیه، به‌شدت به PLC و اتوماسیون علاقه دارم و دوست دارم عمده تایمم رو برای برنامه‌نویسی صنعتی بذارم - هدفم انتقال تمام دانش تخصصی هست که در طی سال‌ها فعالیت به‌صورت پروژه محور (برای شرکت‌ها و افراد) کسب کردم و واقعاً خوشحال می‌شم بتونم کمکتون کنم. تموم موفقیت‌های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برق - قدرت (ماشین‌های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
345 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
احسان
Reply to  مهندس سیاه تیری
3 سال پیش

خیلی عالی هستین.تبریک میگم.

هادی راشدزاده
Reply to  مهندس سیاه تیری
3 سال پیش

عالی

کرمی
3 سال پیش

با عرض تبریک و تشکر از تیم فعال poweren.من آموزش صفر تا صد Plc رو از Powerenتهیه کرده م واااقعا عالی بود.ممنونم

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
Amir
3 سال پیش

سلام تبریک میگم بهتون کارتون خیلی خوبه
با ارزوی موفقیت های بیشتر
واقعا مطالب و جزواتتون به درد ما قدرتی ها میخوره

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محمد
3 سال پیش

تبریک میگم.

گرایش رشته تحصیلی
سایر
محمد
3 سال پیش

سلام تبریک میگم بهتون کارتون خیلی خوبه
با ارزوی موفقیت های بیشتر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محمد نظری
3 سال پیش

سلام سایتتون خیلی خوبه همچنین این که سر قول هاتون هستین و برای مشتری ارزش قائل هستید
با سپاس

گرایش رشته تحصیلی
قدرت, الکترونیک
ابراهیم
3 سال پیش

مبارک

گرایش رشته تحصیلی
قدرت

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید