کتاب کابل و عیب یابی (فشار قوی)

کتاب کابل و عیب یابی فشار قوی

کابل های فشار قوی به دلیل تحمل فشار بالا و البته چگالی جریان و ولتاژ بالا نگه داری به نسبت سختی نسبت به سایر کابل های استفاده شده در سیستم های شبکه قدرت دارند، از طرفی زمانی که خطایی در سیستم رخ می دهد جایابی این خطا خود امری پیچیده محسوب می گردد.

با توجه به چالش های موجود برای کابل های فشار قوی هر ساله شاهد ارائه مقالات ژورنالی جدید در زمینه خطایابی این نوع کابل ها هستیم که با استقبال فعالان صنعتی نیز مواجه شده است.

کتاب کابل و عیب یابی (فشار قوی) درواقع از کنار هم قرار دادن این نوع مقالات به زبان فارسی شکل گرفته است و البته همین مورد باعث شده که داده های ارائه شده به نسبت زمان چاپ این کتاب به روز باشند، کتاب مذکور یکی از کتاب های تولید شده درون سازمانی برای شرکت اسپیداد می باشد که به احتمال خیلی زیاد هدف آنها آموزش پرسنل مهندسی در زمینه کابل های فشار قوی بوده است، کتاب های تولید شده از این دست معمولا بار فنی خوبی به همراه دارند.

در ادامه بخوانید  معیارهای طراحی و مهندسی انتخاب انواع کابل و متعلقات

از جمله موارد ارائه شده در این کتاب می توان به؛ نحوه پیدا کردن و راه دستیابی به عیب هایی که در آنها جرقه برقرار شده، عیب های ناشی از اتصال کامل هسته به پوسته کابل (با مقاومت اتصالی صفر اهم)، اشتباهات معمولی، منشا و منابع خطا، فنون مربوط به آنها و … اشاره کرد.

با توجه به پیشرفت های امروزی تقریبا تمامی خطاهایی که احتمال رخ دادن آنها در شبکه وجود دارد با دقت بسیار بالایی قابل شناسایی هستند اما همچنان برخی از خطاها هستند که در شناسایی و رفع آنها دچار مشکل هستیم که می توانید در این زمینه اقدام به نگارش مقاله نمایید.

 

 

فهرست کتاب کابل و عیب یابی (فشار قوی):

  • اجرای مقررات ایمنی در موقع کار
  • تمرینات مناسب برای عیب یابی کابل (به قلم آقای باری کلگ)
  • تمرینات مناسب برای عیب یابی کابل (به قلم آقای اگن ییکن)
  • عیب یابی در کابلهای زبر زمینی با عایق پلاستیکی
  • آزمایش و تعیین محل عیب کابل
  • آزمایش کابل به طریق رزونانس
  • نقش وسیله نقلیه مجهز به وسایل آزمایش کابل در خطوط توزیع انرژی

 

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم کتاب کابل و عیب یابی (فشار قوی)  | با حجم 5 مگابایت

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

کتاب کابل و عیب یابی (فشار قوی)
4 (80%) 1 vote
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دیدگاه بگذارید

avatar
فایل های تصویری و عکس
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر