امیدواریم از خواندن این پست لذت ببرید

اگر به دنبال یادگیری حرفه‌ای هستید توصیه می‌کنیم نگاهی به لینک زیر داشته باشید

آموزش‌های تخصصی

کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت – پرابهاکندور (fa)

کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت – پرابهاکندور (fa)

دغدغه پایداری و کنترل در سیستم های قدرت در همان روزهای ابتدایی تولید برق به وجود آمد چرا که همواره آنچه بروی کاغذ بیان می شود در عمل رخ نخواهد داد، از طرفی با توجه به پیچیدگی تکنولوژی و به وجود آمدن درخواست های جدید مسئله پایداری و کنترل به یک چالش تبدیل شده است.

چالشی که در سال‌های 1330 تا 1350 به وضوح در بین کتاب ها و مقالات چاپ شده قابل رویت بود.

در ادامه بخوانید  کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت

به واقع پایدار ماندن سیستم های قدرت بعد از وقوع اغتشاشاتی که ممکن است در شبکه رخ دهد، یکی از موضوعات اساسی برای طراحی و بهره برداری از سیستم های قدرت می باشد. در این مطلب کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت نوشته پروفسور کندور برای شما عزیزان قرار داده شده است که کتابی بسیار مفید برای مهندسان، دانشجویان کارشناسی ارشد و داوطلبان کنکور دکتری در زمینه دینامیک و پایداری سیستم های قدرت می باشد.

اهمیت پایداری و کنترل سیستم های قدرت

کنترل و پایداری سیستم های قدرت به درک، مدل سازی، تحلیل و روش های بهبود مسائل کنترلی و قابلیت اطمینان در سیستم های قدرت می پردازد. از زمان پیدایش سیستم قدرت، هر چه از عمر این صنعت گذشته، وسعت این سیستم در اثر متصل سازی شبکه ها، پیچیده تر و بزرگ تر شده است و به همان اندازه تجزیه و تحلیل آن دشوارتر گردیده است. در این میان، قیود مالی و مقررات، شرکت های برق را مجبور به استفاده از سیستم ها در مرز پایداری خود کرده اند. هدف اصلی در یک سیستم قدرت، تحویل توان لازم مصرف کننده در ولتاژ و فرکانس مشخص است. همین امر منجر شده تا مساله طراحی کنترل کننده و نظارت دقیق اپراتورها بیش از پیش جلب توجه کند. در همین راستا باید گفت که انجام نظارت و طراحی کنترل کننده مناسب بدون انجام مطالعات پایداری کافی، نتیجه لازم را نخواهد داد.

پروفسور Kundur کیست

پروفسور پرابهاکندور

پروفسور پرابهاکندور (1318 – 1397)

پروفسور پرابهاکندور (1939-2018) در سال های فعالیت خود مقالات بسیار زیادی در حوزه کنترل و پایداری شبکه های قدرت به چاپ رساند هرچند در حوزه کتاب نویسی تنها به نوشتن یک کتاب (کتاب کنونی) اکتفا نمود. در سال های تحصیل و فعالیت در صنعت، جوایز بسیار زیادی را دریافت کردند که به دلیل تعداد زیاد آنها امکان ذکر نامشان نیست، در این مدت دانشجویان بسیار زیادی نیز تحت آموزش ایشان تربیت شدند که بدون شک میراث چندین ساله او افرادی متخصص هستند. پروفسور کندور مدت زمان زیادی را در دانشگاه تورنتو و آزمایشگاه Powertech گذرانده است ایشان مدرک تخصص خود را از نیز از همین دانشگاه دریافت نموده است.

 

صفحه ای به جهت یادبود خاطره ایشان در وب سایت گوگل راه اندازی شده است

صفحه یادبود خاطره دکتر پرابهاکندور

 

در ادامه برای شما عزیزان دو نسخه فارسی و انگلیسی کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت اثر پروفسور پرابهاکندور (Power System Stability and Control – Prabha Kundur) را قرار داده ایم.

 

دانلود با لینک مستقیم کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت – جلد اول – فارسی | با حجم 6 مگابایت

دانلود با لینک مستقیم کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت – جلد دوم – فارسی | با حجم 8 مگابایت

دانلود با لینک مستقیم کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت – انگلیسی | با حجم 35 مگابایت

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
پیشنهاد ویژه PLC
امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

۴۷% تخفیف (تنها ۴۲۰ عدد - یکبار درسال) انقضاء ۴۸ ساعت، کد تخفیف: go

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه!