امیدواریم از خواندن این پست لذت ببرید

اگر به دنبال یادگیری حرفه‌ای هستید توصیه می‌کنیم نگاهی به لینک زیر داشته باشید

آموزش‌های تخصصی

کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت

کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت

پایداری و کنترل سیستم های قدرت یکی از مباحث بسیار مهم در تولید برق می باشد و اساسا در نیروگاه ها بصورت جدی مورد توجه است، ژنراتور های سنکرون یکی از تجهیزات کلیدی در نیروگاه ها هستند که پایداری آنها برای مهندسین نیروگاه بسیار حائز اهمیت هست و این امر به قدری حیاتی است که هرگاه از پایداری در سیستم قدرت سخن به میان می آید ناخودآگاه ذهن به سمت ژنراتورهای سنکرون می چرخد.

البته بحث پایداری در سیستم های قدرت بیشتر در کارشناسی ارشد مطرح می شود و شما در مقطع ارشد به صورت تخصصی تر با مباحث آن و نحوه عملکرد کنترل در سیستم های قدرت آشنا خواهید شد.

در ادامه بخوانید  انتقال برق از ایستگاه تا کنترل دیسپاچینگ

نویسنده کتاب کیست؟

متاسفانه کتاب مذکور نویسنده اش مشخص نیست و از ساختار مناسبی نیز استفاده نکرده است به زبان ساده تر شما باید از قبل پیش زمینه ای از پایداری و کنترل سیستم های قدرت داشته باشید تا متن کتاب را درک نمایید.

تمرکز کتاب بروی چه موضوعاتی می باشد؟

در این کتاب در مورد؛ پایداری گذرا، انرژی گذرا، پایداری زاویه رتور، مشخصه های ماشین های سنکرون، رابطۀ توان – زاویه، پدیدۀ پایداری، پایدار اغتشاش کوچک یا سیگنال کوچک، مد های محلی یا مد های ماشین، مد های کنترلی، مدهای پیچشی، پایداری ولتاژ و فرو پاشی ولتاژ، پایداری اغتشاش بزرگ ولتاژ، پایداری اغتشاش کوچک ولتاژ، پایداری میان مدت و بلند مدت، طبقه بندی پایداری، ماهیت پاسخ سیستم به اغتشاش های شدید، پاسخ سیستم به حالت پارگی، پاره های پر تولید، تعادل توان راکتیو، تجهیزات جنبی نیروگاه، بازیابی سیستم، پاسخ نیروگاه حین آشفتگی های شدید

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم کتاب پایداری و کنترل سیستم های قدرت | با حجم 2 مگابایت 

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
پیشنهاد ویژه PLC
امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments