کتاب معرفی فیلدباس

کتاب معرفی فیلدباس

فیلدباس یکی از تکنولوژی های استفاده شده در کنترل و ابزاردقیق هست که برای پیکربندی موثرتر شبکه و ارائه یک راهکار تعاملی با سایر توپولوژی ها استفاده می شود، اجازه دهید در ابتدا تعریفی مناسب از تکنولوژی Fieldbus که برگرفته از همین کتاب هست داشته باشیم.

Foundation Fieldbus یک سیستم ارتباطی دوطرفه، سریال و تمام دیجیتال می باشد که تجهیزات Field از قبیل سنسورها، محرک ها و کنترل ها را با هم مرتبط می سازد.

در واقع Fieldbus یک شبکه محلی (LAN) برای تجهیزات ابزار دقیق است که در کنترل فرآیند و اتوماسیون تولید بکار می روند. این شبکه دارای قابلیت های بالایی برای توزیع عملیات کنترل بین کلیه تجهیزات Field می باشد.

دقت داشته باشید که تجهیزات Filed پایین ترین سطح در هرم شبکه واحدهای صنعتی را تشکیل می دهند.

در ادامه بخوانید  آشنایی با ادوات FACTS

مقدمه این کتاب بیان خوبی در مورد تاریخچه این تکنولوژی بیان کرده است که در زیر برای شما عینا تکرار کرده ایم؛

سالهاست که سیستم های فیلدباس با موفقیت در سراسر دنیا نصب می شوند و هیچ شکی وجود ندارد که این تکنولوژی راهی که ما برای طراحی سیستم های کنترلمان از آن استفاده می کردیم را کاملا تغییر داده است.

موضوع مهم درباره فیلد باس در خود فیلدباس نیست بلکه در علتی است که فیلدباس را یک تکنولوژی توانا و قابل، تبدیل کرده است. هم اکنون ارتباط دیجیتالی در همه جای زنجیره ی تولید در دسترس است، از کامپیتوتر های CEO گرفته تا ترانسمیتر های فشار تفاضلی که ممکن است ده هزار مایل دورتر نصب شده باشند، در حالت کلی این CEO می تواند مقدار Set Point ابزار دقیق را تغییر دهد و ببیند که آیا پارامترهای تغییر یافته خوب تنظیم شده اند یا خیر.

از آنجا که فیلد باس یک سیستم ارتباطی چند آویزه ای (Multidrog) است چندیدن وسیله می توانند از طریق یک جفت سیم به هم متصل شوند و در نتیجه هزینه ی نصب و سیم کشی بطور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. با این تکنولوژی بعضی سیستم ها می توانند با 16 وسیله که از طریق همان یک جفت سیم تغذیه می شوند شروع به کار کنند.

 

 

     دانلود مستقیم کتاب معرفی فیلدباس  | با حجم 5 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

کتاب معرفی فیلدباس
4 (80%) 1 vote
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دیدگاه بگذارید

avatar
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر