امیدواریم از خواندن این پست لذت ببرید

اگر به دنبال یادگیری حرفه‌ای هستید توصیه می‌کنیم نگاهی به لینک زیر داشته باشید

آموزش‌های تخصصی

کتاب معرفی فیلدباس

کتاب معرفی فیلدباس

فیلدباس یکی از تکنولوژی های استفاده شده در کنترل و ابزاردقیق هست که برای پیکربندی موثرتر شبکه و ارائه یک راهکار تعاملی با سایر توپولوژی ها استفاده می شود، اجازه دهید در ابتدا تعریفی مناسب از تکنولوژی Fieldbus که برگرفته از همین کتاب هست داشته باشیم.

Foundation Fieldbus یک سیستم ارتباطی دوطرفه، سریال و تمام دیجیتال می باشد که تجهیزات Field از قبیل سنسورها، محرک ها و کنترل ها را با هم مرتبط می سازد.

در واقع Fieldbus یک شبکه محلی (LAN) برای تجهیزات ابزار دقیق است که در کنترل فرآیند و اتوماسیون تولید بکار می روند. این شبکه دارای قابلیت های بالایی برای توزیع عملیات کنترل بین کلیه تجهیزات Field می باشد.

دقت داشته باشید که تجهیزات Filed پایین ترین سطح در هرم شبکه واحدهای صنعتی را تشکیل می دهند.

در ادامه بخوانید  آشنایی با ادوات FACTS

مقدمه این کتاب بیان خوبی در مورد تاریخچه این تکنولوژی بیان کرده است که در زیر برای شما عینا تکرار کرده ایم؛

سالهاست که سیستم های فیلدباس با موفقیت در سراسر دنیا نصب می شوند و هیچ شکی وجود ندارد که این تکنولوژی راهی که ما برای طراحی سیستم های کنترلمان از آن استفاده می کردیم را کاملا تغییر داده است.

موضوع مهم درباره فیلد باس در خود فیلدباس نیست بلکه در علتی است که فیلدباس را یک تکنولوژی توانا و قابل، تبدیل کرده است. هم اکنون ارتباط دیجیتالی در همه جای زنجیره ی تولید در دسترس است، از کامپیتوتر های CEO گرفته تا ترانسمیتر های فشار تفاضلی که ممکن است ده هزار مایل دورتر نصب شده باشند، در حالت کلی این CEO می تواند مقدار Set Point ابزار دقیق را تغییر دهد و ببیند که آیا پارامترهای تغییر یافته خوب تنظیم شده اند یا خیر.

از آنجا که فیلد باس یک سیستم ارتباطی چند آویزه ای (Multidrog) است چندیدن وسیله می توانند از طریق یک جفت سیم به هم متصل شوند و در نتیجه هزینه ی نصب و سیم کشی بطور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. با این تکنولوژی بعضی سیستم ها می توانند با 16 وسیله که از طریق همان یک جفت سیم تغذیه می شوند شروع به کار کنند.

 

     دانلود مستقیم کتاب معرفی فیلدباس  | با حجم 5 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
پیشنهاد ویژه PLC
امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments