کتاب مروری بر ماشین های الکتریکی

مروری بر ماشین های الکتریکی

ماشین ها الکتریکی یکی از بنیادی ترین دروس رشته قدرت می باشد که به دلیل اهمیت بالای آن به 3 قسمت تقسیم شده است، در این کتاب ما شاهد تعریف اصولی مدارهای مغناطیسی و نحوه تحلیل آن هستیم تا بتوانیم وارد حوزه تبدیل انرژی به وسیله میدان مغناطیسی شویم که پس از آن شاهد تعریف انواع ماشین الکتریکی(موتور – ژنراتور) و ترانسفورمر هستیم.

متاسفانه یکی از نقطه ضعف های ذاتی انسان فراموشی می باشد و این نقطه ضعف به دلایلی در حوزه کتاب و درس بیشتر خودنمایی می کند به همین دلیل حتما گاهی پیش آمده؛ که شما برخی مطالب را فراموش کرده اید و نیاز به مرور منابع خود دارید و از طرفی حجم منابع اصلی معمولا زیاد می باشد و برای نگاهی گذرا و خلاصه مفید نمی باشند، به همین دلیل برای شما کتابی را قرار داده ایم که در آن تنها شاهد مطالب مفید و روابط کلی هستید و از اضافه گویی و وراد جزئیات شدن جلوگیری شده است تا در نهایت در کمترین تعداد صفحه مطالب کلیدی را به همراه ذکر مثال های مهم برای شما بازگو نماید، این کتاب از سه منبع معتبر؛ Electric Machinery Fundamentals(Book by Stephen Chapman)، Electric Machinery(Book by Fitzgerald – McGraw-Hill) و Principles of Electric Machines and Power Electronics(Book by P. C Sen) استفاده کرده است که پشتوانه خوبی برای صحت اطلاعات درون آن می باشد.

در ادامه بخوانید  کتاب ماشین های الکتریکی(3) دکتر واحدی

کتاب مروری بر ماشین های الکتریکی را به چه کسانی پیشنهاد می کنید؟

اگر مدت زیادی از دانشگاه و کتاب دور مانده اید، اگر در شرکتی کار میکنید که ایجاب می کند اطلاعاتی کلی در زمینه ماشین های الکتریکی داشته باشید و حتی اگر قرار است برای کنکور آماده شوید و نیاز به کتابی مختصر برای شروع دارید این کتاب را به شما توصیه می کنیم.

در ادامه بخوانید  ماشین شار محور چیست؟

کتاب مذکور تمام فصول ماشین های الکتریکی را پوشش داده است؟

متاسفانه خیر، در این کتاب تمرکز بروی ماشین های الکتریکی 1 می باشد و ترانسفورمر نیز از قلم افتاده! البته در پست های بعدی سعی می کنیم خلاصه ای از ماشین های الکتریکی 2 و 3 را نیز برای شما عزیزان تهیه نماییم.

در ادامه بخوانید  ماشین القایی چیست

در این کتاب دقیقا شاهد چه مطالبی خواهیم بود؟

  • مدارهای مغناطیسی
  • تبدیل انرژی الکترومکانیکی
  • اصول ماشین های جریان مستقیم DC
  • ژنراتورهای DC
  • موتورهای DC
  • ماشین های جریان مستقیم خاص

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم کتاب مروری بر ماشین های الکتریکی | با حجم 2 مگابایت 

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments