کتاب مدار الکتریکی 1 و 2

در اینکه مدارهای الکتریکی پایه‌ای ترین درس در میان واحدهای رشته مهندسی برق می باشد شکی نیست، به همین دلیل اهمیت درک و فراگیری آن به شکلی کامل قطعا در آینده تحصیلی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت، چرا که این واحد درسی در تمام دروس دیگر به شکل های متفاوتی ظاهر می شود.

مدار الکتریکی چیست

مدار الکتریکی، از به هم پیوستن قطعات الکتریکی غیرفعال (مقاومت، خازن، القاگر، لامپ، دیود و …) یا قطعات فعال (ترانزیستور و …)، یا ترکیبی از آن دو پدید می‌آید، چنان‌که دست کم یک مسیر بسته را ایجاد کنند تا جریان الکتریکی بتواند در این مسیر بسته جاری شود.

اگر قطعات تشکیل دهنده مدار، الکتریکی باشند، مدار الکتریکی نامیده می‌شود، و اگر برخی از قطعات، الکتریکی و برخی الکترونیکی باشند، مدار الکترونیکی است.

در ادامه بخوانید  آموزش نقشه خوانی تابلوهای برق صنعتی LV و MV زیمنس

مدار های الکتریکی خطی نوعی از این مدار ها هستند که از یک منبع جریان یا ولتاژ و عناصر خطی همانند مقاومت تشکیل می شوند. جهت تحلیل این مدار ها می توان از روش هایی چون پاسخ فرکانسی و تبدیل لاپلاس استفاد کرد.

هر مدار الکتریکی از مؤلفه‌های زیر تشکیل شده‌است:

  • یک منبع تغذیۀ مانند باتری یا مولد
  • سیم‌ها یا نوارهای ارتباط دهندهٔ مدار، که از یک مادهٔ رسانای الکتریسیته خوب مانند مس ساخته می‌شوند.
  • قطعات مداری همچون خازن، مقاومت، القاگر، دیود، ترانزیستور و …

در ادامه کتاب مدار الکتریکی 1 و 2 که حاوی 523 صفحه آموزش به زبان فارسی می باشد را در اختیار شما قرار داده ایم، متاسفانه نویسنده این کتاب قطور ناشناس می باشد.

 

دانلود با لينک مستقيم کتاب مدار الکتریکی 1 و 2  | با حجم 10 مگابايت

 

راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام
تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از
نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر