کتاب سیگنال و سیستم – آلن اپنهایم (fa)

کتاب سیگنال و سیستم – آلن اپنهایم + حل المسائل

کتاب سیگنال و سیستم آلن اپنهایم (Alan V. Oppenheim) که به همراه ویلسکی (Alan S. Willsky) و آقای سید حمید نواب (S. Hamid Nawab) که یک پروفسور پاکستانی-آمریکایی می باشد، یکی از مهمترین و پرارجاع ترین کتاب در زمینه تحلیل سیستم و سیگنال می باشد.

پروفسور آلن اپنهایم
پروفسور آلن اپنهایم

الن وی. اوپنهایم متولد سال ۱۹۳۷ در نیویورک، استاد کرسی مهندسی در دانشکده مهندسی برق و علوم کامپیوتر اِم‌آی‌تی است. وی همچنین یکی از محققین اصلی آزمایشگاه تحقیقات الکترونیک ام‌آی‌تی به شمار می رود. پژوهش‌های او در زمینه اصلی پردازش سیگنال و برنامه‌های کاربردی آن می‌باشد . وی نویسنده کتاب‌های درسی ای است که به‌طور گسترده استفاده می‌شوند؛ از قبیل: “پردازش سیگنال گسسته” و “سیگنال‌ها و سیستم‌ها”.

پروفسور حمید نواب دانش آموخته دانشگاه MIT آمریکا در حوزه تحلیل سیگنال و ادراک ماشین که زیرمجموعه گرایش قدرت است، می باشد (دکتری در سال 1982). از ایشان مقالات، کتب و نشریات زیادی تاکنون به چاپ رسیده است.

پروفسور سید حمید نواب
پروفسور سید حمید نواب

سیگنال و سیستم دو کلمه رایج در رشته های مختلف مهندسی و غیر مهندسی می باشد در همه این رشته ها سیگنال بیانگر یک پدیده فیزیکی می باشد که تابعی از یک متغیر مستقل است و تعریف سیستم یعنی مجموعه منظمی که ممکن است دارای یک یا چند سیگنال ورودی و یک یا چند سیگنال خروجی باشد، می توان سیگنال های ورودی به سیستم را به عنوان محرک ها یا اثر محیط بیرون بر سیستم و سیگنال های خروجی به عنوان واکنش یا رفتار سیستم نسبت به آن محرک ها بیان کرد.

در ادامه بخوانید  کتاب پردازش سیگنال های گسسته (DSP) (en) – اپنهایم + حل المسائل

مهندسان تلاش می کنند تا نحوه عملکرد سیستم های گوناگون را درک کنند تا بتوانند حداقل به یکی از هدف های زیر برسند:

 1. سیستم مورد نظر را روی کامپیوتر شبیه سازی نمایند و با اعمال سیگنال های ورودی مختلف سیگنال های خروجی سیستم را پیدا کنند و به عبارت دیگر بتوانند سیستم را بشکل دقیق تجزیه و تحلیل کنند و عملکردش را بررسی نمایند.
 2. قادر باشند با طراحی یک سیستم جدید و با اتصال آن به سیستم اصلی باعث بهبود و یا تغییر عملکرد سیستم اصلی شوند.
 3. بتوانند سیستمی مانند سیستم اصلی طراحی و بسازند.

فهرست کتاب سیگنال و سیستم اپنهایم

 • فصل اول: آشنایی با سیگنال ها و سیستم ها
 • فصل دوم: تحلیل سیستم های خطی نا متغیر با زمان در حوزه زمان
 • فصل سوم: تبدیل فوریه پیوسته زمان
 • فصل چهارم: تبدیل فوریه گسسته زمان
 • فصل پنجم: نظریه نمونه برداری
 • فصل ششم: تبدیل لاپلاس
 • فصل هفتم: تبدیل Z

دانلود کتاب سیگنال و سیستم – آلن اپنهایم – فارسی | با حجم 33 مگابايت

دانلود کتاب سیگنال و سیستم – آلن اپنهایم – انگلیسی | با حجم 18 مگابايت

دانلود حل المسائل کتاب سیگنال و سیستم – آلن اپنهایم – فارسی | با حجم 32 مگابايت

دانلود حل المسائل کتاب سیگنال و سیستم – آلن اپنهایم – انگلیسی | با حجم 173 مگابايت

راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام
تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
ابراهیم رحمانی
ابراهیم رحمانی
4 ماه پیش

با عرض سلام احترام بنده رحمانی از پرسنل بهره برداری شرکت توزیع برق هستم چند روز پیش در حین بارندگی اتصالی در کات اوت ورودی به یک ترانس315kvaهوایی باعث قطع فیدر شد بعد از بررسی مقداری دوده سیاه رنگ روی پایه‌های سرامیکی و کات اوت دیدم ۲ تا از تیغه هارا به صورت کامل عوض کردم و بادستور مرکز وصل کردم حالا ۲عدد غلاف نو وصل شد با خروجی ۳۸۰ بین R وS ولی سومین غلاف که وصل شد شبکه حدودآ۱۵ دقیقه کات اوت را قبول کرد اما کنتاکت T 12ولت خروجی نشان می داد بعد از ۱۰ دقیقه کات… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
مهندس سیاه تیری
مهندس سیاه تیری
Reply to  ابراهیم رحمانی
4 ماه پیش

سلام
بعید به نظر میرسه مشکل از روغن باشه، بخصوص اگر تایمی که می فرمایید فول لود هم نبوده باشه، احتمالا خود ترانس مشکلی داشته و به محض زیربار رفتن یا همون وصل مجدد تحت تاثیر جریان هجومی وضعیتش بدتر شده و در نهایت بعد از چند دقیقه اون اتفاق افتاده، واقعیت اینه باید از نزدیک بررسی بشه و با این داده ها نمیشه قطعی نظر داد