کتاب سیستم های کنترل DCS

کتاب سیستم های کنترل DCS

DCS در واقع مخفف (Distributed Controller System) که به معنای انجام عملیات کنترلی به صورت غیر متمرکز یا توزیع شده می باشد، است و شما در کتاب سیستم های کنترلی DCS علاوه بر این توپولوژی نگاهی به تاریخچه انواع سیستم های کنترلی هم خواهید انداخت.

در این کتاب ابتدا شما با تاریخچه ای از سیستم های کنترلی آشنا خواهید شد و در ادامه به بررسی سایر پروتکل های کنترلی می پردازد، دقت داشته باشید که اولین استفاده از DCS ها در خطوط فرآیندی بود، این خطوط در واقع شامل یک ورودی و یک خروجی می بودند که پس از انجام یک سری تغییرات بروی ورودی شاهد حضور یک خروجی متفاوت از ورودی می بودیم.

در ادامه بخوانید  آموزش PLC زیمنس

کتاب سیستم های DCS شاید در نگاه اول با داشتن 150 صفحه برای این مبحث حجیم به نظر برسد اما در نگارش سعی شده در هر صفحه مطالب کمی بیان شود به گونه ای که اگر مانند سایر کتاب ها شاهد سبک نوشتاری معمول بودیم این کتاب به زحمت به 60 صفحه می رسید.

سیستم DCS را می توانید به صورت ساده بیان نمایید؟

در این سیستم کلیه کنترلرها و یا سنسورهای محلی در روند پروسس به اتاق کنترل آورده شده و پس از پردازش نرم افزاری مثلا برای کنترل دمای یک راکتور بصورت کنترل PID، فازی و یا هر نوع کنترل طراحی شده در نرم افزار، سیستم بصورت اتوماتیک یا از پیش طراحی شده در نهایت یک سیگنال متناسب با دستگاه یا المان کنترل شونده بصورت خروجی و متمرکز تولید می کند.

 

فهرست کتاب سیستم های کنترل DCS:

  • آشنایی با Process Control Systems
  • آشنایی با سیستم های کنترل غیر متمرکز
  • آشنایی با نرم افزار سیستم های DCS
  • تفاوت سیستم های کنترل PLC و DCS
  • آشنایی با DCS های مطرح در دنیا

 

 

     دانلود مستقیم کتاب سیستم های کنترل DCS  | با حجم 8 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر