کتاب سیستم های کنترل DCS

کتاب سیستم های کنترل DCS

DCS در واقع مخفف (Distributed Controller System) که به معنای انجام عملیات کنترلی به صورت غیر متمرکز یا توزیع شده می باشد، است و شما در کتاب سیستم های کنترلی DCS علاوه بر این توپولوژی نگاهی به تاریخچه انواع سیستم های کنترلی هم خواهید انداخت.

در این کتاب ابتدا شما با تاریخچه ای از سیستم های کنترلی آشنا خواهید شد و در ادامه به بررسی سایر پروتکل های کنترلی می پردازد، دقت داشته باشید که اولین استفاده از DCS ها در خطوط فرآیندی بود، این خطوط در واقع شامل یک ورودی و یک خروجی می بودند که پس از انجام یک سری تغییرات بروی ورودی شاهد حضور یک خروجی متفاوت از ورودی می بودیم.

در ادامه بخوانید  دیسپاچینگ چیست؟

کتاب سیستم های DCS شاید در نگاه اول با داشتن 150 صفحه برای این مبحث حجیم به نظر برسد اما در نگارش سعی شده در هر صفحه مطالب کمی بیان شود به گونه ای که اگر مانند سایر کتاب ها شاهد سبک نوشتاری معمول بودیم این کتاب به زحمت به 60 صفحه می رسید.

سیستم DCS را می توانید به صورت ساده بیان نمایید؟

در این سیستم کلیه کنترلرها و یا سنسورهای محلی در روند پروسس به اتاق کنترل آورده شده و پس از پردازش نرم افزاری مثلا برای کنترل دمای یک راکتور بصورت کنترل PID، فازی و یا هر نوع کنترل طراحی شده در نرم افزار، سیستم بصورت اتوماتیک یا از پیش طراحی شده در نهایت یک سیگنال متناسب با دستگاه یا المان کنترل شونده بصورت خروجی و متمرکز تولید می کند.

 

 

فهرست کتاب سیستم های کنترل DCS:

  • آشنایی با Process Control Systems
  • آشنایی با سیستم های کنترل غیر متمرکز
  • آشنایی با نرم افزار سیستم های DCS
  • تفاوت سیستم های کنترل PLC و DCS
  • آشنایی با DCS های مطرح در دنیا

 

 

     دانلود مستقیم کتاب سیستم های کنترل DCS  | با حجم 8 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

کتاب سیستم های کنترل DCS
4 (80%) 1 vote
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر