کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

کتاب راهنمای ترانسفورماتورهای توزیع روغنی

راهنمای ترانسفورماتور توزیع روغنی

ترانسفورماتورها دستگاه‌هایی هستند که با القای انرژی الکتریکی از یک سیم پیچ به سیم پیچ دیگر برای تغییرات جریان و ولتاژ به کار گرفته می‌شود که این تغییرات می‌تواند در جهت افزایش یا کاهش در سمت ثانویه باشد.

ترانسفورماتورهای توزیع

ترانسفورماتور توزیع را می‌توان از لحاظ قسمت فعال ترانسفورماتور به دو دسته ی روغنی (مرتبط با هوای بیرون و یا بسته) و ترانسفورماتورهای خشک (بدون روغن) تقسیم بندی نمود. برخی از اجزای ترانسفورماتور توزیع عبارتند از: روغن نمای مغناطیسی، رطوبیت گیر، ترمومتر روغن، ترمومتر سیم پیچ، رله بوخهلتس، فشار شکن، روغن نمای چشمی، بوشینگ و … .

ترانسفورماتورهای هرمتیک

ترانسفورماتور هرمتیک
ترانسفورماتور هرمتیک

ترانسفورماتورهای هرمتیک جز ترانسفورماتورهای روغنی بسته هستند که مخازن آن‌ها مسدود بوده و روغن آن‌ها با هوای آزاد ارتباطی ندارد و یکی مزایای این نوع از ترانسفورماتور‌ها این است که به دلیل ارتباط نداشتن روغن با هوا، میزان فرسودگی مواد عایقی آن‌ها کاهش می‌یابد و عدم نیاز به تعویض روغن باعث کاهش هزینه ها در این نوع از ترانسفورماتورها می‌گردد.

ترانسفورماتور هرمتیک با بالشتک گازی (رادیاتوری)

محفظه گاز نیتروژن یا هوای خشک این نوع ترانسفورماتورها علاوه بر بسته نقش داشتن در عدم ارتباط روغن با محیط نقش الاستیکی نیز ایفا می‌کند و برای ترانسفورماتورهای توزیع در نوع حجم ثابت و برای ترانسفورماتورهای قدرت در نوع فشار ثابت ساخته می‌شوند.

ترانسفورماتورهای هرمتیک روغنی (پره ای)

ترانسفورماتور هرمتیک روغنی
ترانسفورماتور هرمتیک روغنی

در این نوع ترانسفورماتور برای جبران حجم روغن از خاصیت ارتجاعی پره‌های خنک کننده استفاده می‌شود و تنها در محدوده ی ظرفیت ترانسفورماتورهای توزیع ساخته می‌شوند. تغیرات حجم روغن در ترانسفورماتورهای روغنی بر باز یا فشرده شدن پره‌ها تاثیر گذار است و باید ساخت ترانسفورماتور به گونه‌ای باشد که این تغییرات پره‌ها منجر به خستگی آن‌ها نشود.

در کتاب راهنمای ترانسفورماتورهای توزیع روغنی که در 79 صفحه توسط گروه ایران ترانسفورماتور منتشر شده و به تمامی‌ موارد از تعارف اولیه ترانسفورماتور، اجزا و مراحل خرید ترانسفورماتورها گرفته تا چگونگی نصب، راه اندازی و نگهداری آن‌ها و مسائل تنوری مربوط به ترانسفورماتورها پرداخته شده است و برای علاقمندان و شرکت‌هایی که قصد تهیه ترانسفرماتور توزیع روغنی دارند می‌تواند یک مرجع کاربردی باشد.

فهرست کتاب راهنمای ترانسفورماتورهای توزیع روغنی

  • مقدمه
  • تجهیزات حفاظتی و برخی از اجزا ترانسفورماتورهای توزیع
  • نصب، راه اندازی و نگهداری
  • توضیحات فنی
  • اطلاعات عمومی
  • معرفی محصولات جدید
  • ضمایم

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

پیشنهاد ویژه PLC
اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید