کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

کتاب تنظیم رله های ثانویه پست زمینی

کتاب تنظیم رله های ثانویه پست زمینی

پیش‌تر وظیفه حفاظت در پست‌های زمینی که نقش بسیار مهمی را در امنیت تامین برق ایفا می نمودند به عهده فیوزها می بود! (حفاظت در شبکه های شعاعی به دلیل مسائل خاص آنها بسیار مهم است) اما رفته‌رفته این مهم به دست رله های دیجیتالی افتاد تا بتوانیم از خاموشی و قطعی های فیدر ناشی از مشکلات داخلی مشترک جلوگیری نماییم.

کتاب دستورالعمل نحوه‌ی تنظیم و هماهنگی رله های ثانویه پست های زمینی دارای ترانسفورماتور، راهنمایی است برای تنظیم رله های ثانویه (دیجیتال) که وظیفه‌ی آنها حفاظت از ترانسفورماتور و شبکه های بالادستی آن می باشد.

در این کتاب علاوه بر معرفی اجمالی مبانی، به اصول محاسباتی و تنظیم فانکشن های حفاظتی نیز پرداخته شده است.

این دستورالعمل مشمول پست های زمینی پاساژ که در آنها یک یا چند فیدر فشار متوسط وارد و یک یا چند فیدر فشار متوسط خارج می شود، نمی شود.

انواع پست های برق

  1. پست های افزاینده یا نیروگاهی
  2. پست های انتقال
  3. پست های فوق توزیع
  4. پست های توزیع
  5. پست های كلیدی یا كوپلاژ

پست های نیروگاهی

ترانسفورماتور یک پست فشار قوی - نیروگاهی
ترانسفورماتور یک پست فشار قوی – نیروگاهی

این پست ها توان تولیدی ژنراتور نیروگاه كه معمولا دارای سطح ولتاژ 6 الی 33 كیلو ولت می باشد را به ولتاژ لایه انتقال كه 400 یا 230 می باشد تبدیل می كنند و معمولا در داخل نیروگاه ها نصب می شوند.

پست های انتقال

این پستها درحواشی شهرها یا شهرك های صنعتی یا مراكز ثقل بار سنگین احداث می شوند و سطح ولتاژ 230 یا 400 كیلوولت را به سطح ولتاژ 63 یا 132 كیلوولت تبدیل می كنند. همچنین علاوه بر شرایط كاهش سطح ولتاژ در بعضی از موارد به عنوان پست های كلیدی (كوپلاژ) هم از آنها استفاده می شود.

پست های فوق توزیع

این پستها در مراكز توزیع بار داخل شهرها یا شهرك ها و مناطق شهر نشین یا روستاهای پر جمعیت ساخته و سطح ولتاژ را از 132 یا 63 كیلوولت به سطح ولتاژ 33، 20 یا 11 كیلوولت تبدیل می كنند.

پست های توزیع

این پستها معمولا به صورت هوایی یا زمینی در ابعاد كوچك فقط با یك ترانس توزیع ساده و كلیدهای هوایی ولتاژ 33، 20 یا 11 كیلوولت را به سطح ولتاژ 380 ولت فاز به فاز یا 220 ولت فاز به زمین برای مصارف كشاورزی و شهری تبدیل می كنند.

پست های كوپلاژ یا كلیدی

این نوع پست ها هیچ گونه تغییر در سطح ولتاژ انتقال ایجاد نمی كنند و فقط به عنوان پست های كلیدی در انجام مانورها و قطع و وصل خطوط منتهی به این نوع پست ها ،احداث شده و قدرت مانور را افزایش می دهند.

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

پیشنهاد ویژه PLC
اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید