امیدواریم از خواندن این پست لذت ببرید

اگر به دنبال یادگیری حرفه‌ای هستید توصیه می‌کنیم نگاهی به لینک زیر داشته باشید

آموزش‌های تخصصی

کتاب اتصال منابع پراکنده

کتاب اتصال منابع پراکنده

پیش تر به صورت مفصل در مورد منابع پراکنده صحبت کرده ایم، ساخت و مدیریت منابع پراکنده خود یک فرآیند چالشی می باشد اما مشکل اصلی زمانی به وجود می آید که بخواهیم این منابع را به شبکه عادی و البته سنتی متصل نماییم.

شبکه سنتی برق

در برخی از مواقع بهتر است یک سیستم قدیمی به صورت کامل با سیستم جدید تعویض گردد تا اینکه بخواهیم به صورت وصله وار هر بار قسمتی از آن را بهینه سازی یا به روز نماییم.

البته که با توجه به هزینه های سرسام آور ساخت و تجهیز یک شبکه برق امکان انجام این کار نیست و مشکلات عمده زمانی به وجود می آیند که ما مجبور شویم به دلیل برخی نیاز های جدید قسمتی از شبکه را به روز رسانی نماییم.

در ادامه بخوانید  جزوه تولید پراکنده

اتصال دو شبکه برق متفاوت

به دلیل وجود پارامترهای مختلف و شرایط حفاظت بسیار مهم و البته پیچیده در شبکه های برق قدرت الحاق دو شبکه باید به صورت کاملا تحلیلی و تخصصی و همچنین تحت کنترل کامل اتفاق بیافتد.

تولید پراکنده در ایران

منابع تولید پراکنده نیز در کشورمان بخصوص در مناطق دورافتاده کم‌کم درحال افزایش و رشد می باشند به همین دلیل شرکت توانیر کتابی در این زمینه برای شرکت های طرف قرارداد تهیه نموده است که به صورت مرحله به مرحله در 131 صفحه روش اصولی الحاق و اتصالات منابع تولید پراکنده را تشریح می کند.

دانلود با لینک مستقیم کتاب اتصال منابع پراکنده | با حجم 6 مگابایت

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
پیشنهاد ویژه PLC
امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments