کتاب اتصال منابع پراکنده

کتاب اتصال منابع پراکنده

پیش تر به صورت مفصل در مورد منابع پراکنده صحبت کرده ایم، ساخت و مدیریت منابع پراکنده خود یک فرآیند چالشی می باشد اما مشکل اصلی زمانی به وجود می آید که بخواهیم این منابع را به شبکه عادی و البته سنتی متصل نماییم.

شبکه سنتی برق

در برخی از مواقع بهتر است یک سیستم قدیمی به صورت کامل با سیستم جدید تعویض گردد تا اینکه بخواهیم به صورت وصله وار هر بار قسمتی از آن را بهینه سازی یا به روز نماییم.

البته که با توجه به هزینه های سرسام آور ساخت و تجهیز یک شبکه برق امکان انجام این کار نیست و مشکلات عمده زمانی به وجود می آیند که ما مجبور شویم به دلیل برخی نیاز های جدید قسمتی از شبکه را به روز رسانی نماییم.

در ادامه بخوانید  جزوه تولید پراکنده

اتصال دو شبکه برق متفاوت

به دلیل وجود پارامترهای مختلف و شرایط حفاظت بسیار مهم و البته پیچیده در شبکه های برق قدرت الحاق دو شبکه باید به صورت کاملا تحلیلی و تخصصی و همچنین تحت کنترل کامل اتفاق بیافتد.

تولید پراکنده در ایران

منابع تولید پراکنده نیز در کشورمان بخصوص در مناطق دورافتاده کم‌کم درحال افزایش و رشد می باشند به همین دلیل شرکت توانیر کتابی در این زمینه برای شرکت های طرف قرارداد تهیه نموده است که به صورت مرحله به مرحله در 131 صفحه روش اصولی الحاق و اتصالات منابع تولید پراکنده را تشریح می کند.

 

 

دانلود با لينک مستقيم کتاب اتصال منابع پراکنده | با حجم 6 مگابايت

 

راستی! برای دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر