چیدمان تابلو PLC

این اصول وحی نیستند ولی دلیل این چینش خاص بخاطر حفاظت، انتقال گرمایی بهتر، دسترسی بهتر و … هست.

به‌نظرتون درایو کجاش قرار می‌گیره و چــرا؟

پیشنهاد ویژه

به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC (جامع‌ترین آموزش PLC) دیدن نمایید.

آموزش صفر تا صد PLC

اگر بر روی یک تابلو برق، دستگاه PLC استفاده شده باشد، به آن تابلو برق PLC می گوییم. وجود این قطعه باعث می‌شود تا تابلوهای برق بتوانند هرچه بهتر و هوشمندتر دستورات قطع کردن، کنترل کردن و یا نظارت بر روی سیستم های مختلف را اجرا کنند. تجهیزات PLC دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت، ارتعاشات و سروصدا داشته و می توانند به خوبی با سایر ماژول های دیگر ارتباط برقرار کنند. از سوی دیگر برنامه نویسی این قطعات بسیار آسان بوده و باعث می شود تا کار با آن ها راحت تر شود.

کاربرد تابلو PLC

از تابلوهای PLC برای ارسال وضعیت‌های مختلف به مراکز دیسپاچینگ و همچنین دریافت اطلاعات و فرمان های مختلف استفاده می‌شود. تمامی تابلوها به وسیله‌های مختلفی به این تابلو متصل بوده و می‌توانند وضعیت خودشان را به اتاق کنترل اعلام کنند. استفاده از تابلو برق PLC یک انقلاب بزرگ در مدارهای الکتریکی و تابلوهای برق بود که امروزه می توان به سادگی تاثیر آن را در صنایع مختلف مشاهده کنید. به بیان بسیار ساده، از تابلوبرق PLC در صنایع مختلف برای کنترل کردن پروسه‌های گوناگون استفاده می‌کنند. تابلوهای برق PLC را بیشتر از جنس ورق آهنی با پوشش رنگ الکترو استاتیک تولید می‌کنند و سایز آنها بسته به نیاز می‌تواند متفاوت باشد. می‌توان قطعه PLC موجود در این تابلوها را به عنوان مغر اصلی پروسه معرفی کرد که به کمک CPU خود می‌تواند برنامه‌های مختلفی را ذخیره سازی کند.

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

منم یکی از اعضای این خانواده گرم و دوست داشتنی‌ام و همیشه تمام سعی‌ام رو کردم که بهترین‌ها رو به بهترین شکل ممکن براتون آماده کنم. به امید درخشش و خودکفایی اتوماسیون صنعتی در کشور عزیزمون.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید