کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

چطور استخدام شویم؟ – ویژه مهندسین

🎯 وقتی درستون تموم میشه کم‌کم به فکر استخدامی میافتید ولی بعدش به خودتون می‌گید؛ منکه چیزی بلد نیستم! چهارتا مدار و … تو دانشگاه بهم گفتند! کسی با اینا بهم کار میده! و ذره ذره استخدام شدن و کار پیدا کردن براتون میشه یه غولی که شاید سال‌ها باید باهاش دسته و پنجه نرم کنید! ولی حقیقتا اصلا اینطوری نیست!

🤳 حقیقت اینه که استخدام شدن نیازمند خیلی بلد بودن نیست! چون روش داره، دقیقا مثل کنکور دادن که نیازی نیست همه کتاب‌ها رو قورت داده باشید! کنکورم روش خودشو داره، تو این ویدئو نکات و رازهایی رو بهتون گفتم که خودم n بار انجام دادم و همیشه هم جواب داده 💪

🚦🚦 فقط خوب بهش دقت کن و اون دوتا پیش‌نیاز که گفتم رو اوکی کن، همین.

با این روش نه تنها می‌تونی استخدام بشی بلکه خیلی جاهای زندگی کاری هم به‌کارت میاد که یکیش پروژه گرفتنه!

🚧 سوال این پست اینه: شما چه تجربه یا روش‌هایی برای استخدامی، پروژه گرفتن و یا حتی متقاعد کردن کسی داشتید که مفید بوده؟ تو کامنت‌ها برامون بنویس تا ما هم از تو یاد بگیریم 🙏


آقا دیگه است استخدامی مثل قبل نیست خیلی فرق کرده و اگه شما هم با این تغییرات همراه نشی قطعا نمیتونی جایی استخدام بشی. مثلا طرف رفته تو یه سایت کاریابی و یه اشتراکی خریده، بعدشم گشته سراغ شرکتا که ببینه کیا دنبال استخدامی هستند و براشون رزومه فرستاده و بعد از این کار بسیار دشوار -البته بعد از کار معدن- نشسته گوشه خونه تا بهش زنگ بزنند بگن تشریف بیار برامون کار کن. رخدادن این قضیه حتی از فیلم‌های هندی هم تخیلی‌تره!.

آخر سرم به خودش میگه: نه بابا فایده نداره. من نه پارتی دارم، نه شانس دارم، نه رشتم به درد میخوره و نه این مملکت درست بشوِ.

سلام به روی ماهتون، من محمد سیاه تیری‌ام و امروز قراره راجبِ یکی از تکنیک‌های بسیار مهم و البته پولساز صحبت کنیم. اونم چیزی نیست جز اینکه چطوری استخدام بشیم.

من تا الان تو کلی از شرکت‌های ریز و درشت هم تو شهرستان و هم تو تهران کار کردم و خداروشکر تو این زمینه خیلی هم کتاب خوندم که بی تعارف دلیل موفقیت من توی تمام استخدامی‌هام همون رعایت نکات کتابا بوده.

اگر از اون عزیزان دلی هستید که از قبل ما رو دنبال میکنید که دمتون گرمه و لایک و بزنید و اگه جز عزیزان دل جدید هستید همین الان دنبال کنید تا این خانواده با حضورتون بزرگ‌تر و گرم‌تر بشه.

فاکتورهای اساسی در استخدامی

بذارید یه کمی بریم عقب‌تر، شما قبل از اینکه به استخدامی فکر کنید باید روی چندتا فاکتور خیلی اساسی کار کنید.

شماره یک: مهارت

مسلما قبل از اینکه به فکر استخدامی باشید باید در کاری مهارت داشته باشید اگه الان دارید به مدرک تحصیلیتون فکر می‌کنید باید بگم سخــت در اشتباهید. بخاطر اینکه الان تا دلتون بخواد هم فارغ التحصیل داریم و هم متقاضی کار!.

مهارت به زبون ساده یعنی یه تخصص مشخص و از اونجایی که رقابت به شدت بالاست به تخصص سطح متوسط هم اکتفا نکنید. سعی کنید در تخصص خودتون فوق العاده باشید. این قضیه رو حتی میشه از ترم‌های ابتدایی دانشگاه شروع کرد به جایی اینکه مثل عمده دانشجوها بشینید سریال و فیلم ببینید، برید بیرون و چیزی یادبگیرید الانم که خدا به اینترنت برکت بده که دنیایی از آموزش‌های عالی رو دراختیارتون گذاشته. با این حرکت شما شیرین چندسال از هم‌دوره‌ای‌هاتون جلو می‌افتید و وقتی که درستون تموم شد برعکس همه دوستاتتون که تازه به یاد استخدامی و این جور کارها افتادن شما خودتون یا کسب و کار دارید یا در بدترین حالت ممکن برای یه شرکت توپ مشغول به کار هستید.

شماره دو: توانایی‌های فردی

این قضیه به شـــدت مهمه و اصلا دسته کمش نگیرید. توانایی فردی یعنی اینکه چطوری بتونید با بقیه صحبت کنید و اونها رو مجاب کنید. حالا این میتونه برای استخدام شدن باشه، استخدام کردن باشه و یا حتی گرفتن یه پروژه توپ از یه شرکت مهندسی.

این فاکتور رو میشه با کتاب خوندن استارت کرد برای شروع هم یه نگاهی به این ویدیو که چندتا کتاب پایه و چند وجهی معرفی کردم کنید

وجه دیگه این مسئله اعتماد به نفسه، چطوری اعتماد به نفس پیدا میکنیم؟ موقعی که شماره یک یا مهارت رو اوکی کنیم و بعدش هم به خودمون ایمان داشته باشیم از طرفی هم هر روز کتاب‌هایی تو زمینه رشد فردی مطالعه کنید.

خلاصه این بخش میشه: تسلط در صحبت کردن، استفاده از کلمات به جا و درست، توانایی‌های نرمال تحقیق و یادگیری هم به صورت فیزیکی و هم اینترنتی، آشنایی با کامپیوتر و نرم‌افزارهای عمومی و درنهایت تسلط بر زبان انگلیسی.

اگه مهندسی و هنوز رو زبونت وقت نذاشتی واقعا کم کاری کردی. جسارت نباشه ولی الان کسی که زبان انگلیسی رو نتونه درست صحبت کنه و متوجه بشه بی‌سواد حساب میشه. قبلا هم توی این ویدیو بهتون گفتم چطوری رایگان زبانتون رو اکی کنید. حتما نکاتی که بهتون گفتم رو جدی بگیرید و طی چند ماه یه زبان عالی برا خودتون دست و پا کنید.

یادتون باشه کارفرما هم مثل شما یه انسان با تمام خصلت های یک آدمه، ایشون -یعنی کارفرما- اومده یه نگاهی به ویترین شما کنه با این تفاوت که اگه با قضیه حال کرد خریدار تمام صفات و توانایی‌های شماست. پس یادتون باشه که شما هم باید یه فروشنده خوب، با انصاف و از طرفی ماهر باشید. فکر کنم قضیه دستتون اومده با این حال اصلا بذارید برم یه کارفرما بیارم براتون صحبت کنه که چی تو ذهنش میگذره.

ذهن کارفرما در مصاحبه

سلام امیداورم حالتون خوب باشه. من یه کارفرمام که واقعا در مورد من خیلی بدبرداشت شده و گاهی هم عمه بنده به شدت مورد عنایت قرار میگیره.

من واقعا از خدامه شمایی که میایی اینجا و جلوم میشنید همونی باشید که من میخوام. تا مجبور نشم کل ماه رو با صدنفر مصاحبه کنم. دوست دارم طرفم گیج نباشه، فکرم نکنه الان دنبال اینم یه سوالی کنم مچشو بگیریم تا استخدام نشه مگه من مریضم اخه.

دوست دارم وقتی ازش سوال کردم فقط راجب موضوع برام صحبت کنه یا حداقل بلد نیستی بگو آقا بلد نیستم ولی قطعا میتونم براتون جواب درست و پیدا کنم. این یعنی اینکه درسته الان بلد نیستم ولی بلدم یادبگیریم. منم یه روزی مثل شما بودم نه سابقه کاری نه کار فنی ولی درنهایت به همه اینا رسیدم.

یه چیز دیگه هم قبل اینکه برم بگم: من اصلا چرا شما رو استخدام میکنم؟ من قراره بهتون ماهی ۱۵ بدم و شمام از اون طرف برای من حداقل ۳۰ دربیاری پس نیا بگو من لیسانس برق دارم بخدا پسر خاله خودمم لیسانس برقه چرا اونو نیارم؟ من یکیو میخوام که بتونه برام پروژه بزنه یا وقتی بردمش سر کار دو سوته همه تجهیزات رو شناسیی کنه. اره عزیزم. ممنون که بهم وقت دادید امیدوارم تو شرکتمون ببینمتون.

خوب تشکر از اقای مهندس ایکس که وقتشون رو به ما دادند.

اما می‌رسیم به نکته بسیار طلایی: قبلش بهتون بگم که بحث استخدام واقعا گسترده هست و من دوست ندارم که ویدیو طولانی و حوصله سر بر بشه برا همین سعی میکنم به مرور زمان براتون بازم از شیوهای استخدامی و کلا پروژه گرفتم بگم پس حتما سابسکرایب رو یادتون نره چون حالا حالا کلی باهم کار داریم.

نکته طلایی استخدامی

الان دیگه مثل قبل نیست که بشینید خونه و دنبال کار باشید. باید بلندشید و تشریف ببرید همون شرکت‌هایی که درخواست کار دادند و ترجیحا اگر امکان داشت با ریاست شرکت صحبت کنید. بهم نگید نمیشه و فلان. من خودم nبار انجامش دادم. رئیسم یکی هست مثل شما اونم میشه پیداش کرد. درنهایت اگر هم پیدا نشد سعی کنید با فرد رده بالایی مصاحبه کنید. من یه ضرب المثل براش دارم و اونم اینه که همیشه سعی کنید با خود کدخدا صحبت کنید اون اکی بده همه اوکی‌اند.

پس یادت باشه: اول تمام فاکتورهایی که گفتم رو محکم بچسب دوم شرکت هدف رو پیدا کن و درنهایت با توکل به خدا برو جلو. من خدا میدونه هیچوقت نه پارتی داشتم نه حاضر شم دستتمو سمت کسی دراز کنم حتی به برادرم که شاید الان داره این ویدیو رو هم میبینه.

تجربه شما

قطعا شما هم توی زندگیتون تجاربی داشتید که ممکنه برای ما مفید باشه حتما تجربتون رو در بخش کامنت‌ها برام بذارید تا همه ببینید و استفاده کنند.

اگر هم به فکر مهاجرت هستی و دوست داری با مهاجرت کاری کشور رو ترک کنی توصیه میکنم این ویدیو عالی رو ببین، چون توش کلی فرصت شغلی رو با دکتر مقدم بررسی کردیم.

خیلی دوست دارم هرکجا که هستید شاد و سلامت باشید.

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

گرایش مورد علاقه‌ام ماشین‌های الکتریکیه، به‌شدت به PLC و اتوماسیون علاقه دارم و دوست دارم عمده تایمم رو برای برنامه‌نویسی صنعتی بذارم - هدفم انتقال تمام دانش تخصصی هست که در طی سال‌ها فعالیت به‌صورت پروژه محور (برای شرکت‌ها و افراد) کسب کردم و واقعاً خوشحال می‌شم بتونم کمکتون کنم. تموم موفقیت‌های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برق - قدرت (ماشین‌های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

پیشنهاد ویژه PLC
اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید