پروژه کاغذسازی تویسرکان

تقریبا ساعت ۸ شب پنج شنبه بود که مهندس حسینی بهم زنگ زد گفت یه پروژه هست که بندگان خدا خطشون رفته هوا، هماهنگ کردیم صبح بریم تویسرکان، رسیدیم و دیدیم که اتصال به بدنه باعث شده کل خط بخوابه

کلی درایو و تجهیزات توی خط بود که تو نگاه اول یه سری از درایوهایی ABB از شبکه رفته بودن بیرون.

بررسی کردیم دیدم بله ارور از شبکه پروفی باس HMIها (محل صانحه و اتصال ۴۰۰ ولت به بدنه تابلو پیانویی) خودش رو رسونده به کارت CP، تحلیل شبکه هم از مهندس ناظر و خود برنامه تیا پورتال انجام دادیم. توی پروژه تیا پورتال مشخصا معلوم بود که درایوهای کارت CP از شبکه رفتن بیرون پس اولین جایی که کار داشتیم روی این کارت بود.

معمولا یا کارت میسوزه یا فریم ورش می پره به هرحال نیاز به کارت جدید داشتیم، از اونور قاعدتا نباید HMI ها قطع میشدن چون اونا روی CP نبودن!

ولی همشون از کار افتاده بودن، اول یه کابل پروفی باس درست کردیم از CPU مستقیم دادیم به یه دونه HMI تا مطمئن بشیم که پورت PLC سالمه؛ بعله خداروشکر سالم بود.

پس رفتیم سراغ لاین شبکه HMIها که دیدیم دوست چینی شبکه پروفی باس روی حالت MPI گذاشته و کل نتورک هم ستاره هست درحالیکه باید دیزی چین می بود و از اونجایی که میگن آقا دست نزن و سعی کن همون رو درست کنی ماهم راستش توپولوژی شبکه رو تغییر ندادیم.

دونه دونه HMI اوردیم تو شبکه که خیلی تایم گرفت یادمه یه ۳ تا ۴ ساعتی شد و درنهایت متوجه شدیم که پورت پروفی باس دوتاشون سوخته، برای اینکه لنگ تعمیر نشن، یه طوری اون دوتای سالم رو توی شبکه گذاشتیم که بتونن خط رو راه بندازنن.

فرداش CP از فروشگاه رسید و بستیم و استارت زدیم که بعله شکر خدا همه چی ردیف بود.

پیشنهاد ویژه

به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC (جامع‌ترین آموزش PLC) دیدن نمایید.

آموزش صفر تا صد PLC

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

با خرسندی از همکاری با تیم قدرتمند PowerEn مفتخرم که به شما عزیزان در حد توانمندی‌ها و دسترسی‌های خود کمک کنم با آرزوی موفقیت برای تمام حرفه‌جویان عزیزمون.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید