معرفی مهندسی برق قدرت

معرفی مهندسی برق قدرت

امروز قصد دارم برخلاف تمام وب سایت هایی که گرایش قدرت را خیلی رسمی معرفی کرده اند با زبانی ساده و البته از سایر جنبه ها معرفی کنم چرا که به احتمال خیلی زیاد عزیزی که شما باشید و در حال حاضر مشغول خواندن این پست هستید حتما هنوز رشته مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید، و در حال حاضر به صورت شک و تردید و بدون شناخت واقعی از گرایش های برق به سر می برید، به همین دلیل در این مطلب سعی خواهم کرد وارد جزئیات تخصصی نشوم چرا که مخاطب امروز من شما هستید.

 

 

 

 به چه می خواهیم برسیم

در نهایت امروز به این سوالات پاسخ می دهیم؛

  1. بهترین گرایش برق چیست؟

  2. پردرآمدترین گرایش کدام است؟

  3. کدام یکی جنبه بین المللی خوبی برای ادامه تحصیل در خارج دارد؟

  4. من این رشته رو دوست دارم!؟

  5. کدام زیر گرایش قدرت آینده بهتری دارد؟

مروری بر گذشته

من به صورت پیوسته گرایش قدرت را نخواندم چرا که علاقه ای به آن نیز نداشتم! در واقع من در گرایش مخابرات به مدت 2 سال در دانشگاه دولتی درس خوندم علتش هم واضح بود؛ به عنوان یک نوجوان شیفته ی عصر ارتباطات و اینترنت بودم و خبری در حوزه شبکه های موبایل و نسل های جدید نبود که من دنبال نکرده باشم، پس در دبیرستان عظم خودم رو جمع کردم تا حتما گرایش مخابرات قبول شم.

توی دبیرستانی که من درس میخوندم قالب بچه ها تشویق می شند به انتخاب رشته برق، و در این میان استاد فیزیکی داشتیم که در حال دریافت مدرک دکتری بود(قالب اساتید ما ارشد و یا دانشجو دکتری بودند چون دبیرستان نمونه دولتی بود) ایشون همیشه میگفت حتما برو گرایش قدرت! ما هم نوجون یک دنده و در نهایت رسیدم به مخابرات.

بعد از گذشت سه ترم تحصیلی واقعا متوجه شدم مخابرات به جز حل معادلات دشوار ریاضی و تحلیل های سنگین سیگنالی چیزی برای جلب نظر من ارائه نمی کنه(به دوستان مخابراتی برنخوره، بنده ی حقیر، کوچیک شما هستم و این صرفا یک نظر شخصی هست) به همین دلیل تصمیم گرفتم به سمت الکترونیک برم.

در دانشگاه تمام کلاس های الکترونیک را به صورت قاچاقی شرکت می کردم و به دلیل علاقه، توی کلاس های الکترونیکی سوال هایی که استاد می کرد و کسی جواب نمی داد، جواب میدام! تا اینکه یکی از همین اساتید محترم منو به اتاقش دعوت کرد و گفت؛

“ببین تو این سن(21) دیگه وقتی برای بی هدف بودن نیست! برو بشین فکر کن چی میخوای و به همون بچسب”

من پول می خواستم!، بخاطر همین علاقه ی جدیدم(الکترونیک) رو کنار گذاشتم و در زمینه شبکه کردن خوابگاه ها با رئیس دانشگاه قرارداد بستم(این داستانش خیلی مفصله) و تونستم در دو ترم تحصیلی 9 میلیون تومن سود کنم(اسمم هم به عنوان دانشجو کارآفرین روی سایت دانشگاه رفت 🙂 )، پس میشه با مخابرات پول درآورد ولی در عمق وجود دیگه مخابرات اونی نبود که بهش فکر میکردم.

الکترونیک واسم جالب بود

بابت یه نصیحت خوب از یه دوست خوب از پول فاصله گرفتم! و در اون تایم دوباره به درس خوندن مشغول شدم ولی اینبار با بک گراند درآمد زایی از رشته تحصیلی!

الکترونیک واقعا جذاب هست ولی بیایید رو راست باشیم توش مثل باقی گرایش ها پول نیست!(باز هم میگم به بزرگوارانی که الکترونیک می خونند برنخوره) درواقع شما تمام 4 سال در این گرایش لذت خواهید برد ولی وقتی بیرون می آیید می بینید پیدا کردن کار واسش سخته(البته تماما به همت شما بستگی داره).

بریم سراغ قدرت

من با بی میلی دوباره کنکور دادم و این بار برای قدرت! خوب قبولم شدم، باز دانشگاه دولتی با کلی درس جدید! به استاد فیزیکم هم زنگ زدم گفتم امیدوارم اشتباه نکرده باشی 🙂

مدار الکتریکی

قدرت درون خودش به شکل وسیعی مدار داره حتی دستگاه های قدرتی مثل ماشین، ترانس و … با مدار تحلیل می شند و اینو دوست داشتم چرا که الکترونیکی بود و از سمتی منم توش قوی بود.

سادگی در عین کاربردی

امکان نداره شما سایر رشته ها رو دیده باشید و نگید قدرت از همه ساده تره! خوب این یه حسن بزرگ هست(البته تا لیسانس نسبت به سایر گرایش ها ساده است) و به جای اینکه کلی کلنجار برید با مطالب پایه می تونید کلی مقاله به روز مطالعه کنید و دانش خودتون رو آپدیت نگه دارید، در نسخه من که باعث شد بتونم بیرون هم کار کنم.

قابل لمس

حسن دیگر قدرت قابل تصور و درک کردن رشته و صنعت اون بود، مثلا من تقریبا کارشناس مخابرات بودم ولی هنوز توی ماهیت خیلی چیزها واسم سوال بود استاد هم میگفت:

“شما مهندسی و لازم نیست خیلی چیزها رو بدونی فقط استفاده کن و بساز!”

خوب راستش دوستان من نمی تونم با چیزی سروکله بزنم که توی درکش هنوز مشکل دارم، در حالی که قدرت اصلا اینطوری نبود حتی می تونستی بریی آزمایشگاه و همه چیزهایی که تو کتاب بوده رو ببینی، ساده بگم فیزیک مسئله کاملا روشن هست اینو قدرتی ها خوب متوجه میشند.

نیاز کشور

این درس به قدری نیاز کشورهای جهان سوم هست که برخی درس هاش برای اون کشور، بومی سازی شده، یعنی مملکت شما می خواد شما حتما درست تموم شد بیایی تو بازار چون توی تولید، انتقال، توزیع، مدیریت، اصلاح و کلی کار دیگه در زمینه برق بهت نیاز داره.

استاد بی کار کم می بینی

در سایر گرایش ها اساتید خیلی زیادی می بینید که فقط توی دانشگاه هستند و بیرون کاری ندارند ولی مگر میشه شما دکتری برق قدرت داشته باشید و خود دولت و سازمان های خصوصی سراغ شما نیاند، به همین جهت اکثر اساتید قدرت دستی در صنعت دارند و در کنارش کلی نکته کاربردی برای بهتر کار کردن در صنعت تا سر کلاس بهتون بگند (البته الان وضیعت اشتغال به صورت کلی نابوده ولی شرایط برای همه گرایش یکسان هست)

آینده شغلی

قدرت رو می توان مادر سایر گرایش ها دونست(البته “قدرت” زیاد به مادر بودن نمی خوره 🙂 ) چرا که واقعیت اینه؛ شما می تونی بدون موبایل و لپ تاپ که واقعا امیدوارم ایران روزی تولید کننده اونها باشه زندگی کنی ولی همین شرکت های تولید کننده این وسایل به برق نیاز دارند پس مهندس قدرتی باید حضور داشته باشه، این مثال خیلی ساده بود چرا که برای یه کارخانه یا صنعت مسائل بسیار زیادی در زمینه تامین نیاز برق و مدیریت اون وجود داره که همشون بر می گردند به یک مهندس برق قدرت، از سویی برای مصرف کننده هم وجود برق و استفاده آن جزء موارد اولویت دار هست.

آینده شغلی غیر قابل پیش بینی

یه نگاهی به کشورمون و سایر کشورها کنید الان ترند(trend) دنیا شده آلودگی، و راه حل اون خودرو های برقی هست، یه لحظه این سوال رو جواب بدیم؛

خودرو برقی چطور ساخته میشه آیا به مهندس برق الکترونیک نیاز هست؟

تفاوت یه خودرو برقی با خودرو بنزینی فقط در موتور و کنترل موتور هست، موتور برقی توسط مهندسین قدرت گرایش ماشین ساخته میشه و قسمت کنترل و درایو اون(به زبان ساده تغییر سرعت) توسط مهندسین قدرت گرایش الکترونیک قدرت، حدس بزنید چی شد؟

تمام خودرو برقی به جز قسمت های مشترک با خودرو فسیلی؛ توسط مهندسین برق قدرت ساخته میشه.

این از این سوال، اما ماشین های برقی خودشون برق نیاز دارند این هم یعنی بازار کار بیشتر.

در ادامه بخوانید  ماشین شار محور چیست؟

اگر نگاهی به میزان مصرف برق سالیانه در تمام کشورها کنید این تقاضا هرساله در حال افزایش هست پس خبر خوبی هست برای ما!(البته ما مخالف آلودگی و سوخت فسیلی در نیروگاه ها هستیم)

و امروزه به دلیل مسائل محیط زیست، سوخت فسیلی، هزینه های تولید برق و… کشورها به سمت بحث نوپای سوخت های تجدیدپذیر می روند و واقعا در ابتدای کار هستند همه اینها برای یک پسر 24 ساله خیلی جذاب بود پس محکم چسبیدم به این رشته.

قدرت باز هم زیبا تر میشه

در فوق لیسانس شما می تونید گرایش ماشین و الکترونیک قدرت رو انتخاب کنید که یعنی همون الکترونیک ولی در توان های بالا و بسیار پرکاربردی تر، مثل اینه الکترونیک را با پول توی همزن بریزیم و خروجی بشه “الکترونیک قدرت”(ببخشید تم این قسمت کمی پولی شد چون الان نیاز جوون های کشور هست).

قدرت هنوز ادامه داره

وقتی وارد مقطع کارشناسی ارشد گرایش قدرت می شید تازه می فهمید که چقدر این گرایش بی انتهاست و مثل اینه در لحظه دارید در لبه دانش حرکت می کنید! این اتفاق برای الکترونیک و مخابرات در مقطع دکتری میافته چرا که در قدرت نیاز بازار وجود داره و چون “سرمایه” این رشته رو نیاز داره بهش توجه میکنه و از شما در همون مقطع ارشد ایده می خواد.

کار با کامپوتر

وقتی صحبت از قدرت میشه خیلی از آزمایشات باید ابتدا شبیه سازی بشند چرا که مثلا توان بالاست و شما نمی تونید یک خط انتقال واقعی 500کیلومتر را تست کنید! از سمتی دیگر شرکت های حاضر چون در این مسیر درآمد دارند حاضر هستند پول های زیادی خرج کنند تا نرم افزار های حرفه ای شبیه سازی به وجود بیاد به همین دلیل؛ در گرایش قدرت کلی نرم افزار تاپ به وجود اومده که هرکدومشون دنیایی حرف دارند و من به شخصه عاشق شبیه سازی هستم چون در هر مرحله بیشتر از واقعیت یاد میگیری بدون اینکه حتی خطر و یا ریسک مالی داشته باشی، از سمت دیگر شرکت های ایرانی به شدت خواهان دانشجویانی هستند که با این نرم افزار ها می تونند کار کنند چرا که این دانشجوها برای این شرکت ها می تونند به خوبی درآمد زایی کنند.

مثلا ما همیشه توی دانشگاه آگهی استخدام داریم برای دانشجویی که بتونه با سه نرم افزار اصلی؛ دیگسایلنت، مکسول و سیمولینک متلب کار کنه البته نرم افزارهای دیگر هم هستند.

علت همه این موارد، نیاز کشور به برق هست و شرکت های خصوصی هم همیشه از دانشجوی باسواد استقبال می کنند.

این در حالی هست که در سایر گرایش ها نرم افزار(مهم) داریم بعد 5 سال هنوز آپدیت نشده و سایر نرم افزار ها هم در بروز رسانی هاشون خبری تازه نیست چرا که بازار سرمایه اونجا در جریان نیست.

بازار جهانی

کافیه توی نت یه سرچ بزنید بعد متوجه می شید اروپا به شدت روی تولید انرژی و آمریکا در انتقال انرژی سرمایه گذاری میکنه، هر چند من به شخصه معتقدم کشور ایران هنوز پتانسیل بالایی برای کار پیدا کردن داره و مهاجرت به دلیل پیدا کردن کار اشتباه بزرگی هست.

گستردگی

شما اگر در همین مکانی که در حال خواندن این مطلب هستید نگاهی به اطراف خود کنید و از خود برق نیز صرف نظر کنیم هرچیزی که در آن موتور الکتریکی وجود دارد(هود، لباسشویی، یخچال، کولر، پنکه، تهویه، آب میوه گیر، تصفیه آب و…) تازه موارد بالا تنها در منزل مجردی من وجود دارند، جزء گرایش قدرت محسوب می شوند، شاید بگید من در یک اتاق هستم با یک کامپیوتر، حال چی؟

حقیقت این است در کامپیوتر هم که نماد الکترونیک هست قدرت حضورد دارد؛ از ساده ها شروع میکنم و به تخصصی ها میرسیم؛

فن، ترانس در کیس، مبدل AC به DC منبع تغذیه، فیلتر های سلفی و شیلد مغناطیسی هارد، اینها تنها مواردی بود که در لحظه به ذهن من خطور کرد پس به زبان ساده تر قدرت برای مشتری معمولی و یا بهتر بگم End User هم هست.

کدام زیر گرایش قدرت

این مورد به شدت به سلیقه شما بستگی داره می تونید از دانشجویان برق قدرت بپرسید و یا توی اینترنت دروس این گرایش ها را ملاحظه نمایید چرا که دوستان زیادی هستند و در گرایش های مختلف قدرت تحصیل می کنند و اینجا به حق نیست من در مورد گرایش خودم توضیح بدم ولی قیاس این گرایش با سایر گرایش ها نظیر مخابرات، الکترونیک و … برای راهنمایی بهتر شما بود که امیدوارم مفید واقع شده باشه.

نتیجه گیری

فکر کنم به تمام سوالات ابتدای بحث پاسخ داده شد، برای توصیف قدرت کلی میشه نوشت ولی سعی کردم قسمت هایی را بیان کنم که شاید دغدغه امروز یک دانشجو باشه، در پایان به خاطر داشته باشید تمام گرایش های برق عالی هستند و می تونید در هرکدوم که واقعا دوست دارید موفق بشید و به قول بزرگان “جهان را جای بهتری برای زندگی کردن کنید”.

در پایان آرزو می کنم هرجای دنیا که هستید و با هر رشته و گرایش که در حال تحصیل می باشید همواره سلامت و موفق باشید.

حتما تجربیات خودتون را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بذارید و شما بگید چرا گرایش در حال حاضرتون را انتخاب کردید.

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

معرفی مهندسی برق قدرت
4.7 (94.55%) 22 votes
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

75
دیدگاه بگذارید

avatar
فایل های تصویری و عکس
 
 
 
20 نظرها
55 پاسخ ها
1 فالورها
 
پر امتیازترین
پر بحث ترین
16 نویسندگان نظرات
مهندس سیاه تیریاحمدیرضامعراجپروانه جدیدترین نویسنده ها
  اطلاع رسانی با ایمیل  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
رضا
کاربر
رضا

سلام استاد من دانشجوی کارشناسی رشته برق هستم و این ترم می خوام گرایشم رو انتخاب کنم می خواستم چند نمونه از کار هایی که برای گرایش قدرت هست و می تونیم به آن در ایران مشغول بشیم رو نام ببرید و این که چه تحصیلاتی یا چه مهارت هایی به جز اون چه که در دانشگاه یاد میگیریم نیاز داریم تا وارد بازار کار در این رشته بشیم رو هم مختصر بیان کنید برا اون کار هایی که در ایران بیشتر طرفدار داره

معراج
کاربر
معراج

سلام استاد برق قدرت را پیشنهاد میکنید یا صنعتی

گرایش رشته تحصیلی
سایر
پروانه
کاربر
پروانه

درود بر شما و سایت مفیدتون
واقعا بهترین گرایش برق، قدرته
کاملا ملموس و روان و باور پذیر.
به امید موفقیت تمام دانشجویان محترم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
amir
کاربر
amir

درود من به برق خیلی علاقه دارم (گرایش قدرت)خواستم بدونم میتونم بعد از طی کردن دو سال تحصیل در کاردانی در کنکور سراری یا ازاد شرکت کنم یا نه؟
(رشته تحصیلی من تجربی هستش)
و اینکه میتونم با مدرک کاردانی برای مهاجرت اقدام کنم یا نه؟
سپاس.

گرایش رشته تحصیلی
سایر
مجید
کاربر
مجید

سلام مهندس ممنونم بابت راهنمایی که داشتید.راستش من لیسانس کنترل رو از دانشگاه دولتی گرفتم و میخوام ارشد بخونم.اما بین گرایش کنترل و قدرت موندم. من به هردوش علاقه مندم و اینکه از یه طرف بازار کار قدرت ممکن هست بهتر باشه و از طرف دیگه هم عاشق plc و اتوماسیون صنعتی هستم.در کل میخواستم نظرتون در مورد آینده ی کنترل و بازار کارش در مقابل قدرت بدونم.ممنون میشم جواب بدید.

گرایش رشته تحصیلی
مخابرات
احسان
کاربر
احسان

سلام استاد
فرموده بودین که الکترونیک قدرت end user کار میکنن اما مگر بخاطر ماهیت ساخت که دارد، سیستم قدرت end user نیست بنظرتون؟(از یه طرف هم شنیدم سیستم جای بازتری داره)
و اینکه ارزش مقالات با ساخت نسبت به گرایش هایی که با شبیه سازی کار میکنن برای اپلای یبشتر هست یا اینکه تفاوتی ندارد؟

گرایش رشته تحصیلی
سایر
میثم
کاربر
میثم

سلام من رشته م الکتروتکنیکه . میشه از رشته های فنی هم به دانشگاه هایی مثل امیر کبیر یاصنعتی شریف رفت یانه ؟
اگه نه باید چیکار کنم؟

میلاد
کاربر
میلاد

سلام استاد،خسته نباشید. این درست است که تا چند سال دیگر گرایش سیستم های قدرت حذف میشود ؟ببخشید شما فارغ‌التحصیل ارشد هستید یا هنوز دانشجو هستید؟ ببخشید شما در متن بالا فرمودید که بعد از انصراف کارشناسی دوباره کنکور کارشناسی دادید؟ کارشناسی در کدام دانشگاه بودید،ببخشید از سر کنجکاوی میخواستم بدانم،زیرا شما اطلاعات بسیار خوبی دارید،و اینکه برای کنکور ارشد سیستم قدرت چه منابعی معرفی می کنید ،با تشکر از راهنمایی های بسیار خوبتون!!

گرایش رشته تحصیلی
قدرت , کنترل
احسان
کاربر
احسان

سلام اقای سیاه تیری
من قبلا نرم افزار خوندم اما میخوام ارشد الک قدرت و ماشین بخونم و فقط هم شهر خودم(صنعتی شیراز) بنظرتون نیاز هست الک۱و۲ رو بخونم اگه نیازه چه کتابی خوبه؟
اگر یکوقت خواسم اپلای کنم چقدر شانس پوزیشن داره این گرایش؟(البته عشق مهاجرت ندارم فقط میخوام دکترا جای خوب بخونم و برگردم)
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
سایر
امین
کاربر
امین

سلام اقای مهندس من در حال انتخاب رشته هستم.بین سه رشته ی برق مکانیک و کامپیوتر موندم.کامپیوتر به خاطر علاقه ی خودم و برق و مکانیک به خاطر بازار کار(البته به برق و مکانیک بی علاقه نیستم واینکه برق رو هنوز ترجیح میدم.سختی دروس رشته برق چه اندازه هست؟)مقاله ی سایت شما رو هم درباره یمهندسی برق قدرت خوندم از طرفی بازار کار کامپیوتر با اینکه نسبت به برق و مکانیک علاقه ی بیشتری به این رشته دارم چندان تضمینی نیست البته میدونم هر رشته ای بستگی به تلاش خود فرد داره اما ممنون میشم منو راهنمایی کنید. و اینکه میزان تاثیردانشگاهی که توش درس میخونیم در اینده شغلی چقدره؟

hamed
کاربر
hamed

سلام وقت بخیر مهندس سیا تیری
من میخام ارشد برق شرکت کنم گرایش قدرت
میشه بهترین منابع رو بهم بگی منابعی که بتونم ظرف این 5 یا 6 ماه تموم کنم و دولتی قبول شم.
شاغل هستم و وقت زیادی برای مطالعه ندارم.روزانه سه ساعت.
از کنکور ارشد فقط میتونم زبان رو بالا بزنم بقیه رو مشکل دارم.مرسی از راهنماییتون

گرایش رشته تحصیلی
سایر
علی
کاربر
علی

با سلام
۱.آقای مهندس میشه لطف کنید درس های بیسیک و اصلی هر دو گرایش قدرت در ارشد (ماشین و سیستم) را در دروس کارشناسی نام ببرید.
۲.لطفا نرم افزار های مهم و ضروری که مهندس برق در مقطع کارشناسی و گرایش قدرت باید بلد باشید را معرفی کنید
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
احمدی
کاربر
احمدی

با سلام خدمت شما،ببخشید میخواستم بدونم 1.درآمد فرد تازه استخدامی مپنا با ارشد قدرت چگونه است و چه مهارت هایی لازم است،2.آیا در آزمون استخدامی وزارت نیرو احتمال قبولی چقدر است ،آیا از کنکور ارشد سخت تر است،در آمد اولیه در آنجا چقدر است، راستش من کارشناسی از شهید بهشتی و ارشد هم به احتمال زیاد شریف میارم،ولی معدل من حدود 14 است،با تشکر.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
علی
کاربر
علی

سلام آقای مهندس لطف میکنید بفرمائید که چگونه باید متوجه علاقه مان به گرایش ها بشویم؟
قبول دارید مهم ترین فاکتور تعیین گرایش علاقه هست؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محمد
کاربر
محمد

سلام خدمت دوستان من كارشناسي مكانيك خوندم والان او يه بروزه نيروكاهي كار ميكنم تا حالا هم با برق سرو كار نداشته يعني يروزهايي كار كردم قسمت برق نداشتن خيلي كنجكاو شدم كه ىه جيزهاي بدونم ممنون ميشم كمكم كنيد برق 10.5kvاز جه كتابي شروع كنم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
احمدی 96
کاربر
احمدی 96

ببخشید نظرم چرا حذف شد

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
رامین
کاربر
رامین

سلام ببخشید دوباره مزاحم شدم.1-منظورتان از 5.5 با سابقه ی کار هست یا استخدام در جای خاصی هست لطفانام انجا رانام ببرید.2-بازار کار مهندسی هسته ای چگونه است. 3-آیا الکترونیک و مکاترونیک از نظر استخدام ضعیف هستند.4-ایا معدل و دانشگاه چقدر در استخدام تاثیر دارند

رامین
کاربر
رامین

با سلام. به نظر شما 1-میانگین درامد استخدامی با ارشد قدرت چقدر است.2-درامد و بازار کار مخابرات و کنترل و مهندسی پزشکی به نسبت گرایش ذکر شده از نظر استخدامی چگونه است.4-آیا گرفتن مدرک دکترا نسبت به ارشد تاثیری در درامدو بازار کار دارد.با تشکر و تشکر از راهنمایی شما

رامین
کاربر
رامین

باسلام.نظر شما درباره گرایش سیستم های انرژی چست.بازار کار ودرامد آن چگونه است.درمقایسه با گرایش های سیستم و ماشین چگونه است.باتشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
متین
کاربر
متین

سلام خدمت مهندس سیاه تیری..
بنده بسیار به الکترومغناطیس و فیزیک علاقه دارم.. به ریاضی هم بی علاقه نیستم..
آیا در مهدسی قدرت گرایشی وجود داره که این علاقه هارو ارضا کنه ؟؟
خودم به مخابرات میدان و موج فکر میکردم ولی بازار کارش محدود به یه سری ارگان های خاصه که خودتون بهتر میدونید..

آیا در زیر گرایش های قدرت از الکترومغناطیس پیشرفته و مباحث فیزیک استفاده میشه ؟ لطفا راهنماییم کنید.

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر