معرفی مهندسی برق قدرت

معرفی مهندسی برق قدرت

امروز قصد دارم برخلاف تمام وب سایت هایی که گرایش قدرت را خیلی رسمی معرفی کرده اند با زبانی ساده و البته از سایر جنبه ها معرفی کنم چرا که به احتمال خیلی زیاد عزیزی که شما باشید و در حال حاضر مشغول خواندن این پست هستید حتما هنوز رشته مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید، و در حال حاضر به صورت شک و تردید و بدون شناخت واقعی از گرایش های برق به سر می برید، به همین دلیل در این مطلب سعی خواهم کرد وارد جزئیات تخصصی نشوم چرا که مخاطب امروز من شما هستید.

 به چه می خواهیم برسیم

در نهایت امروز به این سوالات پاسخ می دهیم؛

  1. بهترین گرایش برق چیست؟
  2. پردرآمدترین گرایش کدام است؟
  3. کدام یکی جنبه بین المللی خوبی برای ادامه تحصیل در خارج دارد؟
  4. من این رشته رو دوست دارم!؟
  5. کدام زیر گرایش قدرت آینده بهتری دارد؟

مروری بر گذشته

من به صورت پیوسته گرایش قدرت را نخواندم چرا که علاقه ای به آن نیز نداشتم! در واقع من در گرایش مخابرات به مدت 2 سال در دانشگاه دولتی درس خوندم علتش هم واضح بود؛ به عنوان یک نوجوان شیفته ی عصر ارتباطات و اینترنت بودم و خبری در حوزه شبکه های موبایل و نسل های جدید نبود که من دنبال نکرده باشم، پس در دبیرستان عظم خودم رو جمع کردم تا حتما گرایش مخابرات قبول شم.

توی دبیرستانی که من درس میخوندم قالب بچه ها تشویق می شند به انتخاب رشته برق، و در این میان استاد فیزیکی داشتیم که در حال دریافت مدرک دکتری بود (قالب اساتید ما ارشد و یا دانشجو دکتری بودند چون دبیرستان نمونه دولتی بود) ایشون همیشه میگفت حتما برو گرایش قدرت! ما هم نوجون یک دنده و در نهایت رسیدم به مخابرات.

بعد از گذشت سه ترم تحصیلی واقعا متوجه شدم مخابرات به جز حل معادلات دشوار ریاضی و تحلیل های سنگین سیگنالی چیزی برای جلب نظر من ارائه نمی کنه (به دوستان مخابراتی برنخوره، بنده ی حقیر، کوچیک شما هستم و این صرفا یک نظر شخصی هست) به همین دلیل تصمیم گرفتم به سمت الکترونیک برم.

در دانشگاه تمام کلاس های الکترونیک را به صورت قاچاقی شرکت می کردم و به دلیل علاقه، توی کلاس های الکترونیکی سوال هایی که استاد می کرد و کسی جواب نمی داد، جواب میدام! تا اینکه یکی از همین اساتید محترم منو به اتاقش دعوت کرد و گفت؛

“ببین تو این سن (21) دیگه وقتی برای بی هدف بودن نیست! برو بشین فکر کن چی میخوای و به همون بچسب”

من پول می خواستم!، بخاطر همین علاقه ی جدیدم (الکترونیک) رو کنار گذاشتم و در زمینه شبکه کردن خوابگاه ها با رئیس دانشگاه قرارداد بستم (این داستانش خیلی مفصله) و تونستم در دو ترم تحصیلی 9 میلیون تومن سود کنم (اسمم هم به عنوان دانشجو کارآفرین روی سایت دانشگاه رفت 🙂 )، پس میشه با مخابرات پول درآورد ولی در عمق وجودم دیگه مخابرات اونی نبود که بهش فکر میکردم.

الکترونیک واسم جالب بود

بابت یه نصیحت خوب از یه دوست خوب از پول فاصله گرفتم! و در اون تایم دوباره به درس خوندن مشغول شدم ولی اینبار با بک گراند درآمد زایی از رشته تحصیلی!

الکترونیک واقعا جذاب هست ولی بیایید رو راست باشیم توش مثل باقی گرایش ها پول نیست! (باز هم میگم به بزرگوارانی که الکترونیک می خونند برنخوره) درواقع شما تمام 4 سال در این گرایش لذت خواهید برد ولی وقتی بیرون می آیید می بینید پیدا کردن کار واسش سخته (البته تماما به همت شما بستگی داره).

بریم سراغ قدرت

من با بی میلی دوباره کنکور دادم و این بار برای قدرت! خوب قبولم شدم، باز دانشگاه دولتی با کلی درس جدید! به استاد فیزیکم هم زنگ زدم گفتم امیدوارم اشتباه نکرده باشی 🙂

مدار الکتریکی

قدرت درون خودش به شکل وسیعی مدار داره حتی دستگاه های قدرتی مثل ماشین، ترانس و … با مدار تحلیل می شند و اینو دوست داشتم چرا که الکترونیکی بود و از سمتی منم توش قوی بودم.

سادگی در عین کاربردی

امکان نداره شما سایر رشته ها رو دیده باشید و نگید قدرت از همه ساده تره! خوب این یه حسن بزرگ هست (البته تا لیسانس نسبت به سایر گرایش ها ساده است) و به جای اینکه کلی کلنجار برید با مطالب پایه می تونید کلی مقاله به روز مطالعه کنید و دانش خودتون رو آپدیت نگه دارید، در نسخه من که باعث شد بتونم بیرون هم کار کنم.

قابل لمس

حسن دیگر قدرت قابل تصور و درک کردن رشته و صنعت اون بود، مثلا من تقریبا کارشناس مخابرات بودم ولی هنوز توی ماهیت خیلی چیزها واسم سوال بود استاد هم میگفت:

“شما مهندسی و لازم نیست خیلی چیزها رو بدونی فقط استفاده کن و بساز!”

خوب راستش دوستان من نمی تونم با چیزی سروکله بزنم که توی درکش هنوز مشکل دارم، در حالی که قدرت اصلا اینطوری نبود حتی می تونستی بریی آزمایشگاه و همه چیزهایی که تو کتاب بوده رو ببینی، ساده بگم فیزیک مسئله کاملا روشن هست اینو قدرتی ها خوب متوجه میشند.

نیاز کشور

این درس به قدری نیاز کشورهای جهان سوم هست که برخی درس هاش برای اون کشور، بومی سازی شده، یعنی مملکت شما می خواد شما حتما درست تموم شد بیایی تو بازار چون توی تولید، انتقال، توزیع، مدیریت، اصلاح و کلی کار دیگه در زمینه برق بهت نیاز داره.

استاد بی کار کم می بینی

در سایر گرایش ها اساتید خیلی زیادی می بینید که فقط توی دانشگاه هستند و بیرون کاری ندارند ولی مگر میشه شما دکتری برق قدرت داشته باشید و خود دولت و سازمان های خصوصی سراغ شما نیاند، به همین جهت اکثر اساتید قدرت دستی در صنعت دارند و در کنارش کلی نکته کاربردی برای بهتر کار کردن در صنعت تا سر کلاس بهتون بگند (البته الان وضیعت اشتغال به صورت کلی نابوده ولی شرایط برای همه گرایش یکسان هست)

آینده شغلی

قدرت رو می توان مادر سایر گرایش ها دونست (البته “قدرت” زیاد به مادر بودن نمی خوره 🙂 ) چرا که واقعیت اینه؛ شما می تونی بدون موبایل و لپ تاپ که واقعا امیدوارم ایران روزی تولید کننده اونها باشه زندگی کنی ولی همین شرکت های تولید کننده این وسایل به برق نیاز دارند پس مهندس قدرتی باید حضور داشته باشه، این مثال خیلی ساده بود چرا که برای یه کارخانه یا صنعت مسائل بسیار زیادی در زمینه تامین نیاز برق و مدیریت اون وجود داره که همشون بر می گردند به یک مهندس برق قدرت، از سویی برای مصرف کننده هم وجود برق و استفاده آن جزء موارد اولویت دار هست.

آینده شغلی غیر قابل پیش بینی

یه نگاهی به کشورمون و سایر کشورها کنید الان ترند (trend) دنیا شده آلودگی، و راه حل اون خودرو های برقی هست، یه لحظه این سوال رو جواب بدیم؛

خودرو برقی چطور ساخته میشه آیا به مهندس برق الکترونیک نیاز هست؟

تفاوت یه خودرو برقی با خودرو بنزینی فقط در موتور و کنترل موتور هست، موتور برقی توسط مهندسین قدرت گرایش ماشین ساخته میشه و قسمت کنترل و درایو اون (به زبان ساده تغییر سرعت) توسط مهندسین قدرت گرایش الکترونیک قدرت، حدس بزنید چی شد؟

تمام خودرو برقی به جز قسمت های مشترک با خودرو فسیلی؛ توسط مهندسین برق قدرت ساخته میشه.

این از این سوال، اما ماشین های برقی خودشون برق نیاز دارند این هم یعنی بازار کار بیشتر.

در ادامه بخوانید  ماشین شار محور چیست؟

اگر نگاهی به میزان مصرف برق سالیانه در تمام کشورها کنید این تقاضا هرساله در حال افزایش هست پس خبر خوبی هست برای ما! (البته ما مخالف آلودگی و سوخت فسیلی در نیروگاه ها هستیم)

و امروزه به دلیل مسائل محیط زیست، سوخت فسیلی، هزینه های تولید برق و… کشورها به سمت بحث نوپای سوخت های تجدیدپذیر می روند و واقعا در ابتدای کار هستند همه اینها برای یک پسر 24 ساله خیلی جذاب بود پس محکم چسبیدم به این رشته.

قدرت باز هم زیبا تر میشه

در فوق لیسانس شما می تونید گرایش ماشین و الکترونیک قدرت رو انتخاب کنید که یعنی همون الکترونیک ولی در توان های بالا و بسیار پرکاربردی تر، مثل اینه الکترونیک را با پول توی همزن بریزیم و خروجی بشه “الکترونیک قدرت” (ببخشید تم این قسمت کمی پولی شد چون الان نیاز جوون های کشور هست).

قدرت هنوز ادامه داره

وقتی وارد مقطع کارشناسی ارشد گرایش قدرت می شید تازه می فهمید که چقدر این گرایش بی انتهاست و مثل اینه در لحظه دارید در لبه دانش حرکت می کنید! این اتفاق برای الکترونیک و مخابرات در مقطع دکتری میافته چرا که در قدرت نیاز بازار وجود داره و چون “سرمایه” این رشته رو نیاز داره بهش توجه میکنه و از شما در همون مقطع ارشد ایده می خواد.

کار با کامپوتر

وقتی صحبت از قدرت میشه خیلی از آزمایشات باید ابتدا شبیه سازی بشند چرا که مثلا توان بالاست و شما نمی تونید یک خط انتقال واقعی 500کیلومتر را تست کنید! از سمتی دیگر شرکت های حاضر چون در این مسیر درآمد دارند حاضر هستند پول های زیادی خرج کنند تا نرم افزار های حرفه ای شبیه سازی به وجود بیاد به همین دلیل؛ در گرایش قدرت کلی نرم افزار تاپ به وجود اومده که هرکدومشون دنیایی حرف دارند و من به شخصه عاشق شبیه سازی هستم چون در هر مرحله بیشتر از واقعیت یاد میگیری بدون اینکه حتی خطر و یا ریسک مالی داشته باشی، از سمت دیگر شرکت های ایرانی به شدت خواهان دانشجویانی هستند که با این نرم افزار ها می تونند کار کنند چرا که این دانشجوها برای این شرکت ها می تونند به خوبی درآمد زایی کنند.

مثلا ما همیشه توی دانشگاه آگهی استخدام داریم برای دانشجویی که بتونه با سه نرم افزار اصلی؛ دیگسایلنت، مکسول و سیمولینک متلب کار کنه البته نرم افزارهای دیگر هم هستند.

علت همه این موارد، نیاز کشور به برق هست و شرکت های خصوصی هم همیشه از دانشجوی باسواد استقبال می کنند.

این در حالی هست که در سایر گرایش ها نرم افزار (مهم) داریم بعد 5 سال هنوز آپدیت نشده و سایر نرم افزار ها هم در بروز رسانی هاشون خبری تازه نیست چرا که بازار سرمایه اونجا در جریان نیست.

بازار جهانی

کافیه توی نت یه سرچ بزنید بعد متوجه می شید اروپا به شدت روی تولید انرژی و آمریکا در انتقال انرژی سرمایه گذاری میکنه، هر چند من به شخصه معتقدم کشور ایران هنوز پتانسیل بالایی برای کار پیدا کردن داره و مهاجرت به دلیل پیدا کردن کار اشتباه بزرگی هست.

گستردگی

شما اگر در همین مکانی که در حال خواندن این مطلب هستید نگاهی به اطراف خود کنید و از خود برق نیز صرف نظر کنیم هرچیزی که در آن موتور الکتریکی وجود دارد (هود، لباسشویی، یخچال، کولر، پنکه، تهویه، آب میوه گیر، تصفیه آب و…) تازه موارد بالا تنها در منزل مجردی من وجود دارند، جزء گرایش قدرت محسوب می شوند، شاید بگید من در یک اتاق هستم با یک کامپیوتر، حال چی؟

حقیقت این است در کامپیوتر هم که نماد الکترونیک هست قدرت حضور دارد؛ از ساده ها شروع میکنم و به تخصصی ها میرسیم؛

فن، ترانس در کیس، مبدل AC به DC منبع تغذیه، فیلتر های سلفی و شیلد مغناطیسی هارد، اینها تنها مواردی بود که در لحظه به ذهن من خطور کرد پس به زبان ساده تر قدرت برای مشتری معمولی و یا بهتر بگم End User هم هست.

کدام زیر گرایش قدرت

این مورد به شدت به سلیقه شما بستگی داره می تونید از دانشجویان برق قدرت بپرسید و یا توی اینترنت دروس این گرایش ها را ملاحظه نمایید چرا که دوستان زیادی هستند و در گرایش های مختلف قدرت تحصیل می کنند و اینجا به حق نیست من در مورد گرایش خودم توضیح بدم ولی قیاس این گرایش با سایر گرایش ها نظیر مخابرات، الکترونیک و … برای راهنمایی بهتر شما بود که امیدوارم مفید واقع شده باشه.

نتیجه گیری

فکر کنم به تمام سوالات ابتدای بحث پاسخ داده شد، برای توصیف قدرت کلی میشه نوشت ولی سعی کردم قسمت هایی را بیان کنم که شاید دغدغه امروز یک دانشجو باشه، در پایان به خاطر داشته باشید تمام گرایش های برق عالی هستند و می تونید در هرکدوم که واقعا دوست دارید موفق بشید و به قول بزرگان “جهان را جای بهتری برای زندگی کردن کنید”.

در پایان آرزو می کنم هرجای دنیا که هستید و با هر رشته و گرایش که در حال تحصیل می باشید همواره سلامت و موفق باشید.

حتما تجربیات خودتون را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بذارید و شما بگید چرا گرایش در حال حاضرتون را انتخاب کردید.

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام

 

مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص نوع دایرکت درایوها هست - عاشق کار با نرم افزارهای تخصصی هستم – هدفم انتقال تمام دانش تخصصی هست که در طی سال‌ها فعالیت به صورت پروژه محور (برای شرکت‌ها و افراد) کسب کردم. تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانش آموخته کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

209
دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
69 نظرها
140 پاسخ ها
4 فالورها
 
پر امتیازترین
پر بحث‌ترین
66 نویسندگان نظرات
مهندس سیاه تیریسامانمحمدسروشاحد جدیدترین نویسنده ها
  اطلاع رسانی با ایمیل  
جدیدترین قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
اطلاع از
سامان
کاربر
سامان

با سلام من امسال پایه نهممو تموم کردم معدلم که ۱۹ هست به نظر شما برم رشته برق
واینکه توی شهرستان ما قراره یه پتروشیمی ساخته بشه

محمد
کاربر
محمد

سلام مهندس
من دانشچوی ترم 6 دانشگاه خواجه نصیر هستم.
plc با سیستم های قدرت و کار های طرح پست و نیروگاهی ارتباط و کاربرد داره؟
و سوال دیگه اینکه پاس کردن درسهایی مثل ابزار دقیق و کنترل صنعتی بدرد قدرت میخوره؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سروش
کاربر
سروش

سلام جناب مهندس وقتتون بخیر. مطلب بسیار مفیدی تهیه و منتشر کردین و ممنون از شما من ترم 6 گرایش قدرت هستم و میخوام مهارت های لازم برای ورود به بازار کار رو یاد بگیرم و خواستم از تجربه و دانش شما هم بهره مند شم. من فرصت ورود به یک شرکت که در حوزه plc تعمیرات ساخت و نگهداری کار میکنه رو دارم به عنوان کارآموز. از طرفی بخاطر گرایشم باید سمت شغل های مرتبط با قدرت برم مثل تابلو برق. پیشنهاد شما برای من که در اول راه هستم چیه؟ کدوم مسیر ممکنه برای من بهتر باشه؟ از… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
احد
کاربر
احد

سلام و خسته نباشید
واقعیتش بنده فعلا دانشجو ترم 4 کارشناسی برق هستم و به گرایش قدرت علاقه مندم و در ارشد هم میخوام گرایش الکترونیک-قدرت بخونم.
از الان هم کار با نرم افزار های برق رو شروع کردم و در کنارش برنامه نویسی هم کار میکنم و به دنبال تقویت زبان انگیلیسی و گرفتن مدرک ایلتسم.
سوال اولم اینه که برای استخدام در شرکت ها نیاز به چه توانایی هایی هست؟
سوال دوم این که حداقل درامد با مدرک ارشد چقدر است؟
سوال سوم این که مدرک plc فنی حرفه ای میتونه رزومه خوبی باشه؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
آرش
کاربر
آرش

سلام روزتون بخیر
به نظر شما مهندسی مکانیک خودرو آینده بهتری داره یا مهندسی برق گرایش قدرت
بین انتخاب این دو رشته موندم نمیدونم باید چیکار کنم از بازار کارشون هم درآمدشون هم بی اطلاع هستم از هر کسی پرسیدم یک چیز بهم گفت
آینده کاری و درامد برای من اهمیت داره چون نمیخوام زحمتم بی نتیجه بمونه
به هر دو رشته علاقه دارم فقط از ایندش میترسم

با سپاس

گرایش رشته تحصیلی
سایر
annie
کاربر
annie

سلام وقتتون بخیر
من دانشجوی برق دانشگاه صنعتی بابلم و واقعا تو انتخاب گرایشم مرددم
به شدت به دروس قدرت علاقه دارم ولی همه چ بسا مهندسین با تجربه هم منو ناامید کردن که قدرت برای دختر کار پیدا نمیشه و…
و از اونجایی ک استقلال طلب هستم و درامد زایی برام مهمه
میخواستم بدونم نظر شما راجع به وضعیت موجود چیه
ینی واقعا مجبوریم الکترونیک بخونیم؟

raminahmadiv75
Member
raminahmadiv75

سلام مهندس ،وقت بخیر ،طاعات و عبادات شما قبول راستش بنده اخرای کارشناسی قدرت یکی از دانشگاههای دولتی تهران ام،ولی معدل بنده متاسفانه حدود۱۳ هست،امسال قصد دارم در آزمون استخدامی شرکتهای خصوصی و دانش بنیان شرکت کنم که شرکت هایی مانند مپنا و برخی از شرکتهای تابعه مکو و توکا نیز جذب دارند،راستش بنده معافیت تحصیلی دارم و از قوانین آزمون این است که شرکتهای دانش‌بنیان امریه سربازی نیز دارند و پذیرفته شدگان امریه میشوند، ایا بنظرتان شرکتی مانند مپنا هم مانند باقی دانش بنیان ها جذب امریه دارد،یعنی در سالهای اخیرامریه داشتند؟ و اینکه من تاکنون بسته آموزشی PLC… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
raminahmadiv75
Member
raminahmadiv75

منظورم قبولی ،بخصوص در شرکتهای مپنا و شرکتهای معتبر تر در آزمون🙏

احمدرضا
کاربر
احمدرضا

سلام خسته نباشید مهندس حقیقتش من امسال کنکور دارم و بین رشته مهندسی کامپیوتر و برق موندم و به هردوشون علاقه دارم ولی بازار کار داخل ایران برام مهمه و خیلی به اپلای فکر نمیکنم و به احتمال زیاد دانشگاهی که قبول میشم که داخل تهران یا اصفهان هست والان سوال من این هستش که اگه من خوب نرم افزار هارو مسلط بشم بازار کار با امنیت شغلی و درامد خوب برام هست و یه سوال دیگه که داشتم تقریبا ما از چه ترمی میتونیم وارد بازار کار بشیم ؟و امکان پارت تایم کار کردن در دوران دانشجویی هست ؟هم… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
سایر
جواد
کاربر
جواد

بسیار مطلب کاربردی و زیبا.ممنون از اینکه هستین

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
دانشجو
کاربر
دانشجو

سلام، خسته نباشید. من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر هستم، با توجه به اینکه استاد راهنمام برق قدرت هستن، موضوع من رو در زمینه سیستم های کنترل صنعتی و سیستم های اتوماسیون پست در نظر گرفتن، حالا سوالم از شما اینه که برای منی که تمام مقاطع تحصیلی نرم افزار خوندم، قدم صفر تا رسیدن به این سطح به چه صورت هست؟ ایشون گفت که زیاد نمی خواد وقت بزاری رو مفاهیم پایه و مروری جلو برو اما من به خاطر علاقه خودم می خوام با برق قدرت در همین مسیر آشنایی پیدا کنم. اگه لطف کنید و یک مسیر… بیشتر »

مهدی
کاربر
مهدی

سلام مهندس فارغ التحصیل برق قدرت در مقطع کارشناسی هستم و در حال گذراندن خدمت سربازی حدود 10 ماه از خدمتم مانده و تخصص خاصی ندارم به جز آشنایی مختصری با مقاله نویسی و نرم افزار هایی مثل متلب دیگسایلنت پروتئوس و … که در دانشگاه آشنا شده ام تصمیم گرفته ام بطور جد این رشته رو دنبال کنم و تا پایان خدمتم زمینه رو برای شروع به کار ایجاد کنم به نظرتان از کجا و کدام تخصصو دنبال کنم آیا آشنایی با نظام مهندسی دارین؟ یا دنبال آزمون های استخدامی دولتی باشم؟ یا مهارت های دیگری مثل plc یا… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
امیر
کاربر
امیر

سلام اقای مهندس من ترم 2 کارشناسی برق علم وصنعت هستم و میخواستم گرایش قدرت رو ادامه بدم اول میخواستم بدونم این نرم افزار های ضروری گرایش رو از کی شروع کنم برای یادگیری؟و اینکه اگر بخوام ی کار آزاد تو حوزه برق قدرت انجام بدم چ کارهایی میشه انجام داد و اینکه هرکدومش ب چقدر سرمایه نیاز داره و بازده و درامدش چجوریه؟در ضمن این کارایی ک میگین رو میشه بعد از کارشناسی شروع کرد؟
همچنین کارکردن با میکروکنترلر ها چقد مفید و موثره و میشه چجوری باهاش کار کرد؟(ب صورت کار آزاد)
مرسی

گرایش رشته تحصیلی
سایر
Morteza
کاربر
Morteza

سلام خسته نباشید.من امسال کنکور دارم و هدفمو رشته برق یا الکترونیک دانشگاه تبریز گذاشتم
میخواستم بدونم بازار کار برق بهتره یا الکترونیک
لطفا راهنمایی کنید🙏🙏

گرایش رشته تحصیلی
سایر
سجاد
کاربر
سجاد

سلام مهندس خسته نباشید، من طی 6 ماه اخیر روی نرم افزار دیگسایلنت کار کردم و تونستم تا سطح قابل قبولی یاد بگیرم حالا نمیدونم چطور شرکت ها و بازارش رو پیدا کنم.
بنده دانشجوی ارشد برق قدرت دانشگاه حکیم سبزواری هستم و ساکن مشهد
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
حامد
کاربر
حامد

سلام
مهندس جان درسته من الان 27 سالمه و یه خورده شاید دیر باشه ولی انصافا دوست دارم استقلال مالی خودمو داشته باشم
شما فرمودین چه نرم افزاری رو تخصص پیدا کنم میتونم از همین اوایل کسب درآمد کنم در ایران و کلا اگه یادش بگیرم و متخصص بشم علاوه بر ایران در خارج از ایران هم بازار کارش معرکه ست؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محمد
کاربر
محمد

کلش تبلیغه ….
مادر کل برق الکترونیکه و بس…..

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
وحید
کاربر
وحید

با سلام
مهندس سیاه تیری ،من کارمند آب منطقه ای و کارشناس بهره برداری نیروگاه آبی هستم،ارشد برق مجازی مدیریت انرژی شهید بهشتی ترم اول هستم،تکمیل ظرفیت ارشد میخوام روزانه، نوبت دوم دانشگاه های کشور و یا مجازی سیستم های قدرت علم و صنعت رو انتخاب کنم .
لطفا راهنمایی نماید.
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
alireza
کاربر
alireza

با سلام خدمت جناب اقاب مهندس سیاه تیری
جناب سیاه تیری با توجه به این ککه مخابرات خوندین به نظر شما در ارشد گرایش مخابرات سیستم ریاضیات سنگین تر و بیشتری داری یا گرایش سیستم های کنترل ؟
خودم به گرایش علاقه دارم که همش درگیر ریاضیات مهندسی و معادلات و سیگنال باشم
به نظر شما بین دو گرایش بالا کدوم ریاضیات بیشتری داره

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
alireza
کاربر
alireza

با سلام خدمت جناب اقاب مهندس سیاه تیری
ببخشید جناب اقای مهندس ارشد برق گرایش مخابرات ریاضیات سنگین و بیشتری داره یا گرایش کنترل ؟
گرایشی دوست دارم برم که همش با ریاضیات مهندسی و معادلات و سیگنال درگیر باشم
بین دو گرایش بالا کدوم خصلت ریاضی بیشتری داره
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
مرتضی
کاربر
مرتضی

سلام مهندس روزتون خوش
ببینید من دانشجوی ترم 5 مهندسی برق هستم و چون میخوام گرایش انتخاب کنم بین قدرت و الکترونیک مردد هستم.پیش افراد باتجربه و تحصیل کرده هم رفتم و عده ای گفتن که قدرت(بازار کار و درآمدش) بهتره و عده ای هم گفتن الکترونیک.حالا من از شما میخوام که لطفا برام توضیح بدین که مهندس قدرت توی شرکت یا کارخونه دقیقا چیکار میکنه؟ و همچنین مهندس الکترونیک؟ توی شرایط امروز جامعه یک مهندس قدرت میتونه راحتتر کارآفرینی کنه و خوداشتغالی داشته باشه یا مهندس الکترونیک؟؟

گرایش رشته تحصیلی
سایر
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
برای مشاوره مستقیم با مهندس باید فرم درخواست مشاوره را تکمیل نمایید،
لینک درخواست مشاوره

با آرزوی موفقیت برای شما

Zayn Amir
کاربر
Zayn Amir

با برق قدرتو زیرشاخه الکترونیک قدرت میشه وارد رباتیک هم شد؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
امیرحسین
کاربر
امیرحسین

ببخشید شما بین رشته برق و تجربی چی پیشنهاد میدید من به دو تاشون هم علاقه دارم ولی موندم چیکار کنم لطفا کمکم کنید با تشکر

مصطفي
کاربر
مصطفي

سلام من امسال ارشد سيستم هاي قدرت صنعتي شريف قبول شدم ولي خودم دلم با الكترونيك قدرت بود ولي دانشگاه تهران قبول ميشدم بنظرتون چيكار ميتونم كنم ميشه خودمو به مباحث الكترونيك قدرت نزديك كنم؟

حمیدرضا اکبرزاده
کاربر
حمیدرضا اکبرزاده

سلام من علاقمند به حفظ طبیعت استعداد ویژه ای در کامپیوتر و بازهم علاقه به برق و ساخت کامپیوتر و سابقه سوار کردن سیستم الکترونیکی دوچرخه دارم
با این مشخصات و این تفکر که مخابرات جای پیشرفت علمی زیاد و الکترونیک هم یه چیز بی روح و بی سر و صدا که ابهت نداذه ولی دوسش دارم و قدرت و اینکه دوسدارم چیزای جدید من دراوردی و جذاب بسازم قدرت برام خوبه یا الکترونیک یا مخابرات؟ یا مکاترونیک
تازه با ماشین هم علاقه دارم مخصوصا تسلا و مرسدس😊

گرایش رشته تحصیلی
قدرت , الکترونیک , مخابرات , مکاترونیک
سعید
کاربر
سعید

باسلام وخسته نباشید
من تازه کارشناسی ناپیوسته برق تموم کردم میخواستم بدونم به نظرتون دنبال چه کارای برم که توش موفق باشم من بیشتر دوست دارم یادبگیرم به نظرتون جای هست که بخواد به کسای مثل من کار یاد بده ممنون میشم راهنمایی کنید

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سمیرا
کاربر
سمیرا

با سلام و عرض ادب و احترام .ممنون از اطلاعات خوب و کاملتون. یک سوال کوتاه در خصوص گرایشات ارشد برق قدرت داشتم. بین دو گرایش الکترونیک قدرت و سیستم های قدرت کدام گرایش برای تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور را بیشتر توصیه می کنید و کدام اینده ی روشنتری دارد.
با تشکر

سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
این مورد برای هر شخص متفاوت هست، و چون به آینده کاری و زندگی شما بستگی دارد بهتر است از قسمت مشاوره تخصصی درخواست مشاوره بدهید
موفق باشید

آرش
کاربر
آرش

سلام
ممنون بابت توضیحاتتون
بنظرتون اگر بنده بخواهم وارد بازار کار قدرت بشوم چه زمینه ای را توصیه می کنید؟ بازار کار بهتری دارد؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
درخواست شما به عوامل متعددی، مانند؛ علاقه، شخصیت خود شما، محل کار، تجربه های تخصصی، استان شما، سن و وضعیت تاهل و بسیاری دیگر
اگر پاسخ این موضوع براتون اهمیت داره بهتره از قسمت درخواست مشاوره تخصصی اقدام نمایید

موفق باشید

سامی
کاربر
سامی

سلام تو رشته برق گرایش قدرت خوبه یا کنترل ممنون

Reza
کاربر
Reza

سلام.میخواستم بدونم که الان شما در شرکت مشغول کارید؟
و حقوقتون ماهیانه چقدر هست؟
چون من الان بین رشته ی برق و کامپیوتر گیر کردم و نمیدونم کدومو انتخاب کنم

گرایش رشته تحصیلی
سایر
یلدا
کاربر
یلدا

پیش نیاز برنامه های تخصصی برق چیه؟
منفارغ التحصیل فیزیکم و علاقه مند به برنامه نویسی و شبیه سازی.بنظرتون روی برنامه های طراحی سیستم های انرژی و یا چیزایی مثلplcوقت بگذارم؟
دنبال اپلای هستم در زمینه سولارسل و ماشین های الکتریکی

گرایش رشته تحصیلی
سایر
saeed
کاربر
saeed

با سلام خدمت شما مهندس عزیز.من متن شما و اکثر کامنت هارو خوندم .باید ترم بعد انتخاب گرایش کنم.علاقه بیشتر خودم هم به گرایش قدرت هست اما قصدم ادامه تحصیل در خارج از کشوره و حتی زندگی.میخاستم بدونم برای اپلای شدن به خارج از کشور ایا به نظر شما گرایش مخابرات بهتر از قدرت نیست؟چون خیلی ها میگن گرایش قدرت علمش تموم شدست و فقط یه نیروگاهه و دیگه علمی داخلش نیست که بخاد پیشرفت کنه .برعکس حرف شما که میگین روی لبه دانش هست.البته این فقط برای یک قسمت از گرایش قدرته و خوب قدرت خیلی زیرشاخه های دیگه… بیشتر »

امیر
کاربر
امیر

سلام خوبید؟ من وردی 97 رشته برق دانشگاه خواجه نصیرم و اومدم ببینم چه گرایشی از همه بهتره و من علاقمندم، همونطور ک میدونید دانشگاه خواجه نصیر تو کنترل حرف اول رو میزنه و منم مثه هرکس دیگه خب کنترل اولین چیزی بوده ک اومده تو ذهنم، شما راجبه کنترل حرفی نزدید و مقایسه ای انجام ندادید… مسئله بعدیم اینه که بخاطر شرایط اپلای و اینا وارد حوزه هوش مصنوعی شدم و ماشین لرنینگ، خب این مبحث بیشتر ریاضیاته و غیرقابل ملموس و بیشتر برنامه نویسی و اینا داره، ینی کااملا برعکس قدرت ک همش ملموس هست و میتونی ببینی،… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
سایر
محمدحسین
کاربر
محمدحسین

سلام مهندس. من از هنرستان فنی وارد رشته برق شدم و الان هم تا یه ماه دیگه کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) میگیرم. (البته چون فنی هستم مدرک تکنولوژی مهندسی برق میگیرم نه مهندسی برق). به برق خیلی علاقه داشتم و دارم، اما یه جورایی یه چیز خاص دوست ندارم مثلا از قدرت خیلی خوشم میاد چون نسبت به سایر گرایش‌ها برام ملموس‌تره و به کنترل و الکترونیک علاقه آنچنانی ندارم ولی به خاطر کاربردشون توی برد‌های قابل برنامه‌نویسی بهشون علاقه‌مندم (مثل آردوینو یا خود میکرو ای‌وی‌آر). و برنامه‌نویسی هم برام به اندازه یه تفریح جذابه اما از این که برنامه‌نویس کامپیوتر… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
رامین
کاربر
رامین

سلام،مهندس،نماز و روزتون قبول . میخواستم بدونم نظر شما در مورد شرایط استخدام با مدرک ارشد قدرت در شرکت های مهندس مشاور چیست؟
درآمد حدودی در این شرکت ها چقدر است؟
و اینکه اگر کسی در آزمون نظام مهندسی پذیرفته شد و ابتدا دارای پروانه پایه سه باشد ،به نظر شما برای هر پروژه حدودا میانگین چقدر دستمزد دارد،مثلا برای گرایش قدرت که هم طراحی و هم نظارت دارد،با تشکر از شما

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
علی
کاربر
علی

مهندس سیاه تیری شما برو نویسنده بشو مهندسی را برهای .چقدررررر حوصله نوشتن داری.درامدت از کجاست?

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
علی رضوانی
کاربر
علی رضوانی

با سلام خدمت مهندس سیاه تیری. بنده کاردانی رشته برق صنعتی هستم و قصد انتخاب گرایش قدرت رو دارم. به این رشته خیلی خیلی از بچگی علاقه داشتم . ولی یه مشکلی که هست اینه کا من ریاضی رو تا اینجا برای امتحانات حفظ میکردم و مفهومی نمیخواندم . اما الان قصد تقویت پایه ی ریاضیم رو دارم . پیشنهاد شما با تومه به تجربیاتتان چیه و چه منبع یا روشی استفاده کنم بهتره . اگر زحمت بکید و جوابم رو اینجا یا اگر بشه به ایمیلم بفرستید خیلی ممنون میشم.
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
امیر
کاربر
امیر

بعد اینکه به نظر شما آیا در کنار تابلو یا plc میتوانم همزمان در زمینه سیمولینک متلب و دیگسایلنت فعالیت کنم و همه اینها را یاد بگیرم یعنی همه باهم یک پهن به حساب بیایند ،یا اینکه در شرکتهای خصوصی حداکثر میتوان در دو سه زمینه فعالیت کرد،بازم ممنون و سپاسگزارم.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
امیر
کاربر
امیر

سلام،عیدتون مبارک،کارشناسی قدرت هستم،نظرتون در مورد کار تابلو برق و plc و درآمد آن چیست،درآمد آن حدودا چقدر است،واینکه آیا سرمایه اولیه هم میخواد ،در این زمینه چه مهارتهای را باید کسب کرد،و اینکه آیا میتوان به عنوان شغل دوم در این زمینه کار کنیم در کنار کار اصلی خود که در زمینه قدرت است ،یا اینکه در همین زمینه استخدام شویم بهتر است،سوال دیگر اینکه ببخشید میخواستم بدونم شما چند سالتونه،با تشکر از راهنمایی های شما 💚🙏.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
dvd12
کاربر
dvd12

سلام و خسته نباشید.
مهندسی گرامی درس هایی مانند:مدار منطقی-تجزیه تحلیل سیگنال و سیستم-امار و احتمال مهندسی در گرایش قدرت مهندسی برق ایا کاربرد دارند؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
Amir
کاربر
Amir

سلام مهندس خوبی؟ یک سوال داشتم اینکه من ورودی97 برقم دانشگاه غیر انتفاعی کارشناسیم میخواستم ببینم میتونم بعد از گزراندن 75 واحد تقاضای فوق دیپلم کنم و انصراف بدم؟
دوم اینکه اگه بشه خب من که الان گرایش انتخاب نکردم چه گرایشی به من میدن؟

ُSaeid
کاربر
ُSaeid

سلام استاد عزیز تشکر بابت وقتیکه میزارین برای ادامه تحصیل در خارج از کشور(Us,Canada.Europe)کرایش قدرت به نظرتون مناسبه برای اخذ بزیرش در مقطع فوق و به نظرتون بازار کار خوبی داره؟

سهیل
کاربر
سهیل

سلام. من دانشجوی ارشد هستم. موضوع پایان نامه من در رابطه با نورپردازی و تاثیر شرایط مختلف نورپردازی داخل یک محفظه بر کیفیت تصویربرداری از اجسام هست. میخواستم بپرسم آیا با نرم افزار DIALux میتونم کار کنم؟ میخوام ی جوری محفظه رو شبیه سازی کنم بعد شرایط مختلف نورپردازی رو بررسی کنم که بر اساس شکل هندسی ای که داخل محفظه دارم کدوم نورپردازی موثرتره و کار عملیات پیش پردازش مارو کمتر میکنه تا یک تصویر با کیفیت از شکل هندسی با کمترین نویز رو بهمون بده. یعنی DIALux حالتی داره که بعد بتونم از زوایای مختلف عکس بگیرم و… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
سایر
رسول اکبرپور
کاربر
رسول اکبرپور

آآآآآآآآآآآآآآآره
داره

سهیل
کاربر
سهیل

سلام. ایمیلتون رو میتونم داشته باشم راجب این نرم افزار ازتون سوال بپرسم؟

سحر
کاربر
سحر

سلام خسته نباشید.من کاردانی الکترونیک دارم.واسه کارشناسی میخوام برق بدرت بخونم . به نظرتون دچار مشکل نمیشوم با اینکه میدونم برق قدرت سخت تر از الکترونیکه .ممنون میشم راهنماییم کنید.

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
عباس
کاربر
عباس

سلام خسته نباشید استاد من دانشجو ترم ۸ کارشناسی برق قدرت هستم میخواستم بدونم تو این ۲ ماهی که برا ارشد وقت هست اگر بخونم احتمال قبولیم هست یا کلا بزارم برای سال بعد

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
nima janparvari
کاربر
nima janparvari

عالی بود ممنون

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
ابوالفضل
کاربر
ابوالفضل

سلام من برق مخابرات خوندم بعد رفتم سربازی حالا داره تموم میشه و میخوام که تو کنکور امسال شرکت کنم و برق قدرت رو برای ارشد بخونم میخواستم راهنماییم کنید و اینکه کتابایی هست که بتونم با مفهوم های توزیع انتقال و… آشنا بشم منظورم اینه که کتابی نباشه که تا باز میکنی همش انتگرال و مشتق و فرمول… هست

Hossein
کاربر
Hossein

ایا میتونید ایدی تلگرام یا شماره واتساپتون رو بهم بگید
یا من ایدی بدم یا شماره؟
راهنمایی میخوام کارهای دیگه هم دارم لطفا زودتر جواب بدید
سپاس

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
Hossein
کاربر
Hossein

سلام من کلاس نهمم
میخوام برم ریاضی فیزیک و بعد مهندسی برق قدرت
نظرتون چیه؟
ایا از الان میتونم با همون 3 نرم افزاری ک گفتید استخدام میکنند ، کار کنم و اشنا بشم
ایا مفید خواهد بود در اینده

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
رسول اکبرپور
کاربر
رسول اکبرپور

سلام پیشنهاد من اینه ک چند رشته دیگه رو هم امتحان کن
درس هاشو بخون بازار کارشو بررسی کن تک بعدی نگاه نکنه آدم بهرته چون شناخت آدم کامل تر باشه درست تر تصمیم میگیره

Miss_eng
کاربر
Miss_eng

سلام لطفا جواب بدین پیاممو من دانشجوی برق قدرت هستم و خانم هستم و بیشتر از همه گرایش ها قدرت برام جذابه.بنظرتون ارشد قدرت برای خانم ها بازار کار لازم رو داره یا مثلا سمت مدیریت یا الکترونیک برم(صرفا برای کار)بهتره؟و اینکه کدوم گرایش قدرت رو پیشنهاد میکنید برای خانم ها که من برای ارشد روش وقت بذارم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
رضا
کاربر
رضا

سلام استاد من دانشجوی کارشناسی رشته برق هستم و این ترم می خوام گرایشم رو انتخاب کنم می خواستم چند نمونه از کار هایی که برای گرایش قدرت هست و می تونیم به آن در ایران مشغول بشیم رو نام ببرید و این که چه تحصیلاتی یا چه مهارت هایی به جز اون چه که در دانشگاه یاد میگیریم نیاز داریم تا وارد بازار کار در این رشته بشیم رو هم مختصر بیان کنید برا اون کار هایی که در ایران بیشتر طرفدار داره

معراج
کاربر
معراج

سلام استاد برق قدرت را پیشنهاد میکنید یا صنعتی

گرایش رشته تحصیلی
سایر
پروانه
کاربر
پروانه

درود بر شما و سایت مفیدتون
واقعا بهترین گرایش برق، قدرته
کاملا ملموس و روان و باور پذیر.
به امید موفقیت تمام دانشجویان محترم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
amir
کاربر
amir

درود من به برق خیلی علاقه دارم (گرایش قدرت)خواستم بدونم میتونم بعد از طی کردن دو سال تحصیل در کاردانی در کنکور سراری یا ازاد شرکت کنم یا نه؟
(رشته تحصیلی من تجربی هستش)
و اینکه میتونم با مدرک کاردانی برای مهاجرت اقدام کنم یا نه؟
سپاس.

گرایش رشته تحصیلی
سایر
مجید
کاربر
مجید

سلام مهندس ممنونم بابت راهنمایی که داشتید.راستش من لیسانس کنترل رو از دانشگاه دولتی گرفتم و میخوام ارشد بخونم.اما بین گرایش کنترل و قدرت موندم. من به هردوش علاقه مندم و اینکه از یه طرف بازار کار قدرت ممکن هست بهتر باشه و از طرف دیگه هم عاشق plc و اتوماسیون صنعتی هستم.در کل میخواستم نظرتون در مورد آینده ی کنترل و بازار کارش در مقابل قدرت بدونم.ممنون میشم جواب بدید.

گرایش رشته تحصیلی
مخابرات
احسان
کاربر
احسان

سلام استاد
فرموده بودین که الکترونیک قدرت end user کار میکنن اما مگر بخاطر ماهیت ساخت که دارد، سیستم قدرت end user نیست بنظرتون؟(از یه طرف هم شنیدم سیستم جای بازتری داره)
و اینکه ارزش مقالات با ساخت نسبت به گرایش هایی که با شبیه سازی کار میکنن برای اپلای یبشتر هست یا اینکه تفاوتی ندارد؟

گرایش رشته تحصیلی
سایر
میثم
کاربر
میثم

سلام من رشته م الکتروتکنیکه . میشه از رشته های فنی هم به دانشگاه هایی مثل امیر کبیر یاصنعتی شریف رفت یانه ؟
اگه نه باید چیکار کنم؟

میلاد
کاربر
میلاد

سلام استاد،خسته نباشید. این درست است که تا چند سال دیگر گرایش سیستم های قدرت حذف میشود ؟ببخشید شما فارغ‌التحصیل ارشد هستید یا هنوز دانشجو هستید؟ ببخشید شما در متن بالا فرمودید که بعد از انصراف کارشناسی دوباره کنکور کارشناسی دادید؟ کارشناسی در کدام دانشگاه بودید،ببخشید از سر کنجکاوی میخواستم بدانم،زیرا شما اطلاعات بسیار خوبی دارید،و اینکه برای کنکور ارشد سیستم قدرت چه منابعی معرفی می کنید ،با تشکر از راهنمایی های بسیار خوبتون!!

گرایش رشته تحصیلی
قدرت , کنترل
احسان
کاربر
احسان

سلام اقای سیاه تیری
من قبلا نرم افزار خوندم اما میخوام ارشد الک قدرت و ماشین بخونم و فقط هم شهر خودم(صنعتی شیراز) بنظرتون نیاز هست الک۱و۲ رو بخونم اگه نیازه چه کتابی خوبه؟
اگر یکوقت خواسم اپلای کنم چقدر شانس پوزیشن داره این گرایش؟(البته عشق مهاجرت ندارم فقط میخوام دکترا جای خوب بخونم و برگردم)
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
سایر
امین
کاربر
امین

سلام اقای مهندس من در حال انتخاب رشته هستم.بین سه رشته ی برق مکانیک و کامپیوتر موندم.کامپیوتر به خاطر علاقه ی خودم و برق و مکانیک به خاطر بازار کار(البته به برق و مکانیک بی علاقه نیستم واینکه برق رو هنوز ترجیح میدم.سختی دروس رشته برق چه اندازه هست؟)مقاله ی سایت شما رو هم درباره یمهندسی برق قدرت خوندم از طرفی بازار کار کامپیوتر با اینکه نسبت به برق و مکانیک علاقه ی بیشتری به این رشته دارم چندان تضمینی نیست البته میدونم هر رشته ای بستگی به تلاش خود فرد داره اما ممنون میشم منو راهنمایی کنید. و اینکه… بیشتر »

hamed
کاربر
hamed

سلام وقت بخیر مهندس سیا تیری
من میخام ارشد برق شرکت کنم گرایش قدرت
میشه بهترین منابع رو بهم بگی منابعی که بتونم ظرف این 5 یا 6 ماه تموم کنم و دولتی قبول شم.
شاغل هستم و وقت زیادی برای مطالعه ندارم.روزانه سه ساعت.
از کنکور ارشد فقط میتونم زبان رو بالا بزنم بقیه رو مشکل دارم.مرسی از راهنماییتون

گرایش رشته تحصیلی
سایر
علی
کاربر
علی

با سلام
۱.آقای مهندس میشه لطف کنید درس های بیسیک و اصلی هر دو گرایش قدرت در ارشد (ماشین و سیستم) را در دروس کارشناسی نام ببرید.
۲.لطفا نرم افزار های مهم و ضروری که مهندس برق در مقطع کارشناسی و گرایش قدرت باید بلد باشید را معرفی کنید
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
احمدی
کاربر
احمدی

با سلام خدمت شما،ببخشید میخواستم بدونم 1.درآمد فرد تازه استخدامی مپنا با ارشد قدرت چگونه است و چه مهارت هایی لازم است،2.آیا در آزمون استخدامی وزارت نیرو احتمال قبولی چقدر است ،آیا از کنکور ارشد سخت تر است،در آمد اولیه در آنجا چقدر است، راستش من کارشناسی از شهید بهشتی و ارشد هم به احتمال زیاد شریف میارم،ولی معدل من حدود 14 است،با تشکر.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
علی
کاربر
علی

سلام آقای مهندس لطف میکنید بفرمائید که چگونه باید متوجه علاقه مان به گرایش ها بشویم؟
قبول دارید مهم ترین فاکتور تعیین گرایش علاقه هست؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محمد
کاربر
محمد

سلام خدمت دوستان من كارشناسي مكانيك خوندم والان او يه بروزه نيروكاهي كار ميكنم تا حالا هم با برق سرو كار نداشته يعني يروزهايي كار كردم قسمت برق نداشتن خيلي كنجكاو شدم كه ىه جيزهاي بدونم ممنون ميشم كمكم كنيد برق 10.5kvاز جه كتابي شروع كنم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
احمدی 96
کاربر
احمدی 96

ببخشید نظرم چرا حذف شد

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
رامین
کاربر
رامین

سلام ببخشید دوباره مزاحم شدم.1-منظورتان از 5.5 با سابقه ی کار هست یا استخدام در جای خاصی هست لطفانام انجا رانام ببرید.2-بازار کار مهندسی هسته ای چگونه است. 3-آیا الکترونیک و مکاترونیک از نظر استخدام ضعیف هستند.4-ایا معدل و دانشگاه چقدر در استخدام تاثیر دارند

رامین
کاربر
رامین

با سلام. به نظر شما 1-میانگین درامد استخدامی با ارشد قدرت چقدر است.2-درامد و بازار کار مخابرات و کنترل و مهندسی پزشکی به نسبت گرایش ذکر شده از نظر استخدامی چگونه است.4-آیا گرفتن مدرک دکترا نسبت به ارشد تاثیری در درامدو بازار کار دارد.با تشکر و تشکر از راهنمایی شما

رامین
کاربر
رامین

باسلام.نظر شما درباره گرایش سیستم های انرژی چست.بازار کار ودرامد آن چگونه است.درمقایسه با گرایش های سیستم و ماشین چگونه است.باتشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
متین
کاربر
متین

سلام خدمت مهندس سیاه تیری..
بنده بسیار به الکترومغناطیس و فیزیک علاقه دارم.. به ریاضی هم بی علاقه نیستم..
آیا در مهدسی قدرت گرایشی وجود داره که این علاقه هارو ارضا کنه ؟؟
خودم به مخابرات میدان و موج فکر میکردم ولی بازار کارش محدود به یه سری ارگان های خاصه که خودتون بهتر میدونید..

آیا در زیر گرایش های قدرت از الکترومغناطیس پیشرفته و مباحث فیزیک استفاده میشه ؟ لطفا راهنماییم کنید.

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر