چرا شستی استاپ NC است؟

تنها دلیل اینکار حفاظت است.

شستی ها یکی از پرکاربردترین قطعات در مدارهای فرمان هستند. طبق تصویر این قطعه توسط انگشتان دست انسان تحریک شده و با عنوان Push Button یا دکمه فشاری نیز شناخته می شود. شستی ها می توانند خروجی الکتریکی، مکانیکی و یا تحت شبکه داشته و جهت کاربردهای مختلفی مانند راه اندازی، ایجاد تغییر، توقف، رفع خطا و غیره در مدارهای فرمان استفاده شوند.

پیشنهاد ویژه

به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC (جامع‌ترین آموزش PLC) دیدن نمایید.

آموزش صفر تا صد PLC

در صورت نیاز به صدور فرمان توسط انسان می توان از انواع شستی ها و کلیدهای فرمان استفاده کرد. همانطور که در بخش کلیدهای فشار ضعیف شرح داده شده اغلب کلیدها دارای عملکرد دائم هستند. عملکرد دائم برای تمام مدارها مناسب نبوده و می تواند خطرناک باشد. برای رفع مشکل فوق می توان از عملکرد لحظه ای استفاده کرد. لازم به ذکر است که بهترین و مهم ترین مزیت در سیستم های لحظه ای، توقف یا ریست شدن مدار پس از قطع برق است.

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

منم یکی از اعضای این خانواده گرم و دوست داشتنی‌ام و همیشه تمام سعی‌ام رو کردم که بهترین‌ها رو به بهترین شکل ممکن براتون آماده کنم. به امید درخشش و خودکفایی اتوماسیون صنعتی در کشور عزیزمون.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید