جزوه کنترل دیجیتال – بهمن قربانی

جزوه کنترل دیجیتال - بهمن قربانی

برخلاف تصور عده ای از مهندسین کنترل و روش های کنترلی نوین امروزی از تاریخچه قدیمی برخوردار هستند و دلیل عدم استفاده از آنها به محدودیت های فنی برمی گردد که سبب شده امکان استفاده از روش هایی با کیفیت بالا در حوزه کنترلی مقدور نباشد.

سیستم های کنترلی نه تنها در برق بلکه در تمام رشته های مهندسی باعث ایجاد تغییرات بنیادی و البته انعطاف پذیری شدند که نمونه آن را در هیچ دوره ای از علوم مهندسی نمی تواند دید.

در ادامه بخوانید  کتاب مهندسی کنترل - اوگاتا + حل المسائل

کنترل دیجیتال تنها به رشته برق محدود نمی شود و می توانید رد پای آن را در تمام رشته های دیگر به وضوح ببینید، به دلیل اهمیت این موضوع برای شما جزوه کنترل دیجیتال دکتر بهمن قربانی را تهیه کرده ایم که می تواند در یادگیری این واحد درسی به شما کمک نماید.

کنترل دیجیتال چیست؟

کنترل دیجیتال شاخه‌ای از علم کنترل است که از کامپیوترهای دیجیتال بهره می‌گیرد. از آنجایی که داده‌های مورد استفاده در کامپیوترهای دیجیتال گسسته می‌باشند، در کنترل دیجیتال به جای تبدیل لاپلاس از تبدیل زد استفاده می‌شود.

عمده مبحث مطرح شده در جزوه دکتر بهمن قربانی کنترل تطبیقی می باشد که نویسنده آن سعی کرده به نحوه مطلوبی آن را آموزش دهد.

سیستم تطبیقی چیست؟

سیستمی است كه اطلاعات پیوسته‌ای در مورد وضعیت حالتهای فعلی فرآیند به منظور شناسایی فرآیند، تولید می‌كند. سپس عملكرد سیستم فعلی با وضعیت مطلوب یا بهینه مقایسه شده و بر اساس آن تصمیم‌گیری به منظور تطبیق سیستم صورت می‌گیرد. در نهایت به منظور رسیدن به وضعیت مطلوب، تصحیح مناسب در سیستم اعمال می‌شود. بنابراین سه عمل شناسایی، تصمیم‌گیری و تصحیح در یك سیستم تطبیقی وجود خواهد داشت.

جزوه کنترل دیجیتال در 50 صفحه و در دانشگاه علم و صنعت نگارش شده است.

 

     دانلود مستقیم جزوه کنترل دیجیتال – بهمن قربانی | با حجم 1 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از
نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر