کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

جزوه کاربرد خازن در شبکه توزیع

جزوه کاربرد خازن در شبکه توزیع

مشکل توان راکتیو همراه یکی از نگرانی های سازمان توزیع برق بوده است چراکه بدون آنکه مشتری هزینه ای بپردازد مقدار موثر سطح هادی اشغال شده و عملا ارائه توان اکتیو تحت شعاع قرار می گیرد.

توان راکتیو، مهمانی ناخواسته اما ضروری

توان کل، به اصطلاح توان ظاهری یک شبکه انتقال، از توان اکتیو و راکتیو تشکیل شده است. ما توان اکتیو را به عنوان کننده کار می دانیم، اما توان راکتیو برای فراهم سازی این بستر نیاز است به عنوان مثال؛ زمانی که شما یک موتور الکتریکی را به برق متصل می کنید ابتدا به وسیله توان راکتیو میدان مغناطیسی لازم ساخته می شود و در ادامه با استفاده از توان اکتیو موتور ما شروع به تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی می نماید.

تمام آنچه که در مقطع لیسانس به شما در مورد توان راکتیو گفته می شود ناقص و ناکارآمد می باشد، به زودی فیلم آموزشی در این زمینه آماده خواهد شد.

بدین ترتیب، توان راکتیو بین مصرف کننده و تولید کننده در حال نوسان است. توان Reactive به منزله یک بار اضافی برروی شبکه و افزایش تلفات، نیازمند ابعاد بزرگتر به منظور ادامه دادن نوسان توان راکتیو در هادی می باشد. در نتیجه توان اکتیو کمتری می تواند از طریق خطوط شبکه، انتقال یابد.

رفع مشکل توان راکتیو

پاسخ ساده است این درخواست را باید در کنار بار پاسخ دهیم و اجازه ندهیم توان راکتیو درخواستی موتور الکتریکی منزل ما، تا نیروگاه ارسال شده و سپس بازگشت داده شود!، به همین منظور از بانک های خازنی در کنار مصرف کننده استفاده می کنیم.

در جزوه کاربرد خازن در شبکه توزیع شما در 83 صفحه با انواع مثال و نکات ریز و درشت در مورد استفاده خازن در شبکه های توزیع آشنا خواهید شد.

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

پیشنهاد ویژه PLC
اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید