کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

جزوه مدلسازی و تحلیل عددی ماشین – کریم عباس زاده

جزوه مدلسازی و تحلیل عددی ماشین - کریم عباس زاده

مدلسازی و تحلیل عددی ماشین های الکتریکی یکی از دروس تخصصی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد می باشد که البته به صورت خاص برای گرایش ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت ارائه می شود.

در این واحد درسی شما با مدلسازی یک ماشین الکتریکی به صورت معادلات ریاضی به همراه محاسبات غیرخطی آن آشنا خواهید شد، البته این تحلیل ها تنها مختص ماشین نمی باشد و در کنار آن ترانسفورماتورها نیز مدلسازی می گردند.

دقت داشته باشید که نتیجه این محاسبات پیچیده را امروزه در قالب یک بلوک نرم افزار متلب استفاده می کنیم و البته این روش تحلیلی هیچگاه کنار گذاشته نشده است و در بروزرسانی های جدید این نرم افزار شاهد کامل تر شدن بلوک ها هستیم.

در زمینه خطایابی های جدید شاهد کدنویسی پیشرفته هستیم که مبنای همگی آنها تبدیل یک ماشین الکتریکی به معادلات ریاضی می باشد و پس از مدلسازی کامل بر اساس تحلیل عددی شما می توانید خطایی در این ماشین ها ایجاد نمایید و درنهایت در نتایج می توانیم شاهد تاثیر این خطاها باشیم و بتوانیم متناسب با مشکل ایجاد شده، راه حل مناسبی برای ماشین بدست بیاوریم.

جزوه مدلسازی و تحلیل عددی ماشین دکتر عباس زاده یکی از جزوات خوب در این واحد درسی به لحاظ پوشش سرفصل های کلی می باشد که در 62 صفحه تهیه شده است، این جزوه در سال تحصیلی 1397 در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی نگارش شده است.

این جزوه توسط آقای همایون سلطانی نگارش شده است که از ایشان کمال تشکر را داریم.

به صورت کلی کیفیت جزوه مدل سازی ماشین های الکتریکی دکتر عباسزاده را چگونه می بینید؟

نقاط قوت

در این جزوه با توجه به زمان کمی که در اختیار استاد بوده ولی شاهد توضیحات خوب و البته کامل در زمینه مدلسازی ماشین های مختلف هستیم و از این بابت می تواند به مانند یک کتاب در مباحث خاص به شما کمک نماید.

نقاط ضعف

متاسفانه به دلیل کمبود زمان در این جزوه شاهد هیچگونه مثال و یا نکته تمرینی بابت مدلسازی نمی باشیم که باعث شده بار امتحانی این جزوه کاهش یابد.

پسورد : www.poweren.ir

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

پیشنهاد ویژه PLC
اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید