جزوه مدلسازی و تحلیل عددی ماشین – کریم عباس زاده

جزوه مدلسازی و تحلیل عددی ماشین - کریم عباس زاده

مدلسازی و تحلیل عددی ماشین های الکتریکی یکی از دروس تخصصی ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد می باشد که البته به صورت خاص برای گرایش ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت ارائه می شود.

در این واحد درسی شما با مدلسازی یک ماشین الکتریکی به صورت معادلات ریاضی به همراه محاسبات غیرخطی آن آشنا خواهید شد، البته این تحلیل ها تنها مختص ماشین نمی باشد و در کنار آن ترانسفورماتورها نیز مدلسازی می گردند.

در ادامه بخوانید  ترانسفورماتور چیست؟

دقت داشته باشید که نتیجه این محاسبات پیچیده را امروزه در قالب یک بلوک نرم افزار متلب استفاده می کنیم و البته این روش تحلیلی هیچگاه کنار گذاشته نشده است و در بروزرسانی های جدید این نرم افزار شاهد کامل تر شدن بلوک ها هستیم.

در ادامه بخوانید  دانلود نرم افزار متلب - Mathworks Matlab R2018b v9.5.0.944444

در زمینه خطایابی های جدید شاهد کدنویسی پیشرفته هستیم که مبنای همگی آنها تبدیل یک ماشین الکتریکی به معادلات ریاضی می باشد و پس از مدلسازی کامل بر اساس تحلیل عددی شما می توانید خطایی در این ماشین ها ایجاد نمایید و درنهایت در نتایج می توانیم شاهد تاثیر این خطاها باشیم و بتوانیم متناسب با مشکل ایجاد شده، راه حل مناسبی برای ماشین بدست بیاوریم.

جزوه مدلسازی و تحلیل عددی ماشین دکتر عباس زاده یکی از جزوات خوب در این واحد درسی به لحاظ پوشش سرفصل های کلی می باشد که در 62 صفحه تهیه شده است، این جزوه در سال تحصیلی 1397 در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی نگارش شده است.

این جزوه توسط آقای همایون سلطانی نگارش شده است که از ایشان کمال تشکر را داریم.

به صورت کلی کیفیت جزوه مدل سازی ماشین های الکتریکی دکتر عباسزاده را چگونه می بینید؟

نقاط قوت

در این جزوه با توجه به زمان کمی که در اختیار استاد بوده ولی شاهد توضیحات خوب و البته کامل در زمینه مدلسازی ماشین های مختلف هستیم و از این بابت می تواند به مانند یک کتاب در مباحث خاص به شما کمک نماید.

نقاط ضعف

متاسفانه به دلیل کمبود زمان در این جزوه شاهد هیچگونه مثال و یا نکته تمرینی بابت مدلسازی نمی باشیم که باعث شده بار امتحانی این جزوه کاهش یابد.

 

 

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم جزوه مدلسازی و تحلیل عددی ماشین – کریم عباس زاده  | با حجم 75 مگابایت

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر