جزوه ماشین سنکرون – ابولفضل واحدی

جزوه ماشین سنکرون - ابولفضل واحدی

ماشین های سنکرون یکی از اساسی ترین اجزای یک سیستم قدرت بشمار می روند و امروزه به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آنها در بیشتر نیروگاه های دنیا به صورت ژنراتور و در کاربردهای حساس به صورت موتوری در حال استفاده هستند.

یکی از موارد جالب توجه در ماشین های سنکرون امکان تغییر حالت مصرف یا تولید توان رآکتیو می باشد که به دلیل کاربردی بودن آن مقالات بسیار زیادی تاکنون به چاپ رسیده است.

جزوه ماشین سنکرون دکتر واحدی به صورت کاملا تخصصی به بررسی این ماشین پرداخته است و بدون اغراق فراتر از یک جزوه معمولی عمل کرده است و این درحالیست؛ که جزوه ماشین های سنکرون درواقع یک پاورپوینت بوده که بعدا به PDF تبدیل شده است، ماهیت جزوات پاورپوینتی خلاصه بودن و حذف برخی موارد مهم است اما در این جزوه این اتفاق کمتر رخ داده است و در نهایت شاهد یک جزوه خوب می باشیم.

در ادامه بخوانید  نیروگاه سیکل ترکیبی چیست

برای مقاله نویسی در زمینه ماشین های سنکرون چه موضوعی را پیشنهاد می کنید؟

در حال حاضر بحث “کنترل توان به صورت مستقیم” (Direct Power Control) خیلی به روز می باشد و از سوی دیگر توانسته نظر صنعت گران را نیز جلب نماید.

 

     دانلود مستقیم جزوه ماشین سنکرون – ابولفضل واحدی  | با حجم 7 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments