جزوه طراحی ماشين های الكتريكی – محمد اردبیلی

جزوه طراحی ماشين های الكتريكی - محمد اردبیلی

طراحی ماشین های الکتریکی یکی از دروس ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد می باشد که به صورت ویژه به بررسی ساخت و محاسبه مقادیر ویژه(شار، رلوکتانس، چگالی میدان مغناطیسی و …) می پردازد البته این درس تنها به بررسی ماشین های الکتریکی محدود نشده و ترانسفورماتور را نیز شامل می گردد.

در درس طراحی ماشین های الکتریکی شما به معنای واقعی با نحوه عملکرد یک ماشین، به همراه جزئیات و البته با هدف طراحی و بدست آوردن مقادیر موردنظر قبل از اقدام به ساخت، آشنا خواهید شد که در نوبه خود درس جذابی به حساب می آید.

پیش نیاز این واحد درسی؛ کتاب ماشین های الکتریکی(1 و 2) و الکترومغناطیس می باشد ولی برخلاف الکترومغناطیس اصلا شاهد معادلات عجیب غریب و وحشتناک نخواهید بود بلکه مبنای درس بر پایه مفهوم پیش می رود.

جزوه طراحی ماشین های الکتریکی که برای شما تهیه کرده ایم در کلاس دکتر اردبیلی، استاد دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی نوشته شده است، که از قضا بنده نیز در این کلاس حضور داشته ام، جزوه از لحاظ بار علمی در سطح بسیار خوبی می باشد و می تواند در کنار کتاب های مرجع(در ابتدای جزوه نام برده شده اند) در فهم این درس به شما کمک شایانی نماید.

جزوه طراحی ماشین توسط دوست خوبم آقای محمد وظیفه نگارش شده است که به دلیل زحمتی که کشیده اند و البته خط خوانا و نوشتاری منظم از ایشان کمال تشکر را دارم.

تمرکز دکتر محمد اردبیلی در این درس بیشتر بروی مدارات مغناطیسی بوده  که بدون شک مهمترین فصل این واحد درسی نیز می باشد.

در ادامه بخوانید  جزوه طراحی ماشین های الکتریکی - ابوالفضل واحدی

این درس معمولا با پروژه ارائه می شود در این زمینه چه نرم افزاری را پیشنهاد می کنید؟

بدون شک نرم افزار Ansys Maxwell در انجام پروژه های ماشینی(و ادوات قدرت) بی رقیب بوده و می تواند پیشنهاد بسیار خوبی برای ساخت و تحلیل پروژه های شما باشد.

در ادامه بخوانید  آموزش نرم افزار Ansys Maxwell

چه کتابی در زمینه طراحی ماشین به زبان فارسی پیشنهاد می کنید؟

متاسفانه تاکنون کتابی که در زمینه مدارهای مغناطیسی شرحی قابل قبول ارائه داده باشد در کشور به چاپ نرسیده است ولی برای سایر مطالب در زمینه طراحی خام ماشین(بدون محاسبات کلیدی) کتاب موجود است.

فهرست جزوه طراحی ماشین های الکتریکی:

  • مدار عایقی
  • مدار مکانیکی
  • مدار مغناطیسی
  • مدار حرارتی

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم جزوه طراحی ماشين های الكتريكی – محمد اردبیلی  | با حجم 40 مگابایت

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

جزوه طراحی ماشين های الكتريكی – محمد اردبیلی
4.5 (90%) 2 votes
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

2
دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
1 نظرها
1 پاسخ ها
0 فالورها
 
پر امتیازترین
پر بحث ترین
2 نویسندگان نظرات
مهندس سیاه تیریعلی رضا جدیدترین نویسنده ها
  اطلاع رسانی با ایمیل  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
علی رضا
کاربر
علی رضا

سلام آقای سیاه تیری. اولا تشکر از مطلب مفیدتون. بعد اینکه می خواستم بدونم کلا جزوه 30 صفحه بوده؟ چون به نظرم همه مطالب نبود تو جزوه.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت , الکترونیک