امیدواریم از خواندن این پست لذت ببرید

اگر به دنبال یادگیری حرفه‌ای هستید توصیه می‌کنیم نگاهی به لینک زیر داشته باشید

آموزش‌های تخصصی

جزوه سيستم های قدرت انعطاف پذير (FACTS) – توکلی بینا

جزوه سیستم های قدرت انعطاف پذیر(FACTS) - توکلی بینا

سیستم های قدرت انعطاف پذیر یا همان ادوات facts یکی از مباحث به روز در گرایش الکترونیک قدرت می باشد که به دلیل داشتن اشتراکات سیستمی دانشجویان گرایش سیستم های قدرت نیز از آن استفاده می کنند.

اما اجازه دهید در ابتدا به این پرسش پاسخ دهیم که چرا ما به ادوات فکتس نیازمندیم؟

افزایش بار تحمیلی به شبكه‌های انتقال و افزایش مصرف، لزوم تولید بیشتر انرژی الكتریكی را ایجاب می‌كند اما در حال حاضر همین شبکه های انتقال با اینکه دو سوم ظرفیت شان را برای انتقال انرژی به کار گرفته اند دیگر پاسخگوی نیاز های جدید نیستند! و از طرفی امروزه کیفیت توان انتقالی نیز برای مصرف کننده و یا حتی شرکت های توزیع توان به دلیل کاهش تلفات و از سوی دیگر کاهش هزینه های نگه داری یک دغدغه جدی به حساب می آید به همین دلیل بازار انتقال توان و مدیریت آن ناچارا باید به سمت استفاده از ادوات فکتس پیش رود.

در ادامه بخوانید  آشنایی با ادوات FACTS

جزوه اداوت FACTS دکتر توکلی بینا یکی از جزوات مناسب در سطح اینترنت می باشد که در آن تقریبا به تمامی راه کارهای ارائه شده در زمینه بهبود انتقال توان اشاره شده است، این جزوه در دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در سال 1397 توسط خانم بیتا نوپرور نگارش شده است که از ایشان کمال تشکر را داریم.

با توجه به پیشرفت های جدید در حوزه ادوات فکتس این جزوه مناسب هست؟

روش تدریس دکتر توکلی بینا به گونه ای است که تنها به عنوان ها می پردازد و برخی مواقع نیز مقداری به مسائل ورود پیدا می کند این مورد در کنار استفاده از مقالات که مرجع تشکیل این جزوه می باشند سبب شده که از آخرین مباحث در این حوزه غافل نشوند.

از مزایا و معایب جزوه دکتر توکلی می توانید مواردی را نام ببرید؟

مزایا: ارائه تقریبا تمامی موضوعات جدید و قدیم و به روز بودن مباحث ارائه شده

معایب: عدم ورود به موضوعات و بررسی دقیق تر، نبود دسته بندی مناسب برای بیان مطالب و عدم حضور مثال و تمرین(نداشتن قالب امتحانی)

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم جزوه سیستم های قدرت انعطاف پذیر(FACTS) – توکلی بینا  | با حجم 94 مگابایت

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
پیشنهاد ویژه PLC
امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments