کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

جزوه سنسور التراسونيك

جزوه سنسور التراسونیك

در سال های اخیر استفاده از سنسورها به طرز چشم گیری افزایش یافته اند و توانسته اند به نحوه مطلوب باعث کارآمدتر شدن سیستم های الکتریکی و دستگاه های چند منظوره گردند. به دلیل چشمگیر بودن نتایج بدست آمده هرساله شاهد رشد تحقیقات در حوزه سنسورهای کارآمدتر هستیم و به همین دلیل برای شما جزوه سنسور آلتراسونیك را تهیه نموده ایم.

پیشنهاد ویژه

به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش 0 تا 100 PLC (جامع ترین آموزش PLC زیمنس) دیدن نمایید.

آموزش صفر تا صد PLC

سنسور یا حسگر چیست؟

حسگر یا سنسور، المان حس كننده ای است كه كمیتهای فیزیكی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به كمیت های الكتریكی پیوسته (آنالوگ) یا غیرپیوسته (دیجیتال) تبدیل می كند. در واقع سنسور یك وسیله الكتریكی است كه تغییرات فیزیكی یا شیمیایی را اندازه گیری می كند و آن را به سیگنال الكتریكی تبدیل می نماید.

سنسورها در انواع دستگاههای اندازه گیری، سیستمهای كنترل آنالوگ و دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. عملكرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به PLC باعث شده است كه سنسور بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه های مختلف مانند؛ PLC، دستگاه كنترل اتوماتیك، رباتیك و … باشد.

سنسورها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرك سیستم را به واحد كنترل ارسال نموده و باعث تغییر وضعیت عملكرد دستگاه ها می شوند.

سنسورهای التراسونیك چگونه كار می کنند؟

امواج صوتی با فركانس های بالاتر از فركانس شنوایی (امواج التراسونیك) را می فرستند و امواج بازگشتی را دریافت می كنند. از تاخیر زمانی و سرعت صوت در هوا برای تعریف فاصله از هدف استفاده می كنند و همچنین می توان تنها برای تشخیص هدف و وجود یا عدم وجود آن مورد استفاده قرار گیرند.

می توانید کاربردهای سنسور التراسونیک را برشمارید؟

از کاربردهای ذکر شده در این جزوه می توان به؛ اندازه گیری زاویه، مسافت یابی، اندازه گیری اختلاف فاز، کاربرد رباتیک و … اشاره کرد.

در پایان دقت داشته باشید که جزوه سنسور آلتراسونیك درواقع پایان نامه مهندس داود منصوری می باشد که در 64 صفحه نگارش شده است و از ایشان کمال تشکر را داریم.

پسورد : www.poweren.ir

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

پیشنهاد ویژه PLC
اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید