جزوه انرژی زمین گرمایی

جزوه انرژی زمین گرمایی

یکی از راه های تولید انرژی استفاده از نیروی گرمایی نهفته در زمین است که نسبت به تمام انرژی های تجدیدپذیر دارای ویژگی منحصر به فرد پیوستگی در تامین انرژی می باشد، چرا که بدلیل ناپیوسته بودن تولید انرژی در نیروگاه پاک نمی توانیم از آنها بصورت مستقل و بدون نیاز به وجود سایر نیروگاه های فسیلی استفاده نماییم.

خوشبختانه گویا به دلیل های خاص درون زمین شاهد منبع گرمایی بی پایانی هستیم که در حال حاضر استفاده ما از این انرژی هم نمی تواند برای آن مشکلی به وجود بیاورد.

از نکته های جالب توجه در این مدل تولید انرژی پیشرفت کشورهای جهان در بازه های زمانی کوتاه می باشد، مثلا برای شبکه های خورشیدی به دلیل وابستگی شدید میزان برق تولیدی به تکنولوژی پنل های خورشیدی شاهد رشدی آهسته در طول 3 دهه اخیر بوده ایم اما در استفاده از انرژی گرمای زمین چون تکنولوژی آن قبلا برای حفاری های بسیار عظیم تر استفاده شده است کشورهای پیشرفته به سرعت وارد عمل شده اند.

در ادامه بخوانید  نیروگاه بادی چیست؟

جالب است بدانید که کشورما سالیان طولانی است که از انرژی زمین گرمایی استفاده می کند ولی نه برای تولید برق بلکه در جهت ایجاد حمام های آب گرم.

برای احداث یک نیروگاه گرمایی به چه دانشی نیاز است؟

این مدل نیروگاه به شدت نیاز به یک متخصص برای کالبد شکافی زمین دارد پس حتما به یک زمین شناس نیاز داریم.

از معایب این نیروگاه به چه مواردی می توان اشاره نمود؟

این نیروگاه نیز دقیقا شبیه نیروگاه بخاری کار می کند و یا به زبان ساده تر برای تولید برق نیاز به آب دارد که متاسفانه هدر رفت آب در هر سیکل کاری نیز عدد قابل توجهی است.

 

 

     دانلود مستقیم جزوه انرژی زمین گرمایی  | با حجم 2 مگابایت

     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

جزوه انرژی زمین گرمایی
5 (100%) 1 vote
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر