کاملا رایگان S7-1200 رو یاد بگیر!

با استفاده از مینی‌دوره رایگان S7-1200 و TIA Portal توی ۳ ساعت نه‌تنها PLC بلکه HMI هم یاد می‌گیری!

شروع مینی‌دوره رایگان تیا پورتال

جزوه انرژی باد و نیروگاه بادی

جزوه انرژی باد و نیروگاه بادی

آینده کره زمین در سال های پیش رو چندان زیبا نخواهد بود و مسلما پس از اتمام ذخایر نفتی این کره خاکی شاهد جنگ های جدیدی برای تصاحب مکان های خاص در بهره برداری از انرژی خواهیم بود!.

توزیع انرژی بادی

انرژی بادی به صورت یکسان بروی کره زمین توزیع نشده است، به همین دلیل مناطقی در دسترس برخی از کشورهای می باشند که میزان بالای از انرژی باد را در خود جای داده اند، البته به جز شاه راه های اساسی انرژی باد سایر مکان ها زیاد قابل اعتماد نیستند!.

Climate Change و انرژی باد

یکی از تاثیرات “تغییرات آب و هوایی” تاثیر گذاری بروی مسیرهای بادی می باشد به همین دلیل کشورها با وسواس زیادی در مناطق خاص در این حوزه سرمایه گذاری می کنند.

سرمایه گذاری در نیروگاه بادی

با توجه به موارد ذکر شده یکی از اساسی ترین کارها در راه اندازی و یا تکمیل یک مزرعه بادی بحث تحقیقات آغازین آن می باشد تا مطمئن شویم توربین های بادی ما حداقل برای سال های پیش رو نیز می توانند مفید واقع شوند.

انرژی بادی در ایران

در ایران با توجه به وجود مناطق بادخیز طراحی و ساخت آسیابهای بادی از 200 سال پیش از میلاد مسیح رایج بوده و هم‌اکنون نیز بستر مناسبی جهت گسترش بهره‌برداری از توربین های بادی فراهم می‌باشد. مطالعات و محاسبات انجام شده در زمینه تخمین پتانسیل انرژی باد در ایران نشان داده‌اند که تنها در 26 منطقه از کشور (شامل بیش از 45 سایت مناسب) میزان ظرفیت اسمی سایت ها، با در نظر گرفتن یک راندمان کلی 33٪، در حدود 6500 مگاوات می‌باشد. و این در شرایطی است که ظرفیت اسمی کل نیروگاه‌های برق کشور در حال حاضر حدود 7400 مگاوات می‌باشد( تا سال 1394).

در جزوه انرژی باد و نیروگاه بادی شما در 60 صفحه ابتدا با انرژی بادی آشنا خواهید شد و در ادامه به صورت مفصل به نیروگاه بادی پراخته می شود.

پسورد : www.poweren.ir

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

پیشنهاد ویژه PLC
اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید