اینترلاک در مدار فرمان

اینترلاک یا interlock از دو بخش inter و lock تشکیل شده است. این کلمه می تواند مفهوم‌های مختلفی مانند قفل داخلی، بهم پیوستن، بهم ارتباط داشتن و غیره داشته باشد. در تابلوهای برق از اینترلاک جهت کاهش خطرات بهره برداری اشتباه استفاده می شود. در بهره برداری از تاسیسات الکتریکی موارد خطرناکی وجود دارند که باید از رخ دادن آن ها جلوگیری کرد. به عنوان مثال قرار دادن اتصال زمین روی کابل برقدار یا وصل همزمان برق شهر و ژنراتور در چنج آورها را در نظر بگیرید. این شرایط به سادگی می توانند باعث بروز اتصال کوتاه، آرک فلش، آتش سوزی، سوختگی و حتی مرگ شوند.

اینترلاک صرفا برای مدارات نیست بلکه در PLC و در برنامه‌نویسی هم از آن استفاده می‌کنیم چرا که در نهایت هدف ایجاد یک حفاظت اضافی هست.

پیشنهاد ویژه

به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC (جامع‌ترین آموزش PLC) دیدن نمایید.

آموزش صفر تا صد PLC

راستی! برای دريافت مطالب جديد در پیج اینستاگرم PowreEn عضو شويد.

نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

منم یکی از اعضای این خانواده گرم و دوست داشتنی‌ام و همیشه تمام سعی‌ام رو کردم که بهترین‌ها رو به بهترین شکل ممکن براتون آماده کنم. به امید درخشش و خودکفایی اتوماسیون صنعتی در کشور عزیزمون.
همراه ما باشید در پیـج اینستـاگرام پیـج اینستـاگـرام

دوره جامع PLC

آموزش پی ال سی

آموزش ۰ تا ۱۰۰ PLC

در دوره آموزش پی‌ال‌سی شما تنها با PLC کار نخواهید کرد! بلکه درکنار آن آموزش HMI، PID، درایو، سرو، انکودر، شبکه‌های صنعتی و ده‌ها مورد دیگر نیز خواهد بود.

“همه و همه تنها در یــک دوره جــامع”

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا ایمیل خود را وارد نمایید