تحليل انرژيتيك و اگزرژيتيك نيروگاه سيكل تركيبی

تحليل انرژيتيك و اگزرژيتيك نيروگاه سيكل تركيبي

نیروگاه سیکل ترکیبی به دلیل اهمیت آن همواره در تحقیقات و کارهای پژوهشی پرچم دار بوده و این اهمیت نه تنها از ذات آن(ترکیب چند نیروگاه) بلکه از گستردگی استفاده آن در سایر کشورهای جهان نیز نشات می گیرید و البته باید در نظر داشت همواره برای طرح شما که هدف آن بهبود عملکرد نیروگاه سیکل ترکیبی هست خریدار خواهد بود!

بنده  شخصا به مدت چند ماه در بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی خاورمیانه(نیروگاه دماوند) فعالیت داشته ام و بدلیل کار تحقیقاتی همواره از قسمت های مختلف نیروگاه بازدید می کردم و جالب است بدانید؛ همیشه گروهی جوان به عنوان پژوهشگر به نیروگاه می آمدند و در مورد بهبود عملکرد آن با رییس نیروگاه رایزنی مالی انجام می دادند.

در ادامه بخوانید  گزارش کار بازدید از نیروگاه دماوند

مطلب بالا را عرض کردم تا بدانید همواره برای تحقیق و پژوهش شما در جای مناسب خودش ارزش قائل می شوند.

امروز برای شما یکی از کارهای پژوهشی در زمینه نیروگاه سیکل ترکیبی با عنوان: تحليل انرژيتيك و اگزرژيتيك نيروگاه سيكل تركيبی قرار داده ایم که در نوع خودش اشارات جالبی در مورد این مدل از نیروگاه داشته است، البته فایل مورد نظر در قسمت فرمول ها کمی مخدوش شده است که ان شالله به زودی باز نویسی می شود ولی کیفیت کلی آن بسیار خوب می باشد.

در ادامه بخوانید  نیروگاه سیکل ترکیبی چیست

در این مقاله دقیقا چه خواهیم خواند؟

در اين مقاله، ضمن معرفي سيکل توليد يک نيروگاه سيکل ترکيبي، مبـاني ارزيـابي رانـدمان و آنـاليز انـرژي و اگزرژي سيکل و تجهيزات آن شرح داده شده است و در نهايت راندمان و آناليز انرژي و اگزرژي سيکل و تجهيزات آن بر اساس اطلاعات طراحي براي يک نمونه از نيروگاه سيکل ترکيبي محاسبه مي گردد. در فصل اول مقاله، بـه معرفي بخشهاي مختلف يک نيروگاه سيکل ترکيبي داراي ٤ واحد گازي ساخت شرکت ميتسوبيشي ژاپن با ظرفيت اسمي هر يک ١٢٨/٥ مگاوات پرداخته مي شود. سپس روشها و مراحل مميزي انرژي در اين نيروگاه مورد توجه قـرار مـي گيـرد.

در فصل بعد پس از ارائه مباني آناليز انرژي و اگزرژي، روش محاسبه راندمان و آناليز انرژي واگزرژي کل سيکل و تجهيزات آن در بخش هاي بخاري و گازي مورد توجه قرار گرفته است. در فصل سوم، رانـدمان و آنـاليز انـرژي و اگـزرژي هريـک از تجهيزات واحدهاي بخاري و گازي و نيز کل سيکل واحد گازي، بخاري و سيکل ترکيبي نيروگاه مـورد بررسـي، بـر مبنـاي اطلاعات طراحي تجهيزات، ارزيابي و تحليل مي گردد. لازم به ذکر است کليه محاسبات بر مبنـاي شـرايط محـل و سـوخت گازطبيعي در بار پايه صورت مي گيرد.

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم تحليل انرژيتيك و اگزرژيتيك نيروگاه سيكل تركيبي | با حجم 2 مگابایت 

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
  اطلاع رسانی با ایمیل  
اطلاع از

نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر