امیدواریم از خواندن این پست لذت ببرید

اگر به دنبال یادگیری حرفه‌ای هستید توصیه می‌کنیم نگاهی به لینک زیر داشته باشید

آموزش‌های تخصصی

تحليل انرژيتيك و اگزرژيتيك نيروگاه سيكل تركيبی

تحلیل انرژیتیك و اگزرژیتیك نیروگاه سیكل تركیبی

نیروگاه سیکل ترکیبی به دلیل اهمیت آن همواره در تحقیقات و کارهای پژوهشی پرچم دار بوده و این اهمیت نه تنها از ذات آن(ترکیب چند نیروگاه) بلکه از گستردگی استفاده آن در سایر کشورهای جهان نیز نشات می گیرید و البته باید در نظر داشت همواره برای طرح شما که هدف آن بهبود عملکرد نیروگاه سیکل ترکیبی هست خریدار خواهد بود!

بنده  شخصا به مدت چند ماه در بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی خاورمیانه(نیروگاه دماوند) فعالیت داشته ام و بدلیل کار تحقیقاتی همواره از قسمت های مختلف نیروگاه بازدید می کردم و جالب است بدانید؛ همیشه گروهی جوان به عنوان پژوهشگر به نیروگاه می آمدند و در مورد بهبود عملکرد آن با رییس نیروگاه رایزنی مالی انجام می دادند.

در ادامه بخوانید  گزارش کار بازدید از نیروگاه دماوند

مطلب بالا را عرض کردم تا بدانید همواره برای تحقیق و پژوهش شما در جای مناسب خودش ارزش قائل می شوند.

امروز برای شما یکی از کارهای پژوهشی در زمینه نیروگاه سیکل ترکیبی با عنوان: تحلیل انرژیتیك و اگزرژیتیك نیروگاه سیكل تركیبی قرار داده ایم که در نوع خودش اشارات جالبی در مورد این مدل از نیروگاه داشته است، البته فایل مورد نظر در قسمت فرمول ها کمی مخدوش شده است که ان شالله به زودی باز نویسی می شود ولی کیفیت کلی آن بسیار خوب می باشد.

در ادامه بخوانید  نیروگاه سیکل ترکیبی چیست

در این مقاله دقیقا چه خواهیم خواند؟

در این مقاله، ضمن معرفی سیکل تولید یک نیروگاه سیکل ترکیبی، مبـانی ارزیـابی رانـدمان و آنـالیز انـرژی و اگزرژی سیکل و تجهیزات آن شرح داده شده است و در نهایت راندمان و آنالیز انرژی و اگزرژی سیکل و تجهیزات آن بر اساس اطلاعات طراحی برای یک نمونه از نیروگاه سیکل ترکیبی محاسبه می گردد. در فصل اول مقاله، بـه معرفی بخشهای مختلف یک نیروگاه سیکل ترکیبی دارای ٤ واحد گازی ساخت شرکت میتسوبیشی ژاپن با ظرفیت اسمی هر یک ١٢٨/٥ مگاوات پرداخته می شود. سپس روشها و مراحل ممیزی انرژی در این نیروگاه مورد توجه قـرار مـی گیـرد.

در فصل بعد پس از ارائه مبانی آنالیز انرژی و اگزرژی، روش محاسبه راندمان و آنالیز انرژی واگزرژی کل سیکل و تجهیزات آن در بخش های بخاری و گازی مورد توجه قرار گرفته است. در فصل سوم، رانـدمان و آنـالیز انـرژی و اگـزرژی هریـک از تجهیزات واحدهای بخاری و گازی و نیز کل سیکل واحد گازی، بخاری و سیکل ترکیبی نیروگاه مـورد بررسـی، بـر مبنـای اطلاعات طراحی تجهیزات، ارزیابی و تحلیل می گردد. لازم به ذکر است کلیه محاسبات بر مبنـای شـرایط محـل و سـوخت گازطبیعی در بار پایه صورت می گیرد.

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم تحلیل انرژیتیك و اگزرژیتیك نیروگاه سیكل تركیبی | با حجم 2 مگابایت 

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
نظر شما دراین‌باره چیست؟

لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند.

لطفا سوالات خود را در بخش پاورلند ارسال بفرمایید. در آنجا تمامی مهندسین برق پاسخگوی شما خواهند بود.

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای PowerEn، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات و کتب آموزشی در زمینه مهندسی برق را برای شما فراهم نماییم، امیدواریم بتوانیم هرچند کوچک به شما کمکی کرده باشیم، سرپرست تیم سام هنرور.
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
پیشنهاد ویژه PLC
امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید آموزش PLC
بستن

امیدواریم از خواندن این پست لذت برده باشید

x

اگر می‌خواهید در کمتر از ۱ ماه متخصص PLC شوید توصیه می‌کنیم این دوره خاص را از دست ندهید

آموزش PLC

اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments