آموزش PLC زیمنس

آموزش PLC زیمنس

اگر شما به دنبال تخصص در حوزه PLC هستید ما به شما دوره 0 تا 100 آموزش PLC زیمنس را پیشنهاد می کنیم. همه‌ی مهندسین در ابتدای یادگیری با سوالات بنیادی زیر برخورد می کنند، سوالاتی مانند؛

چرا باید PLC یاد بگیریم؟

در میان انبوه شرکت های سازنده PLC، کدام را انتخاب کنم و چرا؟

زبان های زیادی برای برنامه نویسی PLC است، مرجع ترین و البته کاربردی ترین آنها کدام است؟

با انتخاب کدام مدل از PLC می توانم سایر PLCها را با سادگی بیشتری یاد بگیرم؟

پراستفاده ترین PLC در ایران کدام برند و مدل است؟

برای مهاجرت به اروپا و آمریکا کدام مدل از PLC را باید کار کنم؟

بدون داشتن سخت افزار PLC می توانم در آن متخصص شوم؟

برای متخصص شدن باید هزینه‌های سرسام آور سخت افزاری را متقبل شوم؟ کما اینکه هر روز سخت افزار جدید معرفی می شود.

اینکه تخصص در PLC در گرو 90% برنامه نویسی حرفه ای و تنها 10% دانش سخت افزاریست حقیقت دارد؟

و…

ما به تمام سوالات بالا و بسیاری دیگر از سوالات با دقت و دید حرفه ای پاسخ داده ایم، به هیچ عنوان نگران وجود علامت سوالی در ذهنتان نباشید چرا که دوره تخصصی آموزش PLC پاور ای ان مانند تمام دوره‌های قبلی در بالاترین کیفیت ممکن تهیه شده است، آموزشی که پایان ندارد و دغدغه‌ی آن آموزش دادن بی پایان است.

البته برخی از مهندسین عزیز تنها سوال ندارند بلکه دغدغه نیز دارند، برخی از این دغدغه ها در ادامه آورده شده است؛

به دنبال آموزش یکجا هستم نه دورهای مجزا مانند؛ مقدماتی، متوسطه، پیشرفته، شبکه، سخت افزار، پیکربندی، صنعتی و …

مدرسی را می خواهم که همواره به روز باشد، از اصطلاحات روز دنیا، دانش لب مرز، تکنولوژی های جدید PLC، محصولات تکاملی PLC و … به خوبی آگاه باشد و درنهایت در کنارم باشد.

یکی از مشکلات من هزینه های بالای آموزش های PLC هست، من دنبال یک دوره کامل هستم که با نیاز روز به صورت پیوسته تکمیل شود و از طرفی تنها یکبار و البته منطقی هزینه کنم.

PLC برای من انجام پروژه های خاص و البته ساختار یافته است موردی که به ندرت از یک مدرس کهن سال بر می آید، مدرس برای من باید جوان و مبتکر باشد.

هدف من صرفا یادگیری نیست بلکه می خواهم از این فرصت استفاده کنم و در شرکت ها استخدام شوم.

به دنبال دوره ای هستم که اگر از کیفیت آن ناراضی بودم بتوانم پول پرداختی ام بازگردانم.

به دنبال آموزشی هستم که در کنار یادگیری PLC نحوه کار و طراحی HMI را هم فراگیرم.

هدف من یادگیری PLC از پایه و درنهایت کار با جدیدترین PLCهای دنیاست، و تمام این فرآیند را در یک پک آموزشی می خواهم.

و …

ما به شما اطمینان خاطر می دهیم که تمام دغدغه های شما را با پاسخ مثبت، برآورده ساخته ایم. علت ورود PowerEn به مقوله‌ی آموزش تخصصی صفر تا صد PLC، کیفیت پایین و البته دست چندمی آموزش های موجود در کشورمان می باشد که مطمئنا با دیدن این دوره نظر مثبت شما از همه لحاظ جلب خواهد شد.

خوشبختانه برعکس کارهای تجربی، تخصص و مطرح شدن در PLC برای جوانان و مهندسین جوان بسیار ساده تر افراد کهنه و با تجربه است! چرا که اکثر توانایی در این حوزه به برنامه نویسی ختم می شود موردی که برای افراد کهن سال به هیچ وجه جالب نمی باشد (البته هستند کسانی که همواره خود را به روز نگه می دارند و از یادگیری دریغ نمی کنند تا بتوانند در مسیر رشد شخصی ثابت قدم و استوار ادامه دهند). به همین دلیل یادگیری و در کنار آن حرفه ای شدن برای شما مهندسین قاعدتا گزینه ساده تری خواهد بود.

با توجه به نیاز شدید کشورمان در مسیر توسعه صنعتی، حضور PLCها به شدت افزایش یافته و بعضا نیازهای جدید صنعتی راهکارهای جدید نیز می طلبد که در نهایت به برنامه نویسی سطح بالا خواهد انجامید، رسیدن به این نقطه برای شما که جوان تر هستید کاری به مراتب ساده تر نسبت به کسانیست که با توجه به سنشان دغدغه های بیشتری را باید مدیریت نمایند.

بازار PLC تنها در ایران محبوب نیست بلکه در اروپا و آمریکا نیز به شدت نیروی متخصص مورد نیاز است (ردپای این نیاز را به راحتی در آگهی های استخدامی خارجی زبان می توان مشاهده کرد) پس اگر هدف شما مهاجرت است یکی از کم ریسک ترین تخصص ها و البته پرکاربردی ترین آنها، تخصص PLC است.

PLC موردنظر در این دوره در ابتدا مدل S7-300 شرکت زیمنس می باشد و دلیل انتخاب آن؛ مادر بودن این PLC، سادگی یادگیری تمام PLCهای دیگر شرکت ها پس از آن، رنج کاربردی فراوان (صنعتی کوچک، متوسط، بزرگ، کارخانه ها و حتی صنایع حساس نظیر هسته ای)، توسعه پذیر بودن، تعداد i/o های زیاد، CPUهای نسل جدید، مرجع بودن نسبت به سایر PLC های شرکت زیمنس و … می باشد. پس از اتمام این PLC، نسل های دیگر PLCهای شرکت زیمنس (علت انتخاب این برند نیز با توضیحات کامل ارائه شده است) نیز آموزش داده خواهند شد.

آموزش پی ال سی زیمنس با آخرین ورژن نرم افزار سِمَتیک ضبط شده است و در طول دوره در صورتی که نسخه بعدی منتشر شود ادامه کار با نسخه جدید ضبط خواهد شد، و با توجه به اینکه وب سایت PowerEn به صورت مستمر نسخه های جدید نرم افزار Simatic را با کرک پایدار جهت دانلود رایگان قرار می دهد؛ نگران قدیمی بودن نرم افزار در طی دوره آموزشی نباشید.

در ادامه بخوانید  دانلود نرم افزار سیماتیک منیجر - Siemens SIMATIC STEP 7 Pro 2017 v5.6

همانگونه که مطلع هستید PLC زیمنس با توجه به کاربرد آن بسیار گسترده می باشد و جهت فراگیری آن به صورت کامل، باید مداوم و مستمر برای آن آموزش تهیه شود تا بتوان به صورت حرفه ای از آن استفاده نمود؛ به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم تا جای ممکن برای آن آموزش تهیه کنیم تا مهندسین محترم به صورت جامع آن را فرا گیرند به همین دلیل پروژه آموزش پی ال سی Siemens یک پروژه باز بوده و همچنان ادامه خواهد داشت.

(تاکنون 2 فصل برای این آموزش تولید شده است و فصل سوم نیز به زودی آماده خواهد شد).

توجه داشته باشید در صورت خرید در هر مرحله ای از آموزش قسمت های بعدی به صورت رایگان برای شما ارسال خواهند شد.

هرچه تعداد قسمت های آموزش بیشتر شود مسلما قیمت نهایی نیز مقداری افزایش خواهد یافت پس در نظر داشته باشید هر چه زودتر اقدام به خرید نمایید باعث خواهد شد در هزینه های خود صرفه جویی کنید و قسمت های بعدی را به صورت رایگان به محض انتشار دریافت نمایید.

کیفیت ویدیوهای ضبط شده آموزش PLC زیمنس همگی با کیفیت فول اچ دی (Full HD – 1080p) می باشند که بالاترین کیفیت تصویر را به شما ارئه می دهد، در زیر، توضیحات هر قسمت با توجه به محتوای آموزشی گنجانده شده در آن نوشته شده است که می توانید مراحل آموزش را به راحتی متوجه شوید. در نظر داشته باشید در هر قسمت نیز فایل پروژه مربوطه قرارداده شده است تا بتوانید پروژه خود را پس از انجام، از لحاظ کیفی با پروژه مدرس مقایسه نمایید.

استفاده از تکنولوژی PenPaper

خرید

خرید این محصول به دو صورت ممکن می باشد؛ 1. خرید آنلاین و دانلود ویدیوها (حجم فصل یک؛ 2.8 گیگابایت و حجم فصل دوم؛ 2.75 گیگابایت می باشد (فایل دانلودی از نوع اینترنت داخلی می باشد به همین دلیل هزینه حجم مصرف شده از شما نیم بها محاسبه می گردد). – میزان ساعت آموزش: بیش از 34 ساعت آموزش ویدیویی) 2. خرید پستی؛ در این حالت ویدیو ها به آدرس شما با پست پیشتاز ارسال خواهند شد و تفاوت آن تنها هزینه پستی می باشد که به قیمت نهایی اضافه می گردد (در این حالت نیز گزینه دانلود آنلاین وجود دارد).

 

فصل اول آموزش PLC زیمنس

(1398/02/23)

قسمت 1:

معرفی دوره، توضیح روند آموزش، آموزش PLC با کامپیوتر چگونه است، مهندسین حرفه ای در PLC، دوره 0 تا 100، اهداف آموزشی، علت تهیه این دوره، علت یادگیری PLC، گستردگی آموزش، بی پایان بودن آموزش PLC، تاریخچه قبل از PLC، روش های کنترلی، کنترل مکانیکی و تحلیل آن، کنترل نیوماتیکی و پنوماتیکی و تحلیل آن، کنترل الکترونیکی و تحلیل آن و میکروپروسسور، چرا میکروپروسسور، مباحث جدید، نیازهای جدید، دیتا ماینینگ، واکای داده ها، اهمیت مصرف توان، جوابگو نبودن میکروهای جدید، PLC برتر دنیا، تحلیل سرعت در PLC، نیازهای جدید صنایع در PLC، مدارات رله کنتاکتوری، رله چیست، مزایا، کاربرد، مدل ها و عملکرد رله، کنتاکتور چیست، انواع و عملکرد کنتاتور، دیود هرزگرد چیست و تاثیر آن در مدار، تعریف علمی کنتاکتور، تفاوت مدار فرمان و قدرت، عملکرد مدار فرمان، ظهور PLC، نحوه عملکرد کلی PLC، مقایسه PLC و PC، علت جایگزینی PLC با مدار رله کنتاکتوری، مزایای استفاده از PLC

قسمت 2:

پاسخ به سوالات، ویدیو معرفی پدر PLC، معرفی مورلی، تاریخچه کامل PLC، مدل های ابتدایی Modicon، تاریخچه PLC در ایران، شرایط کاری در ایران، وابستگی به PLC زیمنس، ویروس استاکس نت، عملکرد این ویروس، مشکلات امنیتی زیمنس، گزارشات شرکت سیماتیک، معرفی مپنا، PLC ساخت شرکت مپنا، معرفی Mapc، پی ال سی Mapc، مقایسه s7 300 و Mapc، تعریف اساسی PLC، نحوه عملکرد PLC، ویژگی های PLC، اجزای یک PLC، تعریف عنصرهای اصلی و وظایف آنها، ملاک های مهم انتخاب PLC، تعریف ماژولار و کامپکت، نکات کلیدی در انتخاب PLC، کاربردهای PLC، علت استفاده از PLC در اتوماسیون، ویژگی برجسته PLC در صنعت، تفاوت حالت کاری گسترده و متمرکز، چگونگی ارتباط ما و PLC، HMI چیست، انواع ارتباطات در PLC، PG چیست، امکانات و برندهای HMI، وظایف اساسی HMI، مثال کاربرد HMI، PLC یا DCS، تعریف DCS، ویژگی های شاخص DCS، فرآیندهای سریالی پیچیده، دانش تخصصی در DCS، ویژگی بسیار خاص DCS، معرفی سیستم FCS، عقبگردها و پیشرفت های مشابه در صنعت برق، مثال کاربرد FCS، کارکرد Redundancy چیست.

قسمت 3:

پاسخ به سوالات، ویدیو تشریح دقیق تر تفاوت PLC و DCS، ارائه روش نهایی در انتخاب گزینه مناسب، انواع PLC در جهان، معرفی ABB، Allen Bradley، Mitsubishi PLC، Delta PLC، Siemens PLC، Omron PLC، FATEK PLC، Schneider Electric PLC و Bosch PLC، چرا باید شناخت نسبی داشته باشیم، هدف های ما در انتخاب موثر PLC، راه های تشخیص سریع برند PLC، آشنایی با ساختار کلی همه شرکت ها، معرفی محبوبترین برندهای جهانی، بررسی ظاهری همه برندها، تاپ ترین PLC ها در حال حاضر، معرفی محصولات اتوماسیون شرکت زیمنس، دسته بندی کلی PLC های زیمنس، تشریح BS، AC، DC و SC زیمنس، استاندارهای انحصاری زیمنس در ارتباطات، ویژگی خاص زیمنس، بررسی برند Allen Bradly آمریکایی، ویژگی خاص این PLC، بازار کار گسترده این برند، معرفی محصولات شرکت Rockwell، کارکردهای PLC آلن بردلی، معرفی نرم افزار RSlogic، معرفی و بررسی شرکت ABB، PLC های برتر این شرکت، کارکرد پی ال سی های ABB، ویژگی منحصر بفرد ABB، مزایای ویژگی خاص ABB، ویژگی مشترک تمام PLC های مطرح در دنیا، برندهای مطرح در ایران، چرا زیمنس، علت رتبه دوم PLC دلتا، ویژگی خاص دلتا، بررسی حجم، اندازه، قیمت و جایگاه سازی دلتا در کشورهای جهان سوم، مقایسه این شرکت با هواوی، بررسی PLC فَتِک، علت نبود پی ال سی LS در رده بندی، چرایی انتخاب زیمنس توسط ما.

قسمت 4:

پاسخ به سوالات، انتخاب مناسب PLC، نمونه های از مینی ها، معرفی برترین مینی ها، تفاوت PLC محلی با گسترش یافته، تمام PLC های زیمنس، بررسی کامل PLC Logo، ماژول ها و ویژگی های لوگو، ویژگی های خاص لوگو، نرم افزار لوگو، برنامه Access Tool، طراحی وب سرور، کاربردهای صنعتی لوگو، کاربردهای خانگی، مشاهده ویدیو پرورش ماهی با لوگو، بررسی PLC S7 200، کاربردها و ویژگی های سری 200، علت ماندن در دسته میکرو، نرم افزار خاص سری 200، علت متفاوت بودن ظاهر PLC، بررسی S7 300، ویژگی های متمایز کننده این PLC، مرور ماژول های این سری، نحوه و عملکرد هر ماژول، کارکرد ماژول های مهم، معرفی مدل S7 300F، ویژگی خاص آن، کاربرد آن، معرفی مدل S7 300C، کاربرد این مدل، دلیل نام گذاری، معرفی PLC Simatic C7، علت تفاوت بودن شکل ظاهری، هدف ساخت آن، علت فروش کم آن، معرفی سری S7 400، مشخصه رک در این مدل، انواع رک، ویژگی های جدید این سری، علت خاص بودن 400، معرفی نرم افزار 400، معرفی مدل S7 400H، علت نام گذاری و کاربرد آن، معرفی مدل S7 400FH، علت نام گذاری و کاربرد خاص آن، بهترین مدل 400، بررسی تمام تصاویر سری 400، معرفی S7 1200، ویژگی های جدید این PLC، ارتباطات جدید در 1200، نرم افزار جدید شرکت زمینس، معرفی نرم افزار TIA، معرفی PLC سری 1500، ویژگی های شاخص در این سری، کارکردهای امینی و High Availability ، مشاهده ویدیو بررسی برترین قابلیت های S7 1500، ورودی ها Inputs در PLC، انواع ورودی، حالت های مختلف مدل دیجیتال، توضیح حالت Source و Sink با تصویر.

قسمت 5:

واحدهای آنالوگ، کاربردهای این سیگنال ها، مقایسه با دیجیتال، ترنسدیوسر (Transducer) چیست، کاربرد ترانسدیوسرها، عملکرد ترسندیوسر، علت تغذیه بیرونی تراسندیوسر، مثال ترانسفورماتور و PLC، ویژگی های سیگنال های ورودی به PLC، روند منطقی از سنسور تا CPU، سیگنال های استاندارد، رنج های متداول ولتاژی و جریانی، ورودی های آنالوگ PLC، دماسنج ها، بررسی کامل PT100، تعریف RTD، نحوه عملکرد دماسنج آنالوگ، رنج خروجی این سنسور، انواع دماسنج ها، سیم های خروجی، انتخاب دماسنج مناسب، ترموکوپل چیست، نحوه عملکرد و ساخت ترموکوپل، علت تولید ولتاژ خروجی، مدل های ترموکوپل، مزیت های این دماسنج، نیازهای ضروری PT100 و ترموکوپل، ترانسمیتر (Transmitter) چیست، مدل ها و رنج های ترانسمیتر، تفاوت ترانسدیوسر و ترانسمیتر، بلوک های ترانسمیتر، سنسور دمای دیجیتال و کنتاکت آن، سنسور فشار، عملکرد و موارد حساس آن، سنسور تفاضلی یا دیفرانسیل، لودسل چیست، انواع لودسل ها، کاربرد، نحوه عملکرد، انواع و ویژگی های آن، محاسبه گشتاور با لودسل، رنج کاری لودسل و توابع آن در PLC زیمنس، تاکومتر چیست، انواع و نحوه تولید سیگنال ولتاژی، ورودی های دیجیتال PLC، لیمیت سوئیچ، کاربرد ها، انواع مدل‌های صنعتی، علت نامگذاری آن، بخش های مکانیکی و الکتریکی، نقاط قوت و ضعف آن، سنسورهای غیر تماسی، سنسور نوری، چگونگی استفاده از نور و تبدیل به سیگنال، انواع سنسوری نوری به همراه کاربرد و نحوه عملکرد، سنسور نوری مجاورتی (Proximity)، سنسور مغناطیسی، نحوه تشخیص جسم در میدان، کاربردهای آن، سنسور خازنی، تاثیر ماده بر دی الکتریک خازن، انواع مدل این سنسور، کاربردهای گسترده آن، مزایای صنعتی سنسور خازنی، بررسی دقیق تر سنسور های مجاورتی، نحوه عملکرد همگی آنها، روش افزایش برد، مدل های شیلددار و بدون شیلد، تعداد سیم ها در این سنسور ها.

قسمت 6:

کارکردهای Push Button، انواع آن، کاربردها، مدل های خاص آن، چگونگی ارتباط مکانیکی، Level Switch چیست، انواع مدل ها، مدل مغناطیسی کلید سطح، کاربرد مدل خاص آن، Float Switch چیست، تعریف Tilt Level، انکودر چیست، انواع Encoder، کاربردهای مهم انکودر، وظیفه اصلی انکودر، انکودر در سایر علوم، مدل چرخشی آن، بررسی مدل افزایشی و مطلق آن، کارکردهای صنعتی انکودر، تکنولوژی های بکار رفته در انکودر، مثال VFD با استفاده از انکودر، مثال اندازه گیری با انکودر، شمارش دقیق و تعریف فرآیند های متفاوت با انکودر، سایر ویژگی های انکودر، عملگر چیست، وظیفه و انواع عملگر، ایزوله سازی در PLC، شرح دقیق مدار اپتوکوپلر، خروجی های PLC، خروجی آنالوگ PLC، سیگنال استاندارد آن، اهداف کنترلی آنالوگ خروجی، ترانس دیوسر در خروجی، نمایش عدد در خروجی آنالوگ، کاربردها و حفاظت خروجی آنالوگ، چگونگی عملکرد خروجی در PLC، تعریف و کارکردهای Signal Condition، خروجی دیجیتال PLC، موتور استارتر چیست، انواع موتور استارتر، نحوه عملکرد Motor Starter، سلنویدها، کارکرد آن در خروجی، Actuator چیست، مزایا اکچوایتور، انواع آن، معایب و تعریف اساسی Actuator، تعریف برج نور و کاربرد، فن های مناسب خروجی دیجیتال، i/oهای خاص در PLC، تنظیمات در این I/Oها، کارت ورودی و خروجی همزمان، مدل های خاص آنالوگ و انواع آنها، کارکرد I/O خاص گسسته، علت استفاده از این مدل، مکان سنج های خاص، کارت های ارتباطی خاص، توسعه پذیری این کارت ها، کارت منطق فازی، چگونگی عملکرد منطق فازی، مثال دمایی منطق فازی، دسته بندی تمام کارت ها، توضیح مدل Direct Action Interface، توضیح مدل Intelligent Interface. نحوه تاثیر گذاری خروجی بر ورودی.

قسمت 7:

پیکربندی ورودی آنالوگ، انواع ورودی آنالوگ، تفاوت های مدکاری، چگونگی ارسال درخواست آنالوگ، انواع درخواست های آنالوگی، نمونه سنسور ولتاژی، تبدیلات 0 تا 5 ولت در PLC، نحوه معادل گیری پیوسته در PLC، نحوه عملکرد مد جریانی، استفاده از منبع مجزا، مقاومت داخلی PLC، بررسی دو ماژول پرکاربرد آنالوگی، کانفیگ و نکات این دو ماژول، نکات کلی آنالوگ ها، بررسی سخت افزار PLC S7-300، نام های درج شده، عملکردهای کلیدها، معنای LEDها، کاربرد زائده های سخت افزاری،Order Number چیست و کاربرد آن، علت تفاوت در PLC ها با نام های یکسان، نحوه سیم بندی ابتدایی، خروجی های اصلی، نمونه های نامناسب پیکربندی، تفسیر تمام اجزای دیداری در PLC، نحوه چینش ماژول های S7-300، اولویت ها، علت رعایت اولویت ها، بررسی دقیق رک، اندازه های مناسب رک، قرار گیری ماژول ها، تعریف Dummy ماژول و کارکرد آن، قرار گیری PS، CPU، IM، SM، FM، CP و …، تعداد کل ماژول های مجاز، قسمت های ثابت و متغیر، نحوه رعایت فواصل، نحوه چینش ماژول های S7-400، بررسی اولویت ها و تفاوت با 300، حداکثر ماژول های 400، تفاوت رک های این دو سری، تفاوت در توسعه و سایر موارد، بررسی منبع تغذیه، شرح وظیفه، ورودی، خروجی، تفاوت های مدل جدید، انواع PS در سری 300، بررسی تفاوت های همنام، اهمیت جریان خروجی و علت آن، بررسی پورت های اولیه و ثانویه، موارد حاشیه ای در منبع تغذیه PLC، روش های اتصال به CPU، توضیح سلکتور ولتاژی و چراغ های وضعیت، بررسی کامل شماتیک منبع توان، منبع توان در سری 400، الزمات در این سری، جریان های خروجی، تفاوت های اساسی با 300، بررسی CPU، تعریف اساسی آن، تفاوت آن با سایر CPUها، نام گذاری CPUهای زیمنس، چارت اسم گذاری پردازشگر، معنای PN، DP، PtP، 2DP، IFM، C، F، FH، نکات خاص در نامگذاری، بررسی درون سخت افزار، تشریح کامل شماتیک CPU، سلکتور CPU، حالت های متاوت و کارکردهای آنها، ارتباطات در CPU، ارتباط CPU با کامپیوتر، تفاوت CPU های قدیمی و جدید.

قسمت 8:

بررسی انواع منبع تغذیه، تغذیه از طریق رک، ماژول های ورودی و خروجی، اتصالات دیجیتال، بررسی یک ورودی دیجیتال و ارتباطات آن، سلسله مراتب اتصالات، توضیح تصویر ورودی در CPU، معایب CPU در PLC، دلایل محدودیت ها، بیان دقیق مشکل در سیکل اسکن PLC، پیشنهاد رفع مشکل، خانه های حافظه در ورودی، چگونگی تغییر یک خانه حافظه، نمایش خانه حافظه CPU، اتصالات آنالوگ، علت پیچیدگی این مدل، نحوه اندازه گیری در آنالوگ، تصویر ورودی در CPU، باس کانکتور چیست، کارکرد و نحوه انجام ارتباطات، نام گذاری در SM، معنای نام ها، بررسی مدل های ترانزیستوری و رله ای، تفاوت آنها، علت استفاده از مدل رله ای، نام SM خاص، شماتیک ورودی، تعریف نام ها در نرم افزار سیماتیک، راحت ترین راه بخاطر سپردن نام ها، مثال های متعدد نام گذاری ورودی ها، بررسی کامل ماژول SM 321 32XDC 24v، بررسی فانکشن ماژول (FM)، علت نام گذاری، ویژگی های خاص نظیر؛ CPU و…، مثال انکودر، محدودیت CPU مرکزی در مقابل انکودر، مثال عددی برای درک بهتر، ارائه راه حل، توضیح دقیق کارکرد FM، مثال عدم کارکرد مناسب PID، علت این مشکل، مشکل دوم CPU مرکزی، Cam Controller چیست، مقایسه با بادامک و میل بادامک، تعریف دقیق کَم کنترلر، کارکردها و مثال رباتیک آن، Cam Track چیست و کارکرد آن، مثال های متفاوت خانگی، نگاه کلی به اتوماسیون، خلاصه از تمام موارد گفته شده در اتوماسیون، بررسی روند قرارگیری، شکل و ترسیم یک اتوماسیون کامل، اتوماسیون چیست، مثال های اتوماسیون برای درک بهتر، اتوماسیون گسسته، تفاوت آن با اتوماسیون آنالوگ، مثال درب زنی بطری ها، کارکردهای اتوماسیون گسسته، ویژگی های اتوماسیون گسسته، استارت و توقف در اتوماسیون گسسته، بررسی قطعه ای از یک اتوماسیون کامل، مزایای ویژه کار در گسسته در مقابل آنالوگ، نتیجه گیری کلی.

قسمت 9:

پاسخ به سوالات، PID چیست، توضیح کامل کنترلر PID، تشریح کاربرد PID به صورت صنعتی، بررسی چند مثال کنترلی، PI چیست، P&ID چیست، سیم بندی PLC، بررسی تابلو های مناسب PLC، IP چیست، حداقل IP برای PLC، نکات گرمایی و موارد مهم در نصب PLC، چگونگی نصب PLC در کنار ادوات پنوماتیکی، انواع روش نصب، توسعه PLC و نکات مهم نصب آن، حفاظت منبع تغذیه، لزوم حفاظت از سمت ما، انواع فیوزهای مناسب، ارتینگ و مشکلات آن، صاعقه گیر و نحوه استفاده، وریستور – Varistor چیست، نحوه توسعه PLC، علت توسعه PLC، انواع ماژول های IM، سیم کشی بین رک ها، نیاز و عدم نیاز به منبع تغذیه، محدودیت ها در توسعه، آدرس دهی در رک های توسعه، نحوه شماره گذاری اسلات ها، علت ترتیب نام ها، CPUهای جدید و شماره گذاری، توسعه و رک در S7-400، آغاز تشریح سیم بندی ماژول ها، اتصال سنسور به ماژول، انواع حالات در ماژول ورودی، توضیح سنسور PNP و NPN با جزئیات ترسیم و سیم کشی.

قسمت 10:

پاسخ به سوالات، ارتینگ پیشرفته برای سایر ماژول ها، توضیح ساده تر و نکات کاربردی IM و گسترش PLC، سیم بندی PLC، روش اساسی سیم بندی در تمام PLCها، نحوه استفاده از Manual، الزمات کار، چگونگی پیدا کردن دیتا شیت با گوگل، مدار خوانی ماژول ورودی، سیم بندی بر اسالس مدار دیتاشیت، پیدا کردن ماژول مدنظر، روش تحلیل مداری اتصالات، نحوه اتصال ترسندوسر 2 و 4 سیمه، اتصال ولتاژ سنج به مدار ماژول ورودی آنالوگ، فرانت کانکتور چیست، نحوه انتخاب مناسبFront Connector، کاربرد فرانت کانکتور، سیم بندی لیمت سوئیچ و ورودی سینک، نحوه پیکربندی و نکات ترسیمی، ارتباطات جریانی پس از تغییر حالت، سیم بندی لیمت سوئیچ و ورودی سورس، اتصال سنسور PNP به ماژول سینک، نکات مهم و راحت سیم بندی سنسور، اتصال سنسور NPN به ماژول سورس، اتصال سنسور القایی دو سیمه، تغییرات پس از عملکرد سنسور، ویژگی خاص PLC زیمنس، نامگذاری SM، معنای عددهای SM، ET 200 چیست، ماژول تحت پروفیباس (پروفوباس)، پیاده سازی تحت استاندارد، افزودن 126 رک اضافی، برد بدون تقویت کننده، کاربرد DIP Switch، نحوه ارتباط و ویژگی های برخی از مدل های آن، علت استفاده از ET 200، انواع مدل ET 200، مقایسه ET 200M و ET 200S.

قسمت 11:

پروژه اول: طراحی کوره ذوب کننده فولاد (خودکار) – سخت افزای

سیم مناسب سیم بندی PLC، ترمینال ریلی چیست و نحوه استفاده از آن، روش سیم بندی بدون دیتاشیت، سیم بندی با مدار درب ماژول، نحوه قرار گیری پین ها، پیدا کردن پین مدنظر با توجه به مدار، قسمت های مختلف مدار، شماره خوانی پین، نحوه تقسیم بندی ماژول، تشخیص کارکرد ماژول با مدار آن، تفاوت بین آنالوگ و دیجیتال، سیم مشترک چیست، تعیین تعداد دقیق ورودی ها، معرفی انواع ورودی اتصالی، تفاوت کلی ورودی و خروجی در مدار، بررسی مدار درب دوم، سادگی و درک نوع دیجیتال، نحوه قرار گیری منبع ولتاژ در مدار، تریس سیم بندی خروجی ها، بررسی مدار درب سوم، توضیح کامل مدار ماژول، سیم بندی ماژول خروجی دیجیتال، انواع خروجی دیجیتال از دید ماژول، بررسی مدار و اتصال خروجی رله ای، بررسی مدار و اتصال ماژول خروجی سینک، بررسی مدار و اتصال ماژول خروجی سورس، مقایسه کلی نرم افزاری و سخت افزاری تمام مدل ها، آموزش سیم بندی خروجی مدل رله ای، نکات کلی در این نوع سیم بندی، معایب اتصال نوع رله ای، آموزش سیم بندی خروجی مدل ماژول سینک، ترسیم و قواعد کلی، نکات کلی و راه حل های سریع ذهنی، نحوه تشخیص مدل کنتاکتور، آموزش سیم بندی خروجی مدل ماژول سورس، روند کلی سیم بندی، نمایش نقطه آغاز، طرح سوال برای رسیدن به نوع خروجی، سیم بندی ماژول خروجی آنالوگ، انواع خروجی آنالوگ از دید ماژول، کارکردهای خروجی ولتاژی و جریانی، Measuring Range Module چیست، نحوه کار با انتخاب‌گر مدکاری، توضیح جدول وضعیت ماژول و نوع سیگنال، بررسی Measuring Range Module بروی مدار، توضیح و بررسی مدار خروجی 4، 2 و 3 سیمه، بررسی تفاوت ها و نحوه تشخیص، انواع سنسور 4 سیمه و تفاوت آنها، مروری بر مدهای کاری و کاربردهایشان، انجام و طراحی پروژه طراحی کوره ذوب کننده فولاد خودکار، بررسی هدف پروژه، کاربرد و شرح دقیق آن، توضیحات سخت افزار مورد نیاز، انجام طراحی و توضیحات سیم کشی، بررسی خروجی کار.

قسمت 12:

حافظه های در PLC، شرح حافظه Load Memory، نکته بسیار مهم این حافظه، امکان کسب درآمد به دلیل ضعف آن، توضیح موارد قرارگیری در آن، بیان برخی نکات تجربی، چگونگی افزایش آن، شرح حافظه Work Memory، قسمت های اساسی این قسمت، کارکرد آن، نحوه تفکیک پذیری، شرح حافظه System Memory، توضیح PII و PIQ، کاربرد داده های غیرمستقیم، چگونگی تحلیل در این واحد حافظه، شرح حافظه Retentive Memory، کارکردهای عادی و خاص حافظه پایداری، مثال تفاوت حافظه پایدار و سیستمی، انواع کارت حافظه و معایب و مزیت های آنها، کارت MC و MMC چیست، بررسی کلی روند انتقال داده در CPU، نکات نهفته شده در فلوچارت، بررسی کامل فلوچارت کاری در CPU، دنبال کردن داده از ورودی تا خروج، مشخص کردن بخش های متفاوت کاری، تعریف برخی از اصطلاحات نظیر Accumulator (انباشته گر – آکومولاتور)، Force کردن چیست، کاربرد فورس کردن، روش های تغییر خروجی مدنظر، مثال دستگاه پرس و امنیت کارکنان، شرح سه حالت تغییر خروجی با ذکر جزئیات و تفاوت ها، نمایش تعاملات در CPU، چگونگی کارکرد CPU، نکته اصلی ورودی و خروجی در PLC، تغییر عملکرد CPU در سال های جدید، تشریح روند کاری تحلیل در CPU، نمایش بیت ها و بایت های حافظه، نحوه خواندن آدرس مکان بیت، رجوع به اسلاید های قبلی برای درک بهتر، طرح مثال کاربردی تهویه، بررسی و شرح مثال، سیکل اسکن در PLC چیست، 5 المان اساسی در تعیین زمان سیکل اسکن، مشاهده و بررسی مراحل یک سیکل اسکن، توضیح و بررسی برخی واژه های جدید، طرح مثال جلوگیری از سوء استفاده دیگران، بررسی مرحله به مرحله سیکل اسکن، مدار منطقی، مبنای 2 (باینری)، تفاوت دنیای ماشین و انسان، کاربرد تبدیل مبنا، تبدیل مبنای 10 به 2، تبدیل مبنای 2 به 10، تبدیل اعدادی اعشاری به باینری و برعکس.

قسمت 13:

پاسخ به سوالات، بازار کار PLC، تفاوت PLC کار کهنه و جدید، PLC اصولا برای جوان هاست، تفاوت دقیق تر CP و IM، بیان انواع مدل گسترش PLC، تفاوت Profibus و Profinet، تفاوت های این دو پروتکل، استانداردهای کلی این دو پروتکل، نحوه پیکربندی شبکه پروفیباس، چگونگی آدرس دهی به شبکه، مقایسه سرعت پروفیباس و پروفینت، طول های مجاز کابل ها، تبدیل مبنای 8 (Octal)، انواع تبدیل در این مبنا، نحوه تبدیل اعداد با مثال های متعدد، تبدیل مبنای 16 (Hexadecimal)، انواع تبدیل ها در این مبنا، نکات خاص مبنای 16، تبدیل مبناها به یکدیگر، تبدیل مبنای 8 به 2، تبدیل مبنای 2 به 8، تبدیل مبنای 16 به 2، تبدیل مبنای 2 به 16، معرفی مهمترین عملگرهای منطقی (Not, And,NAnd,Or,Nor,Xor,XNor)، اندازه خانه های حافظه، معرفی بیت، نیبل، بایت، ورد، لانگ ورد، وری لانگ ورد، مشخص کردن خانه های حافظه در PLC، بیت علامت چیست، عملکرد آن، تاثیر بیت علامت بر اندازه ها، مشخص کردن بازه های خانه های حافظه، کار با ماشین حساب برنامه نویسی، نمایش تاثیر بیت علامت، مشخص کردن حافظه در ماشین حساب مشابه PLC، محدودیت های حافظه، تبدیل اعداد منفی به باینری، علت انجام این کار، مشخص کردن مراحل، تست با ماشین حساب، مبنای BCD چیست، کاربرد BCD در PLC، نحوه تبدیل اعداد به BCD، آدرس دهی و نام‌گذاری، آدرس دهی به ورودی ها (Input)، آدرس دهی به خروجی ها (Output)، نحوه نمایش فضای حافظه در PLC، معنای معادل های؛ I0.0، IB0، IW0 و ID0، خانه های این حافظه های و مشخصات آنها، نامگذاری حافظه درونی (فلگ) M، بررسی MB0، MW0 و MD0، نکات بسیار مهم حافظه های جنس Word و DWord، بررسی کلی نکات مهم این قسمت.

قسمت 14:

قسمت ویژه نصب نرم افزار، نحوه دانلود آخرین نسخه نرم افزار، نکات مهم حین نصب نرم افزار، آموزش نصب نرم افزار SIMATIC Manager Step 7، نصب سِمَتیک منجر برای ویندوز 10، نحوه تست عملکرد درست نرم افزار سیماتیک، نصب سِمَتیک منجر برای ویندوز های قدیمی تر از 7، نحوه استفاده از VMware Workstation، فعالسازی نرم افزار، حل مشکلات احتمالی در نصب، رفع مشکل عدم تشخیصSet PG/PC Interface.

قسمت 15:

روند کلی کار با نرم افزار، بررسی همپوشانی حافظه ها، تشریح دقیق رفتار IW و IDها، زبان های برنامه نویسی، زبان های قدیمی در PLC، استاندارد IEC و تاثیر آن، زبان های استاندارد، بررسی زبان IL (Instruction List)، بررسی زبان FBD (Function Block Diagram)، بررسی زبان LD (Ladder Diagram)، بررسی زبان SFC (Sequential Function Control)، بررسی زبان STL (Structured Text)، ویژگی ممتاز هر زبان، مقایسه کلی زبان های PLC، معرفی پرکاربردترین زبان ها، مقایسه 3 زبان برتر، بررسی مثال AND در سه زبان، بررسی مثال مدار فرمان در 3 زبان، مقایسه یک پروژه در 3 زبان برتر، انتخاب زبان منتخب و دلایل آن، سبک برنامه نویسی چیست، معرفی تمام سبک ها، سبک برنامه خطی، سبک برنامه پارتیشن بندی شده، سبک برنامه ساختار یافته، مقایسه سبک ها، سبک مختص افراد آماتور و متخصص، روند کلی انجام یک پروژه PLC، شرح دقیق مراحل 10 گانه اساسی در طرح و اتمام پروژه، بررسی تک تک پله ها به همراه نکات کاربردی، تشریح دقیق تر مراحل نرم افزاری یک پروژه، بررسی اولیهSet Pg/Pc، نحوه حل مشکل، شروع کار با نرم افزار، ساخت پروژه با Wizard، مشکلات اساسی ویزارد، نحوه انجام روند ثبت پروژه، تعیین Cpu، مشخص کردن OBهای مدنظر، مشخص کردن MPI، تعیین زبان برنامه نویسی، نحوه مناسب تعیین نام، اجرای دوباره و ساخت حرفه ای پروژه، توضیحات کلی منوها، بررسی اولیه پنجره ها، نحوه خروجی گرفتن مناسب، Retrieve و Archive چیست، بررسی سربرگ های ساخت پروژه نحوه ساخت کتابخانه جدید و مالتی پروژه، نمایش های متفاوت در پنجره اصلی، حل مشکل زبان سیستمی ویندوز، نکات مهم آغازین کار با برنامه، انواع استیشن های سمتیک، کاربرد هر Station، روش های تعریف استیشن، طراحی نمادها در سمتیک، توضیح بخش H/W، چگونگی تعریف سخت افزار، کاربرد واحد کاتالوگ، مراحل کلی تعریف سخت افزار، تشریح کامل تمام بخش های سخت افزار، ساخت رک اصلی و تعیین PS، CPU، IM و ماژول SM، تفاوت ماژول های همنام کاتالوگ، اهمیتOrder Number، ویژگی CPU 314C 2DP، کار بروی نام های آدرس دهی ورودی ها و خروجی ها، توسعه PLC، ساخت رک دوم و سوم، چگونگی تعیین IM مناسب، روش های انجام توسعه، بررسی عملگرهای مطرح بخش H/W، توضیح حالت خاص دانلود و آپلود، ورودی به بخش برنامه نویسی، توضیحات سربرگ های OB1، تعیین زبان برنامه نویسی، وارد کردن اطلاعات خصوصی نویسنده و …، بررسی کامل بخش LAD/STD/FBD، قسمت های مهم و دید کلی، تفاوت بخش های دیداری زبانهای متفاوت برنامه نویسی، کار با بخش View.

قسمت 16:

پروژه اول: طراحی کوره ذوب کننده فولاد (خودکار)

پروژه دوم: استارتر و خاموش کننده دائمی و لحظه ای موتور

نحوه فراخونی پروژه، نام نویسی OB، نحوه تعریف کامنت و ساخت شبکه برنامه نویسی، تعریف بیت لاجیک های اصلی، کاربرد کنتاکت، انواع کنتاکت، تفاوت کنتاکت باز و بسته، نحوه استفاده از کویل، نحوه تعریف در لدر، مثال لامپ سیگنال و مشکل آن، مشکل زبان لدر و اصول بنیادی PLC، بررسی مشکل تایمر دقیق در OB1، نحوه دانلود کامل برنامه با کانفیگ سخت افزار برای PLC، چگونگی چک رابط کاربری PLC و PC، توضیح محیط سیمولیشن، بررسی مدهای کاری در شبیه سازی، بررسی مجدد سخت افزار از پیش تعریف شده، نحوه استخراج تمام آدرس های ورودی و خروجی CPU کارت های اضافی، آدرس دهی درون برنامه، ساخت یک پروژه ساده، نحوه ران گرفتن از پروژه، مراحل اساسی و همیشگی، نمایش ورودی و خروجی درون Simulation، نحوه پین کردن پنجره های مهم، نمایش حالت Monitor و کاربرد آن، استفاده از واژه انرجایز برای درک بهتر، ساخت And و Or در لدر، ساخت شاخه موازی، شستی چیست، نحوه عملکرد دکمه ها درون برنامه، نمایش عملکرد شستی، شبیه سازی پروژه کوره ذوب کننده فولاد، تعریف ابتدایی و ساخت پروژه استارتر و خاموش کننده دائمی موتور، توضیح نحوه عملکرد روشن ماندن، نحوه عملکرد دکمه Insert، تعریف دکمه Stop موتور، بررسی عملکرد دکمه خاموش کننده، مانیتور و مشاهده پروژه، تشریح کاربرد نرمالی کلوز با پروژه، نحوه تعریف سمبل (Symbol)، تغییر سمبل های، افزودن توضیحات سمبل، چگونگی حذف تمامی سمبل ها، نحوه ساخت یک Archive، فراخوانی با استفاده از Retrieve، معرفی پروژه پمپ هوشمند چاه آب، ویژگی های چاه و مخزن، راهنمایی برای ساخت پروژه.

قسمت 17:

پروژه دوم: استارتر و خاموش کننده دائمی و لحظه ای موتور

پروژه سوم: پمپ آب هوشمند چاه و مخزن

پروژه چهارم: استارت موتور با دسترسی مجزا

توضیحات ضروری دکمه Stop، مدل صنعتی شستی استاپ، اصلاح کلید استاپ جهت مقاصد صنعتی در پروژه، توضیح دلیل تغییر کلید Stop، تست مجدد و ذخیره پروژه، بررسی پروژه پمپ آب هوشمند چاه و مخزن، موارد مورد نیاز، سنسورهای چاه آب و مخزن آب، حالت کار عادی این سنسورها، ترسیم شماتیک، بررسی حالات مدنظر بروی شماتیک، مشخص کردن انتظارات، اقدام به برنامه نویسی، کارهای مقدماتی در برنامه نویسی، برنامه نویسی استارت و استاپ موتور چاه آب، توضیح تاثیر سنسور های بروی خروجی، استفاده از اندهای متوالی، ترتیب اثر تفاوت سنسور های در برنامه، مشخص کردن NC و NO های سنسورها، بررسی مشکل برنامه نویسی، مقدار دهی پیش فرض به سنسور، تعریف سمبل ها جهت درک بهتر، نحوه ویرایش عنصر سمبل دار، فلیپ فلاپ SR و RS چیست، نحوه عملکرد این فلیپ فلپ ها، ویژگی های خاص SR و RS، بیت ذخیره حالت و خودنگه دار، نحوه تعریف صحیح ورودی و خروجی ها، اولویت کاری پین های R و S، علت تفاوت با مثال کاربردی، بررسی و تست حالت های متفاوت کاری، نکته مهم آرشیوگیری، پروژه پمپ آب هوشمند چاه و مخزن با فلیپ فلاپ، تعریف سنسورها، نمایش سادگی کار و مدار فرمان، بررسی حالت های کلی و تست نهایی، پروژه استارتر و خاموش کننده دائمی و لحظه ای موتور، مقدمات برنامه نویسی، طراحی حالت دشوار پروژه با بیت های حافظه، توضیح و نمایش عملکرد شستی موقت، عیب یابی پروژه، تست و بررسی پروژه، پروژه استارتر و خاموش کننده دائمی و لحظه ای موتور با فلیپ فلاپ SR، سادگی بیش از حد کار، افزودن دکمه موقتی استارت و استاپ، سادگی و خوانایی بیشتر مدار با فلیپ فلاپ ها، تست و بررسی نهایی، ذخیره و خروجی از پروژه، پروژه استارت موتور با دسترسی مجزا، توضیح کلی و کاربرد پروژه در اتاق فرمان نیروگاه، هدف: مدیریت یک موتور از دو مکان متفاوت، طراحی پروژه با فلیپ فلاپ، تعریف اتاق فرمان های متفاوت، کلید های فرمان مجزا، تعریف سمبل ها، نحوه قرار گیری کلید های یکسان به صورت OR، تست حالات متفاوت کنترلی، بررسی حالت های خاص، ذخیره و گرفتن خروجی، مروری بر نکات مهم دو قسمت قبلی، پیش درآمدی بر فصل دوم.


فصل دوم آموزش PLC زیمنس

(1398/06/28)

قسمت 18:

معرفی فصل دوم، تشریح روش و نکات آموزش فصل دوم، بررسی سوالات پرتکرار، اصلاح زبان PLC، Restart کردن PLC از طریق PG، انواع ری‌استارت های زیمنس، تشریح Cold Restart، Warm Restart و Hot Restart، تفاوت انواع مختلف ری استارت در PLC، OBهای مختص هر ری‌استارت و کاربرد آنها، پاک کردن برنامه نوشته شده در PLC از طریق سمتیک، نکات مهم Rest/Clear، پاک کردن برنامه های مختص سمتیک، ریختن برنامه از PLC به سمتیک، نحوه ساخت برنامه تهی و دلیل آن، تنظیمات حفاظت و Protection، انواع مختلف رمز گذاری روی PLC و تفاوت های آنها، مشکلات پسورد در PLC، توضیح سایر بیت لاجیک ها، خروجی میانی و کاربرد آن، ست و ریست های مجزا و مشکلات آنها، نحوه ترسیم جدول فلیپ فلاپ ها، آشکار کننده لبه پایین رونده، آشکار کننده لبه بالا رونده، عملکرد المان Save، آشکار کننده لبه پایین رونده متغیر از یک آدرس (NEG)، آشکار کننده لبه بالا رونده متغیر از یک آدرس (POSمثال ریاضی XOR، نحوه استفاده از خروجی میانی، بررسی یک مدار فرمان موتور سه فاز، نحوه عملکرد چپ گرد و راست گرد موتور، آموزش کلی نقشه خوانی مدار فرمان، بررسی و ترسیم کلی نقشه مدار فرمان مدنظر.

قسمت 19:

پروژه پنجم: طراحی براساس مدار فرمان – راست گرد و چپ گرد موتور

پروژه ششم: طراحی براساس درخواست کارفرمای کارخانه (3 موتوره)

توضیح ست و ریست های مجزا، (S) و (R)، نمایش اولویت ها در این مدل، پروژه پنجم طراحی براساس مدار فرمان – راست گرد و چپ گرد موتور، توضیح کلی پروژه، انتخاب شستی مناسب استاپ، تعریف سمبل ها به صورت گروهی، مشخص کردن وظیفه هر ورودی، نحوه مدارخوانی مدارفرمان و معادل سازی در سمتیک، تفاوت S و K، طراحی کلی و تست آن، طراحی مجدد با استفاده از ست/ریست جدا، نکات مهم در استفاده از (S) و (R)، طراحی سطح بالاتر چپ گرد و راست گرد موتور با فلیپ فلاپ SR، بررسی مشکل ذاتی مدارفرمان طراحی شده، ارائه راه حل های ساده (عدم کارکرد چپ گرد و راست گرد آنی)، بهینه سازی مدارفرمان داده شده در سمتیک، نمایش کارکرد لبه بالا رونده و آشکار سازی آن، نمایش لبه پایین رونده و آشکار سازی آن با فلیپ فلاپ SR، نکات مهم در رابطه با RLO، نمایش کارکرد POS (لبه بالا رونده حساس به متغیر)، کاربرد آن، تفاوت با مدل های ساده، شرط های اساسی کارکرد POS و NEG، پروژه ششم طراحی براساس درخواست کارفرمای کارخانه (3 موتوره)، تعریف پروژه های خاص، مدیریت درخواست های پروژه، نحوه اجرای مرحله به مرحله و تست آنی، بررسی درخواست ها و اجرای آنها، تست انفرادی و گروهی درخواست های پروژه.

قسمت 20:

پروژه هفتم: نوار نقاله هوشمند

پروژه هشتم: استارت دو موتور یکی پس از دیگری

پروژه نهم: ریل هوشمند (انتخاب‌گر مسیر و ترمز اضطراری)

تشریح پروژه نوار نقاله هوشمند، نحوه عملکرد نوار نقاله، انواع سنسورها و سناریو حرکتی، طراحی ابتدایی و بیان مشکل، اصلاح پروژه با لبه بالا رونده، نمایش تاثیر و کاربرد لبه بالا رونده در پروژه، توضیح پروژه استارت دو موتور یکی پس از دیگری، انتظارات ما از این پروژه، نحوه عملکرد و الزامات کاری، آموزش روش پیاده سازی صحیح، درنظر گرفتن شاخه های موازی حین کار، تست نتیجه نهایی و مقایسه با مدل درخواست شده، آموزش نحوه تولید پالس فرکانسی، کاربرد سیگنال با فرکانس های متفاوت در صنعت، تعریف پالس در PLC، مشخص کردن خانه حافظه مدنظر و الزامات آن، نمایش کارکرد دکمه بسیار مهم F1، نکات بسیار مهم در رابطه با Help نرم افزار، مشاهده و استفاده از هلپ، نمایش طول زمانی و فرکانس هر بیت، علت اختلاف در ظاهر و اعداد ذکر شده، نحوه بررسی و نمایش فرکانس ها در شبیه ساز، تاثیر پالس در پروژه ریل هوشمند، توضیحات ابتدایی و ترسیم ریل، نمایش کارکرد آن، قیدهای مهم اولویت کاری در این پروژه، بررسی اولیه بدون چراغ چشمک زن، نمایش تاثیر چراغ چشمک زن، نحوه پیاده سازی قدم به قدم، تعریف ترمز اضطراری و توضیح چگونگی عملکرد، تست و بررسی تمام سناریوهای ممکن، نگاهی کلی به پروژه انجام شده و نکات آن.

قسمت 21:

پروژه دهم: استارت و استاپ سه موتور بهم وابسته در خط تولید

تایمر چیست، انواع تایمر در PLC، رابطه قدرت CPU و تایمر، نام تمام تایمرهای زیمنس و کاربردهایشان، تعداد تایمر مجاز، شکل کلی بلوک تایمر و بررسی آن، انواع پین های ورودی و خروجی تایمر و شرح وظایفشان، حافظه موردنیاز هر تایمر، نحوه تقسیم بندی حافظه، پله های زمانی در تایمر، تعریف هر رزولوشن و مدت زمان آنها، نحوه مقدار دهی به تایمر، انواع نام و کاربرد آنها، معرفی تایمر تاخیر در وصل (S_ODT On Delay)، کاربرد کلی این تایمر، نمایش و بررسی بلوک آن، استفاده از تعریف استاندارد سیماتیک، نمایش حالت های متفاوت FBD، LAD و STL، ترسیم و توضیح نمودار حالت کاری متفاوت تایمر، آموزش نمودار خوانی و تحلیل، اصول اساسی برای زمان فراموشی کاربرد تایمر، معرفی پروژه دهم: استارت و استاپ سه موتور بهم وابسته در خط تولید، درخواست پروژه و بررسی شرایط اولیه، اجرای پروژه با تایمر مدنظر و بررسی مرحله ای، تست هر مرحله و نکات مهم حین کار با تایمرها، استفاده از نقطه ضعف تایم تاخیر در قطع و بهینه سازی پروژه، نمایش مشکل تایمر ODT، دیدن این مشکل در پروژه بعدی، بررسی و توضیح تایمر S_OFFDT Off-Delay، تفاوت این تایمر با تایمر تاخیر در وصل معمولی، تشریح توضیح رسمی سیماتیک در مورد تایمر، بررسی انواع حالت کاری این تایمر تحت نمودار مشخصه آن، ذکر چند نکته برای بهبود کار با تایمر ها.

قسمت 22:

پروژه یازدهم: حذف مشکلات فنی پروژه دوازدهم، قطع اضطراری در زمان مصرف توان راکتیو بالا

پروژه دوازدهم: خاموش کردن دمنده کارخانه با تاخیر جهت نکات ایمنی و قطع اضطراری

پروژه سیزدهم: طراحی دیگ چرخان ساخت کیک – تمام خودکار

نحوه استفاده از Help، روش های متفاوت فراخوانی Help، تفاوت عملکرد هلپ در نقطه های متفاوت، بررسی کامل تایمر آف دیلی در هلپ سیماتیک، توضیحات ابتدایی پروژه یازدهم، طراحی و بررسی مرحله به مرحله پروژه، نمایش تایمر در محیط سیمولینک، مقداردهی به BI و BCD، بررسی ساختار حافظه و نحوه استفاده درست از آنها، نکات بسیار مهم در مورد M، بررسی کامل و شرح تایمر Off-Delay، نکات مهم کارکردی این تایمر، چند ترفند ساده برای بخاطر سپردن، تاثیر لبه پایین رونده در این تایمر، بررسی ابتدایی پروژه دوازدهم، بررسی نیازها و نحوه پیاده سازی، بررسی مرحله به مرحله و تحلیل پروژه، نکات تحلیل عملکرد تایمر تاخیر در قطع، تشریح عملکرد شبکه ها در این پروژه، تحلیل و بررسی پروژه سیزدهم، تحلیل مدهای کاری متفاوت دیگ چرخان، روش استفاده از SR برای تریگر، نحوه انتخاب مناسب تایمر برای هر المان، بررسی انواع حالت کاری، تایمر پالس چیست و چگونه عمل می کند، هدف استفاده از تایمر پالس، چند نکته ساده بخاطر سپردن این تایمر، بررسی پروژه مختص تایمر Pulse.

قسمت 23:

پروژه چهاردهم: موتور با عملکرد پالسی

پروژه پانزدهم: ساخت نمودار پهنای پالسی 3 و 2 ثانیه ای (چراغ چشمک زن)

پروژه شانزدهم: استارتر خودکار ستاره و مثلث با حفاظت کامل

توضیحات پروژه چهاردهم، برخی نکات ساده کننده پروژه، استفاده از تایمر پالس معمولی و محدودیت های آن، حل مشکل افتادن در لوپ، استفاده از لبه پایین رونده برای خاموش سازی، تست و پیاده سازی نهایی، تایمر پالس گسترده چیست، تفاوت پالس گسترده و پالس معمولی، بررسی کلی تمام تایمرها و شباهت های ساختاری، بهینه سازی پروژه موتور با عملکرد پالسی، استفاده از تایمر پالس گسترده، بررسی پروژه پانزدهم بروی کاغذ، ترسیم نقاط حساس عملکردی پالس ها، طراحی حلقه موردنیاز، پیاده سازی مرحله به مرحله پروژه، تست پروژه و بیان نکات مهم، نحوه ساخت یک شبکه کاملا خودکار، استفاده از ورودی های خاموش برای استارت کار، نحوه تریس (Trace) یک پروژه و کاربردهای آن، کار با تایمرهای کویلی، اجرای پروژه استارت با تاخیر با تایمر های کویلی، نکات کلی در مورد تایمرهای کویلی، پروژه شانزدهم استارتر خودکار Y-D به همراه حفاظت، توضیحات ابتدایی در مورد اتصالات ستاره و مثلث، علت استارت با حالت ستاره، معادلات ساده و پایه جریان راه اندازی، ترسیم مدار فرمان صنعتی، تعیین خروجی های اصلی، ستاره و مثلث، توضیحات اجمالی در مورد پروژه.

قسمت 24:

پروژه شانزدهم: استارتر خودکار ستاره و مثلث با حفاظت کامل

پروژه هفدهم: چراغ چشمک زن شخصی سازی شده (تایم Off و On نامتوازن) شرطی

پروژه هجدهم: جک پنوماتیکی (4 عدد)

پروژه نوزدهم: استارتر ستاره – مثلث دستی (براساس مدار فرمان)

طراحی پروژه شانزدهم، تعیین شبکه های مختص هر مرحله، بیان توضیحات نحوه کار، علت استفاده از ODTS، علت مشکل عدم حفاظت، راه حل حفاظتی، استفاده از ODTS دوم به منظور حفاظت، بررسی کلی پروژه تست و راه اندازی، طراحی پروژه هفدهم، بیان هدف پروژه، طراحی قسمت کاملا خودکار، چگونگی تغییر زمان روشن ماندن چراغ، تغییر زمان خاموش ماندن چراغ، وارد کردن شرط به صورت and، ترسیم پروژه هجدهم بروی کاغذ، کاربرد جک های پنوماتیکی در صنعت، نحوه عملکرد جک ها و تاثیر آنها برهم، علت استفاده از ODTS، تعیین لامپ وضعیت در اتاق کنترل، نحوه ریست کردن هر جک با جک بعدی، چگونگی خاموش کردن جک پایانی با تایمر ODTS، پروژه نوزدهم استارتر درستی دلتا استار، بررسی کامل مدار فرمان، تفاوت مدار فرمان با مدل های قبلی، ارائه روش خاص پیاده سازی مدارات فرمان، تریس کردن از خروجی و درنظر گرفتن سایر شاخه ها، چگونگی انتخاب شاخه با اولویت بالاتر، ترسیم مرحله به مرحله از خروجی، ترسیم مجدد شاخه های فرعی، پیاده سازی کامل پروژه، تست و راه اندازی آن، ترسیم مجدد شاخه اصلی به روش دیگر، نمایش تفاوت ظاهری و یکسان بودن در عملکرد، بیان نکات مهم در رابطه با مدار فرمان.

قسمت 25:

پروژه بیستم: چپ گرد و راست گرد موتور الکتریکی با ایجاد تاخیر

پروژه بیست و یکم: استارتر ستاره – مثلث نوع سوم

پروژه بیست و یکم، علت استفاده از تاخیر در چپ گرد راست گرد، بیان توضیحات ابتدایی طراحی، ساخت SR های اساسی راست گردی و چپ گردی، علت استفاده از نات خروجی های متقابل، تست پروژه و ساخت چپ گرد راست گرد آنی، دلیل استفاده از تایمر، نحوه انتخاب تایمر مناسب، ساخت حلقه انتخاب گر پس از استارت موتور، چگونگی تریگر کردن تایمر در این پروژه خاص، استفاده از خروجی تایمر برای کنترل حالت پس از سکون موتور، استفاده از SR خاص موتور و تایمر، استفاده از تایمر جهت ریست کردن موتورها، تریس و بررسی دقیق مراحل، نمایش نتیجه کار و نکات آن، تشریح پروژه بیست و یکم، استفاده از مدار فرمان برای این پروژه، مدارفرمان خوانی، تعریف Kهای متفاوت برای پیاده سازی، شروع از خروجی و رسیدن به ورودی، آموزش مجدد ترسیم از روی مدار فرمان، چگونگی تشخیص شاخه های نقص شونده، پیاده سازی کامل پروژه و تست آن، مرور نکات مهم در استفاده از مدار فرمان، عیب یابی و اجرای خط به خط پروژه، استفاده از Breakpoint، استفاده از دیباگ و تفاوت مد Process Operation و Test Operation، کار بروی مد تست، قرار دادن بریک پوینت های مناسب، اجرای خط به خط پروژه و نمایش پنلPLC Register Contents، بررسی دقیق خانه های حافظه در هر خط کاری، توضیح مجدد دستور Save با این تکنیک، علت نمایش ندادن خط آخر در خانه های حافظه، بررسی کامل Module Information، کارکرد Memory، بررسی تب های؛ General، ارتباطات، استک ها، Identification، تایم سیکل اسکن، تایم سیستم در حال کار و Diagnostic Buffer، اهمیت استفاده از بافر عیب یابی و نحوه کار با آن، بررسی چند مثال و تاثیر آنها در بافر، نمایش زمان کلی اجرای برنامه در Scan Cycle Time و مشکلات آن، توضیحات و ارائه نکات تکمیلی پروژه بیست و دوم.

قسمت 26:

پروژه بیست و دوم: کنترل کامل دو موتور با استفاده از یک شستی (Push-Button)

توضیح پروژه بیست دوم و نحوه عملکرد آن، توضیح مراحل و استفاده از لبه پایین رونده، نحوه تشخیص استفاده دوباره از شستی توسط کاربر، سیو کردن داده های پوش باتن، چگونگی استاپ کردن موتورها بدون اخلال در عملکرد، تعیین دکمه ریست بدون اخلال در کار شستی اصلی، توضیح دقیق یک سیکل اسکن در زیمنس، بررسی دو And و ترسیم نمودار آن برای درک بهتر سیکل اسکن، بررسی بلوک Move، عملکرد بلوک انتقال، تعریف انتقال در زیمنس، منطق کاری بلوک انتقال، توضیح فرمت اعداد در PLC زیمنس، معرفی کامل نوع BCD، معرفی کامل نوع Integer، نحوه تعریف اعداد مثبت و منفی در BCD و اینتیجر، چگونگی نمایش اعداد Real، نمایش حالت های مختلف بلوک انتقال، Accumulator چیست، تعریف دستور Load، تعریف دستور Transfer، الزامات استفاده از بلوک انتقال، نمایش نحوه عملکرد Accumulator، بررسی یک مثال انتقال در پی ال سی، اندازه خانه های حافظه در بلوک انتقال، بررسی حالت کوچک بودن ورودی نسبت به خروجی، نحوه قرار گیری در خانه های کم ارزش، بررسی حالت بزرگتر بودن ورودی نسبت به خروجی، نمایش انتقال خانه های کم ارزش حافظه در این شرایط، بارگذاری و انتقال داده ها در اندازه های متفاوت، محدودیت های بلوک انتقال، نباید های بلوک انتقال، ارائه جدول انواع مدهای ورودی به همراه مثال، استفاده از چندین مثال با تیپ های متفاوت ورودی، نمایش ورودی؛ هگز، دبل ورد، بی سی دی، دسیمال، باینری، نمایش حالت کار با Move با تریگر، نحوه پاکسازی حافظه Accumulator با بلوک Move.

قسمت 27:

پروژه بیست و سوم: تعریف Seven-Segment (کاتد مشترک) و استفاده از آن

پروژه بیست و چهارم: انتخاب گر شماره بیت زوج و فرد با استفاده از یک شستی

پروژه بیست و پنج: کنترل موتور الکتریکی در سه باز زمانی متفاوت با استفاده از یک شستی

توضیحات پروژه بیست و سوم، نحوه عملکرد سون سگمنت در PLC، ارتباط ورودی و خروجی در سون سگمنت، تعریف خروجی Seven-Segment، استفاده از روش غیر متعارف، توضیح جدول داده های سون سگمنت در پی ال سی، پیاده سازی پروژه با استفاده از Move، روش های متعدد تعریف Input بلوک انتقال، چک و بررسی نهایی پروژه، توضیح Single Scan، بررسی یک پروژه و توضیح روند حل گسسته، مشاهده یک سیکل اسکن در مد گسسته، مزایا و کاربردهای اسکن های منفرد، توضیحات پروژه بیست و چهارم، استفاده از روش دوم برای تشخیص فشردن مجدد شستی، نحوه عملکرد لبه‌ی بالا رونده (P) در تشخیص تعداد، چگونگی ایجاد یک رشته منفرد و زوج، تعیین اندازه خانه حافظه مدنیاز، استفاده از ماشین حساب ویندوز جهت محاسبات باینری و هگز، قرار دادن دو تابع انتقال برای حالات های منفرد و زوج، تست نهایی و بررسی خروجی پروژه، توضیحات پروژه بیست و پنج و نحوه تعریف سه بازه زمانی متفاوت و روشن ماندن موتور در این بازه‌ها، بیان اهداف خاص پروژه، راهنمای انتخاب تایمر مناسب، پیاده سازی کامل پروژه با سه عدد تایمر پالس گسترده، استفاده از روش بهینه به همراه بلوک Move، مشخص کردن یک تایمر مرجع، تعریف خانه حافظه بجای زمان برای پایه TV، استفاده از بلوک انتقال برای سه بازه زمانی، فراخوانی و رفرنس دهی خروجی های انتقال به تایمر، تست و بررسی پروژه بهینه شده، جایگزین تایمر پالس گسترده با پالس معمولی و مشاهده مشکل اساسی آن.

قسمت 28:

پروژه بیست و ششم: مدیریت ورودی و خروجی محصولات موجود در انبار یک کارخانه

پروژه بیست و هفتم: رفع محدودیت زمانی تایمر در PLC (شمارنده کاهشی)

پروژه بیست و هشت: تعریف و استفاده از Function سون – سگمنت برای نمایش خودکار اعداد

کانتر (شمارنده) چیست، بررسی ورودی و خروجی های بلوک شمارنده، نحوه تخصیص مقدار به پین ها، تعداد Counter مجاز در PLC، انواع شمارنده و تفاوت آنها، توضیحات کامل پایه های؛ CU، CD، S، PV، R، Q، CV و CV_BCD، بیان نکات مهم کانتر، بررسی ظاهر بلوک در مدهای LAD، FBD و STL، ترسیم نمودارهای کانتر و بررسی حالت های ممکن، طرح یک مثال شمارنده، بررسی کانتر در Help نرم افزار، اختصاص ورودی و خانه حافظه به شمارنده، تست شمارنده و مشاهده نتایج، بررسی کانتر بالا شمار و پایین شمار، طرح مثال با کانترهای نوع کویل و ریست کردن مقدار اولیه آنها، بررسی اجمالی Help نرم افزار در مورد کویل ها، طرح پروژه بیست ششم، بیان هدف پروژه، پیاده سازی پروژه با شمارنده، پیاده سازی سناریو وجود محصول از قبل در انبار و داشتن ورودی و خروجی به صورت همزمان، توضیحات ابتدایی پروژه بیست و هفتم، تعریف یک موتور الکتریکی جهت کارکرد به مدت 24 ساعت، نحوه استفاده از شمارنده در کنار تایمر برای رفع محدودیت زمانی، پیاده سازی ابتدایی با یک SR، تایمر پالس گسترده و شمارنده کاهشی، آموزش نحوه ایجاد یک حلقه کاری برای تایمر، تست و اجرای پروژه، عیب یابی و ارائه پیشنهاد، نحوه استفاده از کویل ریست برای مقاصد خارج از دسترس، تکمیل پروژه و بررسی نهایی، آموزش کار با کتابخانه های استاندارد، تعریف یک Function، تعریف پروژه بیست و هشتم، تعریف فانشن SEG (سون-سگمنت)، نکته بسیار مهم در مورد فانشن ها، دانلود مجدد سخت افزار و تست بلوک، مشاهده بلوک در راهنمای نرم افزار، مقدار دهی و تشریح خانه های حافظه به همراه نکات مهم، تعریف ورودی عددی و مقایسه خروجی SEG با جدول سون سگمنت.

قسمت 29:

پروژه بیست و هشتم: تعریف و استفاده از Function سون – سگمنت برای نمایش خودکار اعداد

پروژه بیست و نهم: خنک کننده خودکار بر اساس دمای اتاق

پروژه سی ام: انتخاب گر محصولات خط تولید بر اساس وزن آنها

پروژه سی و یکم: استارت زنجیره ای موتورهای الکتریکی با فاصله زمانی مشخص

توضیحات پروژه بیست و هشتم، استفاده از کانتر برای ثبت شمارنده، فراخوانی تابع SEG، تخصیص ورودی و خروجی مناسب برای فانکشن، مشخص کردن بایت های مدنظر، علت فراخوانی بایت شماره 5 در خروجی، تست و بررسی انواع شماره ها در شمارنده و سون سگمنت، مقایسه گر (Comparator) چیست، هدف در مقایسه گرها، انواع مقایسه گر، راه حل مقایسه اعداد 8 بیتی و BCD، شمای کلی بلوک مقایسه گر، انواع ورودی و خروجی بلوک، نوع حافظه های استفاده شده، ابعاد و اندازه Integer، Double Integer و Real، جدول انواع مقایسه کننده و معادل آنها، نمایش نمونه های مقایسه گر و نحوه مقدار دهی به ورودی ها، بررسی مقایسه گرها در نرم افزار، بررسی ارورهای اندازه و نوع ورودی، مشاهده Help بلوک ها، پیاده سازی چند مثال، توضیحات و دمای مدنظر در پروژه بیست و نهم، نکته دمای آنالوگ و تبدیل آن، مشخص کردن بازه‌ی کاری دما و علت آن، جلوگیری از حلقه استارت استاپ پی در پی دمنده، پیاده سازی و تست پروژه، توضیحات ابتدایی پروژه سی ام، کاربرد این مدل از انتخاب گر، مشخص کردن بازه های وزنی به همراه خروجی آنها، نکات پیاده سازی، تست و بررسی انواع وزن ها در خروجی، بیان هدف پروژه سی و یکم، نحوه و چگونگی انتخاب تایمر مناسب، تعیین زمان مناسب برای تایمر، استفاده از سه مقایسه گر برای سه بازوی انتخاب گر، مشکل تعیین زمان در تایمر و مقایسه با مقایسه گرها، آموزش کامل نحوه زمان دهی به شکل W#16#wxyz، علت استفاده از فرم خاص تایم دهی، بررسی چند مثال زمانی برای درک بهتر، تست و بررسی پروژه با فرمت جدید.

قسمت 30:

پروژه سی و دوم: رفع محدودیت زمانی تایمر در PLC (شمارنده افزایشی)

پروژه سی و سوم: استارت دو موتور الکتریکی با تاخیر زمانی مشخص و نمایش آن در سون سگمنت

پروژه سی و چهارم: تعامل شمارنده و مقایسه کننده ها جهت استارت موتور الکتریکی

پروژه سی و پنجم: پیاده سازی کامل تسمه نقاله (Conveyor) – پروژه ارزشیابی مهارت PLC

هدف از انجام پروژه سی و دوم، ترکیب شمارنده، مقایسه گر و تایمر، تعریف ابتدایی شرط ها، مشخص کردن تایمر مدنظر، کافیگ تایمر بالا شمار، استفاده از SR برای دریافت فرمان، توضیحات ابتدایی پروژه سی و سوم، پیاده سازی موتور شماره یک، تخصیص یک تایمر تاخیر در وصل برای موتور شماره 2، استفاده از شروط مقایسه ای برای انتقال داده ها، استخراج اعداد مدنظر از جدول سون سگمنت، مشخص کردن انواع خروجی برای سون سگمنت، تست و بررسی زمان و نمایش صحیح آن، پروژه سی و چهارم تعامل شمارنده و مقایسه گر، مشخص کردن شرط اصلی و شرایط مقایسه، تعیین شمارنده مناسب، پیاده سازی شرط ها باتوجه به درخواست ها، استفاده از SR و بیان مشکلات آنها، استفاده از مدل کویلی و مزایای آنها، بررسی و تست پروژه، ویژگی های پروژه های ارزشیابی، علت انتخاب پروژه سی و پنجم، پیاده سازی بر اساس روش ساده سازی سوال، تعیین SR موتور با توجه به سوال، مشخص کردن شمارنده و تایمر مدنظر، استفاده از تایمر ODT و ارتباط آن با موتور ابتدایی به صورت غیرمستقیم، پیاده سازی چراغ چشمک زن اختصاصی (تفاوت در زمان روشن و خاموش بودن)، اعمال شرط کارکرد موتور الکتریکی در چراغ چشمک زن، تست و بررسی مشکلات پروژه، علت کار نکردن تایمر، استفاده از لبه بالا رونده برای حذف تاثیر حالت ریست ماندگار، تست پس از اصلاحات نهایی.

قسمت 31:

پروژه سی و ششم: تعیین حساسیت ورودی آنالوگ با توابع ریاضی

پروژه سی و هفتم: رفع محدودیت شمارش کانتر (بالاتر از 999 عدد – سطح متوسط)

پروژه سی و هشتم: حل معادلات چند مجهولی ریاضی

آموزش دستورات ریاضی، دستورات اساسی، دستورات محاسباتی در PLC، ویژگی های Integer Function، ویژگی های Floating Point Function، بررسی بلوک توابع ریاضی به همراه پین های آن، نوع خانه های حافظه در این بلوک، تشریح یک نمونه تابع ریاضی، شرح تمام عملگرهای Integer، بررسی مهم ترین هایFloating Point Function، توابع ریاضیاتی در زبان های دیگر، بررسی مثال های جمع، تفریق، ضرب و تقسیم، توضیحات و بیان کاربرد پروژه سی و ششم، نحوه تبدیل آنالوگ به دیجیتال، نحوه پیاده سازی شمارنده خودکار بالارونده، نحوه ایجاد حلقه برای Add_I، ایجاد حلقه کاهشی با تابع ریاضی، تعریف شرط کارکرد و مشخص کردن بازه های مدنظر آنالوگی، تست و بررسی نهایی پروژه، پروژه سی و هفتم رفع محدودیت ذاتی کانتر، شرح عملکرد دو کانتر سری، نحوه قرارگیری کانترها، چگونگی محاسبه عدد نهایی شمارشگر، چگونگی جلوگیری از همپوشانی حافظه ها، علت استفاده از حافظه میانی، تعریف شرط مناسب برای ریست کردن کانتر، بررسی تابع های نوع Real به همراه مثال های متعدد، پروژه سی و هشتم حل معادلات چند مجهولی ریاضی، بررسی کلی معادله مدنظر، تعریف خانه های حافظه Double، تخصیص حافظه مشخص برای x و y، نحوه پیاده سازی سری معادلات، استفاده مجدد از یک خانه حافظه، تست و بررسی معادله با استفاده از عددهای ثابت.

قسمت 32:

پروژه سی و نهم: ساخت ماشین حساب مثلثاتی برحسب درجه

پروژه چهل ام: رفع محدودیت شمارش گر کانتر (سطح حرفه ای)

پروژه چهل و یکم: شخصی سازی تایمر برای نگه داری زمان تایمر

توضیحات پروژه سی و نهم، روش تبدیل درجه به رادیان و معادله، تعریف ورودی به شکل Real، تعریف تابع Sin، Cos، Tan و Cot، نحوه ساخت تابع های خاص، تعریف تریگر برای توابع مثلثاتی، آموزش دستورات تبدیل، انواع تبدیلات در PLC، مبدل فرمت اعداد، معکوس سازی، قرینه سازی، روند کننده، مثال های متعدد تبدیلات، کار با Help در رابطه با مبدل ها، نکته تبدیل 16 به 32 بیت، جایابی صحیح حافظه ها، نمایش تفاوت در حالت BCD به اینتیجر، نحوه تبدیل I به R، بررسی معکوس سازها، ترکیب معکوس ساز به همراه توابع ریاضی برای ساخت قرینه، استفاده از تابع قرینه، بررسی تمام روند کننده ها به همراه مثال، نمایش کاربرد CV_BCD، استفاده از تبدیلات در شمارنده، نمایش مشکلات در صورت عدم تبدیل درست، پاسخ به سوالات طرح شده، شرح پروژه چهل ام رفع محدودیت شمارش گر کانتر (سطح حرفه ای)، چگونگی تبدیل خروجی های شمارنده، علت استفاده مناسب از ترتیب حافظه ها، نکات کلیدی در استفاده از DI، تست و بررسی عملکرد تایمر، هدف و کاربرد پروژه چهل و یکم، انتخاب تایمر مناسب، نمایش نقطه ضعف ذاتی تایمر، استفاده از تفاوت BI و BI_BCD، استفاده از BI برای ثبت حالت اولیه، تعریف سناریو جایگزینی خروجی زمان و زمان اولیه به صورت لحظه ای، تست و بررسی حالت های مختلف پروژه، نکاتی کلی در مورد حافظه های M.

قسمت 33:

بررسی دقیق خانه های حافظه، مشاهده تعداد و انواع حافظه های در دسترس، مقایسه حالت اتصال و عدم اتصال PLC، تعریف انواع حافظه، تعیین حافظه های Retentive، مشاهده انواع ری استارت در یک CPU خاص، نمایش عملکرد یک خانه حافظه پایدار، بررسی تایمر ها با خانه حافظه پایدار، نکات مهم در تعیین خانه های حافظه پایدار، بررسی شمارنده با خانه حافظه پایدار، توضیحات ابتدایی در ارتباط با Word Logic، نحوه اعمال منطق دیجیتالی بروی تعداد زیادی داده، کاربرد XOR، استارت و استاپ لحظه ای تعداد زیادی از موتورهای الکتریکی، کاربرد و عملکرد Jumper، تست و بررسی عملکرد پرشگرها، استفاده از جامپر نات شده، کاربرد جامپر و جامپر نات شده در کنار هم، نکات مهم در استفاده از پرشگرها، توضیح بخش Program Control، انواع تابع موجود و کارکردهای آن، بررسی اجمالی کویل Call، توضیح کامل if گذاری به وسیله MCR (Master Control Relay)، معادل سازی شرط گذاری در زبان سی، توضیح ناحیه عملیاتی در شرط گذاری، بررسی MCR< و MCR> با استفاده از مثال، طرح مثال با شروط تو در تو، حداکثر تعداد IF مجاز در هر پروژه، کاربرد MCRA و MCRD، پیاده سازی مجدد پروژه با استفاده از زبان C، کاربرد Ret در برنامه، نحوه عملکرد و توضیحات Help نرم افزار در این رابطه، استفاده از Return در جایگاه های متفاوت، توانایی بالای Return در جامپینگ برنامه.

قسمت 34:

پروژه چهل و دوم: اعمال جداسازی در زمان تایمر و محاسبه زمان

شیفت رجیستر چیست، انواع شیفت، شکل کلی بلوک شیفت، ویژگی های شیفت ورد، نمونه شیفت به چپ و راست (Word)، ویژگی شیفت اینتیجر، اثر اعداد مثبت و منفی در شیفت Integer، Shift در DW، شیفت از نوع چرخشی، بررسی و توضیح Rotation Shift، ویژگی های شیفت چرخشی، بررسی مثال های Shift در ابعاد مختلف، نمایش مقدار شیفت یافته، بررسی مثال اعداد مثبت و منفی، تشریح پروژه چهل و دوم، بررسی خانه حافظه BCD تایمر، علت جداسازی ضریب و مقدار در تایمر، توضیحات ابتدایی در مورد محاسبه زمان، طرح فرمول محاسبه زمان، استفاده از شیفت راست جهت حذف مقدار، مشاهده ضریب در خانه جدید (W)، استخراج کامل 12 بیت Value به روش And انبوه، استفاده از متغیر fff برای ضرب و دلیل آن، تبدیل فرمت حافظه به اینتیجر، تست و بررسی زمان های متفاوت، ارتقا پروژه و انجام محاسبات به شکل خودکار، ایجاد 4 شرط خاص، تبدیل های مدنظر برای خروجی، فراخوانی MUL جهت تاثیر Resolution، تست و عیب یابی پروژه، بررسی کلی نتیجه نهایی، نحوه کار با FC و FB، بررسی انواع روش های برنامه نویسی، علت استفاده از برنامه نویسی ساختار یافته و تقسیم شده، ارائه تعریف دقیق از مدل های برنامه نویسی به همراه کاربرد، بررسی و ارائه مثال به سبک تقسیم شده، نحوه ساخت FC، پیاده سازی پروژه در FC، علت عدم کارکرد OB1، نحوه فراخوانی FC به روش های متفاوت، چگونگی دانلود اختصاصی بلوک ها،­ شرط گذاری بروی فراخوانی، تفاوت های اساسی بین FC و FB، انواع متغیر در PLC، تفاوت متغیر Temporary و Statics، کاربردهای متغیر موقت و استاتیک، معرفی دیتابلاک، نحوه تعریف و فراخوانی متغیر در FC، ساخت متغیر از نوع استاتیکی در FB، نحوه تخصیص دیتابلاک به FB، برنامه نویسی به سبک ساختار یافته به همراه مثال، تعریف پروژه کنترل چندین موتور، ساخت FC جدید، استفاده از متغیر In، Out، Temp، تعریف کلی پروژه، فراخوانی موتورها در OB1، ایجاد مشکل و عدم کارکرد، علت مشکل و بیان نکته بسیار مهم در رابطه با FC، جایگزینی Temp با In-Out، تفاوت اساسی ورودی-خروجی با متغیر ورودی و خروجی، مکان های مورد استفاده In-Out، اختصاص حافظه M برای IO، تعریف مجدد پروژه در FB، اختصاص Stat به جای In-Out، فراخوانی مکرر FB در OB1، تخصیص متغیرهای Global به موتورهای فراخوان شده، بررسی مزایای سبک ساختار یافته، مروری بر فصل سوم در آینده.

 

فصل سوم: به زودی

دانلود توضیحات فصل اول آموزش – PDF

دانلود توضیحات فصل دوم آموزش – PDF

 

مدت زمان آموزش پی ال سی زمینس

 

ویژگی های این محصول

 

نتایج دوره

در ادامه می توانید نتایج این دوره را از زبان تهیه کنندگان این بسته آموزشی در گذر زمان مشاهده نمایید.

مشاهده نتایج دوره

 

 

گارانتی محصول

این محصول به مدت 7 روز ضمانت برگشت وجه پرداختی در صورت عدم رضایت شما را دارد، بدین معنا که اگر شما در طی این مدت از مطالب ارائه شده رضایت نداشتید مبلغ پرداختی به صورت کامل به شما برگشت داده خواهد شد.

متن رسمی قرارداد گارانتی محصول

قرارداد ضمانت محصول

 

 

 

خرید آنلاین (پرداخت و دانلود آنی)

 

خرید پستی

خرید پستی آموزش پی ال سی

 

 

 

لیست تغییرات:

ویرایش اول: فصل دوم1398/06/28

 

4.7/5 (34 نظر)
آموزش جامع PLC زیمنس - دوره صفر تا صد
۱۰۹ هزار تومان -
پرداخت و
دانلود آنی
( ۱۰۹ + ۹ ) هزار تومان - پستی
دارای گارانتی بازگشت وجه ۷ روزه
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص نوع دایرکت درایوها هست - عاشق کار با نرم افزارهای تخصصی هستم – هدفم انتقال تمام دانش تخصصی هست که در طی سال‌ها فعالیت به صورت پروژه محور (برای شرکت‌ها و افراد) کسب کردم. تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn

231
دیدگاه بگذارید

avatar
انواع دیگر فایل
 
 
 
95 نظرها
136 پاسخ ها
5 فالورها
 
پر امتیازترین
پر بحث ترین
82 نویسندگان نظرات
مهندس سیاه تیریnhvv1365میلادمرتضیمحمدرائی جدیدترین نویسنده ها
  اطلاع رسانی با ایمیل  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
nhvv1365
Member
nhvv1365

سلام
با تشکر از وبسایت خوب و آموزشهای کاربردیتون.
میخواستم بدونم فصل سوم PLC کی آماده میشه؟

میلاد
کاربر
میلاد

سلام مهندس خسته نباشید.
مهندس فصل بعدی کی میاد؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
مرتضی
کاربر
مرتضی

خیلی باحالی مهندس دمت گرم.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محمدرائی
کاربر
محمدرائی

سلام
آقای مهندس خواهشا فصل های بعدی این آموزش رو با همین کیفیت و همین فرمان پیش ببرید.
بابت زحمات و آموزش خوبتون تشکر میکنم.

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
حسین
کاربر
حسین

سلام
مهندس یه سوال داشتم این دوره برای چجور افرادی مناسبه؟ینی حداقل دانش و سطح مدرک و گرایشی که باید داشته بشیم باید چقدر باشه؟

گرایش رشته تحصیلی
سایر
فرشاد
کاربر
فرشاد

سلام اگه به صورتی پستی خریداری شود چقدر طول میکشه به دستمان برسه؟

سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
بین 24 تا 48 ساعت، پست پیشتاز هست و پس از خرید کد رهگیری نیز در صورت درخواست در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا به صورت آنلاین مرسوله را رهگیری نمایید

رضا کولیوند
کاربر
رضا کولیوند

سلام مهندس خسته نباشید
تشکر بابت زحمتاتون و اموزش های خوبتون.
سال نو مبارک.
سال خوبی داشته باشید.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محمدرائی
کاربر
محمدرائی

من میخوام برای یادگیری این آموزش، سخت افزار plc s300 رو‌خریداری کنم.
ممکنه راهنمایی بفرمایید که چه تجهیزاتی رو باید خریداری کنم؟؟
اگر ممکنه حدود قیمت رو هم بفرمایید،

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
محمدهادی
کاربر
محمدهادی

سلام
به غیر از این آموزش، آموزش دیگه ای برای خرید ندارید؟؟؟

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سارا همتی
ویرایشگر

سلام

بله، می تونید از فروشگاه نیز دیدن نمایید

Ehsan
کاربر
Ehsan

سلام و خسته نباشد به مهندسین عزیز و گرامی.
در این روز های سخت در خانه ماندن، که بهترین فرصت برای آموزش است می خواهیم این آموزش را تهیه کنیم. ولی مبلغش کمی زیاد و در حد وسع ما نیست.بنده پیشنهاد میدهم که یک تخفیفی چشمگیر ارائه دهید که هم کمک بشود در خانه ماندن افراد و هم سبب خیری شود برای افرادی که وسع خرید ندارند.
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
ممنون از نظرتون، به صورت کلی تخفیف در طول سال به ندرت ارائه می شود تخفیف نوروز نیز تنها برای 20 نفر اول می باشد که در چند دقیقه اول به اتمام می رسد.
از آنجایی که کیفیت آموزش و ارزش خود آموزش بسیار بیشتر از مبلغ پرداختی می باشد و از طرفی فصل های بعدی نیز کاملا رایگان در اختیار شما قرار میگیرند امکان ارائه تخفیف نیست.

با آروزی سال نو برای شما

Ehsan
کاربر
Ehsan

مطمئن باشید با تخفیف گزاشتن، شما متضرر نمیشوید بلکه منفعت بیشتری میبرید. یک مثال بارزش فرادرس ، هنگامی که دروسش رو تخفیف گزاشت انقدر صف خرید زیاد شده بود که سایت دچار مشکل شده بود . دقیقا عین پیش فروش های ایرانخودرو :))
تازه اون سایت فرادرس بود که به نسبت کیفیت آموزشی پایین تری داشت مطمئن باشید که به نسبت تخفیف فروش بالا میرود و سود بیشتری عایدتان خواهد شد.
با آرزوی موفقیت

سارا همتی
ویرایشگر

چون ما رو مقایسه کردید عرض میکنم، ما به هیچ وجه در طول این سال ها به دنبال فروش نبوده ایم چراکه اگر بودیم فصل های بعدی که تقریبا 17 ساعت آموزش می باشد به صورت رایگان برای شما ایمیل نمی شد، ما به دنبال خلق ارزش هستیم.
و قطعا دوست نداریم شبیه شرکت هایی که فرمودید شویم.
ممنون از شما
امیدوارم سالی سرشار از سلامتی و موفقیت براتون باشه

احسان
کاربر
احسان

نمیدونم چی بگم. ولی با فروش بیشتر خالق ارزش های بیشتری میشوید .

مصطفی
کاربر
مصطفی

سلام.احتمال داره که CPU /order numberیاSM خریداری شده تو نرم افزار نباشه؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
علی
کاربر
علی

مهندس ببخشید به نظر شما بهترین نرم افزار برای طراحی مدارات قدرت و فرمان و کنترلی و… چیه؟!؟!

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
مهدی
کاربر
مهدی

سلام من قسمت اول رو تهیه کرده بودم .با توجه به اینکه قسمتایه بعدی رایگان در اختیار قرار خواهد گرفت الان برای تهیه قسمت دوم باید چیکار کنم؟ممنون

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
کافیه برای ما یک ایمیل ارسال نمایید، یا اینکه روش سریع تر استفاده از پنل کاربری می باشد

احسان
کاربر
احسان

با سلام و خسته نباشید.
بنده هنوز آموزش رو تهیه نکردم، چشمی که سر فصل ها رو دیدم هیچ اسمی از نرم افزار مورد استفاده برای برنامه نویسی بر روی cpu ندیدم. از کدام ورژن تیا پرتال برای برنامه نویسی استفاده میکنید؟ و اینکه از شما خواهشمندم چند نمونه از قسمت هایی از فیلم آموزشی را برای معرفی بیشتر در سایت قرار دهید. با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
HAMID
کاربر
HAMID

با سلام. تشکر از اموزش های خوبتون. آیا امکان فعال سازی بر روی دو سیستم وجود دارد؟

گرایش رشته تحصیلی
مخابرات
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
هر آموزش امکان فعالسازی بروی دو سیستم را دارا می باشد

امین باقری
کاربر
امین باقری

سلام مهندس، وقتتون بخیر
فصل یک و دو آموزش PLC عالی بود، مشتاقانه منتظر فصل بعدی هستیم . تا شروع فصل بعدی، ممنون میشیم اگر کتاب مرجع مناسب معرفی کنید که مثال های زیادی برای تمرین داشته باشه. ترجیحا اگر کتاب به زبان انگلیسی باشه خیلی بهتر است.
با تشکر فراوان

گرایش رشته تحصیلی
مکاترونیک
مصطفی
کاربر
مصطفی

سلام مهندس خسته نباشید.شما گفتید سنسور وصل میشه به منبع تغذیه و بعدا وصل میشه به ماژول مدنظر ولی من متوجه نمیشم الان ما 40 تا سنسور داشته باشیم همه سنسورا متصل مشین به PS پی ال سی؟؟؟؟اون موقع باید مثبت و منفی PS رو ببریم به ترمینال و از اونجا متصل کنیم به همه سنسورا؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سالار
کاربر
سالار

سلام مهندس حان ..شما برای سال جدید تخفیف هم دارین ؟ چون چنتا محصول میخواستم دیدم با تخفیف بهتر در میاد پرسیدم …..

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
لطفا از طریق ایمیل درخواست خود را مطرح نمایید تا به ان رسیدگی شود
PowerEn.info@gmail.com

احمدي
کاربر
احمدي

وقتتون بخير ميخوام اين مجموعه رو تهيه كنم چند سوال دارم اول اينكه اموزش برنامه نويسي كامل هست و در كدوم قسمت اين اموزش داده شده دوم اينكه براي اينكه كسي بخواهد حرفه اي در صنعت كار كند به چند قسمت اين اموزش لازم هست ايا با اين دو قسمت اماده شده و تمرين ميتونه يه ي ال سي من باشه
تشكر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت , الکترونیک
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
بله برنامه نویسی به صورت کامل هست و فصل اول هم به سخت افزار پرداخته شده است، در همین دوره بیش از 40 پروژه انجام شده است و باهمین تعداد پروژه کارهای زیادی می شود انجام داد درنظر داشته باشید که فصل های بعدی هم رایگان برای شما ارسال خواهد شد.
موفق باشید

مصطفی
کاربر
مصطفی

سلام خسته نباشید این آموزش ها با PLC لوگو زیمنس هم همخونی داره یا حتما باید s7 300 باشه

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
Saeed
کاربر
Saeed

سلام واقعا خسته نباشید. دستتون درد نکنه فایل های آموزشیتون فوق العاده است هم کیفیت آموزش هم کیفیت صدا و تصویر.
خدا خیتون بده.
جسارتا یه سوال داشتم و یه پیشنهاد:
کلا دوره آموزشی plc چند فصل میشه؟
و اینکه اگه میشه برای فصل های بعدی واسه پخش فایل ها از نرم افزار kmplayer استفاده کنید تا بشه راحتتر فیلم رو عقب و جلو کرد یا متوقفش کرد.
اگه بتونین واقعا ممنون میشم.
بازم ممنون و خدا قوت

گرایش رشته تحصیلی
سایر
رضا
کاربر
رضا

سلام
اقای مهندس ، فصل سوم چه زمانی میاد روی سایت .
مبحث win cc و‌تیا پورتال هستن
ممنون

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
sajad4717
کاربر
sajad4717

با سلام . مهندس قسمت 20 اموزش ساخت کلاک کلاک را فرمودید .من از طریق تنظیمات کانفیگ کلاک را فعال میکنم حتی داخل خود سیمولاتور هم هر 8 بیت روشن و خاموش میشه اما اون قسمتی که پروژه ریل راه اهن بود مو به مو مثل خودتون پیش رفتم و زمانیکه خروجی بیت کلاک مثلا m4.2 را با خروجی سری میکنم که با فعال شدن خروجی چشمک بزنه خروجی کلاک نمیزاره خروجی فیلیپ فلاپ 1 بشه .در واقع بیت کلاک بصورت تنها درست عمل میکنه اما وقتی با خروجی rs سری میشه نمیزاره rs یک بشه .ممنون راهنمایی کنید . تنظیمات کلاک را هم بدرستی انجام میدم .

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سهیلا رستگار
کاربر
سهیلا رستگار

سلام جناب مهندس
با تشکر از آموزش های با حوصله و کامل شما
یه سوال داشتم :
شما در پارت 11 قسمت سیم بندی خروجی کارت آنالوگ، ولتاژ یا آمپر خروجی از کارت رو به ترموکوپل یا تاکومتر یا مثلا ترمومتر دادین!!!
مگه میشه همچین چیزی؟
مگه نگفتین که ترمومتر و ترموکوپل و … به عنوان ورودی حساب میشن؟
مثلا خروجی ولتاژی به ترمومتر بدیم چه اتفاقی می افته؟
یه خواهش هم داشتم، اگر میشه یه جلسه هم اختصاص بدین به نرم افزار LOGO و مشخصات و محیط نرم افزاری رو برامون توضیح بدین
البته میدونم که برنامه نویسی یکسانی با S7 داره اما چون کارد بسیار زیادتری نسبت به مدل S7 دارن، دوست داریم بیشتر یاد بگیریمش
و مطمعنا دوستان استقبال بیشتری خواهند کرد.
ممنون از تمام زحمات شما و همکاران.

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
Hamid Noroozi
کاربر
Hamid Noroozi

سلام وقت بخیر
من اتریش هستم میخوام آموزش پی ال سی رو با شما شروع کنم ، سیماتیک رو از روی پیجتون دانلود کردم ویندوز ۷ دارم ، واسه اجرای setup.exe سیماتیک ، winISO رو نصب کردم ولی بعد از کلیک روی setup.exe پیغام خطا میده که signature معتبر نیست
چطور میشه مشکل رو حل کرد.
ممنونم
حمید نوروزی
004368860613234
واتس اپ و تلگرام روی همین شماره دارم

کاکویی
کاربر
کاکویی

سلام خسته نباشید.علت حذفlp آدرس cp343 با خاموش شدن plc زیمنس چیست؟ باتشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت , الکترونیک , کنترل
Mohsen Katibeh
کاربر
Mohsen Katibeh

سلام مهندس
خسته نباشین
من دوره اموزش پی ال سی رو در المان و ه زبان المانی دیدم, متاسفانه بخاطر زبان بعضی از جزییاتو درست متوجه نشدم. به همین خاطر بسته اموزشی شمارو خریدم و کامل دیدم. من با توجه به شرایط کارم احتیاج به اموزش در بخش کنترل کننده های پی ای دی و برنامه نویسی سرووموتور ها دارم. میخواستم بدونم این بخش ها در اموزش های فصل سوم هست? و اینکه فصل سوم کی اماده مشه?
خیلی ممنونم

گرایش رشته تحصیلی
مخابرات
علی احمدی
کاربر
علی احمدی

سلام مهندس
من قصد خرید دوره را دارم اما چون نیاز به یه آموزش کامل دارم چون میخام وارد بازار کار بشم
میخواستم ببینم این دوره کلا چند فصل هستش و فصل های بعدی کی میاد دقیقا
ممنون میشم تعداد کل فصول و زمان تقریبی انتشار اونها رو اعلام کنید ..
سپاس

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
آموزش تاکنون دوفصل ضبط شده است و شما با دیدن این دو فصل نیز آماده ورود به بازار خواهید شد، از طرفی سایر فصول رایگان برای شما ارسال خواهند شد،
PLC زیمنس تقریبا محدودیتی برای کار ندارد به همین دلیل پایانی برای دوره متصور نشده است
باتوجه به موارد عرض شده امکان تعیین زمان نهایی نیست

موفق باشید

علیرضاکریمی
کاربر
علیرضاکریمی

مهندس جان خسته نباشی.دارم با قدرت و کلی ذوق آموزش های شما رو دنبال میکنم و به بقیه هم پیشنهاد میکنم.
جناب مهندس پارت 11 یخورده برام مبهم هست. اگر وظیفه باس کانکتور تامین تغذیه ماژول ها هست،پس چرا خود ماژول ها جلوشون پین مثبت و منفی داره؟
ینی مثبت و منفی جلوی ماژول(همون+L و M) تغذیه خود کارت ماژول نیستن؟
و سوال دیگه اینکه شما گفتین ماژول خروجی باید اول کار ، مثبت و منفی به تغذیه وصل بشه.واسه ماژول ورودی هم اینکارو بکنیم؟؟؟
باتشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
saeed
کاربر
saeed

سلام
ببخشید این قیمت کل مجموعه است یا برای هر فصلی که رو سایت گذاشتین باید هزینه ای پرداخت کنیم؟
ممنون
و من رشته ام برق نیست و تنها آشنایی نسبی و کمی با Plc دارم ولی کارم در ارتباط با برقه و با تابلوهای زیمنس سروکار دارم و خیلی علاقه دارم که Plc زیمنس رو یاد بگیرم. آیا با این مجموعه میتونم یاد بگیرم یا نه؟
ممنون

گرایش رشته تحصیلی
سایر
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
بله این قیمت کل مجموعه می باشد و در ادامه نیز سایر فصل ها به صورت رایگان برای شما ارسال خواهند شد.
بله قطعا

امیر
کاربر
امیر

بسیار مجموعه خوبی هست ممنون. فقط امکانش هست آموزشی هم به plc های اشنایدر و برنامه نویسی در اشنایدر اختصاص بدید , یا منابعی رو ازش در سایت ارائه بدید .

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
رایان
کاربر
رایان

مجموعه بسیار عالی هست. عالی که چه عرض کنم

البته هنوز خیلی کار داره . مثلا دستورات مهم مثل گراف و scl خیلی واجبه. چون لدر خب بیسیک هست و دستورات اصلی در صنعت اکثرا با گراف طراحی میشه چون سکوینشیال هست و مونیتور دقیقتری میده

احساس میکنم روند آموزش یکم کنده و لقمه رو زیادی جویده میده به مخاطب. بالاخره مهندس دانشجو اتوماسیون یکم باید اهل تحقیق و pdf بالا پایین کرده باشه.

امیدوارم فصول بعدی سریعتر آماده بشن تا فاصله زمانی بینشون قرار نگیره و فراموشی بیاد

کیفیت آموزش واقعا ارزشمند و عالیه فقط کمی سریعتر برین جلو

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
محمد
کاربر
محمد

سلام. من نرم افزار plc رو دانلود کردم اما تو پوشه کرک چیزی نیس که کرکش کنم

حسینی
کاربر
حسینی

با سلام و تشکر ویژه از جناب مهندس سیاه تیری بسیار استفاده کردم از آموزش حضرت عالی انشا الله که فصل سوم هم اماده بشه و از آموزش جناب.عالی بهرمند شویم

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک , کنترل
امیر حسینا
کاربر
امیر حسینا

سلام مهندس خسته نباشید.
میخواستم بدونم آیا میشه فیلم های آموزشی رو به گوشی انتقال داد و از طریق گوشی موبایل ببینیم؟
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
در حال حاضر خیر
ولی در برنامه بلند مدت هست

رضا بلوری
کاربر
رضا بلوری

سلام مهندس عزیز.من ویدئو آموزشی رو دانلود کردم و یک مشکلی در هنگام تست پروژه پیدا شده و مثلا من یک تیغه باز سر راه خروجی قرار میدم و تیکش رو میزنم که تیغه وصل بشه. تیغه وصل میشه اما بصورت دائم یعنی مثل اون مثال کنترل تلوزیون نیست.لطفا راهنماییم کنید.متشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
کسری
کاربر
کسری

سلام
من دانشجوی ارشد برق در آلمان هستم و در اینجا بدلیل قوانین کپی رایت نمیتونم نرم افزار plc رو نصب کنم , قیمت نرم افزارم گرونه . امکانش هست فقط با دیدن ویدیوهای آموزشی و بدون اجرای همزمان در نرم افزار از آموزش ها استفاده کنم ؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
sajad4717
Member
sajad4717

با سلام خدمت جناب مهندس سیاه تیری / جناب مهندس بنده 24 سالمه / گرایش مهندسی تکنولوژِی برق قدرت از دانشگاه فنی خوندم /خدمت
هم رفتم و بنده سه ماه پیش مجموعه plc و متلب شما را تهیه کردم یک هفته مطالعه کردم البته فقط plc / بعد از یک مدت دلسرد شدم و تا الان گذاشتم کنار / نگران اینده خودم هستم از نظر شغلی // مهندس موندم چکار کنم به قول معروف هاج واج موندم / ارشد شبانه گرایش سیستم دانشگاه اراک قبول شدم نرفتم البته ساکن اراک هستم // مهندس میتونم با مدرک لیسانسم و چنتا مدرک فنی حرفه ای که حدودا 1300 ساعت میشه به کشور المان رفت ؟ //واقعا تصمیم درستی الان نمیتونم بگیرم . هر اگهی استخدام را نگاه میکنم بیشتر سابقه کار میخوان /// ممنون کمک کنید؟؟؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
امیر
کاربر
امیر

با سلام،
چرا من نمی توانم نرم افزار پی ال سی را نصب کنم؟! هر سه پارت را دانلود کردم و مطابق با فیلم آموزشیتان جلو میروم ولی امکان نصب نرم افزار را ندارم. بعد از گزینه انتخاب زبان گزینه next برای ادامه نصب خاموش است و نمی توانم جلوتر بروم. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
فرزاد
کاربر
فرزاد

اموزش به زبان فارسی میباشد؟

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
اکبر
کاربر
اکبر

سلام … ممنون بابت آموزش خوب و کاربردی تون
خیلی راضیم از خریدی که داشتم کیفیت عالی قیمت مناسب
و یک سوال : – آیا تا قبل از عید فصل سوم آماده میشه ؟

مجید بیگدلی
کاربر
مجید بیگدلی

سلام
میشه ازین پکیج به صورت دو نفره استفاده کرد؟؟؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
ویرایشگر

سلام
بله، بروی دو سیستم امکان فعالسازی دارد

حسینی
کاربر
حسینی

با سلام و تشکر ویژه از جناب مهندس سیاه تیری بسیار استفاده کردم از آموزش حضرت عالی انشا الله که فصل سوم هم اماده بشه و از آموزش جنابتان بهرمند شویم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
محسن
کاربر
محسن

سلام،
ممنون از خدمات شما.
من در اروپا زندگي ميكنم.مايل هستم اين آموزش را از شما خريداري كنم. آيا امكان پرداخت از طريق Paypal براي شما ميسر هست.
موفق باشيد.

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سارا همتی
ویرایشگر

سلام
می تونید از طریق پی پال و بیت کوین برای ما واریز بزنید
لطفا برای ما به آدرس زیر ایمیل بزنید
PowerEn.info@gmail.com

takvand
کاربر
takvand

سلام خسته نباشید ببخشید مهندس من تو نصب برنامه سمتیک یه مشکل عجیب دارم. برنامه کامل نصب کردم همنطور که خودتون گفته بودید. مشکل اینترفیس و PG هارو نداشتم و خودش همون اول درست بود. بار اول هم بصورت ادمین اجرا کردم برنامه و هیچ مشکلی نداشت منتها وقتی خواستم برنامه رو تست کنم وقتی میخوام پروژه رو DOWNLOAD کنم این پیغام رو میده (Online: Connot load the selected communication driver; File not found). رابط کاربری هم روی MPI هست. بجز این هم هر وقت برنامه رو از اول اجرا میکنم این پیغام رو میده (The registry database is not set up correctly for the SIMATIC Manager. Install STEP 7 again) و اجرا نمیشه و باید حتما بصورت ادمین اجرا کنم برنامه رو در صورتیکه کرک برنامه کاملا نصبه و مشکلی نداره. چندبار هم لایسنس هارو حذف کردم و دوباره نصب کردم. حتی اون پوشه Siemens که خودتون گذاشته بودید… بیشتر »

علی
کاربر
علی

سلام میخواستم یه توضیح خیلی خیلی مختصر و در یک جمله بگین “تیا” کلا چیه و اینکه میشه بجای سمتیک با تیا این آموزش رو جلو برد و برنامه نویسی کلی رو باهاش یاد گرفت؟ (حالا بحث اینکه یه سیستم سخت افزاری خیلی قوی و گرون میخاد رو کاری نداریم)

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
فیاضی
کاربر
فیاضی

سلام میخواستم بدونم s7 1200 آموزش داده شده چون من step-7 را دانلود کردم و سری 1200 را در لیست دستگاه ها ندیدم؟

گرایش رشته تحصیلی
سایر
محسن
کاربر
محسن

سلام لطفا نمونه آموزش هاتون رو بزارین

سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
دوره آموزشی گارانتی کامل بازگشت وجه در صورت عدم رضایت دارد و به همین دلیل جای نگرانی نیست، در پست پی ال سی چیست قسمت هایی قرار داده شده است
موفق باشید

امیر
کاربر
امیر

سلام آقای مهندس تیری من چطور میتونم یه کویل از نوع آنالوگ بیارم که با تغییر مقدار ورودی ،خروجی نیز تغییر کند برخلاف کویل دیجیتال که دوحالت قطع یا وصل داشت.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
امیر علی
کاربر
امیر علی

سلام آقای سیاه تیری درپارت ۲۹که درمورد دمای اتاق صحبت کردید نگفتید که ورودی وخروجی کارت آنالوگ که مثلا سنسور وصل است رانام گذاری کنیم.

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
امیر
کاربر
امیر

سلام خدمت مهندس عزیز آقای تیری خواستم تشکر ویژه کنم از آموزش فوق العادتون.فقط مهندس یه سوالی برای من پیش اومده اونم اینه شما درداخل آموزش به SوRخانه حافظه میدادیت مشکل وقتی پیش میاد که اگر برق plcبه هردلایلی برود واپراتور استپ قبلش نزده باشد ومجددابرق بیاد قبل از استارت اپراتور SوRفعال هست.این مشکل را باید چگونه برطرف کرد.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
امید
کاربر
امید

با سلام
من این آموزش رو چند ماه پیش خریدم فصل اولش اومد و طبق فرمایشتون به محض انتشار بقیه فصل ها به صورت رایگان برای من باید ارسال میشد ولی این اتفاق نیفتاده من چه طور باید این آموزش رو بگیرم؟
اگر لازم باشه ایمیل و یا فاکتور خریدم رو هم میتونم براتون ارسال کنم

reza
Member
reza

سلام
آقای مهندس
خدا خیرتون بده ، من با اینکه خیلی آموزش تهیه کرده بودم و همچنین مبالغی زیادی رو براشون پرداخت کرده بودم ،اما چیز درستی دستم نیومد و گنگ بود ، برای آموزش شما هم مردد بودم ولی این راهی بود که باید میرفتم
تهیه آش کردم و واقعا ممنونم از زحمات شما ، یعنی مثل کسی که گمشده آش رو پیدا می‌کنه
انشاالله پارت سوم زودتر بیاد که واقعا منتظریم

به امید پارت سوم
پیروز و سربلند باشید

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
Pedram Forootan
کاربر
Pedram Forootan

سلام من در اروپا هستم چطور میتونم بسته اموزشی پی ال سی ۳۰۰ رو تهیه کنم ایا میتونید به صورت پی دی اف برام ارسال کنید و ویدیو رو هم بههمین شکل

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
راهنمایی از طریق ایمیل برای شما ارسال شد

رضا
کاربر
رضا

سلام

خیلی ممنون از اموزشهای خوبتون ،
فصل سوم این آموزش ها چند ماه دیگه نشر میشه ؟

پنج ستاره داره این آموزش

ممنون

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
زمانبدی به این شکل هست؛ سیمولینک متلب، ای تپ، مکسول، پی ال سی، دیگسایلنت

احتمال زیاد سال آینده خواهد بود
برنامه جایگزین نیز به این شکل می باشد:
سیمولینک متلب، ای تپ، پی ال سی، مکسول، دیگسایلنت

موفق باشید

amirbj
کاربر
amirbj

سلام
اگه ممکنه قسمت های از آموزش میزاشتین
آموزش بر منا چی هس منظور داخل نرم افزار توضیح میدین یا نه مثلا تو پاور پویت

(ای کاش یکی دو قسمتشو به صورت تیکه ای میزاشتین ببینیم)

گرایش رشته تحصیلی
مخابرات
احمدرضا
کاربر
احمدرضا

سلام و خسته نباشید
من قصد تهیه این آموزش رو دارم ولی چند تا سوال درمورد این آموزش داشتم . یک اینکه پس از اتمام این دوره توانایی کار کردن با همه ی مدل های پی ال سی زیمنس آموزش داده میشه یا فقط یک مدل
و این کهذنرم افزارا تیا هم مورد بحث قرار میگیره؟
و درآخر آموزش برنامه نویسی به چه نحوی هست آیا تک تک آرایه ها مورد بررسی و معرفی قرار میگیرند؟

سپاس از وقتی که میگذارید

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
فواد
کاربر
فواد

سلام ، آموزش پیش رو هر سه زبان plc را پوشش می دهد

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
خیر تنها لدر (دلیل انتخاب مفصلا شرح داده شده است)

موفق باشید

فواد
کاربر
فواد

ی سوال دیگه اینکه ، از ابتدا تا انتهای این آموزش در چند فصل پیش بینی شده

سارا همتی
ویرایشگر

در حال حاضر مشخص نیست، پی ال سی خیلی گسترده هست ولی مهندس سعی می کنند در هر فصل مطالب زیادی را در حدود 17 ساعت آموزش بیان کنند

Amir
کاربر
Amir

سلام ، خسته نباشید

من تویه دانشگاه s7 300 داریم . اولین ترم هست که plc داریم . چیزی هم بلد نیستم . فیلم اموزشی plc s7 1200 برای من مناسب هست ؟ با tia

یعنی 1200 از نظر برنامه نویسی با 300 فرقی نداره ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ اگر 1200 رو یاد بگیرم با 300 می تونم کار کنم ؟

ممنون

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
sajad4717
Member
sajad4717

سلام مهندس وقت بخیر . مهندس من قبلا نیز به شما پیام دادم . میشه راهنمایی کنید . 24 سالمه رشته برق قدرتم لیسانس هستم چطور کسب درامد کنم ؟ من اموزش های شما را خریدم ولی فکر نمیکنم به درد کار پیدا کردن بخوره . هر اگهی استخدام نگاه میکنم میگه سابقه کار و رزومه هیچ درامدی هم ندارم حتی برای کوچیک ترین مخارج هم وابسته به خانواده هستم . چون چیزی بلد نستم که بخوام برم داخل محیط کار . حوصله کاورزی هم ندارم چون تجربه کردم چیزی یادنمیدن . از طررفی هم چون لیسانس دارم و محدودیت سنی نمیخوام وقت تلف کنم روی کار اموزی . من باید چکار کنم مهندس ؟ واقعا موندم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
احمد
کاربر
احمد

سلام عزیزان خسته نباشید از زحمات علمی ممنون.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت , مکاترونیک
haniyeh.fallahi
کاربر
haniyeh.fallahi

سلام وقتتون بخیر
ممنون از آموزش بسیار عالی و کاملتون
می خواستم سوال کنم موضوع فصل سوم چه چیزی هست ؟ ایا شامل wincc هم می شه ؟ و اینکه چه زمانی ضبط می شه ؟ خیلی متشکرم

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
احسان
کاربر
احسان

سلام می خواستم خواهش کنم یک ویدیو نمونه از محیط سخت افزاری و کارگاه اموزش plc بگذارید ویدیویی که در اپارات گذاشتین فقط از محیط نرم افزار هستش

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
به دلیل داشتن گارانتی بازگشت وجه بدون شرط دموی آموزش قرار داده نمیشود
موفق باشید

پناهی
کاربر
پناهی

سلام.من نمیتونم وارد پنل کاربری خودم بشم و فصل دوم رو سفارش بدم.
متاسفانه سایت هم پشتیبانی نداره.
لطفا راهنمایی کنید.

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
به صورت دستی براتون ایمیل شد، لطفا ایمیل خود را چک نمایید

موفق باشید

پناهی
کاربر
پناهی

با سلام و صبح بخیر
ممنونم از زحمت و لطف شما.
فقط امکانش هست راهنمایی کنید که چطور میتونم وارد پنل کاربری بشم؟
چون رمز ورودی رو نمیتونم دریافت کنم.در واقع لینک ارسال تغییر رمز که برام ارسال شده کار نمیکنه.
بازم ممنونم از زحمات شما.

سارا همتی
ویرایشگر

خواهش میکنم
لطفا قسمت اسپم ایمیلتان را چک نمایید
اگر همچنان مشکل پابرجا بود از طریق ایمیل با ما در تماس باشید تا مشکلتان به صورت کامل حل گردد.

پناهی
کاربر
پناهی

با سلام
من فصل اول رو خریداری کرده بودم
الان میخوام فصل دوم رو خریداری کنم.
چطور میتونم اقدام کنم؟

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سجاد
کاربر
سجاد

سلام مجدد، ببخشید مدام پیام میدم. مهندس در آموزش های شما خبری از him و پروفیباس و پروفی. نت و plc 1200 و 1500 نیست. ممنون توضیح بدین

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سجاد
کاربر
سجاد

اخه مهندس مشکل اینجاست که من با سن 24 سال متاسفانه هنوز هیچ درآمدی ندارم و وابسته. به خانواده هستم. از طرفی مجبورم برای جمع آوری هزینه برای قصد کار در اروپا داخل ایران کار کنم. با توجه به تحریم زیمنس و نبود قطعات و گرانی دیگه صنعتی از زیمنس استفاده نمیکنه و رفتن بسمت فتک و دلتا. به نظر شما فعلا برای کسب درآمد در ایران آیا باید از زیمنس جدا شد و رفت بسمت دلتا و…. . مهندس آیا میشه با مهارت بدون سرمایه در اروپا با مهارت plc کار پیدا کرد یا خیر. سوال دوم این هست که چرا شما دوره درایو و him زیمنس. و پروفیباس رو ندارین. واقعا من اگر دوره های شما را ببینم میشه در حدی که در جایی مثل دبی یا قطر کار کرد؟؟؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سجاد
کاربر
سجاد

با سلام خدمت مهندس عزیز . مهندس عزیز فارغ التحصیل برق قدرت هستم خدمتم تازه تمام شده مهندس قصدم مهاجرت برای اروپا یا قطر یا دبی است . در حال حاضر بیشتر اموزش های plc مربوط به فتک و دلتا است و کمتر به زیمنس توجه شده .مهندس شنیدم المان قصد گرفتن نیروی کار دارد به نظر شما در المان بیشتر چه نوعplc بکار گیری میشود؟من تمام مدارک plc مثل wincc-1200-درایو میکرومستر-graph-رو دارم میشه با این مدارک درخارج از کشور کار پیدا کرد ؟ممنون پاسخ بدین

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سعید
کاربر
سعید

با سلام و احترام.
دقیقا میتونید بگید چندتا فصل هست من منتظر بشم کامل تمام فصل ها بیاد خرید کنم؟

سارا همتی
ویرایشگر

با سلام
این دوره پروژه باز هست و مشخص نیست چند فصل تولید خواهد شد ولی برای اینکه بهتر متوجه شوید: اگر شما فصل یک و دو را مشاهده نمایید یک برنامه نویس حرفه ای پی ال سی خواهید شد.

و البته هرچقدر زودتر اقدام به تهیه نمایید فصل های بعدی به صورت رایگان برای شما ارسال خواهند شد این درحالیست که با اضافه شدن فصل های جدید قیمت نهایی آموزش نیز بالاتر خواهد رفت.

موفق باشید

سید جعفری
کاربر
سید جعفری

با سلام
من متخصص Yokogawa هستم و با S7 300 چند تا پروژه انجام دادم
دنبال آموزش PCS7 به همراه WinCC هستم آیا دوره شما این موضوع رو پوشش میده

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
لایو اینستاگرام: "انتخاب نرم افزار مناسب در مهندسی برق + پاسخ به سوالات شما"، امشب ساعت 23:15 پیج اینستاگرام
نظرت در مورد یه همراه همیشگی چیه!؟

 

 برای شروع این همراهی کافیه ایمیلت رو ثبت کنی - همین

عالی بود حالا از سایت لذت ببر