0
Avatar
0 دیدگاه

با سلام به دوستان. با استفاده از روش و فرمول رایج برای محاسبه و بهینه سازی توان راکتیو در موتورهای تکفاز القایی طوریکه شما در ویدیوی مفیدتان شرح دادید، ما خازن مناسب برای بهینه سازی توان راکتیو یک موتور تکفاز  ( 230 ولت، 50 هرتز، 1.17 امپر) که پاور فاکتور ان از0.66 به 0.92 افزایش یابد، را با استفاده از فرمول مربوط محاسبه کردیم. ظرفیت خازن جدید باید 7.22 مایکرو فاراد باشد. خازن فعلی موتور که روی ان نصب هست 6 مایکرو فاراد هست. راندمان یا افیشنی موتور هم در دسته IE1  هست. با این توضیحات، سوال این است که ایا این تنها روش و بهترین روش در این موتور (بعنوان نمونه) هست که بتوان بهترین توان را داشت؟ ثانیا: چرا شرکت تولید کننده این موتور خودش بجای خازن 6 مایکرو فاراد خازن 7.22 و یا 7 مایکروفارا نصب نکرده؟ این موتور نمونه را ما از مارکیت و جدیدا خریدیم.

این موضوع و جواب قانع کننده و مستدل برای ما اهمیت خاصی دارد، از دوستانی که جواب و توضیحات لازم ارائه نماید بی نهایت سپاسگذاریم.

در ضمن، برای بحث بیشتر و اسان تر در زمینه، اگر دوستان لطف نموده ادرس واتس اپ و یا ایمیل شانرا بنویسند خیلی ممنون و سپاسگذار