پکیج طلایی تخصص

پکیج طلایی تخصص

در این سال‌ها سوال‌های زیادی از ما پرسیده شده، بااین حال یک تیپ خاص از دغدغه‌ها همواره مورد توجه بیشتر مهندسین عزیز بوده است، اجازه دهید ابتدا تعدادی از پرتکرارترین آنها را با هم مرور نماییم؛

سوالات و دغدغه‌های پرتکرار

من یک مهندس برق هستم چرا بازار کاری برایم مهیا نیست؟

4 سال از عمرم را در دانشگاه صرف کردم ولی حس می کنم دانش کاربردی ندارم، چرا؟

من از دانشگاه خوب دولتی فارغ التحصیل شدم ولی گویا خبری از کار نیست، راه حل چیست؟

اکثر شرکت ها در اولین نگاه به روزمه‌ام مرا رد می کنند، در حالی که من دانشجوی خوبی بوده‌ام، برای حل این مشکل چکار باید کرد؟

حس می کنم اولویت های استخدامی تغییر کرده‌اند ولی تغییرات را درک نمی کنم.

من تا مقطع دکتری تحصیل کرده‌ام و برایم سخت است که شرکتی خواهان من نیست.

با توجه به تعداد بالای مهندسین موجود، می دانم موفقیت درگرو متفاوت بودن است ولی چه نوع تفاوتی؟

من دانشجوی لیسانس هستم وقتی مهندسین بیکار را می بینم بی انگیزه می شوم چه کنم؟

همه از بازار خراب اشتغال دم می زنند، با این حال افرادی هستند که نه تنها درآمد خوبی دارند بلکه تایم آزاد به هیچ وجه ندارند.

هم‌اکنون که در دانشگاه مشغول تحصیل هستم می‌خواهم مفید باشم چه پیشنهادی می کنید؟

بسیاری از واحدهای دانشگاه هیچ کاربرد مرتبطی با برق ندارند و حس می کنم تکیه صرف به دانشگاه عاقبتی نخواهد داشت.

و…

واقعیت این است روزانه تعداد زیادی از این دست سوالات و دغدغه ها در قالب وب سایت، ایمیل، تماس های تلفنی، مشاوره ها و… به دست ما می رسد.

بررسی سوالات و دغدغه‌ها

اگر با دقت به سوالات پرسیده شده نگاه کنید متوجه خواهید شد دغدغه همه عزیزان به یک موضوع خاص اشاره می کند و فقط در نوع پرسش متفاوت ظاهر شده اند، اگر به هر دلیلی شما برای سوالاتتان پاسخی پیدا نکنید این مشکل شما را از ادامه زندگی حرفه‌ای باز خواهد داشت، پس به عنوان یک مهندس یا یک دانشجو اجازه ندهید سوالی در ذهنتان بدون پاسخ باقی بماند.

پاسخ به سوالات

اما به راستی چرا شرایط کاری به این شکل ممکن متفاوت شده است؟ آیا اقتصاد کشورمان در آن دخیل است؟ آیا دلیلی مهمتر از اقتصادی درونی برآن تاثیر گذاشته است؟

واقعیت این است این مسئله زیاد به اقتصاد کشورمان مربوط نمی شود!، احتمالا با خود فکر می کنید چرا اینگونه نیست؟ کافیست شما به کشورهای اروپایی و آمریکایی به دقت نگاه کنید، تصور می کنید در این قاره‌ها صرفا مهندس بودن کافیست، به هیچ وجه.

در این سال ها دوستان زیادی از ایران برای مهاجرت به کشورهای اروپایی سفر کرده اند، در تمام مسندهای شغلی مرتبط، “مهندس” بودن پایه و اساس است اما شما باید چیزی برای عرضه داشته باشید، چرا که عموما به مهندسین مهاجر کمتر بها داده می شود، عرضه شما حقیقتا “تخصص” شماست.

در ایران ما وضعیت بد اقتصادی سبب شده این موضوع بیشتر مهم شود و کارفرمایان ترجیح می دهند یک مهندس متخصص را استخدام نمایند تا صرفا یک مهندس فارغ التحصیل شده از دانشگاه را.

نگاهی به گذشته

برای اینکه موضوع بیشتر ملموس شود اجازه دهید به گروه علوم تجربی در سال های گذشته و اکنون نگاهی کنیم، علوم تجربی مانند علوم ریاضی (مهندسی) بازار کار خاص خود را دارد و چون هیچ همپوشانی با رشته های مهندسی به جز در مهندسی پزشکی ندارد می تواند گویای مسائل خوبی باشد.

تخصص در گذشته و اکنون

در 35 تا 40 سال پیش بیشترین درآمد برای دکتری های عمومی در کشورمان می بود، امری که باعث شد نطفه تشویق فرزندان به دکتر (پزشکی) شدن در خانواده های ایرانی شکل بگیرد، پس از طی تنها 20 تا 25 سال این بازار به متخصصین پزشکی تعلق گرفت و عملا داشتن مدرک عمومی درآمد چندانی در پی نداشت، به همین دلیل پزشکی عمومی پلی بود برای رسیدن به تخصص، اما از 15 سال پیش تا امروز دیگر تخصص داشتن در یک موضوع پزشکی درآمد بالایی ندارد چرا که بازار در دستان فوق تخصص ها قرار گرفته، کسانی که با حق ویزیت نه چندان بالاتر از متخصصین انتخاب اول مراجعه‌کنندگان می باشند. برای دریافت “تخصص” به محض قبولی در دانشگاه باید 7 سال صرفا تا مدرک دکتری عمومی تحصیل کنید و معمولا برای تخصص 3 تا 5 سال دیگر نیاز است، این اتفاق برای رشته های مهندسی نیز رخ داده است.

تخصص در مهندسی

با توجه به موارد گفته شده، شما توصیه می کنید که مدارج علمی بالاتری را دریافت کنیم؟

خیر، به هیچ وجه عمر با ارزش خودتان صرفا برای گرفتن مدرک تحصیلی هدر ندهید!، همانطور که در سوالات مشاهده کردید اگر مدرک دکتری هم داشته باشید با چالش اشتغال روبه رو خواهید بود. به همین دلیل دیگر مهندس بودن نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورهای دنیا اعتباری نیست که با آن به شغل ایده‌آل تان برسید (در زمان های قدیم داشتن مدرک فوق دیپلم کافی بود تا شما در بهترین شرکت ها استخدام شوید). اگر می خواهید در آینده دغدغه مالی نداشته باشید باید برای 20 سال آینده برنامه داشته باشید، مطمئنا در رشته های مهندسی هدف دیگر تخصص هم نخواهد بود بلکه افراد بسیار متخصص درآمدهای شاخص کشور را ازآن خود خواهند نمود.

بر اساس پیش‌بینی های موسسه آمارگیر مشاغل آمریکا (BLS) بیشترین درآمد در 20 سال آینده برای افرادی خواهد بود که مهارت‌های تخصصی داشته باشند.

اما راه حل در چیست؟

شما باید به دنبال دانش تخصصی باشید، این موضوع منکر دانشگاه نیست چرا که دانشگاه پایه و لزوم یادگیری می باشد پس از آن و یا در هوشمندانه ترین حالت در هنگام تحصیل، سعی کنید یک تخصص را فراگیرید، بدین ترتیب پس از فارغ التحصیلی شما یک مهندس معمولی نخواهید بود، بلکه با استفاده درست از دانش تخصصی می توانید به راحتی در شرکت های مطرح مشغول بکار شوید. البته درنظر بگیرید وقتی شما وارد دنیای حرفه ای متخصصین می شوید این بازارکار است که به دنبال شما خواهد آمد و معمولا شما در این مرحله، به فکر راه‌اندازی کسب و کار خودتان خواهید افتاد (این موضوع را متخصصین به راحتی در طی کسب مهارت حس خواهند نمود).

استخدام در نیروگاه

برخی از دوستان تصور می کنند نیروگاه، مدینه فاضله‌ایست (مکانی کامل) که در آن همه‌ی دانش ها نهفته است! البته که اینطور نیست، بنده مدت زمان مشخصی را در نیروگاه سیکل ترکیبی دماوند مشغول بوده ام. اگر یک تحقیق ساده انجام دهید متوجه خواهید شد اکثر مهندسان (بخصوص نسل اولی ها که وارد نیروگاه شده اند) پس از چندسال با اینکه دریافتی خوبی داشته اند نیروگاه را برای جای بهتر ترک کرده اند!.

به نظر شما علت چیست؟ قاعدتا دریافتی خوب باید در اولویت باشد اینگونه نیست؟

تمام جذابیت ها و دانش تخصصی در یک نیروگاه را می توانید حداکثر در 5 ماه فراگیرد پس از آن وارد دنیایی خواهید شد که جز تکرار رویه های کاری و انجام کارهای یدی (کارهای تکراری فنی) نکته جدیدی برای شما نخواهد داشت. (البته ما منکر فرآیند یادگیری پیوسته نیستیم).

اکثر موارد فنی و تخصصی در نیروگاه به دلیل عدم تغییرات گسترده و پایداری بالا، در کمتر از 5 ماه قابل یادگیریست.

فرار از نیروگاه

به همین دلیل مهندسینی که در ابتدا وارد این نیروگاه شده اند و عمدتا به دلیل متخصص بودن امکان استخدام شدنشان فراهم شده است پس از چندسال به سراغ کسب و کارهای خودشان و یا شرکت های در حال توسعه رفته اند، حتی در شرایط کنونی اقتصادی نیز شاهد بازخرید مهندسین نیروگاه به اختیار خودشان هستیم.

تخصص نزدیکترین و ساده ترین مسیر برای استخدام شدن است.

دنیای تخصص

زمانی که شما وارد این دنیا می شوید، دیگر به درآمدهای اندک ماهیانه و البته ثابت راضی نمی شوید، دیگر دوست ندارید برای کسی کار کنید، بیشتر تمایل دارید برایتان کار کنند، زندگیتان در کنترل شما خواهد نه شما در کنترل زندگی، یک متخصص در بدترین شرایط اقتصادی کمترین آسیب را می بیند چرا که یادگرفته است چگونه متفاوت باشد و چگونه به نیازهای تخصصی پاسخ دهد، در 90% مواقع کارفرمایان به شما پیشنهاد می دهند، 10% باقی مانده نیز برای ابتدای کار است تا کیفیت کار شما را ارزیابی نمایند. یک متخصص همواره در حال یادگیریست ولی این آموختن با سبک تحصیل در دانشگاه به شدت متفاوت است چرا که این‌بار خودش و بخاطر لذت تخصص و پیشرفت یاد می گیرد.

مسیر متخصص شدن

از ابتدای شکل گیری تیم PowerEn، هدف ما انتقال این تخصص بود تا شما بتوانید به راحتی و بدون نیاز به آزمون و خطا مسیری را طی نمایید که شاید برای اعضای اصلی تیم ما چندین سال زمان برده است، هرچند که این‌بار نه تنها به شما در رسیدن به هدفتان کمک‌تان خواهیم نمود بلکه پا به پای شما در چالش های پیش رو همراهتان خواهیم بود. برای راحتی بیشتر شما برترین و کاربردی ترین آموزش های تخصصی را در یک بسته آموزشی به نام “پکیج طلایی تخصص” گردهم آورده ایم تا با آسودگی بیشتر آموختن را بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای آغاز نمایید.

پکیج طلایی تخصص چیست

محتوای پکیج طلایی تخصص

در این پکیج همانطور که گفته شد بهترین و کاربردی‌ترین آموزش های ساخته شده کنار هم قرار گرفته شده اند و به صورت ویژه سعی کرده‌ایم نیاز شما را برآورده سازیم. در این پکیج بیش از ۱۷۵ ساعت آموزش تخصصی قرار گرفته است. ویژگی بسیار خوب این پکیج، بها و آپدیت های آن می باشد که سعی شده است با قیمتی بسیار کمتر از تهیه تمام دوره‌ها، امکان استفاده از آن برایتان فراهم شود.

مشاوره تخصصی

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب این دوره امکان گفت‌و‌گوی مستقیم با مدرسین دوره‌ها می باشد که مسلما می توانید از تجارب چندین ساله و حرفه‌ای آنها به صورت کاملا رایگان برخوردار شوید.

مهندس سیاه تیری
مهندس حسینی

محتوای پکیج طلایی تخصص

۱. آموزش PLC زیمنس

آموزش PLC زیمنس
آموزش PLC زیمنس

بازار PLC تنها در ایران محبوب نیست بلکه در اروپا و آمریکا نیز به شدت نیروی متخصص مورد نیاز است (ردپای این نیاز را به راحتی در آگهی های استخدامی خارجی زبان می توان مشاهده کرد) پس اگر هدف شما مهاجرت است یکی از کم ریسک ترین تخصص ها و البته پرکاربردی ترین آنها، تخصص PLC است. PLC موردنظر در این دوره در ابتدا مدل S7-300 شرکت زیمنس می باشد و دلیل انتخاب آن؛ مادر بودن این PLC، سادگی یادگیری تمام PLCهای دیگر شرکت ها پس از آن، رنج کاربردی فراوان (صنعتی کوچک، متوسط، بزرگ، کارخانه ها و حتی صنایع حساس نظیر هسته ای)، توسعه پذیر بودن، تعداد i/o های زیاد، CPUهای نسل جدید، مرجع بودن نسبت به سایر PLC های شرکت زیمنس و … می باشد. پس از اتمام این PLC، نسل های دیگر PLCهای شرکت زیمنس (علت انتخاب این برند نیز با توضیحات کامل ارائه شده است) نیز آموزش داده خواهند شد.


۲. آموزش نرم افزار Ansys Maxwell

آموزش نرم افزار Ansys Maxwell
آموزش نرم افزار Ansys Maxwell

نرم افزار مکسول یکی از برنامه های بسیار مهم و البته کاربردی در رشته برق بخصوص گرایش قدرت می باشد که با داشتن دانش آن می توانید تمامی قطعات و دستگاه های برقی را شبیه سازی نمایید و از این شبیه سازی ها هم در راستای فهم بیشتر و هم ساخت اجزای و دستگاه های جدیدتر بهره بگیرید. به طور کلی دامنه کاربرد این نرم افزار از دستگاه های الکتریکی شروع شده و انواع مغناطیسی، الکترواستاتیکی و … را در بر می گیرد و با اطمینان می توان گفت تقریبا تمام دستگاه های برقی را شامل می شود. به دلیل اهمیت ویژه این نرم افزار مسلما داشتن دانش کافی در مورد آن می تواند منجر به داشتن رزومه ای کاری بسیار قوی و در نهایت در اولویت قرار گرفتن فرد جهت استخدام در شرکت های خصوصی شود و این مورد زمانی بیشتر جلوه می کند که بدلیل شرایط کنونی جامعه برتری داشتن نسبت به خیل عظیمی از سایر دانشجویان برق بسیار مهم بوده و مهندسی که در سابقه دانشی و فنی خود (رزومه) آشنایی و حتی حرفه ای بودن نسبت به این نرم افزار را ذکر کند بی شک گزینه ای عالی برای استخدام خواهد بود.


۳. آموزش سیمولینک متلب

آموزش سیمولینک متلب
آموزش سیمولینک متلب

آموزش سیمولینک متلب از دید پوشش محتوایی بسیار کامل کار شده به نحوه‌ی که زیر شاخه های گرایش قدرت و کنترل به خوبی در آن پوشش داده شده است، شما در این آموزش با مواردی از قبیل؛ سیمولینک ماشین های الکتریکی، سیستم های قدرت (تولید، انتقال، توزیع و …)، الکترونیک قدرت، سیستم های کنترلی، شبکه های هوشمند، انرژی های پاک و… به صورت کاملا تخصصی آشنا خواهید شد. در زمینه مهندسی بخصوص رشته برق، بخش سیمولینک متلب بدون شک در نوشتن و تحلیل مقالات علمی رتبه نخست را در میان سایر نرم افزار های موجود از آن خود کرده است، و این کارآیی تنها مختص به دانشگاه نیست و امروزه می بینیم شرکت های مهندسی زیادی در سطح کشور با استفاده از این نرم افزار در زمینه؛ طراحی و توسعه سیستم های مرتبط با رشته برق در گرایش های مختلف آن به ویژه قدرت و کنترل در حال فعالیت هستند.


۴. آموزش نرم افزار دیگسایلنت

آموزش نرم افزار دیگسایلنت
آموزش نرم افزار دیگسایلنت

نرم افزار دیگسایلنت را بدون شک می توان مهمترین نرم افزار گرایش برق – قدرت دانست و البته اگر شما در گرایش “برررسی سیستم های قدرت” تحصیلی می نمایید یادگیری این نرم افزار به شدت ضروری خواهد بود. هرچند، به دلیل شرایط کارِ رشته برق در کشورمان که بیشتر دربرگیرنده جنبه “بررسی سیستم قدرت” هست تا “ماشین های الکتریکی” به دانشجویان گرایش “ماشین های الکتریکی” نیز توصیه می کنیم DigSILENT را جدی بگیرند؛ چه بسا که در فرصت های اشتغالی به کمک آنها نیز خواهد آمد. علت محبوبیت DigSILENT تنها در دانشگاه نهفته نیست بلکه این نرم افزار جزء اندک نرم افزار های مهندسی می باشد که به صورت گسترده در صنعت حضور فعال دارد و از آنجایی که همواره تولید، انتقال و توزیع برق در کشورهای جهان سوم و مدرن امری حیاتی می باشد این نرم افزار توانسته از این فرصت استفاده کرده و با شبیه سازی های حرفه ای به کمک مهندسین طراحی و نگه داری شبکه قدرت بیاید. از دید دانشگاهی هم که بدون شک کامل ترین نرم افزار محاسباتی در زمینه تولید، شبکه های قدرت و توزیع می باشد که هر آنچه را که می توانید تصور کنید را می شود با این نرم افزار طراحی و بررسی نمود. از دید کاربردی شاید جالب باشد که برخلاف نرم افزار های مهندسی که تنها محدود به شرکت های خصوصی مهندسی و برخی صنایع سنگین می باشند نرم افزار دیگسایلنت حتی در اداره برق شهرستان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل یادگیری آن برای یک مهندس برق جزء موارد ضروریست، و البته در مصاحبه های استخدامی داشتن دانش کافی در مورد این نرم افزار برای شما سودمند خواهد بود.


۵. آموزش نقشه خوانی تابلوهای برق صنعتی

آموزش نقشه خوانی تابلو برق
آموزش نقشه خوانی تابلو برق

نظر به کاربرد فراوان تابلوهای زیمنس تیپ های Sivacon و Simoprime در صنعت کشورمان مخصوصا صنایع پتروشیمی، گاز، نفت، نیروگاه، فولاد، سیمان و …  نقشه های واقعی این تابلوها در یکی از پروژه های نفتی را انتخاب و آموزش آنها را به‌صورت ویدیو تهیه کردیم. روش آموزش بدین صورت است که فرض کرده‌ایم فردی به تازگی استخدام شده و قصد دارد از نقشه های تابلوی برق محل کار خود استفاده کند به همین دلیل، نقشه خوانی را از صفحه اول آن شروع کرده و بصورت صفحه به صفحه تا انتهای نقشه، آموزش را ادامه می دهیم. با یادگیری نقشه خوانی تابلوهای برق صنعتی LV و MV زیمنس می‌توانید با تابلوهای برندهای دیگر مانند؛ اشنایدر، ABB و … هم کار کنید چون پایه و اساس همه نقشه ها یکی بوده و فقط در تعداد فیدر ورودی یا خروجی و برند تجهیز استفاده شده متفاوت هستند.


۶. آموزش رله و حفاظت (رله زیمنس)

آموزش رله و حفاظت (رله زیمنس)
آموزش رله و حفاظت (رله زیمنس)

رله و حفاظت یکی از مهمترین موضوعاتی است که هر مهندسِ برق قدرت باید با آن بخوبی آشنا باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم بسته را تهیه کنیم و از مستندات (مدارک) رله زیمنس که شامل؛ کاتالوگ‌ها و منوال ها هستند برای تشریح مباحث مربوطه استفاده کنیم. در این بسته آموزشی ابتدا کلیه حفاظت‌های رله زیمنس به‌صورت مفهومی شرح داده شده، سپس کاربرد آنها در حفاظت تجهیزات مانند؛ حفاظت خط و کابل، ترانسفورماتور، موتور، ژنراتور، باسبار و شبکه های قدرت را بررسی کرده ایم. در ادامه هماهنگی حفاظتی (Coordination) و محاسبات ستینگ رله ها را آموزش دادیم و در پایان نیز محاسبات ترانس های اندازه گیری (CT و PT) و محاسبات اتصال کوتاه توضیح داده شده‌اند. با اینکه از مستندات زیمنس برای آموزش استفاده کرده‌ایم ولی مجموعه به گونه ای تهیه شده که قابل استفاده برای دیگر رله ها از جمله؛ اشنایدر، ومپ، مایکوم، GE و ABB می باشد چراکه حفاظت ها و کاربرد آنها برای همه رله ها یکسان می باشد.


۷. آموزش تست تجهیزات پست

آموزش تست تجهیزات پست
آموزش تست تجهیزات پست

یکی از مهمترین فعالیت هایی که قبل از برقدار کردن پست های برق LV، MV و HV انجام می شود تست های پیش راه اندازی می باشند. این تست ها بر روی همه تجهیزات پست انجام می شوند تا از سالم بودن آنها قبل از برق‌دار شدن اطمینان حاصل نماییم. منابع یادگیری این تست ها بندرت در کشور وجود داشته و معمولا سازنده ها، آزمایشگاه ها، افراد یا شرکت هایی که فعالیت تخصصی شان در زمینه تست بوده دارای اطلاعات عملی در مورد آنها می باشند به همین علاقمندانی که می خواهند وارد حوزه تست شوند منبعی برای یادگیری آن به‌صورت کاربردی در دسترس ندارند. لذا تهیه آموزش آن را در برنامه کاری مان قرار دادیم که خوشبختانه هم اکنون آماده شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. بطور کلی تجهیزات پست در 3 مرحله تست می شوند: تست های کارخانه ای، تست های پیش راه اندازی و تست های حین بهره برداری. ما در این آموزش تست های الکتریکی پیش راه اندازی تجهیزات پست را آموزش داده ایم که اکثر تست ها را شامل می شود. نظر به اینکه تجربه و فعالیت اصلی ما در زمینه تست و راه اندازی پست های برق می باشد لذا آموزش تست الکتریکی تجهیزات پست های برق LV/MV/HV را به‌صورت کاملا کاربردی تهیه نموده ایم. فرآیند آموزش بدین صورت است که ابتدا روش انجام هر تست (روشی که در عمل انجام می شود) را شرح داده و مدار تست آن را توضیح می دهیم، سپس مقادیر مجاز هر تست را با توجه به استاندارد مربوطه ذکر خواهیم نمود و در ادامه توضیحات دستگاه تست آن نیز بیان می شود. کلیه تست ها بر اساس استاندارد بین المللی IEC توضیح داده شده اند ولی با نظر به اینکه بعضی از تست ها در استانداردهای IEEE و ANSI به‌صورت کاملتری بیان گردیده اند لذا از این استانداردها نیز برای توضیح تست هایی که لازم بوده استفاده شده است.


۸. آموزش نرم افزار رله ومپ (VAMP)

آموزش نرم افزار رله ومپ (VAMP)
آموزش نرم افزار رله ومپ (VAMP)

نرم افزار ومپ ست (VAMPSET) پایه و اصول آموزش ومپ بوده و در آن نحوه ستینگ، کانفیگ و برنامه نویسی رله های VAMP به صورت کامل آموزش داده شده است. برای تهیه این آموزش تیم ما یک دستگاه رله VAMP را تهیه کرده و در طی مراحل آموزش از آن استفاده نموده ایم تا آموزش کاملا عملی و کاربردی باشد. چگونگی اتصال آنلاین به رله VAMP، کار با نرم افزار VAMPSET در حالت آنلاین، نحوه تنظیم رله به‌صورت دستی و همچنین روش انتقال اطلاعات از کامپیوتر به رله و برعکس در این آموزش توضیح داده شده است. در ادامه روش آپدیت کردن Firmware (رابط سخت افزار) رله VAMP، تجزیه و تحلیل شکل موج ها با استفاده از فالت ریکوردر و تست مجازی رله با استفاده از نرم افزار VAMPSET از سرفصل های دیگر این مجموعه آموزشی می باشد. در پایان آموزش نیز یک مثال عملی و کاربردی از روش ستینگ، کانفیگ و برنامه نویسی رله های VAMP با استفاده از نقشه های یک تابلوی MV و جدول ستینگ آن انجام شده و برای کامل تر شدن مجموعه منوال کلیه رله های VAMP، فایل نرم افزار VAMPSET و همچنین منوال این نرم افزار نیز به آموزش ها پیوست شده است. با نرم افزار ومپ ست می توان کلیه رله های ومپ از جمله؛ ومپ 40، ومپ 50، ومپ 100، ومپ 200 و ومپ 300 را ستینگ، کانفیگ و برنامه نویسی کرد. شما با فراگیری این آموزش به راحتی می توانید با رله VAMP کار کرده و ستینگ، کانفیگ و برنامه نویسی آن را بدون نیاز به کمک افراد متخصص توسط خودتان انجام دهید.


۹. آموزش نرم افزار رله زیمنس (دیگزی)

آموزش نرم افزار رله زیمنس (DIGSI 4)
آموزش نرم افزار رله زیمنس (DIGSI 4)

دراین آموزش روش تنظیم، پیکربندی و برنامه نویسی رله های زیمنس Siprotec 4 بطور کامل آموزش داده شده است. برای اینکه آموزش ها به‌صورت کاملا عملی باشد یک دستگاه رله زیمنس تهیه و در طی مراحل آموزش از آن استفاده شده است. آموزش هایی مانند نحوه وصل شدن به رله زیمنس، کار با نرم افزار در حالت online، نحوه انتقال مقادیر ستینگ (Setting) از رله به کامپیوتر و بالعکس و همچنین نحوه ستینگ رله به‌صورت دستی در این آموزش مطرح شده اند. در انتهای آموزش نیز یک مثال عملی از نحوه ستینگ، پیکربندی و برنامه نویسی رله های زیمنس انجام شده است. پیش نیاز یادگیری نرم افزار DIGSI 4 آشنا بودن با نقشه خوانی تابلو برق ها و حفاظت های رله زیمنس (رله و حفاظت) می باشد که این دو آموزش نیز در این پکیج موجود است. شما با یادگیری این آموزش می توانید به راحتی با رله زیمنس کار کنید و ستینگ، پیکربندی و برنامه نویسی آنها را بدون کمک افراد متخصص خودتان انجام دهید.


۱۰. آموزش نقشه خوانی پست فشار قوی

آموزش نقشه خوانی پست فشار قوی
آموزش نقشه خوانی پست فشار قوی

همانگونه که اطلاع دارید پست های فشار قوی دارای سطح ولتاژ 63، 132، 230 و 400 کیلوولت می باشند بااین وجود پست 63 کیلولت از لحاظ تعداد، نسبت به دیگر پست های فشار قوی بیشتر استفاده شده است لذا تصمیم گرفتیم نقشه های یک پست 63 به 20 کیلوولت را محور اصلی آموزش نقشه خوانی پست فشار قوی قرار دهیم، دقت داشته باشید که با یادگیری نقشه خوانی پست 63 کیلوولت، شما به راحتی می‌توانید با نقشه های دیگر پست های فشار قوی نظیر 110 و 220 کیلوولت نیز کار کنید. به صورت کلی تمرکز این دوره بروی تابلوهای کنترل، حفاظت و AVR پست 20/63KV می باشد.


۱۱. کتاب کدام نرم افزار برق

کتاب کدام نرم افزار برق
کتاب کدام نرم افزار برق

باتوجه به پیشرفت های برنامه نویسی شاهد تعداد زیادی از نرم افزار های تخصصی در گرایش های برق هستیم و متاسفانه در نخستین برخورد با این خیل عظیم، انتخاب و یافتن نرم افزار های اصلی به شدت سخت می باشد. از سوی دیگر نمی توان به راحتی از کنار نرم افزار های تخصصی که هرکدام در یک زمینه خاص قوی می باشند به راحتی گذشت. هدف این کتاب معرفی تمام نرم افزارهای رشته برق برای گرایش های؛ قدرت، کنترل، الکترونیک، مخابرات، برق صنعتی، مکاترونیک و مهندسی پزشکی می باشد. پس از معرفی نرم افزارها مهمترین آن ها را به ترتیب اولویت به همراه؛ معرفی، کاربرد، وجه بین المللی، کاربرد آن در ایران، سطح نرم افزار برای مقاله نویسی و … توضیح داده ایم.


۱۲. آموزش نرم افزارهای رله SEPAM

آموزش نرم افزارهای رله SEPAM
آموزش نرم افزارهای رله SEPAM

رله‌های حفاظتی یکی از مهمترین تجهیزات پست های برق می باشند که وظیفه حفاظت از ترانسفورماتور، موتور، کابل و دیگر تجهیزات برق را دارند. همه مهندسین برقی که در کارخانجات مشغول به کار می‌شوند لازم است با نحوه کارکرد این رله ها آشنا شوند. به همین دلیل ما دوره آموزش رله اشنایدر تیپ Sepam که یکی از پرکاربردترین رله های حفاظتی در ایران می‌باشد را آماده کردیم. این آموزش ها کاملا بصورت کاربردی تهیه شده و در آن کلیه نرم افزارها، سخت افزار و حفاظت‌های این رله آموزش داده شده است. آموزش های این دوره به گونه ای تهیه شده است که حتی افراد مبتدی هم می توانند از آن استفاده کنند و بر رله مسلط شوند.


۱۳. آموزش نرم افزار رله مایکوم

آموزش نرم افزار رله مایکوم
آموزش نرم افزار رله مایکوم

رله‌های مایکوم (Micom) یکی از برندهای معتبر رله‌های حفاظتی در سطح بین الملل می‌باشد که به‌علت دارا بودن همه فانکشن‌های مورد نیاز جهت حفاظت از تجهیزات برقی کاربرد زیادی در پست‌های فوق توزیع، انتقال و همچنین پست‌های برق کارخانجات صنعتی و نیروگاه‌ها دارد. سری‌های تولید شده این رله شامل سری های؛ 10، 20، 30 و 40 می‌باشد و هر کدام می‌توانند برای حفاظت از؛ فیدر، موتور، ژنراتور، ترانسفورماتور، خط، باسبار، بریکر و یا شبکه برق مورد استفاده قرار گیرند. شرکت‌هایی که تاکنون رله‌های مایکوم (Micom) را تولید نموده‌اند عبارتند از؛ شرکت اروا (Areva)، آلستوم (Alstom)، جی ای (GE) و اشنایدر (Schneider).


۱۴. آموزش نقشه خوانی تابلو شارژر – UPS

آموزش نقشه خوانی تابلو شارژر - UPS
آموزش نقشه خوانی تابلو شارژر – UPS

UPS مخفف Uninterrupted Power Supply و به معنای منبع تغذیه بدون وقفه می باشد و از آنجایی که تغذیه تجهیزات مهم مانند؛ رله‌های حفاظتی و مدارهای حفاظت و کنترل به‌هیچ‌وجه نباید قطع شوند به همین دلیل UPS را می توان یک عنصر حیاتی در شبکه برق دانست. با توجه به اهمیت این تابلوها در صنعت، تصمیم گرفتیم آموزش نقشه‌خوانی تابلوهای باتری شارژر و UPS را تهیه کنیم که خوشبختانه هم‌اکنون آماده شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در این مجموعه، نقشه‌های سه نوع تابلوی باتری شارژر و دو نوع تابلوی UPS به طور کامل شرح داده شده و با یادگیری این نقشه‌ها و با توجه به یکی بودن تحلیل بنیادی در تمام نقشه های مشابه شما این توانایی را خواهید داشت تا نقشه تابلوهای باتری شارژر و UPS دیگر سازنده‌ها را نیز تحلیل کنید.

آپدیت های پکیج

توجه داشته باشید که در صورت تهیه پکیج طلایی تخصص شما به صورت کامل و بدون محدودیت به آپدیدت دوره‌های موجود در این پکیج که در آینده تولید خواهند شد دسترسی خواهید داشت (به محض تولید فصل های جدید، به صورت رایگان به پکیج اضافه خواهند شد). دوره‌هایی که شامل آپدیت می شوند عبارتند از؛ آموزش PLC زیمنس – آموزش نرم افزار مکسول – آموزش سیمولینک متلب – آموزش نرم افزار دیگسایلنت و کتاب کدام نرم افزار برق.

ویدیوها و پروژه های پکیج

کیفیت ویدیوهای ضبط شده پکیج طلایی تخصص همگی با کیفیت فول اچ دی (Full HD – 1080p) می باشند که بالاترین کیفیت تصویر را به شما ارئه می دهد. در نظر داشته باشید در هر دوره نیز فایل های مربوط به پروژه های آن دوره قرارداده شده است تا بتوانید پروژه خود را پس از انجام، از لحاظ کیفی با پروژه مدرس مقایسه نمایید.

نحوه تهیه دوره

پس از پرداخت وجه، تمامی لینک های دانلود به صورت آنی در اختیار شما قرار می گیرند (این لینک ها همزمان برای شما ایمیل نیز می شوند)، در ادامه پکیج به صورت رایگان به آدرس پستی شما که در حین فرآیند خرید ثبت کرده اید با پست پیشتاز ارسال خواهند شد.


سوالات متداول خریداران پکیج طلایی تخصص

محتوای این پکیج چیست؟

با تهیه این پکیج٬ شما به تمامی دوره‌های ویژه آموزشی PowerEn دسترسی خواهید داشت. این دوره ها شامل: آموزش PLC زیمنس – آموزش نرم افزار مکسول – آموزش سیمولینک متلب – آموزش نرم افزار دیگسایلنت – آموزش تست تجهیزات پست – آموزش رله و حفاظت – آموزش نقشه خوانی (LV-MV) – آموزش نقشه خوانی پست فشار قوی (HV) – آموزش نقشه خوانی تابلو شارژر UPS – آموزش نرم افزار رله ومپ – آموزش نرم افزار رله زیمنس (دیگزی) – آموزش نرم افزار رله سپم – آموزش نرم افزار رله مایکوم و کتاب کدام نرم افزار برق می باشند که در مجموع شما به بیش از 175 ساعت آموزش تخصصی دسترسی خواهید داشت، توضیحات مختصری از هرکدام از این دوره‌ها نیز در همین صفحه قرار داده شده است.

محتوای این پکیج حضوری است یا غیر حضوری؟

تمامی محتوای پکیج طلایی تخصص به‌صورت غیر حضوری می باشند. شما با تهیه این پکیج، به‌صورت آنی به تمام فیلم های پکیج دسترسی خواهید داشت.

اینترنت من مناسب دانلود این حجم از ویدیو ها نیست، آیا آموزش‌ها پست می شوند؟

بله، علاوه بر دانلود فیلم٬ پکیج به‌صورت پستی برای شما ارسال خواهد شد. هزینه پست توسط پاور ای ان پرداخت می‌شود و نیازی به پرداخت هزینه پستی توسط شما نیست.

آیا این پکیج نیز از گارانتی ۷ روزه بازگشت وجه برخوردار است؟

این پکیج نیز دقیقا مشابه سایر دوره‌ها از این گارانتی برخوردار است، و اگر شما از کیفیت مطالب ارائه شده در آموزش‌ها ناراضی باشید، کل هزینه پرداخت شده برگشت داده خواهد شد.

امکان مشاوره با مدرسین این دوره فراهم است؟

بله، یکی از ویژگی های خاص این پکیج امکان ارتباط و مشاوره با متخصصین آن می باشد.

آپدیت های جدید دوره‌های حاضر در این پکیج به صورت رایگان اضافه می شوند؟

بله! خبر خوب اینکه اگر شما همین الان پکیج طلایی تخصص را تهیه نمایید٬ به صورت رایگان به تمام آپدیت های دوره‌های موجود در این پکیج دسترسی خواهید داشت، همانگونه که مطلع هستید برخی از دوره‌های تولید شده به صورت پروژه باز هستند به همین دلیل برای آنها پیوسته فصل های جدید آموزشی تولید می شود، آپدیت های این دوره ها به صورت خودکار در پنل کاربری شما (به زودی) قرار خواهند گرفت (به محض تولید فصل های جدید، آپدیت ها برای شما ایمیل خواهند شد). دوره‌هایی که به صورت مستمر شامل آپدیت و فصل های جدید می شوند عبارتند از؛ آموزش PLC زیمنس – آموزش نرم افزار مکسول – آموزش سیمولینک متلب – آموزش نرم افزار دیگسایلنت – کتاب کدام نرم افزار برق

ویژگی های این محصول

گارانتی محصول

این محصول به مدت ۷ روز ضمانت برگشت وجه پرداختی در صورت عدم رضایت شما را دارد، بدین معنا که اگر شما در طی این مدت از مطالب ارائه شده رضایت نداشتید مبلغ پرداختی به صورت کامل به شما برگشت داده خواهد شد.

متن رسمی قرارداد گارانتی محصول

قرارداد ضمانت محصول

خرید آنلاین (پرداخت و دانلود آنی – ارسال رایگان پستی)

4.6/5 (29 نظر)
پکیج طلایی تخصص - به همراه دریافت رایگان آپدیت دوره‌ها
۱ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان - ارسال رایگان پستی
دارای گارانتی بازگشت وجه ۷ روزه + ارسال رایگان پستی
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه‌ام ماشین‌های الکتریکی، بخصوص نوع دایرکت درایوها هست - عاشق کار با نرم‌افزارهای تخصصی هستم - هدفم انتقال تمام دانش تخصصی هست که در طی سال‌ها فعالیت به‌صورت پروژه محور (برای شرکت‌ها و افراد) کسب کردم و واقعاً خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. تموم موفقیت‌های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برق - قدرت (ماشین‌های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
37 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
امیری
امیری
2 ماه پیش

سلام مهندس
ممنون از پاسخ گوییتون
مهندس من میخواستم گرایش الکترونیک قدرت بخونم با توجه به علاقم به الکترونیک و قدرت میخواستم بدونم الکترونیک قدرت رو چطور میبینید؟
و اینکه چه زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیرم؟
ایا یادگیری کلیه اموزش های پکیچ طلاییتون لازمه؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
Hasan
Hasan
3 ماه پیش

با سلام سلام. این آموزش ها حداکثر در چند سیستم قابل اجرا هستند؟
میخاستم بدونم آیا امکان خرید به صورت گروهی نیز وجود دارد؟

سارا همتی
سارا همتی
ویرایشگر
Reply to  Hasan
3 ماه پیش

با سلام
خیر
هر آموزش تنها امکان فعالسازی برو دو عدد سیستم را دارد

علی
علی
3 ماه پیش

سلام خسته نباشید من هنوز وارد دانشگاه نشدم ولی مثلا مطالعاتی در زمینه plc ها و… داشتم میخواستم ببینم پیش نیاز پکیج چیا هست

سارا همتی
سارا همتی
ویرایشگر
Reply to  علی
3 ماه پیش

با سلام
تمامی دوره ها با این دید ضبط شده اند که مخاطب ترم اول رشته مهندسی برق هست و به همین دلیل همگی آنها ۰ تا ۱۰۰ هستند

علی
علی
4 ماه پیش

سلام اگر خرید انجام بشود،هم به صورت آنلاین میتوانم دانلود کنم هم پست میکنید!!!!!!!!!

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
سارا همتی
ویرایشگر
Reply to  علی
4 ماه پیش

با سلام
بله هم به صورت انلاین در دسترس هست و هم پستی براتون ارسال میشه

حمید
حمید
4 ماه پیش

چرا تخفیف اش رو برداشتین ؟😢

سارا همتی
سارا همتی
ویرایشگر
Reply to  حمید
4 ماه پیش

با سلام
تخفیف برداشته نشده، قیمت های محصولات به روز رسانی شده اند، مثلا فصل جدید مکسول بروی سایت قرار بگیرد باز قیمت نهایی افزایش خواهش یافت
ولی با این حال در حال حاضر پکیج طلایی ۳۵۰ هزارتومان در تخفیف هست

مهدی کیمیاگر
مهدی کیمیاگر
5 ماه پیش

درود فراوان
من رشته‌ام ابزاردقیق هستش و شخصا علاقمند به اتوماسیون هستم و به این پکیج خیلی علاقمند شدم اما یه سوال برام پیش اومد
اینکه این پکیج توی چه زمینه‌هایی از صنعت کاربرد داره؟!؟!؟!
PLC رو میدونم،متلب رو میدونم اما چیزهای دیگه مثل رله‌های مایکوم،سپم،ومپ و مکسول دیگسایلنت رو نمیدونم چیه
آیا بدرد همه‌ی افراد میخوره یا فقط اشخاص خاص؟!؟!؟!؟!؟!
ممنونم

گرایش رشته تحصیلی
کنترل
سارا همتی
سارا همتی
ویرایشگر
Reply to  مهدی کیمیاگر
5 ماه پیش

سلام کاربرد پکیج کلا برای کسایی که در مورد برق دانش تخصصی دارن منظور اون حداقل هاست، کاربرد داره چرا که همه دوره ها از صفر تا صد هستند و نیازی به پیش نیاز ندارند. رله ها اصولا در کارخانه ها، پست های برق، نیروگاه و … نیاز به کانفیگ و بازدیدهای مرتب و به صورت کلی نگه داری دارند تمام آموزش ها برای رله ها همین موارد هستند ولی برای برندهای مختلف و البته مطرح بازار مکسول برای طراحی ماشین (موتور، ژنراتور، ترانس، عایق و …) هست،‌دیگسایلنت هم برای کار های سیستمی مثل تحلیل شبکه، حل مشکل توان راکتیو،… بیشتر »