پکیج رلیاژ (رله‌های قدرت)

پکیج رلیاژ (رله‌های قدرت)

اگر هدف شما تبدیل به یک متخصص حرفه‌ای در زمینه رله است توصیه می‌کنیم از این پکیج استفاده نمایید چرا که در آن تمام رله‌های کاربردی در صنعت ایران آموزش‌داده‌شده‌اند.

این پکیج در ابتدای کار با آموزش رله و حفاظت شروع شده و سپس به سمت تست تئوری رله‌های حفاظتی می‌رود تا شما را با فرآیند تست رله به‌صورت کامل آشنا سازد و در پایان به‌صورت عملی رله‌های: زیمنس (Digisi 4)، اشنایدر (Sepam)، ومپ (Vamp) و مایکوم (Easergy Studio) آموزش داده خواهند شد.

برای اینکه این پکیج خاص‌تر از همیشه باشد در کنار تمام موارد بالا “فیلم وبینار رله و حفاظت مهندس حسینی” به‌صورت هدیه تقدیم شما خواهد شد.

محتوای پکیج رلیاژ

در این پکیج دوره‌های زیر در کنار هم قرار گرفته شده است:

چرا شرکت در پکیج رلیاژ برای من مناسب‌تر است؟

مزایای شرکت در پکیج رلیاژ (به نسبت شرکت انفرادی در دوره‌ها) عبارت است از؛ دریافت تخفیف ۳۸۹ هزار تومانی + دریافت وبینار منحصر به فرد رله و حفاظت + فراگیری کامل تمام رله‌های کاربردی در صنعت ایران.

نگاهی بر محتوای پکیج رلیاژ (رله‌های قدرت)

۱. آموزش رله و حفاظت

آموزش رله و حفاظت
آموزش رله و حفاظت

رله و حفاظت یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که هر مهندسِ برق قدرت باید با آن به‌خوبی آشنا باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم بسته را تهیه کنیم و از مستندات (مدارک) رله زیمنس که شامل؛ کاتالوگ‌ها و منوال‌ها هستند برای تشریح مباحث مربوطه استفاده کنیم. در این بسته آموزشی ابتدا کلیه حفاظت‌های رله زیمنس به‌صورت مفهومی شرح داده شده، سپس کاربرد آنها در حفاظت تجهیزات مانند؛ حفاظت خط و کابل، ترانسفورماتور، موتور، ژنراتور، باسبار و شبکه‌های قدرت را بررسی کرده‌ایم. در ادامه هماهنگی حفاظتی (Coordination) و محاسبات ستینگ رله‌ها را آموزش دادیم و در پایان نیز محاسبات ترانس‌های اندازه‌گیری (CT و PT) و محاسبات اتصال کوتاه توضیح داده شده‌اند. با اینکه از مستندات زیمنس برای آموزش استفاده کرده‌ایم ولی مجموعه به‌گونه‌ای تهیه شده که قابل‌استفاده برای دیگر رله‌ها از جمله؛ اشنایدر، ومپ، مایکوم، GE و ABB می‌باشد چراکه حفاظت‌ها و کاربرد آنها برای همه رله‌ها یکسان می‌باشد.


۲. تست تئوری رله‌های حفاظتی

تست تئوری رله‌های حفاظتی
تست تئوری رله‌های حفاظتی

یکی از مهم‌ترین وظایف کارشناس رلیاژ؛ تنظیم، پیکربندی، برنامه‌نویسی و تست رله‌های حفاظتی می‌باشد به همین جهت آموزش تست تئوری رله‌های حفاظتی را تهیه نموده‌ایم تا فارغ‌التحصیلانی که قصد استخدام در شرکت‌ها به‌عنوان کارشناس رلیاژ را دارند و یا کارشناسان رلیاژی که در صنعت مشغول به کار هستند به‌عنوان منبع آموزشی مطمئن از آن استفاده کنند. مرجع ما در تهیه این آموزش کتاب هندبوک تست رله نوشته Chris Werstiuk می‌باشد که یکی از معتبرترین کتاب‌هایی است که تاکنون در زمینه تست رله نوشته شده است. روش آموزش بدین صورت است که ابتدا مدارات تست هرکدام از فانکشن‌های حفاظتی را برای شما عزیزان توضیح داده‌ایم و سپس فرمول‌ها و محاسبات هر تست را شرح داده و در ادامه روش انجام تست را آموزش می‌دهیم. نحوه محاسبه درصد خطای هر تست نیز جزئی از آموزش‌ها می‌باشد. همچنین نمونه تست شیت رله‌ها را هم به پیوست آموزش قرار گرفته است.

همان‌طور که می‌دانید برای تست رله‌های حفاظتی از دستگاه‌های تست مختلفی استفاده می‌شود که می‌توان به؛ امیکرون، وبکو، FREJA، ISA، SVERKER و… اشاره کرد. بااین‌وجود آموزش تئوری تست رله‌های حفاظتی به‌گونه‌ای تهیه شده است که برای مهندسین رلیاژی که از این دستگاه‌ها و یا دستگاه‌های مشابه استفاده می‌کنند جنبه کاربردی داشته باشد چراکه تئوری و اصول تست رله را مفصل به شما آموزش داده‌ایم بدین ترتیب با استفاده از این آموزش می‌توانید انواع حالت تست را انجام دهید.


۳. آموزش نرم‌افزار رله زیمنس (دیگزی)

آموزش نرم‌افزار رله زیمنس (دیگزی)
آموزش نرم‌افزار رله زیمنس (دیگزی)

در این دوره روش تنظیم، پیکربندی و برنامه‌نویسی رله‌های زیمنس Siprotec 4 بطور کامل آموزش داده شده است. برای اینکه آموزش‌ها به‌صورت کاملاً عملی باشد یک دستگاه رله زیمنس تهیه و در طی مراحل آموزش از آن استفاده شده است. آموزش هایی مانند نحوه وصل شدن به رله زیمنس، کار با نرم‌افزار در حالت online، نحوه انتقال مقادیر ستینگ (Setting) از رله به کامپیوتر و بالعکس و همچنین نحوه ستینگ رله به‌صورت دستی در این آموزش مطرح شده اند. در انتهای آموزش نیز یک مثال عملی از نحوه ستینگ، پیکربندی و برنامه‌نویسی رله‌های زیمنس انجام شده است. شما با یادگیری این آموزش می‌توانید به راحتی با رله زیمنس کار کنید و ستینگ، پیکربندی و برنامه‌نویسی آنها را بدون کمک افراد متخصص خودتان انجام دهید.


۴. آموزش نرم‌افزار رله اشنایدر (Sepam)

آموزش نرم‌افزار رله اشنایدر (Sepam)
آموزش نرم‌افزار رله اشنایدر (Sepam)

رله‌های حفاظتی یکی از مهم‌ترین تجهیزات پست‌های برق می‌باشند که وظیفه حفاظت از ترانسفورماتور، موتور، کابل و دیگر تجهیزات برق را دارند. همه مهندسین برقی که در کارخانجات مشغول به کار می‌شوند لازم است با نحوه کارکرد این رله‌ها آشنا شوند. به همین دلیل ما دوره آموزش رله اشنایدر تیپ Sepam که یکی از پرکاربردترین رله‌های حفاظتی در ایران می‌باشد را آماده کردیم. این آموزش‌ها کاملاً به‌صورت کاربردی تهیه شده و در آن کلیه نرم‌افزارها، سخت‌افزار و حفاظت‌های این رله آموزش‌داده‌شده است.


۵. آموزش نرم‌افزار رله ومپ (VampSet)

آموزش نرم‌افزار رله ومپ (VampSet)
آموزش نرم‌افزار رله ومپ (VampSet)

در این دوره نحوه ستینگ، کانفیگ و برنامه‌نویسی رله‌های VAMP با استفاده از نرم‌افزار ومپ ست (VAMPSET) بطور کامل تشریح شده است. برای تهیه این آموزش تیم ما یک دستگاه رله VAMP را تهیه کرده و در طی مراحل آموزش از آن استفاده نموده ایم تا آموزش کاملاً عملی و کاربردی باشد. چگونگی اتصال آنلاین به رله VAMP، کار با نرم‌افزار VAMPSET در حالت آنلاین، نحوه تنظیم رله به‌صورت دستی و همچنین روش انتقال اطلاعات از کامپیوتر به رله و برعکس در این آموزش توضیح داده شده است. در ادامه روش آپدیت کردن Firmware (رابط سخت‌افزار) رله VAMP، تجزیه و تحلیل شکل موج‌ها با استفاده از فالت ریکوردر و تست مجازی رله با استفاده از نرم‌افزار VAMPSET از سرفصل‌های دیگر این مجموعه آموزشی می‌باشد.

در پایان آموزش نیز یک مثال عملی و کاربردی از روش ستینگ، کانفیگ و برنامه‌نویسی رله‌های VAMP با استفاده از نقشه‌های یک تابلوی MV و جدول ستینگ آن انجام شده و برای کامل‌تر شدن مجموعه منوال کلیه رله‌های VAMP، فایل نرم‌افزار VAMPSET و همچنین منوال این نرم‌افزار نیز به آموزش‌ها پیوست شده است. با نرم‌افزار ومپ ست می‌توان کلیه رله‌های ومپ از جمله؛ ومپ ۴۰، ومپ ۵۰، ومپ ۱۰۰، ومپ ۲۰۰ و ومپ ۳۰۰ را ستینگ، کانفیگ و برنامه‌نویسی کرد.


۶. آموزش نرم‌افزار رله مایکوم (Easergy Studio)

آموزش نرم‌افزار رله مایکوم (Easergy Studio)
آموزش نرم‌افزار رله مایکوم (Easergy Studio)

رله‌های مایکوم (Micom) یکی از برندهای معتبر رله‌های حفاظتی در سطح بین‌الملل می‌باشد که به علت دارابودن همه فانکشن‌های موردنیاز جهت حفاظت از تجهیزات برقی کاربرد زیادی در پست‌های فوق توزیع، انتقال و همچنین پست‌های برق کارخانجات صنعتی و نیروگاه‌ها دارد. سری‌های تولید شده این رله شامل سری‌های؛ ۱۰، ۲۰، ۳۰ و ۴۰ می‌باشد و هرکدام می‌توانند برای حفاظت از؛ فیدر، موتور، ژنراتور، ترانسفورماتور، خط، باسبار، بریکر و یا شبکه برق مورداستفاده قرار گیرند.

شرکت‌هایی که تاکنون رله‌های مایکوم (Micom) را تولید نموده‌اند عبارتند از؛ شرکت اروا (Areva)، آلستوم (Alstom)، جی ای (GE) و اشنایدر ( Schneider). رله‌هایی که توسط شرکت‌های اروا (Areva)، آلستوم (Alstom) و جی ای (GE) تولید شده با نرم‌افزار Micom S1 Studio ستینگ و کانفیگ می‌شوند در مقابل شرکت اشنایدر (Schneider) نرم‌افزار جدیدی بنام Easergy studio ارائه کرده که با آن می‌توان کلیه رله‌های مایکوم تولید شده توسط همه شرکت‌ها (از جمله اشنایدر (Schneider)، اروا (Areva)، آلستوم (Alstom) و جی ای (GE)) را ستینگ و کانفیگ نمود. به همین دلیل ما نرم‌افزار Easergy Studio را انتخاب و آموزش جامع آن را در بالاترین سطح ممکن تولید نموده‌ایم.

ازآنجایی‌که روش تنظیم و پیکربندی هر سری از رله‌های مایکوم متفاوت از یکدیگر می‌باشند، لذا ما نیز در درس‌های جداگانه‌ای آنها را توضیح داده‌ایم. آموزش‌هایی مانند؛ روش اتصال به رله مایکوم (Micom)، کار با نرم‌افزار Easergy studio در حالت online، روش انتقال اطلاعات از کامپیوتر به رله و بالعکس و همچنین نحوه ستینگ رله به‌صورت دستی با استفاده از این رله مایکوم انجام شده است. همچنین یک مثال عملی از تنظیم، پیکربندی و برنامه‌نویسی رله مایکوم با استفاده از جداول ستینگ و نقشه‌های یک تابلوی MV نیز در درس آخر توضیح داده شده است.


۷. آموزش تست عملی رله‌های حفاظتی با دستگاه امیکرون

دستگاه امیکرون یکی از معروفترین و معتبرترین دستگاههای تست رله های حفاظتی در سطح جهان هست و در ایران هم بسیاری از مهندسین رلیاژ (رله و حفاظت) برای تست رله از این دستگاه استفاده میکنند. متاسفانه برای مهندسین برقی که پس از فارغ التحصیلی قصد دارند کارشناس رلیاژ شوند و در شرکتها مشغول به کار شوند هیچ منبع آموزشی در زمینه آموزش دستگاههای تست رله وجود ندارد تا بتوانند به تست رله مسلط شوند و مهندسین با سابقه رلیاژ هم یا وقت ندارند و یا تمایلی ندارند دانش خود را دراختیار مهندسین جوان قرار بدهند لذا تصمیم گرفتیم با تهیه “آموزش عملی تست رله با دستگاه امیکرون”، تخصص تست رله ها را از انحصار خارج کنیم و مهندسین جوانی که علاقه دارند کارشناس رلیاژ شده و در شرکتها مشغول به کارشوند بتوانند با این آموزش در زمینه تست رله متخصص شوند.

ما در این آموزش از یک دستگاه تست امیکرون برای تست رله استفاده کردیم و نحوه تست را بصورت عملی توضیح دادیم. همچنین نرم افزار دستگاه امیکرون (Test Universe) و ماژول های تست داخل نرم افزار را آموزش دادیم.

بطور کلی دستگاههای تست رله، قابلیت های تست مشابه و نزدیک به هم دارند و فقط محیط نرم افزار آنها تفاوت دارد و شما با یادگیری یکی از کاملترین دستگاهها یعنی امیکرون، با نحوه تست سایر دستگاهها نیز آشنا میشوید. (دستگاههایی مانند وبکو، freja، ISA و…)

بعنوان مثال تست رله دیستانس شامل Shot test ، Check test و Search test میشود و با همه دستگاههای تست میتوان این تست های رله دیستانس را انجام داد.


۸. فیلم وبینار رله و حفاظت (رله زیمنس)

این وبینار ویژه در دی‌ماه ۱۳۹۹ با شرکت ۵۰ نفر از مهندسین صنعت برق کشورمان برگزار شده است.

باتوجه‌به اینکه قبلاً آموزش رله و حفاظت (رله زیمنس) و همچنین کتاب رله و حفاظت (رله زیمنس) را نیز تهیه کرده بودیم، لذا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که مطالب این وبینار چه تفاوتی با آموزش رله و حفاظت و کتاب آن دارد؟

در این وبینار حفاظت‌های جدیدی از رله‌های زیمنس را توضیح دادیم که در آموزش قبلی و چاپ اول کتاب موجود نیست و برای اولین‌بار در این وبینار معرفی شده است.


۹. فیلم وبینار نرم افزار رله اشنایدر (SEPAM)

این بسته آموزشی شامل فیلم وبینار نرم افزار رله اشنایدر (SEPAM) میباشد که در مهرماه ۱۴۰۰ برگزار شده است. مدت زمان فیلم وبینار حدود ۳ ساعت بوده و بصورت DVD یا دانلودی قابل تهیه است.

در این وبینار ابتدا به معرفی رله های سپم پرداختیم و سپس محیط آفلاین نرم افزار ستینگ و کانفیگ رله (SFT2841) را توضیح دادیم. همچنین به یک رله سپم وصل شدیم و نحوه اتصال آنلاین به رله و محیط آنلاین نرم افزار را هم شرح دادیم.

در ادامه نحوه تنظیم و پیکربندی رله های سپم سری ۲۰ ، ۴۰ ، ۶۰ و ۸۰ آموزش داده شده است.

امکان پخش بروی تمام پلتفرم‌ها

پشتیبانی:

این محصول بصورت رایگان به مدت سه ماه پشتیبانی می شود.

ضمانت:

پکیج به مدت یک ماه ضمانت دارد و در صورت اجرا نشدن آموزش ها تعویض می گردد.

ساعت کل آموزش پکیج رلیاژ
ویژگی های این محصول

گارانتی محصول

این محصول به مدت ۷ روز ضمانت برگشت وجه پرداختی در صورت عدم رضایت شما را دارد، بدین معنا که اگر شما در طی این مدت از مطالب ارائه شده رضایت نداشتید مبلغ پرداختی به صورت کامل به شما برگشت داده خواهد شد.

متن رسمی قرارداد گارانتی محصول

قرارداد ضمانت محصول

خرید آنلاین (پرداخت و دانلود آنی)

5/5 (1 نظر)
پکیج کامل رلیاژ
۴ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان
- دانلودآنی
دارای گارانتی بازگشت وجه ۷ روزه
مدرس دوره: سال 1376 از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدم. بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات در شرکت تابلوسازی "الکتروکویر" بعنوان مدیر کنترل کیفیت مشغول بکار شدم که تا سال 1385 ادامه داشت. بعد از آن تاکنون در زمینه تست و راه اندازی پست های برق کار کرده ام. همواره سعی کردم تجربیات خودم را در قالب بسته های آموزشی تهیه و به علاقمندان ارائه بدهم و به این ترتیب به فارغ التحصیلانی که به تازگی می خواهند وارد بازار کار شوند کمکی کرده باشم.
اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
MR---KH
MR---KH
20 روز پیش

با سلام و عرض ادب
بنده یک سوالی که داشتم این بود که مثلا در رله های 7SJ و یا 7SA زیمنس، حروف 7 ، S ، J و یا A بیانگر چیست؟ خوشحال میشم مهندس یا یکی از دوستان در این زمینه بنده را هدایت کنه. با تشکر

گرایش رشته تحصیلی
قدرت

دانلود آنی

برای دانلود، لطفا شماره موبایل (با اعداد انگلیسی) و ایمیل خود را وارد نمایید