دانلود نرم افزار الکترونیک سوئیت – Ansys Electronics Suite 2020 R2

دانلود نرم افزار الکترونیک سویت - Ansys Electronics Suite

بالاخره پس از سال ها انتظار شرکت مطرح نرم افزاری Ansys به این نتیجه رسید که بهتر است در قالب یک نرم افزار جامع تمام نرم افزارهای تحلیل مهندسی که تاکنون ساخته است را ارائه نماید تا مهندسین به راحتی هرچه تمام تر بتوانند در میان این نرم افزاها (تحلیل مغناطیس) سوئیچ نمایند. هم اکنون می توانید در انتهای این پست آخرین ورژن نرم افزار Ansys Electronics را به صورت رایگان به همراه ویدیو آموزش نصب دانلود نمایید.

پیشنهاد ویژه

به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش مکسول Ansys Electronics به زبان فارسی (تنها و جامع ترین آموزش ویدیویی مکسول) دیدن نمایید.

پک آموزش ویدیویی Ansys Maxwell به زبان فارسی

 

نسخه های ابتدایی این نرم افزار که ANSYS Electromagnetics Suite نام داشت متاسفانه از مشکلات زیادی برخوردار بود که یکی از آنها کرش (توقف ناگهانی) نرم افزار می بود، این مورد به قدری زیاد بود که عملا صدای خریداران لایسنس گران قیمت این نرم افزار جامع را درآورده بود،

حرکت از Electromagnetics Suite به Electronics Suite

این عدم رضایت به قدری بود که شرکت تصمیم گرفت به طور کامل نام پک نرم افزاری را به Electronics تغییر دهد! نامی که به راستی مناسب این پک نرم افزاری نیست چرا که بیشتر افراد با شنیدن آن تصور می کنند این یک نرم افزار برای گرایش الکترونیک می باشد!، به هرحال مدیریت این شرکت بزرگ چندسالیست عوض شده و بیشتر شاهد برندینگ در این شرکت جهانی هستیم، مدیری که از همان ابتدا نام شرکت را پس تغییرات زیاد در سهام از Ansoft به Ansys تغییر داد تا نشان دهد این شرکت پوست انداخته است، این اتفاق حالا به محصولات هم کشیده شده و در نهایت منجر به ایجاد سوالات زیادی در ذهن کاربران گردیده است.

برای اینکه این مشکل نیز کم رنگ تر شود تغییرات جدید وب سایت Ansys به این صورت است که این شرکت اعلام کرده ما در دسته بندی نرم افزارهای Electromagnetics شش نرم افزار داریم که نام های آنها عبارتند از؛ ANSYS Electronics Desktop، ANSYS HFSS، ANSYS Icepak، ANSYS Maxwell، ANSYS Q3D Extractor و ANSYS SIwave، به این معنا که نام Electromagnetics تنها به دسته بندی نرم افزارهای اشاره می شود و یک محصول نیست.

Ansys Electronics Suite چیست

همانگونه که پیش تر عرض کردم در این نرم افزار جامع شما به تمام نرم افزار های تحلیلی در حوزه الکترومغناطیس که توسط Ansys ساخته شده اند دسترسی خواهید داشت، این نرم افزار ها عبارتند از؛ ANSYS Maxwell، ANSYS HFSS،ANSYS Simplorer و ANSYS Q3D Extractor.

درواقع با استفاده از این محصول می توانید با دقت بالایی سیستم های الکترومغناطیسی را شبیه سازی و رفتار دستگاه های الکتریکی و الکترومغناطیسی را مورد بررسی و پژوهش قرار دهید. این برنامه در شاخه های صنعتی مختلفی قابل بهره برداری است. ANSYS Electronics Suite هم شاخه های عمومی صنعت و هم شاخه های تخصصی را نشانه گرفته است. به عنوان مثال در تجهیزات الکترومکانیکال مانند موتورهای الکتریکی، ژنراتورها، تبدیل کننده ها، رله ها، الکترونیک قدرت و یا طراحی آهنربا و MEMS این محصول امکانات خاصی تدارک دیده است.

سطح کاری نرم افزار انسیس الکترونیک تنها به اینجا ختم نمی شود و در تراشه های سرعت بالا و یا قطعات مایکروویو با فرکانس بالا مانند تراشه های توکار، آی سی ها و مدارهای مجتمع، اتصالات داخلی PCB ها، آنتن، کامپوننت های میکروویو و در نهایت تجهیزات بیومکانیکی و EMI/EMC پزشکی نیز کاربردهای فراوانی دارد.

در حالت عمومی و مشترک نیز این برنامه کاربردهای زیادی دارد به عنوان مثال: بررسی خصیصه های کارایی تحت برانگیختگی، تجسم بصری از میدانهای الکترومغناطیسی که اطراف و یا داخل دستگاه ها را احاطه کرده اند، اثرات گرمایشی و میزان حرارت تولیدی، توزیع نیرو و بررسی حالت های دفرمه شدن، بررسی پارامترهای کلیدی در طراحی مانند: گشتاورها، نیروها، مقاومت، امپدانس، ذخیره سازی، پارامترهای S و تشعشعات و انتشارات نوری و … .

این بسته شامل سه نرم افزار ANSYS Maxwell برای شبیه سازی در حوزه الکترومغناطیس فرکانس پایین، ANSYS HFSS شبیه سازی حوزه سه بعدی امواج الکترومغناطیس و ANSYS Simplorer برای شبیه سازی سیستم های پیچیده الکترونیک قدرت و سیستم های کنترل الکتریکی است، شرکت Ansys سعی کرده است تمامی نیازهای مهندسین را تحت پوشش قرار دهد.

انتخاب کدام یک؛ Ansys Electronics یا نرم افزارهای انفرادی

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که شرکت Ansys از این پس کدام نرم افزار ها را آپدیت خواهد کرد؟

به عنوان مثال؛ Ansys Maxwell یا Ansys Electronics؟

متاسفانه پاسخ این سوال را زمان مشخص خواهد کرد و باید صبر کرد و دید کدام نرم افزار بیشتر و زودتر بسته های آپدیتی را دریافت خواهد نمود، البته ما تنها به این مورد اکتفا نکردیم و از خود شرکت این سوال را پرسیدیم که در زیر پاسخ ارسالی را برای شما قرار داده ایم؛

ابتدا سوال ما از Ansys

Which one? Ansys Maxwell or Ansys Electronic

Hi there

I want to learn and work with the Maxwell in which you can simulate electrical motors, but unfortunately, I’m confused!

Which one should I choose?

Ansys Maxwell or Ansys Electronics Desktop?

I heard that no more update is for Ansys Maxwell and the company is just working on Ansys Electronics Desktop, is it true?

Please help me

Thanks

پاسخ کارشناس شرکت Ansys

Not quite, I think you’ve become confused with the software package and installation bundle. Electronics Desktop is a bundle for the installation of all of the various electronics related tools, Maxwell, HFSS etc. If you read into the text under the Electronics Desktop link you included you’ll find the full list including Maxwell.

We are developing Maxwell: you’ll see some update information soon for the new release.

همانگونه که از پاسخ مشخص است چیزی به صورت رسمی مشخص نیست، ولی در پایان اظهار کردند که به زودی برای مکسول شاهد آپدیتی به صورت جداگانه خواهیم بود، در سوال بعدی ما اصرار بیشتری بر دریافت جوابی روشن تر داشتیم که متاسفانه دیگر پاسخی داده نشد!.

با توجه به شرایط پیش رو، تیم PowerEn آموزش اختصاصی کار با مکسول را از این پس با استفاده از نرم افزار Ansys Electronics ادامه خواهد داد.

برخی از ویژگی های Ansys Electronics

 • امکان مدل‌سازی، طراحی و شبیه‌سازی انواع مدارات الکترونیکی و اثرات الکترومغناطیس در آنان
 • مناسب برای طراحی مدارات الکترومغناطیس با فرکانس بالا و پایین
 • امکان طراحی بردهای مدار چاپی (PCB)
 • شبیه‌سازی مدارات الکترونیکی و اثرات مکانیکی قطعات
 • توانایی مدیریت حرارت در مدارات طراحی شده
 • رابط کاربری ساده و کاربرپسند
 • بررسی عملکرد دستگاه تحت تأثیر تحریک کاربر
 • تجسم و نمایش فیلدها (میدان) مغناطیسی در داخل و اطراف دستگاه
 • تاثیر پارامترهای کلیدی در طراحی مانند مقاومت، خازن، امپدانس، نیرو، گشتاور و …
 • اثر گرمایش ژول و درجه حرارت حاصل
 • تاثیر توزیع نیرو و مشاهده تغییر شکل بوجود آمده
 • سازگار با ویندوزهای xp، ویستا، 7، 8، 8.1 و 10

سیستم مورد نیاز Ansys Electronics

ویندوز: Windows XP – Vista – 7 – 8 – 8.1 – 10

پردازشگر: Intel Dual Core processor به بالا

کارت گرافیک: 512 مگابایت به بالا

رم: 1 گیگابایت به بالا

فضای خالی هارد: 4.5 گیگابایت

ویدیو آموزش فعالسازی Ansys Electronics

تست شده بروی

Windows 10 – 64Bit

دانلود مستقیم ویدیو آموزش نصب و فعالسازی Ansys Electronics Suite 2020 R2 – Full HD | با حجم 75 مگابایت


نسخه 64 بیت Ansys Electronics Suite 2020 R2 (تست شده – توصیه میشود)

دانلود با لینک مستقیم دانلود با لینک مستقیم Ansys Electronics Suite 2020 R2 x64 part1 – پارت 1 | با حجم 2.5 گیگابایت

دانلود با لینک مستقیم دانلود با لینک مستقیم Ansys Electronics Suite 2020 R2 x64 part2 – پارت 2 | با حجم 2.5 گیگابایت

دانلود با لینک مستقیم دانلود با لینک مستقیم Ansys Electronics Suite 2020 R2 x64 part3 – پارت 3 | با حجم 2.06 گیگابایت

پسورد : www.poweren.ir

سؤالات متداول Ansys Electronics

برای نصب Ansys Electronics باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟

خیر، این نسخه کاملاً رایگان بوده و شما بابت نصب و آموزش نصب آن مبلغی پرداخت نخواهید کرد.

حجم کامل این نسخه از انسیس الکترونیک چند گیگابایت می‌باشد؟

حجم آخرین نسخه این نرم‌افزار به‌صورت تقریبی ۷ گیگابایت می‌باشد، البته هزینه اینترنت مصرفی از وب‌سایت PowerEn برای شما نیم‌بها خواهد بود.

در کنار فایل نصبی، آموزش نصب نیز قرار دارد؟

بله، برای سهولت هرچه بیشتر نصب Ansys Electronics، آموزش نصب به زبان فارسی و در قالب فیلم آموزشی به‌صورت رایگان در وب‌سایت قرار گرفته است.

نرم‌افزار Ansys Electronics بروی چه ویندوزی قابل نصب است؟

این نسخه ۶۴ بیت بوده و بروی Windows 10 تست و نصب شده است.

ویندوزم را به آخرین ورژن آپدیت کرده‌ام و پس از نصب، وقتی بروی آیکون نرم‌افزار کلیک می‌کنم اتفاقی نمی‌افتد چرا؟

برای حل این مشکل باید در منوی استارت “Edit the system environment variables” را سرچ کرده، در انتهای صفحه باز شده بروی دکمه “Environment Variables” کلیک کنید، در پنجره جدید بروی گزینه “New” کلیک نمایید. در ادامه در فیلد Variable name متن “ANSYS_EM_DONOT_PRELOAD_3DDRIVER_DLL” را قرار داده و در فیلد Variable value مقدار “1” را درج نمایید، در پایان بروی OK کلیک کرده و نرم‌افزار را بدون مشکل اجرا نمایید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام PowerEn عضو شوید.

تلگرام
4.4/5 (14 نظر)
مهندس سیاه تیری
گرایش مورد علاقه‌ام ماشین‌های الکتریکی، بخصوص نوع دایرکت درایوها هست - عاشق کار با نرم‌افزارهای تخصصی هستم - هدفم انتقال تمام دانش تخصصی هست که در طی سال‌ها فعالیت به‌صورت پروژه محور (برای شرکت‌ها و افراد) کسب کردم و واقعاً خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. تموم موفقیت‌های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. دانش‌آموخته کارشناسی ارشد برق - قدرت (ماشین‌های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی
همراه ما باشید در کانال تلگرام مهندسی برق کانال تلگرام PowerEn
اطلاع رسانی با ایمیل
اطلاع از
guest
49 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
hamidreza
hamidreza
7 روز پیش

سلام.
پس از دانلود فایل و اکسترکت کردن این ارور ظاهر میشه
https://uupload.ir/files/l8l_ansys.jpg

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
حمیدرضا
حمیدرضا
11 روز پیش

رفع مشکل نرم افزار ANSYS Electronics Desktop با ویندوز 10

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
سارا همتی
سارا همتی
ویرایشگر
Reply to  حمیدرضا
11 روز پیش

با سلام
مهندس در بخش سوالات متداول توضیح داده اند

حمید
حمید
21 روز پیش

[error] Simulation was aborted by user on server: Local Machine. (9:10:19 AM Dec 25, 2020)
[warning] Com Engine non-responsive since 10:39:45, December 25, 2020. Can be due to CPU intensive processing or network problems. If persisting for long, manually kill the com engine process and restart analysis. Retrying….. (10:40:45 AM Dec 25, 2020)
[error] Machine Local Machine: Engine terminated unexpectedly, or machine reported error or was inaccessible. (10:41:40 AM Dec 25, 2020)

حمید
حمید
Reply to  حمید
21 روز پیش

سلام این مشکل برای بنده در Win10 پیش آمده. مهندس شما تا حالا به این مشکل برخورد کردید؟
ممنون

hamid
hamid
Reply to  مهندس سیاه تیری
19 روز پیش

ممنونم

hamid
hamid
Reply to  مهندس سیاه تیری
19 روز پیش

ممنونم از جواب شما
این برنامه قابلیت ای را دارد برنامه را چند بخش کنم که پارت اول را ران کنه و تمام بشه و سپس نتایج مرحله اول بعنوان ورودی مرحله بعدی وارد شبیه سازی بشه؟
یا پیشنهاد دیگری که به دهنم میرسه با کاهش تعداد ایترشن ها بتوانم مشکل CPU را متفع کنم؟ تشکر از شما

hamid
hamid
Reply to  مهندس سیاه تیری
13 روز پیش

تشکر از شما

mohsen
mohsen
1 ماه پیش

سلام نرم افزار نصب کردم ولی اصلا باز نمیشه نرم افزار ANSYS Electronics ولی emit و savant باز میشه. مشکل چیه ؟

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
رسول
رسول
Reply to  مهندس سیاه تیری
1 ماه پیش

سلام جناب مهندس. ممنون بابت سایت خوبتون. ببخشید منم همین مشکل رو دارم یعنی سایر برنامه ها مثلا savant و emit باز میشه اما Ansys Electronics باز نمیشه و در task manager هم بالا نمیاد. قبلا یک نسخه نصب داشتم و تا جاییکه یادمه از همون نرم افزار Advanced uninstaller برای پاک کردن استفاده کردم. چنتا نسخه متفاوت رو هم از دیروز امتحان کردم اما باز همین مشکل رو دارم. اگر که احیانا در پاک کردن خطایی رخ داده باشه از کجا میتونم فایل های کش که از نسخه های قبلی مونده رو پاک کنم؟؟

رسول
رسول
Reply to  مهندس سیاه تیری
1 ماه پیش

ممنون بابت پاسختون جناب مهندس. ولی من یه راه حل واسش پیدا کردم اینجا مینویسم شاید بدرد دوستان خورد: اگر بعد اینکه نصب تمام شد یک پنجره مشاهده کردید که خطاهای موجود رو نشون داد و تو لیست مورد نظر جلوی دو عبارت reg_Ansysedt.exe و reg_siwave.exe ارور مشاهده کردین قطعا بعد انجام کرک و ری استارت که تو فیلم هست وقتی میخواید Ansys electronics رو باز کنید هیچ اتفاقی نمیفته و باز نمیشه. حالا برای حلش روی نماد ویندوز در گوشه سمت چپ کلیک راست کرده و System رو انتخاب کنید، بعد از اون در سمت راست صفحه وارد بخش… بیشتر »

رسول
رسول
Reply to  مهندس سیاه تیری
1 ماه پیش

خواهش میکنم. جناب مهندس من فیلم های آموزش ماکسول رو خریداری کردم اما واقعا تماشا توی پلیر مخصوص خودتون سخت هستش چون دیگه عادت کردیم سرعت فیلمارو با کامپلیر میبریم بالا تا وقت کمتری گرفته بشه اما این آپشن تو پلیر خودتون خوب لحاظ نشده یعنی وقتی سرعت رو بالا میبریم صدا کاملا نابهنجار میشه. اگه امکانش باشه که برطرفش کنید ممنون میشم. یه سوال داشتم خدمتتون اینکه فایل ترسیمی اتوکد رو با پسوند Dxf2004 یا Dxf2007 ذخیره میکنم اما وقتی داخل Maxwell2D از بخش import واردش میکنم هیچ خطایی نمیده و حتی صفحه ترسیم هم جابجا میشه اما هیچی… بیشتر »

رسول
رسول
Reply to  رسول
1 ماه پیش

البته دفعات اول خطای
try adding layer 0 to choices میداد.

رسول
رسول
Reply to  مهندس سیاه تیری
1 ماه پیش

ممنون بابت پاسختون. امیدوارم هر چه زودتر اجرایی بشه و بتونیم موثرتر از ویدیوها استفاده کنیم. من زیاد با نسخه های قبلی کار نکردم اما فکر میکنم این نسخه جدید مشکلات جزئی بیشتری نسبت به قبلیا که من نصب کرده بودم داره شایدم مشکل واسه منه اما کلا من نمیتونم از داخل خود برنامه اون رو ببندم چون خطا میده که یه فایلی از برنامه در حال اجراس و از تسک منیجر که چک میکنم اسمش Ansys licensing client هست و فقط با End task برنامه بسته میشه و هیچ فایلی هم از اتوکد نمیشه وارد کرد. روال نصب خیلی… بیشتر »

حمید
حمید
Reply to  رسول
27 روز پیش

سلام دوستان. خسته نباشید ویژه خدمت مهندس سیاه تیری و دوستان سایت Poweren من همین مشکل را در نسخه 16.2 و 2020 داشتم که با روش فوق حل شد. ممنون از همه

پویا
پویا
3 ماه پیش

سلام و وقت بخیر؛ من حدود یکساله که با این نرم افزار کار میکنم و بارها شده که روی یک سیستم چندین بار این نرم افزار رو نصب کردم و باک کردم بدون اینکه با مشکلی مواجه شم. اما به یکباره (فک میکنم با آبدیت ویندوز) نرم افزار از کار افتاد و وقتی اقدام به نصب مجدد اون کردم در انتهای نصب با ارور زیر مواجه شدم: configuration this machine.exe failed with error code 2: configure product setting on DESKTOP-KN7VFG3 البته این ارور زمانی اتفاق میفته که نرم افزار به طور کامل نصب شده ولی بعد از کرک کردن مطابق… بیشتر »

گرایش رشته تحصیلی
الکترونیک
پویا
پویا
Reply to  مهندس سیاه تیری
3 ماه پیش

ممنون از شما

عقیل
عقیل
Reply to  مهندس سیاه تیری
2 ماه پیش

با سلام. برای بنده هم این مشکل پیش اومد. ویندوزم همیشه به روز هست. تمام ریجستری و غیره رو هم از آثار انسیس پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی همین ارور دوستمون بعد نصب میاد و نرم افزار باز نمیشه!

سجاد
سجاد
3 ماه پیش

سلام. هنگام اجرای برنامه خطای simulation completed with execution error on server local machine میاد. راه حلی وجود داره؟ ممنون

گرایش رشته تحصیلی
قدرت