گزارش کار تابلوهای برق صنعتی

تابلوهای برق صنعتی

تابلوهای برق صنعتی امروزه به یکی از پاشنه های آشیل(نقطه کلیدی) صنایع نیمه سنگین و سنگین(و حتی کوچک) تبدیل شده اند و به همین دلیل شاهد بازار گرم فروش این تابلو ها در صنعت برق می باشیم و این تازه ابتدای کار است زیرا بنابر گزارش های رسمی وزارت نیرو خیلی از کارخانه ها نتوانسته اند خود را با صنعت جدید هماهنگ کنند و همچنان در کلاس های کاری قدیمی مشغولند و این یعنی خبری خوشحال کننده برای فعالان در این حوزه که باید منتظر سیل عظیم درخواست های ساخت تابلوهای برق صنعتی باشند

تابلو برق به زبان ساده چیست؟

کنتور برق خانه خود را تصور کنید این یک نمونه ساده از تابلو برق هست و برای کارخانه ها دیگر این مدل از کنترل کننده ورودی برق، جوابگو نمی باشد به همین دلیل باید برای کنترل، حفاظت، مدیریت و ارتقا از تابلو برق استفاده کنند.

در ادامه بخوانید  کتابچه آموزش تابلو های برق

در تابلوهای برق صنعتی چه چیزی بکار رفته است؟

در این تابلو ها معمولا شاهد چهار قسمت مجزا هستیم: 1.المان های قدرت 2. المان های الکترونیکی 3. محفظه ها و نگه دارنده ها و 4. سیم ها و کابل ها.

المان های قدرت معمولا برای حفاظت، قطع، وصل و موارد عملیاتی هستند.

المان های الکترونیکی امروزه از چیپ های هوشمند(میکروپروسسور) جهت کنترل و فرمان دادن تشکیل شده اند که کار را برای طراحان بسیار ساده کرده اند.

و قسمت های محفظه و کابل ها هم از نامشان مشخص است.

در ادامه بخوانید  کتاب آموزش برق صنعتی

می توانید انواع تابلوهای برق صنعتی را نام ببرید؟

بصورت کلی به دوسته فشار قوی و فشار ضعیف تقسیم می شوند، در مدل های فشار ضعیف انواع؛ ۱- تابلوهای فرمان موتوری که جهت کنترل موتورهای سه فاز ساخته می‌شوند ۲- تابلوهای توزیع صنعتی که جهت توزیع جریان در یک واحد صنعتی استفاده می‌شوند ۳- تابلوهای بانک خازنی که جهت اصلاح ضریب توان یک کارگاه ساخته می‌شوند ۴- تابلوهای توزیع مسکونی که برای توزیع جریان در یک واحدمسکونی ساخته می‌شوند ۵- تابلوهای کنترل صنعتی یا تابلوهای PLC که جهت کنترل اتوماتیک فرایندهای صنعتی کاربرد دارند و ۶- تابلوهای مارشالینگ که ارتباط بین تابلوهای برق و سیستم کنترل مرکزی (DCS) را فراهم می‌کنند. قابل بیان هستند.

با توجه به اهمیت تابلوهای برق صنعتی، برای شما عزیزان گزارش کار تابلوهای برق صنعتی را قرار داده ایم که در آن به تفصیل به بیان مراحل تولید و ساخت تابلوهای برق صنعتی می پردازد، گزارش کار تابلوهای برق صنعتی از کیفیت خوبی برخوردار بوده و مانند یک گزارش کار واقعی به شرح مراحل ساخت تابلو برق می پردازد، به شما پیشنها می کنیم در صورت داشتن وقت کافی حتما این گزارش کار را نگاهی بی اندازید و از مطالب آن نهایت استفاده را ببرید.

 

آنچه که در گزارش کار تابلوهای برق صنعتی خواهید دید؛

مقدمه

مراحل کلی ساخت تابلو

ملاحظات فنی پیرامون تولید محصول

قطعات و المان‌هایی که برای ساخت تابلوهای برق مورد استفاده قرار می‌گیرند

فرآیند ساخت قطعات

فرآیند مونتاژ قطعات

 

 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم گزارش کار تابلوهای برق صنعتی | با حجم 2 مگابایت

1415866190_698841-icon-114-lock-128     پسورد : www.poweren.ir

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

گزارش کار تابلوهای برق صنعتی
5 (100%) 1 vote
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را از آن خود کنید!

اطلاع از
avatar
wpDiscuz