آموزش ساخت فندک برقی

آموزش ساخت فندک برقی

یکی از فعالیت های PowerEn ایجاد انگیزه برای کودکان و یا حتی بزرگترها در زمینه رشته برق می باشد که مسلما این مورد با ارائه کارهای ساده و جذاب امکان پذیر است و اگر در سایت نگاهی بیاندازید هر از چند گاهی از این دست مطالب خواهید دید در نهایت امیداریم شما به عنوان کارشناس در صورت تمایل فرزند خود را تشویق به دیدن این دست از ویدیوها نمایید و حتی شاهد استفاده خانوادگی از وب سایت باشیم.

در ویدیو زیر شما به راحتی خواهید توانست با یک باتری، مقداری سیم معمولی، کلید و سیم افشان یک فندک برقی را بسازید.

در ادامه بخوانید  آموزش ساخت شارژر خورشیدی موبایل

توضیحات علمی پدیده:

اگر از یک سیم نازک جریان عبور کند به دلیل مقاوت بالای سیم(مقاوت هر قطعه با طول آن رابطه مستقیم داشته(با افزایش طول سیم شاهد افزایش مقاوت هستیم) و با سطح مقطع آن رابطه عکس دارد(هرچه سیم نازک تر شود مقاوت آن بیشتر می شود)) شاهد افزایش دمای آن خواهیم بود و در این ویدیو دما به قدری بالا می رود که سیم به حالت اشتعال می رود.

به همین دلیل شاهد یک فندک برقی هستیم؛ به صورت کلی در برخی موارد این مورد مزیت بوده مثل هیتر برقی(گرم کننده برقی) و در برخی موارد جزء تلفات حساب می شود مانند لامپ های رشته ای که وظیفه اصلی آنها ایجاد روشنایی بود ولی به دلیل رشته ای بودن حرارت زیادی نیز تولید می کردند.

 


 

1415866183_Internet_Download_Manager     دانلود مستقیم فیلم آموزش ساخت فندک برقی – HD | با حجم 70 مگابایت 

 

راستي! براي دريافت مطالب جديد در کانال تلگرام PowerEn عضو شويد.

تلگرام

 

آموزش ساخت فندک برقی
4 (80%) 3 votes
گرایش مورد علاقه ام ماشین های الکتریکی، بخصوص شار محورها هست - عاشق کار با نرم افزار مکسول هستم - به زودی ایده خودم رو که نیروگاه خانگی هست راه اندازی می کنم و تموم موفقیت های داشته و نداشتم رو مدیون کسی هستم که بدون هیچ چشم داشتی کنارم موند. و واقعا خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم. دانشجوی کارشناسی ارشد برق-قدرت (ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت) - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه در "آموزش ساخت فندک برقی"

اطلاع از
avatar
صافی:   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
علی رضا
کاربر

سلام
می خواستم تشکر کنم به خاطر به اشتراک گذاشتن این ویدیو و هم اینکه اگر ممکنه از این جود کارهای ساختنی خصوصا در زمینه بردهای الکتریکی ساده بیشتر در سایت قرار بدید. در واقع چیزهایی که با حداقل امکانات بشه اونا رو طراحی کرد.

گرایش رشته تحصیلی
قدرت
wpDiscuz